Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

arkadaşlar herkezxe merhabalarr bu hafta 3.takımda birinci oldum :) nasıl verdiğime gelince bütün hafta evde inşaat vardı inanın oturduğumu hatırlamıyorum oraYA KOŞTUR YOK İŞCİSİ YOK ÇİMANTOSU YOK FAYANSI BADANASI TEMİZLİĞİ DERKEN İKİ KİLO VERMİŞİM DOĞRU DÜRÜST YEMEKTE YİYEMEDİM AMA BOL SU İÇTİM VE MEYVA YEDİM ŞİMDİ NORMAL DİYETİME DEVAM EDİYORUM ŞU ANDA 54 KİLOYUM HEDEFİM 50 OLMAK HERKEZE İYİ PAZARLAR İYİ KİLO VERMELERRR :):)

selam arkadaşlar bu haftanın birincisi olarak neler yaptığımı anlatmak isterim.....
sabahları bazen 2 dilim kepek ekmek 2 -3 chery domates yedim bazen sadece elma yedim...
ama bol bol ılık su içtim
kahvaltıdan 2 saat sonra 2 saat aralıklarla elma yedim....sürekli elimde yeşil çayım vardı....çay kahve içtim ama kesinlikle şekersiz....
eve koşu bandı var.3 km yürümeye çalıştım.200 mekiği aksatmamaya çalıştım...titretme aletiyle 40 dk titretiyordum kendimi....
kilom fazla olduğu için fazla kilo veriyorum...ama gittikçe kilom azalınca daha az kilo verecem...ramazandada pilatese başlayacağım bakalım dayabanilecekmiyim.....
:teytey:

slm arkadaşlar....
119.etap bireysel birincisi olarak ne yaptığımız yazmak istiyorum.....
Geçen hafta neler yaptığımı yazdım...Farkındaysanız bu hafta daha az kilo verdir...Kilo azaldıkça verilen kiloda azalıyor zamanla....Buarada belim acayip inceldi kalçamla orantılı zayıflayamadım...o yüzden hemen kalça hareketşerine başlayacağım....
Özel yaptığım bişi yok aynen az yemeye titretmeye ve spora devam..Bu hafta bide kan bağışı yaptım biraz onunda etkisi var..
Ayrıca süper paylaşımları ile günüme huzur mutluluk getiren bazen gülmekten beni yere yatıran sevgili 8.takımım başarım sizin sayenizde ve en güzel motivasyon örneği sevgili Kaptanım senin desteğin unutulur mu.....
Hepinizi seviyorum iiki varsınız.......
:sm_cool:

..Ladies and Ladies..
Bu günü yaşadığım için mutluyum ve gururluyum.
Bu yarışmaya 2007 yılında girdim ve ne yazık ki hala buralardayım.Girdiğim günden beri ilk kez bireysel derece alabildim.Ama uzun sürsede artık hedefime kararlı ve istikarlı olark ilerliyorum.Bu yüzden artık bireyselde 1 . olanlar neler yaptıklarını yazmıyor olsalar bile ben bunu es geçmek istemedim.
Neler yaptığıma gelince her nekadar şok diyetlere karşı olsam da grerek Ramazan ayı gerek bayram ile bozulan yeme düzeninden sonra bünyenin bir şoka ihtiyacı var diye düşünerek elma diyeti uyguladım.tabi kendimce biraz değiştirerek..
Şöyle ki günde toplam 5 elma yedim. günün bir öğününde çorba veya sebze yemeği veya 2 dl kadar ekmek tükettim. 2-2,5 lt suyumu içtim. Lesli ile 5 mil yürüyüşününü yaptım. Yeşil çay da tükettim ayrıca günde 1 veya 2 bardak süt içtim ve tam bir haftanın sonunda baskül bana güzel haberler verdi.Hikayem budur.

Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunar.Cuma Zayıflama yarışması halkına iyi hafta sonları dilerim...
buyrunnnnnnnnn Esen Kalın

Arkadaşlar ben ve Silviya kurallar hakkında biraz konuşmaya çalıştık fakat değişmesini uygun gördüğümüz bir kural yok şu ana kadar başka üyelerden, takımlardanda kural değişikliği hakkında bir fikir gelmediği için aynen kalmasını uygun gördğk hatırlatma için aşağıda kurallarımızı tekrar yazacağım..

