D ile başlayan kız bebek isimleri var mı aklınıza gelen?

Evet bu listeyi görmüştüm bir kaç isim eklemiştim hatta listeme mesela DORA ama bir tv programına erkek yarışmacı çıkmış ismi dora’ymis çevremde sordular bunu beğeniyorum dedim herkes ayyyy o erkek ismi dediler kız ismi aslında gicik oldum saçma sapan yorumlara ya
Bu arada teşekkür ederim 🩷

Deva çok istedim aslında. Geçen gün yakın bir arkadaşım sordu söyledim ayyy çok kaba geliyor kulağa dedi. Dora düşündüm dedim ayyy oda çok kaba dedi. Dikkatli seçmeye çalışıyoruz akran zorbaligi olmasın diye mesela bir arkadaşımın adı Funda o kıza hep çocukken bodur çalılık diyip durmuşlar korktum vallahi

Selam arkadaşlar 🌸

D harfi ile başlayan kız bebek isimleri önerileriniz var mı?
Dilber, Durdane gibi değil ama daha yeni nesil tercihlerden gitmeye çalışıyorum 🩷
Dilber evin barkin yok mu 🤣🤣🤣 derin deren defne duru dogalar cok yaygin herkeste ayni isimler donuyor. O yuzden ben Dila veya Dilay diyorum.

Deva çok istedim aslında. Geçen gün yakın bir arkadaşım sordu söyledim ayyy çok kaba geliyor kulağa dedi. Dora düşündüm dedim ayyy oda çok kaba dedi. Dikkatli seçmeye çalışıyoruz akran zorbaligi olmasın diye mesela bir arkadaşımın adı Funda o kıza hep çocukken bodur çalılık diyip durmuşlar korktum vallahi
Ay neresi kabaaaa. 😁 Siz çevrenizdekilere bakmayın yahu. Herkesin memnun kalacağı ismi bulamazsınız zaten. Herkes illa ki bir kulp takar. Ben sallamadım hiç, kimseye de sormadım. Anneme kalsa hala beğenmez ama bana ne, ben seviyorum. 😁

Çocuklar her isimle dalga geçer. İsim çok absürt olmadığı sürece bu kısma takılmayın bence. Benim ismimle de geçiliyordu halbuki hiç dalga geçilecek bir isim değil. Gazlı diyorlardı. İlk harfi değiştirirseniz anlarsınız ismimi. Hiç de alınmıyordum dalga geçenle ben de geçiyordum. Olur böyle şeyler ilkokul çağında 🫶
Funda da çok güzel bir isim o isimde de yakın arkadaşım var hiç de zorbalğa maruz kaldığını anlatmadı. En fazla hepimizle olduğu kadar iki kere dalga geçilmiştir.

Ay neresi kabaaaa. 😁 Siz çevrenizdekilere bakmayın yahu. Herkesin memnun kalacağı ismi bulamazsınız zaten. Herkes illa ki bir kulp takar. Ben sallamadım hiç, kimseye de sormadım. Anneme kalsa hala beğenmez ama bana ne, ben seviyorum. 😁
Siz çevrenize bakmayın ve düşündüğünüz ismi aileleriniz dışına söylemeyin çünkü okadar yorum yapıyorlar ki her isim her kişiye farklı bir şey çağrıştırıyor birde herkesin zevki farklı herkes isim öneriyor ama kimse kendi çocuğuna koymamış bizim isimlere de habire kulp buluyorlar. O yüzden size ne güzel geliyorsa onu koyarsınız🥰

X