Örgü Değişik ve kolay bir patik açıklamalı

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

Hiranisa

Kk
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2007
803
20
[h=3]değişik ve kolay bir patik açıklaması daha canlarımm:))[/h]

evet sevgili arkadaşlarım, sevgili ziyaretçilerim,sevgili izleyenlerim huzurlarınızda yine bir patik ve açıklamalarıyla bulunmuş bulunuyorum:))benden iyi sunucu olurmu değilmi ama:))

canlarım bu değişik patiği örgü forumumdaki arkadaşlarımla çok beğenmiştik, rus hanımların sitesinde görüp arkadaşlar foruma eklemiş, hatta o linkte birde kendi patiklerimide görünce şaşırmadımda değil açıkcası:))sağolsun leylifer ablada biraz çevirisini yapıp halledince işim kolaylaştı çok kolay ve çokda şık duran bir patik gerçekten, rus türk ortaklığı bir patik çıkıcak ortaya:)) onlarada buradan teşekkür etmeli değilmi bizim hanımlarımızda bu patiği önceden örmüş olabilirler ama ben ilk defa gördümm açıkcası, bu patik kimede aitt orasıda tartışılır yaaa

evetttt az laf çok işş felsefesinden yola çıkarak bu kadar gevezelik yeter diyorum ve haydii başlıyorum açıklamaya MADE İN SUZANNNN:))

-

- BİSMİLLAHİRRRAHMANİRRAHİM-

3 veya 3,5 numaralı şişimize 25 ilmek renkli ipimizle ilmek atıyoruz ve bir sıra haroşa ters örgü örüyoruz .

daha sonra krem ipimi bağlayıp 20 ilmek ördüm örgünün tersine denk geliyor bu sıra,5 renkli ilmeğimizi örmüyoruz arkadaşlar

arkadaşlar ön tarafa dönmeden önce bir dip not bunu ilerleyen resimlerdede görüceksiniz ,şimdi 20 ilmek kremle ördükmü ,bir tane renkli ilmeği boş alıyoruz ve ön tarafa dönüyoruz krem ipimi gördüğünüz gibi bu şekilde ön taraf getirdim .niye böyle yaptığımı anlatıcam sonra resimlere dikkat edin lütfen

neden böyle yaptım anlatayım bu şekilde dönüşleri yaparken delik oluşmaması için böyle ördüm canlarım.

şimdi nasıl yapıyoruz patiğimizi krem ipliğimizle sadece 20 ilmekse 20 ilmek ördük başa kadar sonra renkli ipliğimize geçip yine başa kadar örücez bu sırada böyle biticek

evet gördüğünüz gibi renkli ipime geçtim sıra başında, ve bir sıra ördüm

böyle sıra başına kadar ördüm

evet şimdi krem ipliğimi aldım sıranın başında şimdi bu sırada kremle 15 ilmek örüyorum ve 10 renkli ilmeğimi yine boş bırakıcam örmicem...

ilk resimlerde anlattığım gibi üstteki resme dikkat edin yine arka sırada bir boş renkli ilmeğimide alıp ön tarafa dönüyorum

böyle bakın krem ipliğimi bu şekilde öne getiriyorum

yine boş aldığım renkli ilmeğimi örmeden kreme geçip sıra başına kadar örüyorum

evet yine renkli ipime geçtim sıranın başında yine bir sıra örüyorum

bir sıra ördümm

şimdi 3. krem sıramıza geçiyoruz şimdide 10 ilmek krem ipimizle örüp 15 renkli ilmeği boş bırakıyoruz örmüyoruz

yine aynı işlemi tekrarlıcaz bir sıra yine renkli ipimizle baştan sona kadar örüp krem ipimize geçicez bu sırada yani 4.krem sırasında 15 ilmek örüp 10 ilmek renkli ilmekleri boş bırakıcaz

aralarda renkli ipimle baştan sonuna kadar örüyorum 25 ilmeği...

evet son krem sıramıza geçtik hanımlar şimdi 5. sıradada 20 ilmek kremle örüyoruz

bu şekilde olucak arkadaşlar çok kolay değilmi mantık şu yani krem ipimizle sadece
1.sırada 20 ilmek
2.sırada 15 ilmek
3.sırada 10 ilmek
4.sırada 15 ilmek
ve 5. sırada yine 20 ilmek atıyoruz ve sadece bu verdiğim sayıları sayısınca örüp bırakıyoruz
renkli ipimizle ise aralarda sıra başından sonuna kadar 25 ilmek bütününü örüyoruz bu şekilde ovalliğini veriyor patik

yukarıdaki açıklamalarda hani dönüşlerde boş olarak aldığımız ilmeği anlattığım gibi örünki delikler oluşmasın bu yukarıdaki resmide o yüzden yayınlıyorum bakın hiç delik görünümü yokk...

bu şekilde işte arkadaşlar burayı sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım bu şekilde patiğimizi örmeye devam ediyoruz

akşam çektiğim için bu eklediğim resimleri ,ipimin rengi biraz farklı çıkmışş:)) renkli ipliğime tekrar geçip kesme işlemi yapıyorum ve patiğimmm bittiiii....

benim bu patiğin hani 20 ilmek olan krem sayımız vardı ya orası 13 sıra olmuş sayarsanız anlarsınız

evett patiğimiz bittikten sonra kesiyoruz ve ikiye katlayıp bu şekilde dikicez ve bitiricez artık

dikerkende çizgilerin birbirine denk gelmesi için dikkatli bir şekilde dikip patiğimizi bitiriyoruz vee patiğimizzz bittiiii:))

bu resim gündüz çektiğim için asıl rengi bu patiğimin

sonrada ayağımıza giyiyoruz tabikiiii:))

X