Nişan Damat Bohçası

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Ben bu düşünceye karşıyım o ne getirmişse ona bak sende aynısını götür. Üç eksik beş fazla ne farkeder sorun çıkmasın huzur olsun yeter gerisi boş. Bunları takan insanlar sorunlu bi dönem geçiriyor bu evliliklerine bile yansıyor

Ya tabiki huzur olsun böyle şeylere takılmaz zaten sonuçta eşin seviyosun herşeyi alırsın göze gelmez bohçaya ihtiyaç neyse o konmalı. Bende bohçamı heyecanla açtım görümcemin denk gelmeyen pantolonunu kv kendi giydiği elbiseyi koymuş. Yine yanlış anlamadım bilmiyor herhalde olur böyle şeyler huzur olsun diye sonra baktım herşeyi esirgiyor benden bu açıdan herkesin yaşamı farklı o yüzden dedim ne koyduysa o diye sonuçta sen heyecanla alıyorsun dolduruyorsun sonra hevesin kalıyor Kursağında

Eşime hep kullanıcagı seyler almışım.
duş jeli sampuan vs vs.
belki bohçaya gerek yoktu ama yapıldı işte.

kv baş örtüsü patik tesbih bluz seccade
kp havlu seccade gömlek vs konuldu.
hatırladıklarım bunlar

Önce onlar bohça getirsin baktın ne aldılar ona göre bir daha otur düşün bence. Biz bohçayı hazırladık herşeyi koyduk parfümünden bulamadığım için içine para koyduk eksik olmasın diye öyle gittik. Gelen ne ? Elle tutulur bişey yok eşim anlamaz böyle şeylerden doğal olarak kyalide de anlamamış nedense önce gelsin ona göre koyarsın tavsiyem

Bence bu çok kötü bir düşünce, onlar ne alırsa aynısını yaparım diye düşünemem. Ben içimden geçeni elimden geleni alırım, eminim onlar da öyle yapar.

Gercekten ihtiyacı oldugundan emin oldugunuz seyler varsa alin onlari koyun bohcaya. İlle yapacaksaniz bari kullanilan seyler olsun. Yoksa da sirf adet diye yapmayin. Ben kv kpe birsey yapmadim cunku istemeye vs onlar gelmemisti esimin teyzesi enistesi gelmisti onlara hediye almistim.

Karşılıklı konuşup bohça yapmayın çünkü kullanılmıyor emek emek seccade işlemiştim damat havlusu için dantel yaptım vs tek bir kere kullanmadı pijama takımınıda giymedi traş takımıda aynı şekilde

Yok ben öyle dantelli, giyilmeyecek şeyler yapmayı düşünmüyorum. Her zaman giyebileceği, kendi beğendiği pijama takımı, gömlek, sweatshirt falan alır koyarım. Maksat hediyeleşmek olsun.

Bence bu çok kötü bir düşünce, onlar ne alırsa aynısını yaparım diye düşünemem. Ben içimden geçeni elimden geleni alırım, eminim onlar da öyle yapar.

Yok ben öyle dantelli, giyilmeyecek şeyler yapmayı düşünmüyorum. Her zaman giyebileceği, kendi beğendiği pijama takımı, gömlek, sweatshirt falan alır koyarım. Maksat hediyeleşmek olsun.
Anladım Rabbim huzur versin siz kalbinizi bozmayın :) nişanlınızın zevkini ögrenin ona göre alın hediyelerinizi madem

Biz kayınpederime gömlek ve çorap, kayınvalideme de eşarp ve çorap koymuştuk.

Hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin.

