Dış gebelik sonrası geleceğe umutla bakanlar !

Aranıza yeni katıldım ve bu ilkkez yazıyorum. Aslında haftalardır yazdıklarınızı okuyup teselli bulmaya ve bilgi almaya çalışıyorum. 3 ay önce bebeğimi düşürdüm ne yazıkki 8 haftalıkken. Onu atlatmaya çalışırken ikinci kez hamile kalmışım aslında hiç beklemiyorken. Bu ay adet oldum üstüne üstlük. Hemde normal kanamada. iki gün gecikmişti sadece test yaptırmıştım idrar yolu enfeksiyonu gibiydim. Bhcg de baktılar 8.3 çıktı. Doktor hamile değilsindir dedi. adetde görünce tamam yok demiştim. Ama içimdeki şüpheyle test yaptım adetin 5.günü pozitif çıktı. <Bhcg 153 çıktı. doktorum takibe aldı iki gün sona 403 iki gün sonra 870,1700, 3600 dü. değerler iki katı arttı ama kese görünmedi. Dış gebelik dedi doktor ama inianmak istemedim. İğneyle tedaviye başladı 4500 ken ama ilk iğne sonrası değer 6200 lere çıktı. tekrar iğne yapıldı her iğneden sonra sürünüyorum ağrıdan yerlerde . ikinci iğne sonrası 5100 olmuştu sevindik. İşte bazen düşmesin diye dua ederken düşüyor diye sevinir olduk. Ama dün sadece 200 kadar düşmüş diye doktor 3.50 mg dozu daha yaptırdı. 2 den fazla iğne yapılan oldumu? çok ağrılarım var ve çok korkuyorum ameliyatla tüpü felan alacak diye. Desteğinize ve bilgilerinize ihtiyacım var.

geçmiş olsun serap.seninde benim gibi gayet sinsice katlamış değerlerin.benimde o civarlarda iğne vurdu doktorum ilk iğne 50 mg.ama değerler yükseldi.ikinci iğneyi 85 mg yaptı.o zaman düşmeye başladı.burda okumuştum bazen çok ender 5 doz ama miligramı düşük iğneler falan olanda olmuş.bu önemli.birde değerler yüksekken iğne yapılırsa ağrılar daha çok oluyor.karamın dediği gibi beni ameliyata alın diye doktorumu aradığımı biliyorum.umarım ameliyata gerek kalmadan bu sefer düşer değerlerin.

kızlar iyi akşamlar herkese...
bugün sabah doktora gittim.uzun uğraşılar sonrası bebeğim cinsiyetini gösterdi.çok terbiyeli çıktı benim kızım saatlerce bacaklarını açmadı:)2 saat sonra doktorun yanına tekrar uğradık ve o zaman gördük:)bu arada 193 gr ve 17 cm olmuş kızım.ama ben hala hiçbir hareketini hissetmiyorum.daha var gerçi zaman.allahım inşallahhhhhhh en kısa zamanda sizede bu mutluluğu yaşatsın.meryem suresi demiş bir arkadaş.lütfen okuyun kızlar ben okudum 40 günüm dolmadan hamile kaldım.cerol ilişki öncesi erkeğe sert kahve demiş bende eşime içirdim:)herneyse;

karam antibiotik içme canım.çok zor oluyor ama maalesef korunmayı bıraktıktan sonra ilaç içme işini azaltmak zorundasın.ne olur ne olmaz.ıhlamurla meyveyle idare edeceksin.ben şimdi ne ağrılar yaşıyorum kaç kere grip oldum ama ilaç içemedim.cerolun dediği gibi yumurtlamayı bile etkileyebilir.hatta kızlar ben dış gebelik geçirdiğimde eşim antibiotik içiyordu bu bile aklımda soru işareti yarattı.doktora sordum erkekle ilgili bir durum yok dış gebelikte dedi ama olur mu olur.

cerol senin sorunuda sormayı unutmadım tabiki.benim doktorum o ay korunmanın uygun olacağını söyledi.azda olsa radyasyon alınıyor dedi.aslında film çekildiği günler yumurta henüz oluşmamış oluyormuş ama ben aklımı bulandıracak bir durum yaratmak istemediğim için korunma öneriyorum dedi.hamilelik şaansı artıyor mu peki dedim evet dedi.basit bir şekilde kapalı olan tüpler sıvı geçisi esnasındaa açılabiliyormuş ama sen bence korun.