Son zamanlarda bildirimlerde üst üste meydana gelen aksaklık içinde bundan sonra kurallarımız kati olarak uygulanacaktır, son hafta yaşadığımız 14. takımın bildirimde bulunmaması olayı bir kaç arkadaşımızın iyi niyetli yorumları sebebiyle hadi son kez dememize sebep oldu ama daha öncede Püsküütümüzün dediği gibi bu kural uygulanmıştı, bu kezde affedelim dememize aksaklıkların üst üste haftalarda olması ve daha öncekilere cezai şekilde af getirmemiz oldu... Bundan sonra ki haftalarda yapılmayan bildirimler için bildirimi yapmayan takım yarışma dışı bırakılacaktır yarışma üyeleri başka takımlara geçemeyecektir...

Melis arkadaşımızın önerdiği gibi bildirim yapmayan takımlar ceza alsın yorumunu uygun bulmadık, bir kaç hafta üst üste bildirim yapamayacak olan takım döndüğünde kilo verebilmiş üyeleri varsa bireyselde veya takım olarak derece alabilir buda ceza niteliği için uzaklaştırdığımız takıma ödül olabilir düşüncesindeyiz uygun bulmamamızın sebebide budur...

Diskalifiye olan yarışmacıların bulunduğu bir topik hazırlandı. Takım kaptanları yeni üye alımı yaparken üyeyi kabul etmeden önce lütfen listede adının olup olmadığına baksınlar.
Topiğin Linki : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...e-listesi.html (CUMA Zayıflama Yarışması Diskalifiye Listesi)

Mevcut kurallarımızın olduğu bölümü okuyabilmek için lütfen tıklayınız..

http://www.kadinlarkulubu.com/3063166-mesaj4.html

Kardeş takımı olmayan takımlar ve kardeş takımından memnun olmayan takımlar lütfen paylaşım alanına ufak bir not düşsün...

merhaba arkadaslar ben 13. takimdan bu hafta bireyselde 1. oldum aslinda bu 7 kiloyu 1 haftada degil 1 ayda verdim
ben mart veya nisan ayinda tam hatirlamiyorum hastaligim nedeniyle tekrar kortizon kullanmya baslamamdan dolyi izine ayrildim ve bu sürede kilo aldim ama izine gitmeden önce biraz verdim ve tuzlu yememeye dikkat ettim ve izine gittigimde 77 kilo ile gittim ve olanlar orada oldu her gören gecen senekinden daha kilolusun dedi bu gercekten beni kirdi ve kafama koydum bu kilolar gidecek verenler veriyorsa bende veririm dedim izinden döndükten sonra bir karar aldim ekmegi cok yiyordum onu cok cok azalttim suyu cok az iciyordum günde bazen sadece 1 bardak iciyordum simdi 3 litreye yakin su iciyorum ve aksam 4 ten sonra birsey yememeye calisiyorum egerki cok acikirsam meyve yiyorum haftada 1 kere yüzmeye 1 kerede stepe gidiyorum yürüyüse basliyorum
sabah 1 dilim tam tahilli ekmekle kahvalti yapiyorum isyerinde 1 fincan kahve icicyorum arada 1 meyve1 litre su öglen evde ne yemek olursa cok az ekmeksiz ondan yiyorum arada tekrar 1 meyve ve 1 litre su aksam ya corba yiyorum yada öglen gec yemissem sadece meyve yiyorum ve yarimla 1 litre arasinda su iciyorum
iste arkadaslar 1 aydir yaptiklarim bunlar ve sonuc 7 kilo insan isteyince oluyor

merhaba kızlar
ben 8. takımdayım ve daha çok yeniyim
bu hafta etap 1. oldum:hooray:
ben 4.5 ay önce doğum yaptım:CüvCüv:
hamileliğimde tam 20 kg aldımdelikafadulden
60 la hamile kalmıştım 80 le bitti
ama 3 ayda 15 kg sunu verdim hiç bişey yapmadım vermek için
emzirmemin etkisi büyük tabiki
halada emziriyorum ve 2 haftadır dikkat ediyorum yediklerime
2 kilo daha verdim 65 ten 63 düştüm hedefim 55

