Nişan Damat Bohçası

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Evet eskiden ihtiyaç olurmuş böyle şeylere. Siz böyle söyleyince bana abartı geldi. Erkek arkadaşımın kuzeninin bohçası açılırken yanındaydım, hiç bu saydıklarınız yoktu. Normal pijama takımı, kış diye mont, Penti'den sütyen, gömlek, klasik makyaj malzemeleri vardı. Benim çeyizimi yaparken de kuzeni yardım eder, o yüzden zevkimi az çok bilir zaten. Hem artık eskisi gibi değil ki, değişim kartı da koyuyorlar, olup bitiyor. Ki ben eminim onlar da çeyizi yaparken bana sorarlar bunu beğendin mi alalım mı diye

Geceliksiz bohça olmaz

Kızlar merhaba, bayadır konu açmıyordum özlemişim En Büyük KK

1-2 ay içerisinde beni istemeye gelecekler ve nişan yapacağız, o yüzden hazır elimde para varken damat bohçasını bir an önce yapıp aradan çıkarmak istiyorum.

Damat bohçasının içerisinde ne olur diye baya bi araştırdım. Pijama takımı, çorap, iç çamaşır takımı, parfüm, tıraş seti, tıraş makinesi, seccade, gömlek, pantolon, kemer, cüzdan, anahtarlık, kol düğmesi, terlik bunlar olmazsa olmazlar. Az biraz hesapladım 1000 tl gibi bir şeyle hepsini alabiliyorum. Ama asıl sorum şu;

Bu damat bohçası dedikleri şeyin içerisinde kayınvalide ve kayınpeder için de bir şeyler koyuluyormuş. Onlara ne koyulması konusunda kararsız kaldım, internette de pek bir şey bulamadım.

Siz damat bohçası yapmış mıydınız, yaptıysanız neler koymuştunuz ? Bana bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :KK45:
Kayınvalidenize iyi bir yerden triko kazak ya da bluz,kayınpederinize yine iyi bir yerden sık bir gömlek bu kadar. Maksat gönül almak, adet yerini bulsun. İç çamaşırı falan bana cok rahatsız edici geliyor hediye olarak.

Kayınvalidenize iyi bir yerden triko kazak ya da bluz,kayınpederinize yine iyi bir yerden sık bir gömlek bu kadar. Maksat gönül almak, adet yerini bulsun. İç çamaşırı falan bana cok rahatsız edici geliyor hediye olarak.

Bana da çok rahatsız edici geliyor, kayınpederimin iç çamaşır bedenini sorup da almak saçma yani. Ama dediğiniz gibi maksat adet yerini bulsun birer tane bir şey almak yeter herhalde

Teşekkür ederim. Sizin çeyizinizde neler vardı ?

Canım onlar bana bohca getirdi.
Ben nişanlımla çıkmıştım sadece giyeceğim ve kullanacagım şeyleri aldım . Gcecelikti pijamaydı majyaj malzemesiydi alan bunları aldık ama tüylü terlik veya ayna takımı almadım onun yerine gerçekten giyebileceğim bir terlik ve dogru düzgün bir ayna almıştım :)
Bende ona yapacagım hatta ocagın ilk haftasında göndereceğim.
Mesala nişanlım bana dediki röpteşambır falan alma giyinmem mesela onu almayacagım cunku gereksiz masrafa giriyor. Bugun hatta damat bohcası için kutular çıkmıştı şimdi trend o onlardan yaptırmıs tımonlar geldi beyaz bohca yerine bunlara koyacagım bide bavul alacagım birtane . Yani düşünürmüsün sende yaptırmayı bilmiyorum ben yaptırdım cokta şirin uduyor eger hevesliysen bitane yaptır istersen resmini atayım sana

Ben de o şekilde yapacağım. Bavul aldım bavulu süsleyeceğim damat şeklinde, kutuyu almaya gerek duymadım kutuyu da kendim yapıp süsleyeceğim. Saten bohça içerisinde kötü geliyor bana ben sevmiyorum o şekilde

Ben yapmadım.Kv.dem kızım adettendir yapılırdı eskiden demişti.şimdi siz zaten birliklte çarşıya çıkıp geziyorsunuz.hoşunuza gideni alın herkesin zevki kullanmak istediği şey farklı sonuçta demişti.
Biz eşimle eşofman takımı iç çamaşır takımları pijama takımları vs. Almıştık.
Kv. Kp de veya annem babamada almadık.
Haa traş makinasını almak istiyosan damat adayı ile konuş cnm.acele etme.çünkü zaten genelde makinaları oluyor ve değiştirmiyolar başka marka falan kullanılmayabilir.
Birde abartmayın bohça işini altın yapın paranıza daha makbule geçer.
Bilezik olmaz çeyrek olur altın yapmak mantıklı bence..
Hayırlı olsun şimdiden.

