Deri rahatszl olan bir komum var. aresizim fikirlerinizi acil bekliyorum

nuraycığım çok zor bir durum ama mesafe koymalısın....
sen mayısta, bende haziran da doğum yaptım yanlış hatırlamıyorsam...
o yüzden seni çok iyi anlıyorum benim ki de ne bulursa ağzına götürüyor...

okurken bile fena oldum..kaşıntı bastı offf...
bende çok huyluyumdur bu konularda...
yapılabilecek tek şey var iletişimi kesmek...
başka birşey göremiyorum

Vallaha nuraycim sende ayni benim gibisin....Hep sorunlular seni buluyor ha!benneyaptımki

Simdi haklisin tabiki...kücük cocugun var, bende olsam huylandirdim acikcasi fakat o kadincagizada yazik...seni yakin görmüs iste:nazar:

Bence ne yapip edin ona bir is falan ayarlayin, hem böylelikle sana zirt pirt gelmeyede vakti olmaz....gida sektöründe degilde temizlik isi falan....

Ayrica kalbini kirmadan araya biraz mesafe koy....bu hastaligi olmasa bile sürekli kapinda olmasi hic hos degil...herkesin kendine göre isi gücü var canim...:kahve:

oncelikle cok zor bir durum brans hekimi degilim ama anlattiginiz tablo sedef degil ayrica sedef bulasici degildir ama zaman zaman genetik yatkinlik gosterir bazen anne babada olan sedef cocuklarda gorulebilir yada gorulmeyebilir mantar olma ihtimali kasinma konusunda beni dusundurdu aslinda mantar cesitlerinin bulgusundan en onemlisi kasinmadir bence yinede dikkatli olun hastaligin tam terimini ogrenin komsunuz olmasi yuzunden gozardi edemezsiniz bu arada evinize geldiginde cocugunuzla yakin temas etmesini engelleyin birinin kalbi kirilmasin diye kendinizi ve ailenizi tehlikeye atmayin acimasiz olun demiyorum sadece bu konuda ona yardimci olmaniz cok daha iyi olur dokulen kabuk bulasiciligi arttirir temasa gerek kalmaz doktora goturecegim demissiniz bu cok iyi kendinizde doktorun soylediklerini dinleyin en dogru teshisi koyucaktir

canım soyleyeceksen cocugunu on plada soyle yanı kızına zarar verebılecegınden korktugunu yada hastalıgını hıc karıstırma zırt pırt gelmesınden hoslanmadıgını belır vıcdanınıda rahat tutmak ıcın dr a goturun vede ıs bakın hem senın kafan rahat eder hem sevaba gırersın

offf okudukça kaşındım valla...
araya mesafe koymaktan başka çareniz yok.. kızınızı kucağına alması konusunda da birşeyler uydurun bence cildi çok hassa dr. dokunmayın dedi vs vs..

zor bir durum...

ya çok zor bir durum gerçekten.
Allah yardımcısı olsun kadıncağızın. inşallah iyileşir.
ama ben de olsam çok huylanırdım, yani evime gelip bebeğimle temas kurmasını istemezdim açıkçası ama bu durumu ona nasıl söyleyeceksin, kadın anlasa çocuklar anlamaz gelmeye devam ederler. peki kadının kendi çocuklarında benzer hastalık varmı. yani bulaşıcıysa onlara da bulaşmış olabilir. yani bir şekilde açıklamaya çalış, senin yüzün tutmuyorsa eşin açıklasın uygun bir dille. eşinden çekiniyor demekki o evdeyken gelmiyor demişsin.
en iyisi siz onun tedavisine yardımcı olun ve uygun bir işde bulursanız sorun kendiliğinden hallolur. ama böyle bir hastalığı olmasa da sürekli senin evine gelmesi hoş değil. sonuçta senin de küçük bir bebeğin var, yapacak işlerin var. hiç bişey olmasa da dinlenmek istersin belki. sanırım biraz düşüncesiz biri. umarım en uygun şekilde halledersiniz.