oyyy prenses geliyor yani anneler hisseder zaten aferin benim terbiyeli kızıma. içmiyorum canım içmiyorum dayanıyorum Allah sabrını veriyor iyiyim çok şükür çok umutluyum bu ay hem de çok korkuyorum.

oyyy prenses geliyor yani anneler hisseder zaten aferin benim terbiyeli kızıma. içmiyorum canım içmiyorum dayanıyorum Allah sabrını veriyor iyiyim çok şükür çok umutluyum bu ay hem de çok korkuyorum.

o korkular hiç bitmeyecek emin ol.bende hep iyi şeyler hissediyorum sizin için.birde anneler gerçekten hissediyor.ankajet ilk ay hamileyim diye içime doğuyor demişti bense hiç umutlu değildim.o ay ben kalamadım ankajet hamile kaldı.ikinci ay eşime inatla hamileyim diyordum ama dış gebelik olduğunu düşünüyordum:)ama hamile kaldım.umutlu olman güzel yani demek istiyorum.ama bu ay olmazsada ben çok umutluyum en kısa zamanda kalacaksın kaçıncı sefer söylüyorum bilmem ama cerolda kalacak:)

o korkular hiç bitmeyecek emin ol.bende hep iyi şeyler hissediyorum sizin için.birde anneler gerçekten hissediyor.ankajet ilk ay hamileyim diye içime doğuyor demişti bense hiç umutlu değildim.o ay ben kalamadım ankajet hamile kaldı.ikinci ay eşime inatla hamileyim diyordum ama dış gebelik olduğunu düşünüyordum:)ama hamile kaldım.umutlu olman güzel yani demek istiyorum.ama bu ay olmazsada ben çok umutluyum en kısa zamanda kalacaksın kaçıncı sefer söylüyorum bilmem ama cerolda kalacak:)

inşallah canım ben de senin dualarına çok güveniyorum sen dua etmeyi hiç bırakma. onu görmek nasıl bi duygu ya eminim çok güzeldir.

öyle canım şu anda önemli olan tek şey sensin, sen şöyle güzelce dinlen vücudunu dinlendir yapmak istediğin şeyler varsa bebişten önce onları yap bir bakmaşsın zaman geçmiş bebeğin kucağına gelmiş. inşallah herşey güzel olacak yeter ki biz umudumuzu kaybetmeyelim.

güzel dileklerin için tşklr cnm.rabbim hepimizin yardımcısı olsun.buradaki arkadaşların desteği bana moral oluyor gerçekten.kendimi hergün buraya girmek zorunda hissediyorum:)hiç tanımadığınız insanların size destek olup,moral vermesi çok güzel bi duygu.rabbim herkezin gönlüne göre versin inşllh..

bugün sabah doktora gittim.uzun uğraşılar sonrası bebeğim cinsiyetini gösterdi.çok terbiyeli çıktı benim kızım saatlerce bacaklarını açmadı:)2 saat sonra doktorun yanına tekrar uğradık ve o zaman gördük:)bu arada 193 gr ve 17 cm olmuş kızım.ama ben hala hiçbir hareketini hissetmiyorum.daha var gerçi zaman.allahım inşallahhhhhhh en kısa zamanda sizede bu mutluluğu yaşatsın.meryem suresi demiş bir arkadaş.lütfen okuyun kızlar ben okudum 40 günüm dolmadan hamile kaldım.cerol ilişki öncesi erkeğe sert kahve demiş bende eşime içirdim:)herneyse;

karam antibiotik içme canım.çok zor oluyor ama maalesef korunmayı bıraktıktan sonra ilaç içme işini azaltmak zorundasın.ne olur ne olmaz.ıhlamurla meyveyle idare edeceksin.ben şimdi ne ağrılar yaşıyorum kaç kere grip oldum ama ilaç içemedim.cerolun dediği gibi yumurtlamayı bile etkileyebilir.hatta kızlar ben dış gebelik geçirdiğimde eşim antibiotik içiyordu bu bile aklımda soru işareti yarattı.doktora sordum erkekle ilgili bir durum yok dış gebelikte dedi ama olur mu olur.

cerol senin sorunuda sormayı unutmadım tabiki.benim doktorum o ay korunmanın uygun olacağını söyledi.azda olsa radyasyon alınıyor dedi.aslında film çekildiği günler yumurta henüz oluşmamış oluyormuş ama ben aklımı bulandıracak bir durum yaratmak istemediğim için korunma öneriyorum dedi.hamilelik şaansı artıyor mu peki dedim evet dedi.basit bir şekilde kapalı olan tüpler sıvı geçisi esnasındaa açılabiliyormuş ama sen bence korun.