Ya tabiki huzur olsun böyle şeylere takılmaz zaten sonuçta eşin seviyosun herşeyi alırsın göze gelmez bohçaya ihtiyaç neyse o konmalı. Bende bohçamı heyecanla açtım görümcemin denk gelmeyen pantolonunu kv kendi giydiği elbiseyi koymuş. Yine yanlış anlamadım bilmiyor herhalde olur böyle şeyler huzur olsun diye sonra baktım herşeyi esirgiyor benden bu açıdan herkesin yaşamı farklı o yüzden dedim ne koyduysa o diye sonuçta sen heyecanla alıyorsun dolduruyorsun sonra hevesin kalıyor Kursağında
Ay bu da farklı bi konu bu insanlar manyak mi ya iki parça hediye alsan kaç para tutacak sizinkiler de bi enterasanmis :KK66: ama konu sahibinin öyle bi durumu yok. Zaten bohçaya kullanılacak şeyler konulmali gösteriş için alınan herşey çöp

Bizde yaptık bohça.. bence de gereksiz değil.. insan özeniyor.. kv ye şık bir bluz,havlu,parfüm koyabilirsin istersen.. kb içinde gömlek kravat,tesbih.. bunlar hep kullanılacak şeyler.. neden boşuna israf olsun ki??

Ben de yaptım canım. Traş makinesi traş losyonları , iki takım iç çamaşırı, pijama takımı, gömlek, cüzdan takımı, terlik, seccade seti, saat çorap, lif, havlu ... yani işe yaramaz hiçbir şey almadım. Ha bir de damatlık yerine takım elbise ayakkabı ve kol düğmesi aldım. Kv, kp ye de seccade, tesbih iç çamaşırı namaz örtüsü lif patik havlu gömlek gecelik pijama kumaş çorap koydum. Görümcelere de aynı şeyler ekstradan birer tane nevresim takımı bıraktım.

Aslinda usullere uyacaksaniz once damat getirir bohcasini, kiz tarafi daha sonra goturur. Yani arkadasa kizmayin olmasi gerekeni soylemis. Damadin ailesine de ufak tefek giyim esyasi alabilirsiniz hediyelesmek guzeldir

Ya eskidenmiş bunlar
İlla yapılacaksa ileride alacağınız şeylerden koyun
Hatta bence herkes kendi bohçasını yapsın
Şimdi sana pijama takımı gelecek sevmediğin modelde renkte olabilir
Ya beraber çıkın ya da sen seç o alsın
O seçsin sen al

Büyüklere de tespih havlu patik ev terliği falan koy gitsin

Aslinda usullere uyacaksaniz once damat getirir bohcasini, kiz tarafi daha sonra goturur. Yani arkadasa kizmayin olmasi gerekeni soylemis. Damadin ailesine de ufak tefek giyim esyasi alabilirsiniz hediyelesmek guzeldir

Yok kızmak ne haddime, bizde de o şekilde olacak zaten. Önce onlar getirecek, sonra biz götüreceğiz. Ama onların getirdiği şeylere göre çeyiz hazırlamak kötü geldi bana

Biz kendi kafamıza göre almıştık
Öyle bohça haline falanda getirmedim
Güzel kutular var katlanabilen vs
Onlara koymuştum
Normal pijama takımı
Çorap
İç çamaşırı
Kapüşonlu üst
Terlik
Her zaman kullandığı parfümü
Hard disk
Zippo çakmak
Elektronik diş fırçası
Başka birşey varmıydı hatırlayamadım

Yok kızmak ne haddime, bizde de o şekilde olacak zaten. Önce onlar getirecek, sonra biz götüreceğiz. Ama onların getirdiği şeylere göre çeyiz hazırlamak kötü geldi bana
Alisverise birlikte cikin nisanlinizla. Herkes birbirine ihtiyac neyse onu alsin. Sonra da ailelere ufak hediyeler alirsiniz. Biz oyle yaptik basbasa ciktik alisverise. Ne benim annem geldi ne de onun teyzesi. Cok eglendik cok gulduk keyifli olduydu :KK66:

Pijama takımı, çorap, iç çamaşır takımı, parfüm, tıraş seti, tıraş makinesi, seccade, gömlek, pantolon, kemer, cüzdan, anahtarlık, kol düğmesi, terlik bunlar olmazsa olmazlar.