korktugum basima geldi tam 4gundur Asyanin cildinde deri dokuntuleri basladi basta herkez dr bile su cicegi tanisi koydu ama enterasan olan atesi yoktu ama cok huysuz 3gecedirde kabus yasatiyor esimle ikimizde gram uyku yoktu delirtti komsuya dedim hemen onlemini aldi konu kendi cocuklari olunca kapiyi bile calmiyor su cicegi bulasacak diye baktim su cicegi belirtileri boyle olmamali sabah tekrar dr goturdum dr virus yada bir mikroba maruz kalmis bedeni direniyor ilk defa deriyi boyle zorlayan bir virus gordum dedi nasil olabilir dedim bulasmis sanirim dedi esime konuyu soylemedim ama sizce bu kadindan olabilir mi gunah alma buluttan nem kapmak istemiyorum ama cocugumun derisi benekler icinde cildiricam dr ilac vermedi 4gun icinde gecer kendiliginden gecmezse tekrar gelin dedi

korktugum basima geldi tam 4gundur Asyanin cildinde deri dokuntuleri basladi basta herkez dr bile su cicegi tanisi koydu ama enterasan olan atesi yoktu ama cok huysuz 3gecedirde kabus yasatiyor esimle ikimizde gram uyku yoktu delirtti komsuya dedim hemen onlemini aldi konu kendi cocuklari olunca kapiyi bile calmiyor su cicegi bulasacak diye baktim su cicegi belirtileri boyle olmamali sabah tekrar dr goturdum dr virus yada bir mikroba maruz kalmis bedeni direniyor ilk defa deriyi boyle zorlayan bir virus gordum dedi nasil olabilir dedim bulasmis sanirim dedi esime konuyu soylemedim ama sizce bu kadindan olabilir mi gunah alma buluttan nem kapmak istemiyorum ama cocugumun derisi benekler icinde cildiricam dr ilac vermedi 4gun icinde gecer kendiliginden gecmezse tekrar gelin dedi

bence o kadından geçmemiştir o kızınızdaki olan şey. . bir kere kadındaki bulaşıcı olsaydı 2 çocuğundada olurdu ki onlarda yok. demek ki bulaşıcı değil.
ayrıca bu nasıl doktorki,teşhis koyamaz.ne demek mikroba maruz kalmış. ee belli bir şey çocuk bir mikroba maruz kalmış. ama neye. sen ne biçim doktorsunda teşhisi koymamışın. derisi benekler içinde ve bir test yaptırmıyor doktor,. ilaç vermiyor. ne alaka ya.
ben kedimi veterinere götürdüm, kaşınıyor çok diye. bütün tüyler kesildi. vücuduna kremler süüldü,3 tanede ilaç yazdı ki,
bu veteriner. sizin doktor bir tuhafmış.
ama o rahatsızlık kadından geçmemiş bence. çünkü çocuklarında yok eşindede.bulaşsa onlarda kesin olurdu...
ha bu arada hazır gitmişken doktora neden anlatmadınız kadının hastalığını. semptomları söylediğiniz an cilt doktoru direkt teşhisi koyar ve söylerdi.
ama bu doktor onu da bilemez sanırım da.:nazar:.

bence o kadından geçmemiştir o kızınızdaki olan şey. . bir kere kadındaki bulaşıcı olsaydı 2 çocuğundada olurdu ki onlarda yok. demek ki bulaşıcı değil.
ayrıca bu nasıl doktorki,teşhis koyamaz.ne demek mikroba maruz kalmış. ee belli bir şey çocuk bir mikroba maruz kalmış. ama neye. sen ne biçim doktorsunda teşhisi koymamışın. derisi benekler içinde ve bir test yaptırmıyor doktor,. ilaç vermiyor. ne alaka ya.
ben kedimi veterinere götürdüm, kaşınıyor çok diye. bütün tüyler kesildi. vücuduna kremler süüldü,3 tanede ilaç yazdı ki,
ama o rahatsızlık kadından geçmemiş bence. çünkü çocuklarında yok eşindede.bulaşsa onlarda kesin olurdu...
ha bu arada hazır gitmişken doktora neden anlatmadınız kadının hastalığını. semptomları söylediğiniz an cilt doktoru direkt teşhisi koyar ve söylerdi.