emzirdiğim için çok katı bi diyet yapmıyorum
sadece ölçülü yemeye çalışıyorum süt yapıcı şeyleri kesmiyorum
anason çayı 3.5 lt su tüketiyorum
emzirdiğim için ekmeği tamamen kesmiyorum günde toplam yarım ekmeği buluyo yediğim
pilav olarak bulgur pilavı yiyorum sık da yiyorum süt yapıyo
sabah kahvaltı olarak sadece meyve yiyorum
öğlen kahvatı ediyorum aksam ekmeği az yiyorum 1 yada 2 dilim
ekmeği genelde öğlen yiyorum
böyle işte kızlar opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
merhaba herkeseee
bu hafta takımcığımla birincilği ve bireysel de de bizzat kendim birinciliğiele almışıza.s
öncelikle listeleri haızrladığın için çok çok teşekkürler azra_silacım

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=10187213&posted=1#post10187213
arkadaşlar sonuçlar hazır
inşallah bi hatam yoktur yarı gözle yaptım baygın baygın
bireyselde ve takım olarak derceye giren tüm arkadaşalrı ve takımları kutluyorum
a.s.

2 senedir bu yarışmadayım ve bugün birnci olmanın verdiği tatlı duygularla sizlere yazıyorum..
öncelikle bu yarışmanın mucidi sevgili püsküütüme sevgilerimi iletiyorum,
hata yaptığım zamanlarda tam hoşgörü desteği ile yanımda olan siz değerli yarışmacı arkadaşlarım ve takım arkadaşlarıma da sevgiler ve teşekkürler..

usulen 1. olan diğer arkadaşlarım gibi bir kaç şey söylemek istiyorum, yol gösterici nitelikte olabilirse ne mutlu bana;
işte benim 5'li formülüm

1- günde 1 defa yeşil çay içilecek
2- günde 2 lt su içilecek
3- günde 3 öğün yoğurt-ayran ve peynir grubundan tüketilecek (özellikle yoğurtu tavsiye ediyorum ben, 3 kaşık hüpletiverin oldu bitti tamam işteee)
4- günde 2 defa 20 dakikadan az olmamak koşulu ile hareket yapmak. (1) 40*2 defa olduğumuz yerde adım atmak, (2) 40 defa sağa bükülme- 40 defa sola bükülme, (3) 20*2 etap sağ bacak kaldırma, 20*2 etap sol bacak kaldırma, (4) 40 defa mekik çekme (parantez içi iki nokta üst üste: mekik çekemiyorsak, ayakta durup, eller başımızda birleştirip, sağ bacağı karna soğru çekerken sol dirseği karna yakalştırıyorz, ve tam tersi ,sol bacağı bükerek karına çekerken bu sefer de sağ dirseği karna ve dize yaklaştırıyoruz)...böylece 4. maddeyi de tamamlamış oluyoruuzz kaydirigubbakcemile2
5-gün de 5 defa şükredilecek ve yaşasıınn zayıflıyorum denilecekyerimseniben

hımm bir de tatlı ile ilgili ufacık naçizane bir öneria.s
tarçın metobolizmayı hızlandırıyor ya ve tatlı bir tadı olduğu için tatlı ihtiyacını da kesiyor
yani demem o ki canımız çoook tatlı çektiğinde, 1 çorba kasesini süt ile dolduruyoruz soğuk süt olursa süper oluyor, üzerine tarçın serpiştiriyoruz vee kaşık ile höpürdetiyoruz, al sana sütlaç hihihihih

esenlikler dilerim,
sevgilerimi iletirim ve
tek tek basaraktan bade dizerekteen huzurlarınızdan ayrılırıma.s.

