Diane 35

ben doğum kontrol amaçlı kullanıyorum 4 gündür ama acaip miğde bulantısı ve gaz yaptı bende migdem acı acı yanıyor yediklerimi çıkartacak gibiyim hep sizlerdede böyle yaptımı ben doktor kontrolünde kullanmıyorum

ben doğum kontrol amaçlı kullanıyorum 4 gündür ama acaip miğde bulantısı ve gaz yaptı bende migdem acı acı yanıyor yediklerimi çıkartacak gibiyim hep sizlerdede böyle yaptımı ben doktor kontrolünde kullanmıyorum

kızlar bugün tv de izledim bu haptan yani doğum kontrol hapından dolayı ölümden dönen varmış.kan pıhtılaşması yapıp kalbe akciğere ölümcül hasarlar bırakıyormuş.çook korktum.4gündürde pko yüzünden ben kullanıyorum.inanılmaz korktum ya bizdede olursa.sol bacağımda bi uyuşma var.piskolojikmi bilmiyorum amaböyle.çok az var ama.bunu duyduktan sonra oldu kendim taktım ondanmı acaba.kızların bacakları diğerinegöre 2kat şişmiş.yoğun bakımlarda yatmışlar çok korktum.

kızlar bugün tv de izledim bu haptan yani doğum kontrol hapından dolayı ölümden dönen varmış.kan pıhtılaşması yapıp kalbe akciğere ölümcül hasarlar bırakıyormuş.çook korktum.4gündürde pko yüzünden ben kullanıyorum.inanılmaz korktum ya bizdede olursa.sol bacağımda bi uyuşma var.piskolojikmi bilmiyorum amaböyle.çok az var ama.bunu duyduktan sonra oldu kendim taktım ondanmı acaba.kızların bacakları diğerinegöre 2kat şişmiş.yoğun bakımlarda yatmışlar çok korktum.

Ben de korkuyorum yan etkilerinden ama mecburum malesef...pko yuzunden ara kanamalarim oluyo onlari gecirmek icin kullanmam sartmis.ama ben kio alimindan baska buyuk sikayetler duymadim. Belki onlarin baska rahatsizliklari vardir ya da baska ilaclar almislardir.Bilmiyorum be de endiseliyim:18 sonu iyi olur insallah

bu baslikla ilgili heryere yazdim ama bir cevap alamadim lütfen yazarsniz sevinirim..
ben gecen ay kullanmaya basladim ekimin 8 inde basldim hapim biteli 5 gün oldu ama hala adet olmadim
ki önceden oluyordum..tüylenme ve adet öncesi agrilar icin vermisti yüzüm de sivilceler tavan yapmis durumda
adetim olmadi ki zaten adetim oluyordu kist yok hersey normal ama vijinal muayene olamiyorum bekar oldugumdan
fakat adetim olmadi ben ne yapacagim 3 ay kullanma vermisti ama simdi sali günü baslarsam adet olamayacagim
ya olan adetimde olamdi canim cok skiliyor...
daha önceleri adetim gününde olsun diye karisik civan percemi cayi ictm ve günü gününe oluyordum ama suanda olamadim...
bu normal birsey mi normal derken olabilir yan etkileri icinde var mi? hic böyle olan oldu mu ?
2 .kutuya gecsem mi gecmesem mi biri yardim ederse cok mutlu olacagim

bu baslikla ilgili heryere yazdim ama bir cevap alamadim lütfen yazarsniz sevinirim..
ben gecen ay kullanmaya basladim ekimin 8 inde basldim hapim biteli 5 gün oldu ama hala adet olmadim
ki önceden oluyordum..tüylenme ve adet öncesi agrilar icin vermisti yüzüm de sivilceler tavan yapmis durumda
adetim olmadi ki zaten adetim oluyordu kist yok hersey normal ama vijinal muayene olamiyorum bekar oldugumdan
fakat adetim olmadi ben ne yapacagim 3 ay kullanma vermisti ama simdi sali günü baslarsam adet olamayacagim
ya olan adetimde olamdi canim cok skiliyor...
daha önceleri adetim gününde olsun diye karisik civan percemi cayi ictm ve günü gününe oluyordum ama suanda olamadim...
bu normal birsey mi normal derken olabilir yan etkileri icinde var mi? hic böyle olan oldu mu ?
2 .kutuya gecsem mi gecmesem mi biri yardim ederse cok mutlu olacagim

canım benım bıldıgım bu hap bıtınce 7 gun ara verılecek 8.gun baslanacak.bugun 5 gun olduysa eger sen 2 gun daha bekle olmazsan doktora gıt. bana doktor bıraktıgın gunu takıp eden gunler ıcınde olursun hep aynı gun olacak dıye bırsey yok demıştı.mesela bende de cıvan percemı cok ıse yarıyordu ama maalesef gecen ay ıse yaramadı ve cok gecıktım yenı oldum.yan etkı olabılır, stres yapmış olabılırsın hersey olabılır ama buradan kesın bırsey soyleyemeyız. vajınal ultrasona gerek de yok su durumda zaten karnından bakar sana.ama cıddı bırsey oldugunu hıcc sanmıyorum bıraz sakın ol ve bekle dedıgım gıbı 2 gun daha ve hemen doktora görün.ıcın rahatlasın.ne olur ne olmaz...:KK34:

canim ya 5. gün oldum ben biraz panigim sanirim bu konularda gc gördüm yazdigini cok tesekkür ederim..