Aynen öyle giyen var mı acaba? Benimki çürüdü yerinde alttaki insanlara ses gider diye deneyemedim bile.
benim ablalarım ve yengem almıştı biri bile giymemiş gercekten boşa para ben almadım o yüzden osyhodan gittim peluşlu topuksuz bir terlik aldım en azından onu giyerim sıcacık yapar ayaklarımı :KK70:

KV ye giyim tarzına göre bir bluz etek falan koyuyorlar. Sonra yemeni veya eşarp çorap havlu vs. O tarz şeyler oluyor.
Kayınpedere de gömlek pantolon çorap öyle şeyler oluyor

Ben yaptım nisan zamanı ayrı düğün zamanı ayrı yaptım bizde arada bayramda vardı bayram hediyesi gibide oldu
Nisandan sonra hemen bayram geldi bayram günü verdim bohcayi içinde şunlar vardı
Spor ayakkabı , klasik ayakkabı, 3 gömlek , eşofman takımı t-shirt , Jean , iç çamaşır seti .

Düğüne 1 hafta kala da bir bohça daha yaptım çünkü onlarda bana yapmıştı onda da içinde takım elbise günlük ayakkabı terlik bakım seti çamaşır seti damat seti olan pijama setinden 3 gömlek kravat kemer çelik kaliteli saat parfüm bornoz seti almıştım

Bunun dışında nisanda giyindigi takım elbisesini ve tabiki damatligini da almıştım zamanında

Bizim burda bohça gibi düğün öncesi ve düğün sonrası durumlar çoktur ve yapılır içine koyduklarimda kesin olur herkes yapar ... Hala kullanıyoruz bohcadaki ürünleri

Bavul aldım içine koydum hurçlara koymaktansa bavul hem lazım olan şeydi hemde daha pratik tertipli oldu

Bohça yapmak çok saçma geliyor bana yaa. Biz yapmadık. Eskiden belki bohçaya konan şeyler kullanılan gerekli şeylermiş ama şimdi hiçbiri kullanılmıyor. Her şey ederinden fazlaya satılıyor çeyiz ya. Boşuna masraf. Allah aşkına tüylü terliği alsak ne olur almasak ne olur. Eşimizin de röbdışambırı eksik olsun :KK70:

Önce onlar bohça getirsin baktın ne aldılar ona göre bir daha otur düşün bence. Biz bohçayı hazırladık herşeyi koyduk parfümünden bulamadığım için içine para koyduk eksik olmasın diye öyle gittik. Gelen ne ? Elle tutulur bişey yok eşim anlamaz böyle şeylerden doğal olarak kyalide de anlamamış nedense önce gelsin ona göre koyarsın tavsiyem

Gercekten ihtiyacı oldugundan emin oldugunuz seyler varsa alin onlari koyun bohcaya. İlle yapacaksaniz bari kullanilan seyler olsun. Yoksa da sirf adet diye yapmayin. Ben kv kpe birsey yapmadim cunku istemeye vs onlar gelmemisti esimin teyzesi enistesi gelmisti onlara hediye almistim.

Önce onlar bohça getirsin baktın ne aldılar ona göre bir daha otur düşün bence. Biz bohçayı hazırladık herşeyi koyduk parfümünden bulamadığım için içine para koyduk eksik olmasın diye öyle gittik. Gelen ne ? Elle tutulur bişey yok eşim anlamaz böyle şeylerden doğal olarak kyalide de anlamamış nedense önce gelsin ona göre koyarsın tavsiyem
Ben bu düşünceye karşıyım o ne getirmişse ona bak sende aynısını götür. Üç eksik beş fazla ne farkeder sorun çıkmasın huzur olsun yeter gerisi boş. Bunları takan insanlar sorunlu bi dönem geçiriyor bu evliliklerine bile yansıyor

biz yapmadık,
evleneceğimiz zaman evin rutin alışverişini yaparken eksiklerimizi de aldık,
bana yapmasını istemediğim hiçbir şeyi karşı tarafa da yapmadım :)

Kızlar merhaba, bayadır konu açmıyordum özlemişim En Büyük KK

1-2 ay içerisinde beni istemeye gelecekler ve nişan yapacağız, o yüzden hazır elimde para varken damat bohçasını bir an önce yapıp aradan çıkarmak istiyorum.

Damat bohçasının içerisinde ne olur diye baya bi araştırdım. Pijama takımı, çorap, iç çamaşır takımı, parfüm, tıraş seti, tıraş makinesi, seccade, gömlek, pantolon, kemer, cüzdan, anahtarlık, kol düğmesi, terlik bunlar olmazsa olmazlar. Az biraz hesapladım 1000 tl gibi bir şeyle hepsini alabiliyorum. Ama asıl sorum şu;

Bu damat bohçası dedikleri şeyin içerisinde kayınvalide ve kayınpeder için de bir şeyler koyuluyormuş. Onlara ne koyulması konusunda kararsız kaldım, internette de pek bir şey bulamadım.

Siz damat bohçası yapmış mıydınız, yaptıysanız neler koymuştunuz ? Bana bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :KK45:
Karşılıklı konuşup bohça yapmayın çünkü kullanılmıyor emek emek seccade işlemiştim damat havlusu için dantel yaptım vs tek bir kere kullanmadı pijama takımınıda giymedi traş takımıda aynı şekilde

X