malesef ingilterede ozele gitmediginiz surece cok alakali ilgili tavir olmaz ilac vermedi testide yapmadi virus kapmis 4gun icinde gecer dedi yolladi kadinin cocuklarinda yok kesinlikle annesinde kizkardesindede yok bundan eminim ama kizim 15aylik henuz herseyi agzina goturuyor evimin cogu parke hergun duzenli supurup siliyorum son haftalardir disari cikmadi herhangi bir cocukla temas etmedi sadece onlarla gorustuk kadinin surekli kasinip kabuklarini dokup gezmesi yaralari sadece onu aklima getirdi kadinada tam teshis koyulmamis tam hastaligin adini bilmiyor bile kizim sucicegi demistim dr gitmeden once hanimefendi kendi cocuklarina gecicek diye gelmiyor bile korkudan birde benim suphem kadin uzeriyle de cok temiz degil ellerini yikamiyor son gunlerde cocugum sadece onunla temas etti sapur supur opuyordu en son ben engelledim bilmiyorum dr teshis koyamadi bir virus bir mikrop kapmis dedi sadece kendiliginden gecer diyip yolladi zaten 4.gun gecmezse kesinlikle tekrar gidip test istiyecegim

işte anlamadığım bukadının her zaman temas halinde olduğu çocuklarına ve eşine bu hastalığının geçmemesi ve bir kere görüştüğü kızınıza geçmesi. bunda bir çelişki var...

yani hastalık bulaşıcı olsa etrafındakiler geçerdi önce
bence evham yapıyorsun

bebegin icin gecmis olsun bazen tibbin aninda cozemedigi sorunlar elbette oluyor Avrupa da ki hekimler bizler kadar ilac yazmayi sevmiyorlar hele ki hasta cocuksa ama biz daha en kucuk sorunlarda bile antibiyotik tedavisine basliyabiliyoruz dr size dogru olani soylemis kisaca dr hatali,cahil bilgisiz degil hastaligin seyrine bakmak istemis neden derseniz eger yuksek ates kusma halsizlik eklenseydi testi o zaman isterdi ama sizde bunlar yok bir virus vucutta 4.gunun sonunda cikiyorsa bu ilacsizda halledilebilir dr bunu dusunmustur cocugunuz 15aylik hemen kan alip ilac vermemis olmasina sevinmeniz gerek ilac gerekli olmadikca verilmemeli arkadas veteriner ornegini vermis ama bizim isimiz veterinerlikle bagdastirilmamali bir kedinin probleminin sadece 10nedeni vardir caresi bulunur soz konusu insan bedeniyse binlerce neden siraliyabiliriz bence bekleyin cocugunuza bol sivi verin gerekmedikce calpol bile vermeyin 4.gunun sonunda tekrar kontrole goturun diger sorununuz komsunuzdu bakin burdada yanlis bilgi yine mevcut once kadinin hastaliginin tam adini ogrenin bu onemli cocuguna esine veya yakinlarina bulasmamasi cocugunuza bulasmiyacak anlamina gelmez bazi mantar hastaliklari belirli evrelerde bulasici olur bu bulasicilik onunla surekli yasayan kimselere gecmeyebilir ama savunma sistemi bir anlik zayiflamis bir cocuga temas yoluyla gecebilir cocugunda yok bulasici degil kararini kimse veremez bu dr gorevidir kuruntu yapiyorsun denmemeli sizi urkutmek istemem ama cocugunuzu kadinin problemini ogrenmeden biraraya getirmeyin hastaligin adini ogrenince bana ozelden mesaj atarsaniz size yardimci olurum gecmis olsun

gercekten cok iyi bir karsilastirma doktor veteriner ornegi bakin insanla hayvan cok farkli iki canlidir kedinizin sorunu halledilmis ne guzel keske tipta 3krem surulerek tum hastaliklara care bulunsa bayanin dr en dogrusunu yapmis hastaligi izlemek istemis bu dr teshis koyamamasi degildir bazen bizlerinde ilk defa karsilastigi vakalar oluyor bu bizim ne bicim dr oldugumuzu mu gosterir canla basla calisiyoruz bundan sonra sorununuz oldugunda veterinere gidin o kadar guvenliyse birde mesleginiz doktorluk degilse neyin bulasip bulasmayacagina kesin bir sey soylemeyin yakinina bulasmamasi hastaligin bulasici olup olmadigini gostermez saygilarimla