ayyy ben senın o utangaz kızını yerimmmmmmm şanslı annenın ilk cocugu kız olurmuş şanslı anne seni :))
ay canım çok sevindim vallaha maşallah allahım hep böyle sağlıklı olsun bebiş.eee artık isim düşün bakalım düşündüklerini bizede söyle fikirlerimizi söyleriz.
bende çok kız istiyorum ama sağlıklı olsun erkekte olabılır hiççç farketmez.
canım benim arkadaşınıda unutmamış sormuş çok sağol arkadaşım evet bencede doktorun haklı aklımızda soru işareti kalmasın ben riske atmıyım korunayım.

6 oldu canım :)))))))))))))))

canım uconun yerine ben cevap vereyim bu gün o doktorda :KK1: korunma süresi 3 ay o kendi isteği ile 8 ay korundu bizim dış gebeliğimiz çok sancılı geçti doktora uyutun beni diye bağırdığımı biliyorum uconnda ameliyat olmak için yalvarmış biz baya yıprandık yani ama herkeste öyle olmuyor ağrısız atlatan da var rabbim hayırlısını versin ve sen de ağrısız sancısız atlat inşallah çok geçmiş olsun. aaaaa bir de tüp bebek değil normal yolla hamilelikti.

Çok teşekkür ederim canım . Senin ne alemde tekrar gebe kaldın mı?

arkadaşım benim anlamadığım bişey var tüp bebekte döllenmiş yumurtayı rahime yerleştirmiyorlarmı direk nasıl dış gebelik oluyo tüp bebekte?

Canım benim şöyle anlatayım. Tabii ki embriyoyu rahimin içine bırakıyorlar; ama bir şekilde yuvarlanarak tüplerden içeri giriyor keretalar:KK50: Normal gebelikte ise tüplerde oluşuyor embriyo ve aşağıya inemiyor. Tüp bebek ve normal gebelikte görülme oranlarını bilmiyorum ama benzer olduğunu düşünüyorum çok geçiren var tüp bebekte de. Allahın takdiri işte:44:

inşallah canım ben de senin dualarına çok güveniyorum sen dua etmeyi hiç bırakma. Onu görmek nasıl bi duygu ya eminim çok güzeldir.

inşallah canım allah yüzümüzü kara çıkarmasın dualarımızı kabul etsin.karam vallaha çok şaşırtıcı bir duygu en başta.bu banamı ait diyosun.muayene esnasında ağlayasım falan geliyor.bide hareketlerini hissetmiyorum ya daha ultrasonda görünce kendimi hamile gibi hissediyorum.allahım inşallah sanada bu güzel duyguları yaşatsın.

ayyy ben senın o utangaz kızını yerimmmmmmm şanslı annenın ilk cocugu kız olurmuş şanslı anne seni :))
ay canım çok sevindim vallaha maşallah allahım hep böyle sağlıklı olsun bebiş.eee artık isim düşün bakalım düşündüklerini bizede söyle fikirlerimizi söyleriz.
Bende çok kız istiyorum ama sağlıklı olsun erkekte olabılır hiççç farketmez.
Canım benim arkadaşınıda unutmamış sormuş çok sağol arkadaşım evet bencede doktorun haklı aklımızda soru işareti kalmasın ben riske atmıyım korunayım.
canım allah gönlüne göre versin inşallah hatta bir kız bir erkek ikizz versin:)

Canım benim şöyle anlatayım. Tabii ki embriyoyu rahimin içine bırakıyorlar; ama bir şekilde yuvarlanarak tüplerden içeri giriyor keretalar:KK50: Normal gebelikte ise tüplerde oluşuyor embriyo ve aşağıya inemiyor. Tüp bebek ve normal gebelikte görülme oranlarını bilmiyorum ama benzer olduğunu düşünüyorum çok geçiren var tüp bebekte de. Allahın takdiri işte:44:

Canim öncelikle gecmis olsun.senin daha önce gebelik olmus muydu? Yoksa olmayinca tup bebek mı denediniz? Tup bebek oncesi rahim filmi çekilmedin mı tüplerin duruma bakmadılar mı anlamadım.

