Bebek bezi önerilerinizi alabilir miyim

g12

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2022
8
1
30
bebeland ile başladığım annelik serüvenine baby turco ile devam ettim ebatları küçük olunca ve bebeğim hızla kilo alınca kaldı pişik yapmaya başladı bebem natural kullanıyoruz şuan başlarda iyiydi yalnız şuan acayip pişik yaptı hatta öyle bir pişik ki belinde falan var neredeyse şimdi de önlem marka bebek bezini sipariş verdim bakalım ne olacak siz neler kullanıyorsunuz anneler önlem marka kullanıp memnun kalanlarınız var mı

bebeland ile başladığım annelik serüvenine baby turco ile devam ettim ebatları küçük olunca ve bebeğim hızla kilo alınca kaldı pişik yapmaya başladı bebem natural kullanıyoruz şuan başlarda iyiydi yalnız şuan acayip pişik yaptı hatta öyle bir pişik ki belinde falan var neredeyse şimdi de önlem marka bebek bezini sipariş verdim bakalım ne olacak siz neler kullanıyorsunuz anneler önlem marka kullanıp memnun kalanlarınız var mı
Goon premium kullanıyorum, yumuşak bir ürün, iz yapmıyor. Bebeğim hiç pişik olmadı.

• Beğen
Reactions: g12
Hep değişik markaları yazmışsınız, bebem önlem falan, bilmiyorum ne kadar güvenilir markalar.

Neyse ucuz yollu olsun derseniz Migros un kendi markası minies alın. Süper bez, ne taşıyor, ne pişik yaptı valla tam performans.

Yok bana fark etmez derseniz Rossmann BabyDream alabilirsiniz, sorunsuz kullanırsınız.

Prima vs sanırım böyle ürünlere bakmıyorsunuz diye düşündüm. Ama üsttekiler çok yeterli zaten.

Hep değişik markaları yazmışsınız, bebem önlem falan, bilmiyorum ne kadar güvenilir markalar.

Neyse ucuz yollu olsun derseniz Migros un kendi markası minies alın. Süper bez, ne taşıyor, ne pişik yaptı valla tam performans.

Yok bana fark etmez derseniz Rossmann BabyDream alabilirsiniz, sorunsuz kullanırsınız.

Prima vs sanırım böyle ürünlere bakmıyorsunuz diye düşündüm. Ama üsttekiler çok yeterli zaten.
Prima kızımda kullanmıştım pişik yaptı onu aklıma getirmiyorum bile önerileriniz e kulak asacağım teşekkürler

E bebeğin baby me güzel ilk başta onu kullandım sonra küçük geldi Molfix alıyorum bayadır kullanıyorum. Baby turconun büyüğünü kullansaydınız yokmuydu. Çok marka değiştirmişsiniz bence ondan olmasın pişik.

Her bebeğin cildi farklı kuzum. A kişisine çok iyi gelen bez, b kişisine pişik yapabilir. Belli olmuyor o. Bir de bezin numarası küçükse, sık değiştirmiyorsan o da pişik yapabilir. Veya kullandığın krem, ek gıda alıyorsa o, bir besin alerjisi bunlar da yapabilir. Ben şahsen ıslak mendil neredeyse hiç kullanmıyorum. Altını gün içinde sık sık değiştirip havalandırıyorum. Her kaka yaptığında da direk alıp yıkıyorum. Tekrar havalandırıyorum peşine… ufak bir kızarıklık fark etsem pişik önleyici sürüyorum. Ve daha fazla havalandırmaya özen gösteriyorum. Bence en önemlisi de bu. Havalandırmak. Havalar ısınmaya başladı, siz hala geçtiğimiz aylardaki gibi giydiriyorsanız kalın gelip terletir o da pişik yapabilir mesela… bu tür şeylerden de problem ortadan kalkınca düzelme oluyor peşine genelde. Eminim sen de dikkat ediyorsundur da hatırlatmak amaçlı söyledim yanlış anlaşılmak istemem

Rossmanda bebek bezi olduğunu bilmiyordum. Sleepy bio naturel kullanıyorum memnunum şimdilik çok şükür. Ama pişik kremi ve ıslak mendil kullanmıyorum.

Goon premium kullandım bayıla bayıla. 6 numara külot bezi de uzunca kullandım 7nin kalıbı kızıma uymadı mecburen bırakmak zorunda kaldım. Şimdi minies kullanıyoruz. Gayet memnunum. Şokun bezini de beğendim kalıbı geniş rahat.

Ama bu işler bebeğin teninin sevmesi ve kalıbın da bebeğe uyması. Bi arkadaş sızdırmayan bez bulamadı resmen herrrrr şeyi denedi. Bez dolmuyodu ama sızdırıyodu. En son goon külot bez ona iyi gelmişti ama yine de tam çözememişti.

Prima kızımda kullanmıştım pişik yaptı onu aklıma getirmiyorum bile önerileriniz e kulak asacağım teşekkürler
Prika premium care mi kullandiniz ben de ondan memnun kaldim ici delikli nokta nokta. Sivi oldugunda sisiyor

Molfix,sleepy, baby turco, a101bezi, bim bezi, baby me kullanıp denemiş biri olarak söyleyeyim. Kalıbı büyük olanlar molfix ve baby me . Baby me’de gösterge yok sadece. Geri kalanlar beş para etmez.

Bence çok fazla bez markası değiştirmek iyi değil. Burdan tavsiye veririz vermesine ama her bebeğin cildi de aynı değil. Bizim doktorumuz en kötü pişiğikte bile bez değişimi önermedi. Bol havalandirin sık temizleyin dedi öyle yaptık ve geçti. Benim bebeğim 4.5 aylık ve doğduğundan beri baby me kullanıyorum.