gercekten cok iyi bir karsilastirma doktor veteriner ornegi bakin insanla hayvan cok farkli iki canlidir kedinizin sorunu halledilmis ne guzel keske tipta 3krem surulerek tum hastaliklara care bulunsa bayanin dr en dogrusunu yapmis hastaligi izlemek istemis bu dr teshis koyamamasi degildir bazen bizlerinde ilk defa karsilastigi vakalar oluyor bu bizim ne bicim dr oldugumuzu mu gosterir canla basla calisiyoruz bundan sonra sorununuz oldugunda veterinere gidin o kadar guvenliyse birde mesleginiz doktorluk degilse neyin bulasip bulasmayacagina kesin bir sey soylemeyin yakinina bulasmamasi hastaligin bulasici olup olmadigini gostermez saygilarimla

siz de üslubunuza dikkat edin hanımefendi

canla başla çalışıyorsunuz ama karşılığını da fazlasıyla alıyorsunuz canla başla çalışarak kamu hizmeti yaptığını düşünen bir kişi saygı çerçevesinde yorum yapmayı da bilmeli

doktor olduğunuzu var sayarak konuşayım
tıp fakültelerinde insan ilişkileri ile alakalı bir şeyler öğrendiğinize eminim
ama sadece öğrenmekle olmuyor demekki
bir hastalık en yakınındakine geçmeyip birkez kucakladığı çocuğa geçiyorsa kusura bakmayında bu hastalığın bulaşıcı olmadığını anlamak için tıp fakültesi diplomasına değil biraz zekaya ihtiyaç var sanırım
doktorları allah başımızdan eksik etmesin
ülkemizin en fazla çalışan grubudur
ama bu örnekteki dr u anlayamadık
bunda garipsenecek bişey yok
saygılarımla:kahve:

bakın bence demişim ikinci mesajımda anlamadığım demişim. bunlar hep benim düşüncelerim. bu böyledir kesindir dememişim.sanırım bence,vb kelimeler kullanmışım..
emriniz olur bundan sonra veterinere teslim ederim kendimi...
,bakın bende bir plastik ve rekonstrüktif cerrah kardeşiyim.
ağabeyimden doktorların nelerle karşılaştığını ne özverilerde bulunduğunu birebir gözledim. 6 sene tıp 6 sene ihtisas olmak üzere 12 yıl.ne gibi sıkıntılar yaşıyorlar çok gördüm bu kadar yıl boyunca.
ama ,bir doktorun bana veterinere git demesi olmamış doktor hanım..ben bir hayvan değilim. hakaret olmuş yazınız...ingiliz meslektaşınızı tanıyormusunuz bilmem ama,bana yanlış yaptınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ecrin 23 çok ayıp çoook ! hiç yakıştıramadım, birde dr muşsunuz, arkadaş kendi bilgileri dahilinde iyi niyetle sadece yardımcı olmak istemiş, kedisini örnek göstermiş ne var bunda? Ama kusura bakmayın ama siz burda kimseyi hayvan yerine koyamazsınız! Lütfen üslubunuza dikkat edin :nazar:

lutfen kavga cikmasin bende doktorlar icin bir sey soylemedim sadece doktorun ilac vermedigini dort gunde gecmezse tekrar gelmemizi istedi ama kadinin durumunu gorseniz kim olsa suphe ederdi ayrica kadin tum uyarilarima ragmen defalarca kucagina aldi optu simdi su cicegi diye gelmiyor suanlik benekleri yerli yerinde duruyor konuda tartisma ciksin istemem basina gelmeyen bilemez ben kadini sucluyorum demedim zaten

Son düzenleme:
tamamen masumca actigim bir konu bana ait olmayan bir mesaj yuzunden kavgaya donmesin dedim ama eksi rep yagmis burda benim sucum ne anlayamadim konumun kapatilmasini rica ediyorum yorum yapanlara tesekkur ederim ecrin23 hicbir doktorada mesleginede hakaret etmedik hassas olabilirsiniz bu konuda ama yeri benim cocugumla ilgili bu topik degil

X