genelde herkes bunlar konulur demiş siz de kullanmayacağı şeyi almayacağım demişsiniz

traş seti traş makinası yazmışsınız

eşim 40 ına geldi hala böyle şeyler kullanmıyor ya da kol düğmesi mesela çok kullanılan bir şey değil ama bohçalık deyip dünya para gidiyor

ya da seccade tespih başörtüsü vs önerilmiş kv kp için

gerçekten kullanılıyorsa alın bunları da adettendir demeyin

Kızlar merhaba, bayadır konu açmıyordum özlemişim En Büyük KK

1-2 ay içerisinde beni istemeye gelecekler ve nişan yapacağız, o yüzden hazır elimde para varken damat bohçasını bir an önce yapıp aradan çıkarmak istiyorum.

Damat bohçasının içerisinde ne olur diye baya bi araştırdım. Pijama takımı, çorap, iç çamaşır takımı, parfüm, tıraş seti, tıraş makinesi, seccade, gömlek, pantolon, kemer, cüzdan, anahtarlık, kol düğmesi, terlik bunlar olmazsa olmazlar. Az biraz hesapladım 1000 tl gibi bir şeyle hepsini alabiliyorum. Ama asıl sorum şu;

Bu damat bohçası dedikleri şeyin içerisinde kayınvalide ve kayınpeder için de bir şeyler koyuluyormuş. Onlara ne koyulması konusunda kararsız kaldım, internette de pek bir şey bulamadım.

Siz damat bohçası yapmış mıydınız, yaptıysanız neler koymuştunuz ? Bana bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :KK45:
Şimdi canım şöyle ki mesela benim eşim pijama sevmem kapri şort yatarım dedi ne alayım.dedim esortman dedi sevdi birlikte aldık makine ile tras olurum dedi o işlere hiç girmedim iç çamaşırı tırnak makası çorap gömlek giymez kazak tsort ve pantolon aldık bohcasina takım havlu seccade tesbih parfüm aldım sevdiği krem aldım kayinvalideme buluz etek sorap yazma seccade tesbih havlu iç çamaşırı koyduk kayinbabama gömlek pantolon çorap iç çamaşırı çorap koyduk bunu Nisan a koyduk dugune daha teferruatlı koyduk:dondurma:

1-2 ay içerisinde beni istemeye gelecekler ve nişan yapacağız, o yüzden hazır elimde para varken damat bohçasını bir an önce yapıp aradan çıkarmak istiyorum.

Damat bohçasının içerisinde ne olur diye baya bi araştırdım. Pijama takımı, çorap, iç çamaşır takımı, parfüm, tıraş seti, tıraş makinesi, seccade, gömlek, pantolon, kemer, cüzdan, anahtarlık, kol düğmesi, terlik bunlar olmazsa olmazlar. Az biraz hesapladım 1000 tl gibi bir şeyle hepsini alabiliyorum. Ama asıl sorum şu;

Bu damat bohçası dedikleri şeyin içerisinde kayınvalide ve kayınpeder için de bir şeyler koyuluyormuş. Onlara ne koyulması konusunda kararsız kaldım, internette de pek bir şey bulamadım.

Siz damat bohçası yapmış mıydınız, yaptıysanız neler koymuştunuz ? Bana bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :KK45:
Damat bohcasina kayınvalide ve kp bişey konuluyor cnm onlara düğünde ayrı ayrı bohça yapılıyor en azından bizde öyle.bisey daha damat bohcasinda damada aldığın pijama takımları klasik bohça için satilanlardan olmasın hiç kullanılmıyor .hem pahalı hemde kullanışsız.normal sportif şeylerden al paketlettir zevkine göre sonuçta senn yanında giyck:KK39:

Ben eşimi 8sene bekledim o yüzden çok hevesle hazırladım bohçayla tülle süsledim falan :KK22:

Hazır damat bohçaları var sandık şeklinde direk ondan aldım şunu bunu koycam diye düşünmedim içinde çoğu şey vardı zaten

X