evet arkadaşlar ilaç ilk 3 yada 4 gün sonra bende mide bulantısı yaptı ama kilo yok istediğim zaman aldım istediğim zaman verdim yani tüylenme ve kilo konusunda bi şikayetim olmadı benim sorunum başka olduğu için yaramadı şans işte size bol sğlıklı günler

evet arkadaşlar ilaç ilk 3 yada 4 gün sonra bende mide bulantısı yaptı ama kilo yok istediğim zaman aldım istediğim zaman verdim yani tüylenme ve kilo konusunda bi şikayetim olmadı benim sorunum başka olduğu için yaramadı şans işte size bol sğlıklı günler
sorunum başka olduğu için yaramadı şans işte size bol sğlıklı günler[/QUOTE]

ben de pko`dan dolayı bu ilacı kullanıyorum daha ilk kutum bitmedi.ilk birkaç günde inanılmaz mide bulantısı yaptı. üniv.de falan zor durumda kaldım bu yüzden.
ilacı aynı saatlerde ,tokken içmeye dikkat ediyorum .mümkünse gece için,çünkü çook acıktırıyo. ilk bikaç gün uykudan uyanıp açlıktan kıvrandım resmen.hiç böyle olmamıştım o kadar acıktırdı işte+ çook susatıyo.dilin damağın yapışıyor resmen..
aç kaldıkça yeme isteği oluşuyo.ya da normal öğünde tokluk hissedemiyorsun.. ben de acıktıkça yememeye dikkat ediyorum kilo artışı olmaması için. olan kilolarımı da vermem gerek..
tek isteğim kistlerin gitmesi..ve çocuk sahibi olabilmek..

soracağım konu; ben yemek yemiyorum o kadar çok. ama bu ilaç ; yemesen dahi içindeki kimyasallardan ötürü kilo aldırır mı?

ben de pko`dan dolayı bu ilacı kullanıyorum daha ilk kutum bitmedi.ilk birkaç günde inanılmaz mide bulantısı yaptı. üniv.de falan zor durumda kaldım bu yüzden.
ilacı aynı saatlerde ,tokken içmeye dikkat ediyorum .mümkünse gece için,çünkü çook acıktırıyo. ilk bikaç gün uykudan uyanıp açlıktan kıvrandım resmen.hiç böyle olmamıştım o kadar acıktırdı işte+ çook susatıyo.dilin damağın yapışıyor resmen..
aç kaldıkça yeme isteği oluşuyo.ya da normal öğünde tokluk hissedemiyorsun.. ben de acıktıkça yememeye dikkat ediyorum kilo artışı olmaması için. olan kilolarımı da vermem gerek..
tek isteğim kistlerin gitmesi..ve çocuk sahibi olabilmek..

soracağım konu; ben yemek yemiyorum o kadar çok. ama bu ilaç ; yemesen dahi içindeki kimyasallardan ötürü kilo aldırır mı?

Canim ben de daha ilk kutuyu bitirmedim ve doktorun soyledigi uzere bu ilacin kilo yapmasinin sebebi tamamen kisiyle alakaliymis istah acma gibi bir durum olabiliyormus kendini tutabilirsen sorun yok :) ben aksamlari aliyorum sahsen hicbir problem olmadi hatta istahsizlik var diyebilirim. Ben de regl sancilarim ve cok uzun suren kanamalarimdan dolayi kullanmaya basladim. Ben de bir sey sormak istiyorum acaba cilt ve sivilce uzerindeki etkisi ne zamandan itibaren basliyor? Lutfen sesimi duyuun 😢

bende diana 35 kullanali 10 gun oldu ama hic sivilce olmuyan yuzum silve doldu :KK43: kilo bile aldim ama spor yapiyorum duzenli,istahla alakasi yok ama kilo yapti bende kesemiyorumki bitince degistircem ben adet olmuyorum diye jinekologum yazmisdi bana ama hic bi fayda yok aksi :KK5:

slm aranızda diane 35 kullanan varmı ben hipo hastasıyım yıllardır kullandım ama bi faydası olmadı
canım ben bu ilacı 12 yıl kullandım pcos var bende ve önermiyorum ayrıca bu ilaç en fazla 5 yıl kullanılması gerekmiş.ben kac yıl kullandım simdi adet söktürücü kullanıyorum.bende hem sivilce hem carpıntı hemde psikolojik daralma yaptı yan etkilerinde yazıyor ben önermiyorum kızlar.simdi adet söktürücü ve glifor içiyorum bendede hem hipotroit var hem pcos.suan gayet memnunum

Diane 35 kullandığım en masum doğum kontrol hapı diyebilirim. Bir çok doktor ve ilaç kullandım ama bir tek Diane 35'ten bu kadar iyi ve yan etkisiz sonuç aldım. PCO'm olduğundan regl düzensizliğim var, Diane 35 kullandığım sürece gününde ağrısız sızısız regl oluyorum. Bıraktığım anda bir kaç aya tekrar başlıyor ama düzensizlik maalesef evlenip gebe kalana kadar kullanmak zorundayım. Onun dışında ne bir kilo ne de sivilce yaptı bende aksine sivilcelerim azaldı. Sadece mide bulantısı yapıyor ona da katlanıyorum düzensizlik sıkıntısından iyidir diye :nazar:

Ben de hormon bozukluğu sebebiyle 40 gündür kullanıyorum. Onlarca doktora gittim, hepsi diane yi önerdi. Kullanıcaz artık napalım. Ben de bir yan etkisi olmadı fazla. İlk kullandığım günler felaket mide bulantısı yaptı ama 3-4 güne geçti. Biraz da göğüslerim hassaslaştı başka bir yan etki görmedim. Olumlu etkilerini ne kadar süre sonra görürüz kızlar?

X