Bez markası değiştirmenin ne zararı olabilir ki doktor önerisi soracak kadar merak ettim. Bugün sadece oğluma taktığım bezler prima premium care, sleepy normal, sleepy külot, rossmann babydream külot, minies normal. 🤣 allaha şükür yaşına girecek daha pişik olmadı.
Bence çok fazla bez markası değiştirmek iyi değil. Burdan tavsiye veririz vermesine ama her bebeğin cildi de aynı değil. Bizim doktorumuz en kötü pişiğikte bile bez değişimi önermedi. Bol havalandirin sık temizleyin dedi öyle yaptık ve geçti. Benim bebeğim 4.5 aylık ve doğduğundan beri baby me kullanıyorum.

Bez markası değiştirmenin ne zararı olabilir ki doktor önerisi soracak kadar merak ettim. Bugün sadece oğluma taktığım bezler prima premium care, sleepy normal, sleepy külot, rossmann babydream külot, minies normal. 🤣 allaha şükür yaşına girecek daha pişik olmadı.
Siz sansliymissiniz sıkıntı yaşamamamışsınız çevremde bildiğim 3 ayrı bebek var bezden çok sıkıntı yaşamış olan. İçlerinden birinin annesinin canına tak etmişti bulup bulabileceği en iyi dermatologa götürdü bebeğini. Bebeğin alerjik yapısı varsa pamuğa bile sarsa pişik yapabileceğini,tek bir bezden ilerleyip alışma süreci tanıması gerektiğini,her bez degistirdiginde sürecin başa donmesine sebep olduğunu söylemiş. Benim bebeğimde de ilk zamanlar çok kötü pişik oldu ve bende o zaman doktora danıştım bez markası değiştireyim mi diye oda hayır dedi. Sonuç olarak şu an sorunumuz yok çok şükür.

biz molfix kullanıyoruz torunuma beyaz ve çok hassas tenli çok şükür iyi geldi. ben annesine yani kızımada molfix kullanmıştım yıllar önce

Aldiginiz bezin icerigini okuyun. Parfüm.losyon olanlari asla almayin. Bazi primalarda bu ve petrol turevi maddeler var. Ben sleepy kullaniyorum kucuk kizima. Icerigi temiz.

Ben Prima aktif Bebek ve sleepy karışık kullanıyorum. Sleepy yi gündüzleri ve şık degistirdigim zamanlarda kullanıyorum. Gece mutlaka Prima takıyorum. Prima pişik yapmıyor ve sizdirmiyor. Sleepy bazen makat kısmını pişik yapıyor. Pişik olunca sudokrem sürüyorum düzeliyor. Diger markalara hiç bakmadım

Temiz içerikli bez yok maalesef. Evet sleepy gibi diğer bezlere göre içeriğinde daha doğal maddeler bulunan bezler olabilir ama istisnasız tüm bezlerin içinde süper emici polimer/tenecik denilen kimyasal bir madde var sonuçta.

İlk aylarda ben sleepy ve prima premium dönüşümlü kullandım. Sonra da baktım olmuyor hangi bezde indirim varsa onu alır oldum. Piyasada bulunan bezlerin (market bezleri dahil) büyük çoğunluğunu denemiş olabilirim.
Bence bezi çok uzun tutmayıp, alt temizliğini güzel yapıp bir de günde iki defa pişik önleyici sürünce istediğiniz bezi kullanın pişik yapmıyor. Bizim rutinimiz bu ve sadece antibiyotik alerjisi sonrası büyük bir pişik yaşadık. Bunun dışında asidik meyve ve sebzeler (domates gibi) yediği zaman kaka yapınca hemen de alsam hafif kızarıklık yapabiliyor. O da yediği şeylerden kaynaklı zaten.

Kullandığımız bezler içinde en memnun kaldığım bez her zaman prima çeşitleri oldu. Kuruluk konusunda en iyisi. Çok pahalı olduğu için çok sık kullanamıyoruz maalesef ama diğer bezler gibi makul bir fiyatı olsa kesinlikle hep onu alırdım. Diğer sleepy’lere göre hem fiyat olarak hem de kalite olarak daha yüksek olan bionatural ve ecologic de çok memnun kaldığım bezlerden.
Yoksa sleepy’nin diğer çeşitleri, baby turco ve pure baby aynı bez gibiler.

Şu anki favorim yenilenen molfix. Eskisini daha çok beğenen var ama bence o çok kötüydü kapkalın saçma bir şeydi. Şimdi daha güzel ve kaliteli olmuş bence.
Goon çeşitlerini ve bebem naturali de seviyorum. Bebem natural de molfix yan ürünü bu arada.

Şu an paddlers’in yeni çıkan çeşidini kullanıyorum. Yeni çıktığı için çok çok uyguna piyasaya sürmüşlerdi hemen aldım. Molfix gibi kanallı yapmışlar biraz da minies’e benziyor ben memnun kaldım.

Market bezlerinden de migros minies ve a101’in soffio pure touch çeşidini seviyorum. Bim’in jenny&willy’si de güzel ama koku yapıyor biraz :/

Burda birkere daha yazmıştım sanırım, prima premium care yada harmonie. Birçok marka kullandım ve oğlumda en memnun kaldığım bu ikisi. Hergün kaka yaptığı için kakayı bile anında emiyor. Sızdırma olmuyor. Birde gece değiştirmeme gerek kalmıyor. Bio natural ve molfix kullanmıştım hiç memnun kalmadım.

kullanmadigim bez kalmadi slipy en iyisi derim

X