Dış gebelik sonrası geleceğe umutla bakanlar !

Canım dilegim hiç kimse yaşamasın bu acıları. Ben yurtdışında yaşıyorum ve oranlar bu şekilde, hatta elimizde imzalı mektubumuzda var normal yolla yakalanma riskim için %15-20 yada düşük yapma riskide %15-20 oranında yazıyor, yani toplamda %40 gibi bir risk söz konusu. Geriye kalan %60 da sağlıklı hamilelik yönünde. Bu yüzden tüp bebek de şansım daha fazla olduğunu söylüyorlar. Buradaki istatistiklere göre bu şekilde, burada görüştüğümüz bir Türk doktoru daha vr Türkiye deki istatistiklerin doğru olmadığını savunuyor. Belki senin yazdığın 10.000 kişide %1 oranıdır. Ben bana söyleneni yazdım, keşke hiçkimse olmasa. İlk kez böyle birşey yaşadım, insan yaşamadıkça yaşayanları anlayamıyor. Umarım ir daha yaşamayız. Hepimiz sağlıklı bebişler dünyaya getiririz:emir_bebek:

Tamam canim eski yazılanlara baktım tup bebekmis.peki ilk gebelik miydi? Rahim filmi cekilmis miydin oncesinde? Tüplerin durumuna bakmamışlar miydi? Doktorum tup bebek yapılmadan önce sorunlu tupun alınması gerektiğini söylemişti

Cevabın ve desteğin için teşekkür ederim. Biri beni görüp yazacakmı diye bekliyordum. Görülmedi boyutu ve kendisi. Sadece sağda büyük bir ihtimalle dedi çünkü sağ tüp civarında sıvı birikintisi görünüyor ultrasonda. Benim iğnelere kadar ağrım yoktu. iğne sonrası sağ kasığım parçalanıyor sandım. Doğum yapıyor gibiydi ağrılarım. Doktorum bazı hastalarda bir gün ara vererk 8 gün bile yapıyoruz dedi ama umarım zarar vermez ve artık iğneyle düşer. çook üzülüyorum gerçekten moral olarakta fizik olarakta çöktüm.:KK43:

Geçmiş olsun benimde sagda yumurtalık içinde kalmışti.bende 2000 lerde iç kanamayla ameliyata alındım.zor ama atlatıcaz allahın izniyle ben 8 kasımda ameliyat oldum ve 6 kasımda hamile oldugumu ögrendim.küçük melegim haftalardır benimleymiş ama onun biçare garip annesi sadece iki günlügünede olsa onun kendisiyle oldugunu ögrendi.yalvardı dualar etti kesesi ve yavrusu görülsün diye.agladı sızladı kendini paraladı hergün ama hergün bir kez daha öldü.rüyamda hep kız çocuk görüyorum.yaşasaydı cinsiyetini ögrencektim 4 -4.5 aylık olcaktım.rabbim dogacak yavrularıma uzun ömür versin.ilkler unutulmaz ilk gözagrımlada ahirde kavusucaz.rabbim bendendaha çok sevmiş yavrumu ne mutlu.

geçmiş olsun serap.seninde benim gibi gayet sinsice katlamış değerlerin.benimde o civarlarda iğne vurdu doktorum ilk iğne 50 mg.ama değerler yükseldi.ikinci iğneyi 85 mg yaptı.o zaman düşmeye başladı.burda okumuştum bazen çok ender 5 doz ama miligramı düşük iğneler falan olanda olmuş.bu önemli.birde değerler yüksekken iğne yapılırsa ağrılar daha çok oluyor.karamın dediği gibi beni ameliyata alın diye doktorumu aradığımı biliyorum.umarım ameliyata gerek kalmadan bu sefer düşer değerlerin.

Uconn çok sağol. Gerçekten çok zormuş dış gebelik. O kada güzel artıyorduki degerler dış gebelikte artmaz diye çok ümitlendik ama olmadı. İğne sonrası kasığımda ağrı başladı bende. Ama ne ağrılar. Beni en iyi siz anlarsınız. umarım sağ salim atlatıp bizde güzel haberler verebiliriz. Düşsün değerler diye dua ediyorum. 3 doz 50 mg olarak yapıldı. Bakalım c.tesi tekrar kan testi.

