dikkat bnm düştüğüm duruma sizde düşmeyin bayanlar :(

Aynen katılıyorum, bende hiç sevmiyorum, hemen takılıyorlar peşine, şu çok güzel, bunu mutlaka denemelisiniz gibi şeyler söylüyorlar, oysa ben istemiyorum, bende böyle diyorum, o zaman bi şey diyemiyorlar, bozuluyorlar ama, kendim bakmak istiyorum, dolaşmak istiyorum diyorum bende, illa ki takılıyorlar ama, konu sahibesi arkadaşım, sana da çok büyük geçmiş olsun, bundan sonra daha dikkatli olursun artık.:KK31:

Mağazaya girer girmez "buyrun yardımcı olayım":KK19:
İstemiyorum kardeşim yardım mardım bakıp çıkıcam belki sanane dimi ama.
Tüm mağazayı gezerken de saniye saniye adım adım seninle gezerler ya onlar ayı bir dert zaten.

çok geçmiş olsun.bende geçen 100 tl kaybettim yada çaldırdım bilmiyorum.kart almak için büfeye durdum adama sanırım 2 tane 100 uzattım hemen fark ettim cüzdandan 100 tl eksik olduğunu adama size ne kadar verdim dedim 100 dedi..günahı boynuna ondan önce vardı ama yapacak bir şey yok ispatlayamadıktan sonra....:KK43:

kesinlikle bundan sonra yanımdan ayırmam çantamı cüzdanımı :/ şu anlamda dedim hani annemle kuzenmle falan gitseydim onlara verirdim cüzdanımı hiç olmazsa ..

boynumuza asıp gezsek bile sokakta öldürüp yine alıorlar alcaklarınıı türkiye ye ne oluyor böyle anlamıyorum

Staj paramı almıştım, babamda ekleyince kendime beğendiğim o montu alacaktım. Cüzdanımda epeyce para vardı, arkadaşımın evine gittim. Güvendiğim sevdiğim bir arkadaşımdı. Evde başka birkaç misafir vardı, ama aklıma hiç kötü birşey gelmedi ki.. Çantamı girişteki portmantoya bıraktım. Biraz oturup alışveriş için çıktık. Montu denedim, alıyorum dedim, çantamı bir açtım cüzdanım yok. Meğerse evdekilerden biri kleptoman imiş, bana bunu baştan neden söylemediniz dediğimde burda yapabileceğini düşünmedik dediler. Çok kızdım ama ispat edemedik, çünkü biz döndüğümüzde o misafir gitmişti. İlk ve son oldu. Bir yere gittiğimde çantamı asla yanımdan ayırmam, kuaförde saçımı yıkamaya giderken bile çantam kucağımda giderim. İnsanın başına gelmeden anlamıyor.. Seneler geçti, uzun seneler... Ama ne kadar dokunmuş ki şimdi bile çok sinirlendim :)

Konu sahibi arkadaşım, bence sen düşürmüş olabilirsin. Yoksa cüzdandan para almak uzun sürer, cüzdanın tamamını alırdı..

sana da çok geçmiş olsun arkadaşım evet bu hastalığı bende duymuştum hatta eşimin yanında bi çalışanımız bu hastalıktanmış bizde sonradan öğrendik gelen müşterilere o da bi şekilde zarar vermek istermiş diğer çalışanlarımıza "biz çalışalım bunlar gezsin" der ve bi şekilde küçükte olsa birşeylerini almaya çalışırmış.. ürün satıldı ya o ürünü depodan alması gerektiğinde bişeyini mutlaka alır atarmış atıyorum mesela iç çamaşırı onun yedek askısını alır öyle sunarmış müşteriye...sonradan depoya kamera taktırınca farkettik..
Cüzdanımın tamamını alsa ortaya çıkardı ama neyse artık olan oldu daha artık dikkatli olacağım ..

çok geçmiş olsun.bende geçen 100 tl kaybettim yada çaldırdım bilmiyorum.kart almak için büfeye durdum adama sanırım 2 tane 100 uzattım hemen fark ettim cüzdandan 100 tl eksik olduğunu adama size ne kadar verdim dedim 100 dedi..günahı boynuna ondan önce vardı ama yapacak bir şey yok ispatlayamadıktan sonra....:KK43:

sana da çok geçmiş olsun cnm..bunu okuyunca aklıma geldi evlendiğimin ikinci senesi evi badana yaptırıyoruz bende bi yandan temizlik yapıyorum hemde hamileyim çalışmıyorum evde usta var eşim dedi yemekle uğraşma dışardan birşeyler söyle tmm dedim annem de var.. ben de dışardan (affınıza sığınarak yazıyorum)3 tane dürüm söyledim getirdiler 20 lira verdim 4 katta oturuyordum dedi abla bozuk yok bozdurayım dedi fırladı anneme sormama fırsat kalmadan.. neyse geldi para buruşuk abla bu para sahteymiş dedi ben şok tabii.. dedim olamaz bu para hem bnm param değil rengi gitmiş bu paranın senin abla dedi ben sinirlendim ver paramı dedim al dürümünü istemiyorum kapattım kapıyı.. hemen aradım yerini dedim böyle böyle sizi şikayet edeceğim dedim adamın dediği abla dürümünü de para üstünüde ben hemen gönderiyorum sen o sahte parayı bana gönder tmm dedim..sahte parayı kapının önüne bıraktım( delgeçle delmediğime o kadar pişmanım ki o anda düşünemedim) gelen şahıs bu sefer zilime bile basmadı başka zile basmış kapımın önüne bırakmış para üstünü bi de dürümleri vın kaçmış.. çok oldu ama bide bu geldi başıma :KK43::KK43:

yani arkadaş
sende nıye hemen güleryüze kanarsın ki? sen asıl bakmak istediğin şeyi beğen , dene ve çık...
ben böylelerine hayatta imkan vermem.
hatta peşimde dolanan elemanlar ne istediğimi sorunca '' bakınıyorm'' derim ki, uzaklaşsın yanımdan
çünkü insanı çok etkılıyorlar, asıl alacağın şeye adapte olamıyorsun, olur olmaz saçma sapan kıyafetlerı denettırıyorlar.
bir müddet sesini bile çıkaramadan dolanıyorlar, sonra kendı haline bırakıyorlar seni.