Evet kabul ediyorum :kedi: Hayatımda ilk defa ortaya bir taş attım denilebilir :roflol:

Maydanozluk veya karışmak değil benim kırıldığım,siz bölümün moderatörüsünüz,tabiki açıklık getirilmesi gereken durumlara yorum yapmanız,açıklık getirmeniz normal.
Ama benim buraya yazdığım mesajlarda/sorularda verdiğiniz cevaplarda genellikle "siz hiç takip etmiyorsunuz,ilgilenmiyorsunuz" gibi bir anlam var
şunu rahat söyleyebilirim ki ben bu topikle en çok ilgilenen kişilerden biriyim
Ki ilgilenmesem böyle birşeye gücenmezdim zaten,hakediyorum derdim

Bu arada,
Ben de böyle söyleyerek sizi kırdıysam,üzdüysem özür diliyorum ama dile getirmesem gerçekten içimde kalacaktı ve benim için daha büyük bir sorun haline gelecekti a.s.
İtiraf edebildiniz sonunda yerimseniben bunlara hiç gerek kalmasada insan kırıldığına, kızdığına kalkıp yerimsenibenben şunu hissediyorum diyebilse değil mi bundan sebepte başkalarıda gerilmese... Yazdıklarım kişisel olduğu zaman özel mesaj ile hallediyorum bu yüzden buraya yazılanları tek başınıza üzerinize almanız biraz gereksiz olmuş mesajdan alıntı yapmışımdır ama kasdettiğim yarışmada ki çoğunluktur, zaten kimseye takılıp kırmak istememde aslına bakarsanız ne yazıyorsam ortaya bir çok kişiye yazıyorum, biraz daha dikkatli olup dilimi tutmalıyımyerimseniben buraya yazddıklarımı da bölüm sorumlusu olarak değil yarışmanın ilk gününden beri burada olduğum için gidişatı bir çok kişiye göre eskiyle kıyasladığım içindir..Ayrıca yazdığım uyarılar çoğunluğu kapsadığı anda, emin olduğum durumda yazdıklarımdır, bu başlığın takip edilme ortalaması gerekenin çok çok altındadır, verilen cevaplardan bellidir....

Özür dilemeniz gereksizdir, aramızda herhangi bir paylaşım geçmemiştir ki size kırılayım, ama içinizde ki dile getirmek istediklerinizi bir daha ki sefere direkt olarak yazarsanız hem daha net cevap alırsınız hem de karşınızda ki insan acaba benden mi bahsediliyor diye kıvranmaz.....

arkadaşlar geçen haftadan beri yazacağım unutuyorum şimdi 8. takımda görünce hatırladım ... diskalifiye olan üyeleri lütfen bu başlıktan bildirin ki bende listeyi editleyip güncelliyeyim bu sabah bizim takım için yapmıştım... kimin çağırdığı üye gelmiyorsa kimin üyesi paylaşım yapmıyorsa yazmanız yeterlidir ben tek tek kontrolü yapamıyacağım bazen unutup çıkıyorum çünkü...

hihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt
heyoooooooooooooooo
birinci olmusummmm...
üstelik haftasonu kilo alipp pazartesi +1 kiloyla basladigim haldee:dance:

simdi neler yaptigimi anlatmaliyim sanirimm :))
bütün hafta en gec 6 da günümü yani yemek faslimi bitirmeye gayret ettimm..
ama sabahlara kadar oturdum.
yani bu da ayrica kalori yakmistir heralde..
Protein diyeti uyguladim kendimce.
simdi protein diyeti ne diceksiniz..
sadece proteinli besinler tüketiyoruz ve karbonhidrattan uzak duruyoruz,
zaten assagiya bütün hafta ne yedigimi yazicam.
bu diyeti en fazla bir hafta yapmaliyiz.. cünkü tek tarafli beslenmek vücuda zarar verir.
internetteki arastirmalarima göre 1 hafta yapmanin vücuda zarari olmazmis.
spor yapmadim:kedi:

ve bu da listem.. vatana millete hayirli olsun :teytey:

p.tesi (69kg)

sabah bir bardak light süt (118 kcal)

ögle tavuklu salata. ( 288kcal)

aksam 1 cappucino (54kcal)

yanlis hesaplamadiysam 460 kalori ile bitirdim günü.

sali

sabah
1 bardak süt (100 kcal)
1 parca kasar peyniri (70 kcal)

öglen
2 parca balik köftesi 200 kcal
tavada soslu karnibahar 175 kcal.

aksam
bir fincan cappucino icerim. 54 kcal

Toplam 599 kcal.

