Dış Gebelik belirtileri neler lütfen yardımcı olun

Lekirdek

Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2023
133
25
26
Arkadaşlar merhaba sat a göre 6+5 beta 2427 geç döllenme olduğunu düşünüyordu doktorum dünden bu güne bu gün artan kırmızı kahve kanamam var akıntı ile geliyor doktora gittim 2427 beta ile ulstrasonda görünmez dedi alttan baktı alttanda kese göremiyorum ya çok küçük olduğu için ya da düşüyor olabilir dedi ben acilde ki kadın doğumcuya geldim şehir dışında olduğum için kendi doktoruma gidemedim kendi doktorum dış gebelik olabilir dedi pazartesi bakacağız tekrar dış gebelik yaşayanlar var mı belirtileri nelerdi lütfen yardımcı olabilir misiniz

Arkadaşlar merhaba sat a göre 6+5 beta 2427 geç döllenme olduğunu düşünüyordu doktorum dünden bu güne bu gün artan kırmızı kahve kanamam var akıntı ile geliyor doktora gittim 2427 beta ile ulstrasonda görünmez dedi alttan baktı alttanda kese göremiyorum ya çok küçük olduğu için ya da düşüyor olabilir dedi ben acilde ki kadın doğumcuya geldim şehir dışında olduğum için kendi doktoruma gidemedim kendi doktorum dış gebelik olabilir dedi pazartesi bakacağız tekrar dış gebelik yaşayanlar var mı belirtileri nelerdi lütfen yardımcı olabilir misiniz
2binden sonra kese gorunuyor diye biliyorum. Dis gebelik hakknda detayli bilgim yok bende boş gebelik konusunda bilgi sahibiyim malesef😏 allah hepimizin yardimcisi olsun..🙏

Dış gebelik olsa da bu değerlerle kese görünmesi lazımdı.
Benim 400 kusur değerle tupde görünmüştü

Dış gebelikte artış olur ama düzensiz ve az artış olur. Kanama lekelenme ve tüp gebelik belirtilerini yaşamıştım.
Sizde 6+5 e göre değer düşük ama geç döllenme demiş doktorunuz.
2400 ne zaman çıktı 2 gün geçtiyse tekrar kan verin. Değer artmış mi azalmış mi belli olur. Düşükse zaten değer azalmaya geçer.

Dış gebelise kese yerine ve büyüklüğüne göre mtx iğnesi yapıp gebelik sonlanır.

Allah sağlıklı gebelikler versin

İlk gittiğim doktor değer 200 civarı ya düşük yapacaksin yada düşmüştür bile dedi kese gorunmemisti.
2 gün sonra değer 400 civarı vajinal ultrasonda başka doktor keseyi gördü ve hemen acile yönlendirdi ama benim öncesinde 10 gün kanamam olmuştu

X