Ayy canim ya maşallah..yerim ben o kızı:)) Allahım saglikla,sihhatle elini ayağına kavuştursun canim ..darısı bizlerin basına olsun insallah:) cok sevindim senin adına:)

Ayy canim ya maşallah..yerim ben o kızı:)) Allahım saglikla,sihhatle elini ayağına kavuştursun canim ..darısı bizlerin basına olsun insallah:) cok sevindim senin adına:)

sağol canım.amin inşallah darısı senin başına olsun.hemde bu ay olsun...hadi kızıma arkadaş gelsin biran önce...

Tabiki bı hasar oluyor ama hic dis gebelik yasamamış birisi % 15 degil %1 riskli , yaşayan birinde de bu oran %8-10 oluyor yani %92 gıbi bir oranda yaşamıyorsun insallah.benim doktorum ve okuduklarım hep bu orandaydi.

Canım dilegim hiç kimse yaşamasın bu acıları. Ben yurtdışında yaşıyorum ve oranlar bu şekilde, hatta elimizde imzalı mektubumuzda var normal yolla yakalanma riskim için %15-20 yada düşük yapma riskide %15-20 oranında yazıyor, yani toplamda %40 gibi bir risk söz konusu. Geriye kalan %60 da sağlıklı hamilelik yönünde. Bu yüzden tüp bebek de şansım daha fazla olduğunu söylüyorlar. Buradaki istatistiklere göre bu şekilde, burada görüştüğümüz bir Türk doktoru daha vr Türkiye deki istatistiklerin doğru olmadığını savunuyor. Belki senin yazdığın 10.000 kişide %1 oranıdır. Ben bana söyleneni yazdım, keşke hiçkimse olmasa. İlk kez böyle birşey yaşadım, insan yaşamadıkça yaşayanları anlayamıyor. Umarım ir daha yaşamayız. Hepimiz sağlıklı bebişler dünyaya getiririz:emir_bebek:

çok geçmiş olsun .değerlerin yuksek o yuzden düşmesi biraz zaman alabılır.ama daha yuksekleri duşuruldu burda iğneyle .
senı endişeni çok iyi anlıyoruz şuanda ne kdr yıkıldıgını ne kdr uzuldugunu değerlerin düşücek mi dıye endışe edyorsun.ama telaş etme burda tupu alınan arkadaşlarımızda var hatta 2 arkadaşımız gecen hafta hamile haberini aldık.
benımde 2300 de iğne vuruldu tek doz fakat bende de dış gebelik nerede gorulmedi.
inşallah güzel haberlerini alırız.

Gerçekten ne düşüneceğimi bilemez oldum. cumartesi 3.iğneden sonraki bhcg bakılacak. inşallah düşmüş olur. Birde benim kanamam yok biraz leke geliyor kahverengi damlalar. idrarda müthiş yanma var. Herkeste kanama olmayabiliyormu acaba? Böylede sonlanabiliyorm gebelik? Herkes kanamasından bahstmiş kafam karıştı.
Hepinizi tek tek okudum 3 haftadır. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah en güzel haberleri veririz birbirimize.

Maşallah , gözünüz aydın. Rabbim sağlıkla doğup büyümesini nasip etsin inşallah.

Canım dilegim hiç kimse yaşamasın bu acıları. Ben yurtdışında yaşıyorum ve oranlar bu şekilde, hatta elimizde imzalı mektubumuzda var normal yolla yakalanma riskim için %15-20 yada düşük yapma riskide %15-20 oranında yazıyor, yani toplamda %40 gibi bir risk söz konusu. Geriye kalan %60 da sağlıklı hamilelik yönünde. Bu yüzden tüp bebek de şansım daha fazla olduğunu söylüyorlar. Buradaki istatistiklere göre bu şekilde, burada görüştüğümüz bir Türk doktoru daha vr Türkiye deki istatistiklerin doğru olmadığını savunuyor. Belki senin yazdığın 10.000 kişide %1 oranıdır. Ben bana söyleneni yazdım, keşke hiçkimse olmasa. İlk kez böyle birşey yaşadım, insan yaşamadıkça yaşayanları anlayamıyor. Umarım ir daha yaşamayız. Hepimiz sağlıklı bebişler dünyaya getiririz:emir_bebek:
Anladım canim her yerde farklı sonuclar..ama onemli olan normal gebelik şansının yuksek oldugu..insallah hic birimiz yasamayız canim.senin tup bebek miydi? İlk gebelik mı ? Tupun alınmış miydi hatırlayamadim.

X