carsamba

sabah
2 haslanmis yumurta 160 kcal

ara 1 cikolata 99 kcal

ara 1 parca kasar peyniri 70 kcal

ara 1 tane vanilyali activia yogurt 120 kcal

aksam
6-7 light kasarli firinda pismis mantar ortalama 260 kcal
2 izgara tavuk gögüsü 200 kcal

toplam 909 kcal

persembe

sabah yok

öglen
1 bardak süt 118 kcal

ara 2 nar aromali tatlandiricili seker 8 kcal

ara karamelli cikolata 173 kcal

aksam ton baligi salatasi 230 kcal.

toplam 529 kalori ile günü bitirdim

cuma 65,7 kg.

sabah
1 bardak portakal suyu 25 kcal
light kasarli omlet 350 kcal

ögle yok

aksam is'te pismis 1 alabalik 140 kcal

bugünüde 515 kalori ile bitirdimm..
gece acliktan agzim kokarsa 4 kalorilik nar sekeri yerim :)

emegi gecen takimimada burdannn kucak dolusu öpücükleerrr .. sizi seviyorumm:asigim:

.......Püsküütü zor kurtardık angarya işlerimizden biliyorsunuz üstüne vazife olmayan şeyleri bizim yapmamız gereken işleri bile seve seve 2 yıl yaptı...

Hakikaten de kurtardınız..
Kurtardın kallistem sefgilim.. :asigim:
Bunun için sana minnet borçluyum.. Korkum şudur ki, benim düştüğüm duruma düşmeyesin.. yerimseniben

Kuralları koyarken, elbirliği ile kararlar alırken amaç takımların kendini idare edecek yeterliğe kavuşmasını sağlamaya çalışmaktı..

Dilerim bu, bir gün tamamen gerçekleşir.. Otokontrol oturur..

Bu vesileyle herkese yeni yılda iyilikler diliyorum.. a.s.

Eğer olur da biri mezun olur ben de karne hazırlarım diye köşede bekliyorum, haberiniz olsun.. :hulya:

Oyyy Püsküütüm uğramışolumunekankayizsmile

Mezuniyet karnesi isteği için mailini açman gerekiyordu ama sen buraya hemen bakmazsın belki ulaşmadı ben yeniden ulaşayımmafoldumben

Açtım açtım kallisim.. Yarın eklerim muhtemelen karneyi.. Ama takım listesinde böyle bir talep gözüme çarpmadı.. İlgili takım kaptanına bu vesileyle hatırlatma yapalım (3. takım)
üyelerden biri mezun olmak istediğinde bunu ilgili etabın Cuma listesine, üyenin son kilosunu yazdıktan sonra parantez açarak belirtiyoruz:
"Mezun olmak istiyor" şeklinde..

Bu seferlik istisna yapıyorum, haberi olsun 3. takımın lütfen.. yerimseniben

kallistem
7. takım olarak ben kaptan olduğumdan beri diskalifye listesi tamam
kaptan olarak serseri değil bendeniz olacaktır.henüz yardımcı seçemedik seçince bildiriim

Arkadaşlar sonuç listelerinde hata var benim gördüğüm iki yerde pazartesi günü şebnem düzeltecektir 2. takımın sonuncu olması gerekiyor ve ara takımlarda da hata var..

Bu hatalar bildirimlerin geç yapılmasından kaynaklanıyor daha öncede dile getirdik mümkün olduğu kadar öne çekin saatinizi diye ama kimse üzerine alınmadı sadece mesai saati içinde bilgisayar kullanıp evinden bu imkanı sağlayamayan arkadaşlarımız çok bu haftada öyle oldu...Biraz hassas davranalım lütfen...

slm kızlar ben karar defterine baktım ama nereye yazacağımı bulamadım. her hafta bireyselde birinci olan neler yaptığını yazacak ama nereye yazacağımı bilemedim. bide pazartesiye kadarmış. ben tatile girdim memlekete geldim. geç kaldım inş bir sorun olmaz. nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum.
ben 10 gündür elma diyeti yaptım. ilk hafta 3.4 kilo, 2. hafta yani geçen hafta 3 kilo verdim.
sabah bir dilim kepek ekmeği, domates, sivri biber ve çok az peynir, bir bardak yeşil çay içtim. saat 10, 12, 14, 16 ve 18 de birer yeşil elma yedim. başka bişey yemedim. günde 2,5-3 lt su içtim. spor yapmadım çünkü halim kalmıyordu. biliyorum sağlıklı değil yaptığım, zaten şuan yapmıyorum. hızlıca birkaç kilo vererek motive olmak istedim sadece. herkese kolay gelsin

Herkese iyi hafta sonları bonibonlar..
Bir haftayı daha geride bıraktık..

