deterjandan mahvolan kıyafet problemi..

mangolubira

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2015
1.815
2.522
kızlar bu dert mi? evet dert.. biraz tek dert bu olsun tadında ama malum maddi açıdan çökmek pek de küçük b dert değil :110:

annem ariel omo gibi kaliteli deterjanlar kullanırdı. ama şöyle bi durum var ki ben ekonomik davranmak durumundayım. birikim hedefim var..

evde sigara içenler de var. ben de ne kıyafetlerimi lekelerim ne de buram buram terlerim ya da sigara içerim
:KK45:yani benim kıyafetlerimi renkleri soldurmayacak ortalama düzeyde bi deterjan temizler. şöyle bişey var ki sigara ve ter kokusunun yoğun olduğu kıyafetler de olduğundan olacak ki ( aklınıza metrobüs kokulu adamlar gelmesin ben biraz pimpirikliyim bizzat burnumun dibine yaklaştırıp tam temizlenmiş mi diye kokluyorum:KK69::KK45:) rinso o kokularda yetersiz kaldı. ama renklere bi zararı yok( ya da ben fark etmedim). gel gelelim ACE:KK67: deterjan her şeyimizi kızıllaştırdı. bütün siyahlar turunculaştı. renk solar tamam da böylesini ilk kez görüyorum. beyazlar için desem ki değil talimatı okurum hep, beyazlarda da durum felaket.

delirmek üzereyim. bu kıyafetleri korumanın bi yolu yok mu herkesin kıyafetleri giyilemez halde. buldukça bunamak değil bu gerçekten durum felaket giyilecek durumu kalmadı. insan sonradan anlıyo ya da yine benim uzun vadede anca fark edebildiğim durumlardan biri....

rica ediyorum nolurr taşımayın konumu da bir an evvel tavsiyeler gelsin markete çıkacağım birazdan :-)

hanımlar bildiğiniz kullandığınız deterjan önerilerini bekliyorum. eğer buna bütçe ayırmak gerekiyorsa razıyım tamam. kıyafetlerim kat kat fazla pahadaydı tek bir parçası bile. her şeyimizi mahvettim resmen..

gerekirse siyahlara ayrı beyazlara renklilere ayrı alıcam.

omonun siyahlar için olanı nasıl? yoksa woolite ya da perwoll mü? hepsiyle ilgili şikayet var insan bilemiyo acemilik kötü evde dağ gibi oldular çamaşırlar
:KK43: bizde siyah tutkusu var dolapların yüzde sekseni siyah kıyafet. siyah eşofmanlar hele:KK61:onlar çok soluyo özellikleEn Büyük KK

renkliler için omo nasıl? sıvı olanı mesela?

omo active fresh sıvıyı kullandım hem çok güzel yıkadı hem kokusu müthiş. ama fiyatı belli.. daha ucuz deterjanlardan iyi olan varsa alayım yoksa omodan devam..

ariel sıvı almayın evet güzel kokuyo ama normal bi deterjan işte. hem de bereketsiz.

varsa öneriniz bekliyorum yoksa yarın bdv de "hiç param kalmadı" diye yüzde yüz dert içeren bi konu açıcam
:KK57:

Ben beyazlar için ariel kullaniyorum
Renkliler için bimden aldim en son memnunum ikisinden de hic sorun yasamadim siyahlari makineye tersten atar 30 derecede yikarim renkli beyazlari 40 ta beyazlari 60 ta
Yani siyahlari yuksek derecede yikarsan ondan olur renk solmasi

Ben beyazlar için ariel kullaniyorum
Renkliler için bimden aldim en son memnunum ikisinden de hic sorun yasamadim siyahlari makineye tersten atar 30 derecede yikarim renkli beyazlari 40 ta beyazlari 60 ta
Yani siyahlari yuksek derecede yikarsan ondan olur renk solmasi
30 derecede yıkıyorum renklileri, siyahları. beyazları da hijyen açısıdnan 60 derecede yıkıyorum ki iyice dezenfekte olsun
kaynasın bi güzel diye.

kıyafetlerimizin halini görmeniz gerek.. lacivert tshirt grileşti desem inanır mısınız??

Ben yurtdisindayim Türkiye'de de vardir ben siyahlar icin sivi deterjan kullanıyorum hem siyahliklarini koruyor hem de leke birakmiyor.

30 derecede yıkıyorum renklileri, siyahları. beyazları da hijyen açısıdnan 60 derecede yıkıyorum ki iyice dezenfekte olsun
kaynasın bi güzel diye.

kıyafetlerimizin halini görmeniz gerek.. lacivert tshirt grileşti desem inanır mısınız??

Cnm günes okadar yapmaz en azindan 1 kereden yapmaz
Yani bilemedim deterjaninda sorun var kesin ama perwolde kullanabilirsin siyahi bu kadar seviyorsan kullananlar varsa soyler zaten ben kullanmadim ama

Gunese asiyorsan baska sebep arama derim.
ama sadece acede oldu. çok uzun zamandır hep öyle yapıyorum. bir de cildimde kaşıntı da yaptı. diğerlerinin sadece performansını yetersiz buluyorum ama ace hem iç çamaşırlarında kabus hem de kıyafetlerimizi ziyan etti.. çamaşır suyu iyi güzel hoş ama deterjanını bir daha asssla almam

Cnm günes okadar yapmaz en azindan 1 kereden yapmaz
Yani bilemedim deterjaninda sorun var kesin ama perwolde kullanabilirsin siyahi bu kadar seviyorsan kullananlar varsa soyler zaten ben kullanmadim ama
nette araştırdım tüylenme yapıyor woolte iyi denmiş. woolite ı araştırdım ter kokusunu çıkaramıyor yazmışlar. ne zormuş yahu evle uğraşmak.

Ucuz detrjandan tasarruf yapayim derken kiyafettn olup hic tasarruf yapamican..illki ucuz olsn dersen kotunun iisi alo al derm.en azindan digerlrine gore daha ii

Persil sıvı deterjan kullanıyorum vernel etkili memnunum kokusu oldukça güzel kalıcı. ama daha ucuz olsun dersen bingonun sıvı deterjanını da kullandım renkliler için olanını o da çok güzel kokuyor ama maalesef ter kokularını pek çıkarmıyor. yani ucuz etin yahnisi hesabı....

Renkliler için persil. Beyazlar için perwoll ve bir miktar kosla oxi action. Hepsinin renkleri yerliyerinde.

persil migrosta çok indirimdeydi aldım ve beğendim, özellikle kokusu güzel.
çamaşırların rengi suyla da alakalı, makinenin aldığı su temiz mi. bazen tesisatların eskiliğinden dolayı paslı ya da çamurlu su da olabiliyor.

X