yani arkadaş
sende nıye hemen güleryüze kanarsın ki? sen asıl bakmak istediğin şeyi beğen , dene ve çık...
ben böylelerine hayatta imkan vermem.
hatta peşimde dolanan elemanlar ne istediğimi sorunca '' bakınıyorm'' derim ki, uzaklaşsın yanımdan
çünkü insanı çok etkılıyorlar, asıl alacağın şeye adapte olamıyorsun, olur olmaz saçma sapan kıyafetlerı denettırıyorlar.
bir müddet sesini bile çıkaramadan dolanıyorlar, sonra kendı haline bırakıyorlar seni.

ahh kafam bende hiç sevmem ama beden bulmama yardım ediyorlar diye çok ta birşey demedim. pişmanım..bir daha yaklaştırmak mı aslaa :/

bence bir insanın gıyabında konuşmakta -emin olunmadıgı takdirde - günah almaya girer..deşifre etmenize gerek yok..mağazada bi ara dalmıştım o ara olmuş demek ki diyorsunuz..daha sonra mağazaya gittiğiniz de ise '' param ÇALINDI '' diyorsunuz...çalındıgınıdan eminmisinz ,düşürmüşte olabilirsiniz pekala..emin olmadıgınız,görmediğiniz bişey hakkında ,biri hakkında ne söylerseniz söyleyin bu benim gözümde günah almadır...bu yorumları da sempatik olmak için yapmıyorum ki siz yorumumu beğenmediğiniz için atipatik olayım ..cevabınız için teşekkürler..

kesinlikle bnm eşimde esnaf ve o da yanında eleman çalıştırıyor sürekli aman diyorum müşterileri rahatsız etmeyin uzakta durun kişi isterse size ulaşsın diyorum hep..
ahh cnm ondan eminim işte muhasebeciyim ve paraya sıkıca dokunmadan alışkanlık gereği vermem hiç ..o bahsettiğim mağazada elemanlar sürekli değişiyoo ama sahipleri aynı kişiler yıllardır öyle olsa ben farketmesem onlar farkederdi diye düşünüyorum ALLAH bilir..
uyarmanız gercekden cok iyi! Sırf böyle rahatsız etikleri için girmek istemediğim mağazalar oldu. Ayrıca müşteriyi ne kadar rahat bırakırsan okadar cok gelir ve bir guvensizlik/ yada kandiriluyorum duygusuna girmemiş olur.

eyer düşündüğün şeyse, eyvahlar olsun onların insanlığına.

bence bir insanın gıyabında konuşmakta -emin olunmadıgı takdirde - günah almaya girer..deşifre etmenize gerek yok..mağazada bi ara dalmıştım o ara olmuş demek ki diyorsunuz..daha sonra mağazaya gittiğiniz de ise '' param ÇALINDI '' diyorsunuz...çalındıgınıdan eminmisinz ,düşürmüşte olabilirsiniz pekala..emin olmadıgınız,görmediğiniz bişey hakkında ,biri hakkında ne söylerseniz söyleyin bu benim gözümde günah almadır...bu yorumları da sempatik olmak için yapmıyorum ki siz yorumumu beğenmediğiniz için atipatik olayım ..cevabınız için teşekkürler..

kendi elinizle yazmışsınız "bir insanın" diye milyonlarca insan var hangisi peki?? mağazada bir ara dalmışım dediğim giyinme kabinine bakmayı bırakıp dalmışım dedim elbiselere!!başka nasıl dalabilirim cüzdanımı döke saça mı dalabilirim!! hyr ilk önce paramı düşürüp düşürmediğimi sordum. yazılanları iyi okumadan konuşuyorsunuz. "param çalındı "da demedim onlara cümleyi iyi okuyun yazarken belirttim kendi kendime anladığım için o cümleyi kurdum.."dedim param çalındı ama nasıl ispatlayacaksam" diye kurdum..
herkes kendince geçmiş olsun diyor bişeyler yazıyorsa nazikçe saolsunlar..siz günah almadan bahsediyorsunuz ama şuan sizde beni kınıyorsunuz..herşeyi biliyorsanız bunu da bilirsiniz kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz.. umarım bu başıma gelen size de gelmez ama yine de neyse...

uyarmanız gercekden cok iyi! Sırf böyle rahatsız etikleri için girmek istemediğim mağazalar oldu. Ayrıca müşteriyi ne kadar rahat bırakırsan okadar cok gelir ve bir guvensizlik/ yada kandiriluyorum duygusuna girmemiş olur.

eyer düşündüğün şeyse, eyvahlar olsun onların insanlığına.

evet kesinlikle eşimi uyarıyorum sürekli hemde..

Mağazaya girer girmez "buyrun yardımcı olayım":KK19:
İstemiyorum kardeşim yardım mardım bakıp çıkıcam belki sanane dimi ama.
Tüm mağazayı gezerken de saniye saniye adım adım seninle gezerler ya onlar ayı bir dert zaten.

Aynen aynen, yardım istesem zaten çağırırım, evet, bazıları da öyle dediğin halde yüzsüz gibi takılıp geliyor peşinden, anlamıyorlar herhalde, bide akıl veriyorlar ya iyice deliriyorum.:KK30:

X