Haklısınız.. Genel kural listelerin yayımlanma süresinin en geç 21:00 olması.. İlk başlarda genelde sorun yaşıyorduk ama sonraları nispeten düzeldi diyebiliriz.. Çok daha sonra kardeş takım konusunu gündeme getirdikten sonra düzensizlikler oldukça azaldı.. Hatta bütün listelerin yayımlanması bırakın 21:00 leri.. Cuma akşam üstü saatlerinde bitmiş oluyordu.. O zamanlar takılmıştım ben hatta "Bana gareziniz neydi?" diye.. :roflol: Sonra ne oldu da yeniden aksamalar başladı, bilemiyorum..

Konuyu şuraya getirmek istiyorumm..

Bugün karar defteri diye baktığımız başlık eskiden yoktu.. Yaşanan aksilikler üzerine, günlerce süren fikir alışverişleri, oylamalar, çekilen halaylar sonrasında kararlar alındı.. Sonra bi'baktık bi'sürü kararımız var.. O başlığı açtık.

Başlık içeriği her zaman tartışılabilir, kişileri zorlayıcı kurallar yeni bir öneri eşliğinde yeniden düzenlenebilir.. Bugüne kadar kimsenin aklına gelmeyen, yarışma için daha iyi olacağını düşündüğünüz her şey ama her şey fikir olarak ortaya atılabilir, konuşup geliştirilebilir..

Yukarıdaki paragrafta örneklediğim olaylar olana kadar karar defterinde yer alan her karar, geçerli kural olarak varlığına devam edecektir.

Sizlerden ricam, karar defterini, kendi takım ruhunuzu ve iç dinamiğinizi unutmadan tekrar okuyun. Tartışmak istediğiniz konular varsa da tartışın, tartışalım..

Ama yeter ki, asıl işimiz olan zayıflamaya yoğunlaşalım.. Hiçkimse ama hiçkimse, diğerlerine göre fazladan bir beş dakika bile harcamasın..

Hepinize iyilikler diliyorum şekercikler.. Gününüz keyifli olsun.. a.s.

bu aradada dereceye giren takımları .... ve tabı kendi takımı vede bireyselde derece yapan arkadaşları önceliklede nevracım ve simoşumu canıı gönülden tebrik ederim .....Şeniz:hooray:
aebencim güzel arkadaşım bireyselde bu hafta birinciliğim için tebriğine çok teşekkür ederim ..
kısaca neler yaptığımı anlatyım.ben monti uyguluyorum bu hafta etimi vs. yedim ama sebzeye daha da bi ağırlık verdim yani bol salata türü şeyler ..ama asıl yaptığım sporu fazlalaştırdım.hafta sonu özellikle 2 saat kadar spor yaptım.
ama sanırım asıl sonuç benim hiç diyeti bozmamam oldu.hiç sabote etmedim kaçamak yapmadım ve sanırım beden bi şekilde bu düzene alıştı. beni monti ile tanıştıran aebenciğime de sonsuz teşekkürler..olumunekankayizsmile

Merhabalar hepimize iyi haftalar dilerim kızlar. Bu haftaki bireysel birinciliğimle ilgili yöntemimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Umarım hepimiz ayrı ayrı hedeflediğimiz kilolara düşeriz. Herhangi bir örnek menümü paylaşmak istiyorum sizlerle...
SABAH
2 Dilim Tam Buğday Ekmeği
1 Domates
1 Parça Peynir
Yarım Demet Maydanoz
2 Zeytin
ARA
1 Elma
ÖĞLEN
1 Kase Domates Çorbası
1 Tabak Salata
2 Adet Köfte
ARA
2 Ceviz
AKŞAM
6 Kaşık Kereviz Yemeği
YATMADAN
1 Bardak Yoğurt

SPOR
45 Dakika Yürüyüş
30 Dakika Bisiklet

Rutin menülerim ve aktivitelerim bunlara benziyor. Hepinizi çok çok öpüyorum a.s.

X