kesinlikle beklemek zor bir süreç kendi kendime ayları bölüyorum şubat tatili bitince 1 ay bitmiş olucak diyorum sonrada okul açılıcak ilk sınavlar bitince 2. ayım bitiyor, 2. sınavlar bitince 3. ayım bitiyor :))) pskopatamı bağladım bilmiyorum ama zamanın bir an önce geçmesini istiyorum en azından korunma sürem biterse dha rahat olacağımı düşünüyorum o süreçten sonra allahım ne zaman isterse o zaman olur, hepimiz sağlıklı gebeliklerimizi burdan paylaşacağız buna inanıyorum. pink arkadaşım senin sürende bitti çok şükür bu gerçekten psikolojin için olumlu bir durum bundan sonrası allaha kalmış artık umarım en kısa zamanda seninde karam arkadaşımızında sağlıklı gebelik haberlerinizi alıcaz... rabbim bizi bir kere bu sınavdan geçirdi umarım hepimiz başarıyla atlatmışızdırda bir daha aynı durumla sınanmayız. allahım sen büyüksün her şey senin istediğin gibi olur inşallah hayırlı evlatlar nasip edersin bizlere... kızlar bu arada meryem suresinin fazileti çok büyükmüş ben onu indirdim 41 gün okunması gerekiyormuş türkçe mealide gerçekten çok çok anlamlı bence sizde okuyun derim dün internette gezinirken öğrendim hamile kalmak için okunuyurmuş sizinlede paylaşmak istedim...
Canim ya o kadar iyi anlıyorum ki seni..ben de ilk zamanlar hep günleri sayıyordum bu hafta su var , diğer hafta başka birsey yok d.gunu,yılbaşı derken bitti..insallah en kisa zamanda saglikla hamile kalırız bundan sonra.meryem süresini ben de duydum okuyacağım insallah ..Rabbim hepimize sağlıklı,hayirli evlatlar nasip etsin insallah.

Canim cok gecmis olsun seni oyle iyi anlıyorum ki hepimiz geçtik bu süreçlerden önceki sayfaları okuduysan ne kadar kotu zamanlar geçirdiğimizi anlarsın ama geçiyor üzülme..doktoruna güven en önemlisi o ..kafanda soru işareti bırakma.ben iki doktora gitmiştik ilki ameliyat dedi hemen ben başka doktorda görsün dedim sonra gittik o doktorum o kadar guzel izah ettiki durumu ultrasonda gösterdi tupun icinde oldugunu ve o da ameliyat dedi hemen akşamına ameliyat oldum laparoskopi tupum alinmadi cok sukur..3 ay bitti ..ama doktorum her şey olabilir sonuçta bı zarar gördü dedi ve bu iğnede olsa ameliyat da olsa tupun alinmadigi sürece risk ayniymis.cok araştırdım her yerde de aynı seyi okudum.yine sorun olursa tup alınacak Allah korusun insallah yasamayız ama ne olacağını kimse bilemez Rabbimden başka..doktorum tup devamlı sıkıntı verecekse durmasının da bı anlamı olmaz sonuçta tup bebek olur dedi ..sen simdi bunları hic düşünme bol bol dua et canim her şey guzel olacak insallah..

Teşekkür ederim pink çok sağol. hepimize geçmiş ve gitmiş olur inşallah. Ben bu kadar kişinin bunu yaşadığından habersizmişim. Okudukça şaşırdım tek degilmişim.Bunu yaşamış kişilerle paylaşıp desteğinizi almak rahatlatacak beni. < Allahım korktuklarımıza uğratmasın hiçbirimizi. Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

kızlar iyi akşamlar herkese...
bugün sabah doktora gittim.uzun uğraşılar sonrası bebeğim cinsiyetini gösterdi.çok terbiyeli çıktı benim kızım saatlerce bacaklarını açmadı:)2 saat sonra doktorun yanına tekrar uğradık ve o zaman gördük:)bu arada 193 gr ve 17 cm olmuş kızım.ama ben hala hiçbir hareketini hissetmiyorum.daha var gerçi zaman.allahım inşallahhhhhhh en kısa zamanda sizede bu mutluluğu yaşatsın.meryem suresi demiş bir arkadaş.lütfen okuyun kızlar ben okudum 40 günüm dolmadan hamile kaldım.cerol ilişki öncesi erkeğe sert kahve demiş bende eşime içirdim:)herneyse;

karam antibiotik içme canım.çok zor oluyor ama maalesef korunmayı bıraktıktan sonra ilaç içme işini azaltmak zorundasın.ne olur ne olmaz.ıhlamurla meyveyle idare edeceksin.ben şimdi ne ağrılar yaşıyorum kaç kere grip oldum ama ilaç içemedim.cerolun dediği gibi yumurtlamayı bile etkileyebilir.hatta kızlar ben dış gebelik geçirdiğimde eşim antibiotik içiyordu bu bile aklımda soru işareti yarattı.doktora sordum erkekle ilgili bir durum yok dış gebelikte dedi ama olur mu olur.

cerol senin sorunuda sormayı unutmadım tabiki.benim doktorum o ay korunmanın uygun olacağını söyledi.azda olsa radyasyon alınıyor dedi.aslında film çekildiği günler yumurta henüz oluşmamış oluyormuş ama ben aklımı bulandıracak bir durum yaratmak istemediğim için korunma öneriyorum dedi.hamilelik şaansı artıyor mu peki dedim evet dedi.basit bir şekilde kapalı olan tüpler sıvı geçisi esnasındaa açılabiliyormuş ama sen bence korun.

Ayy çok sevindim ben kız çocuk hastasıyım hep kız evladım olsun isterdim darısı bana.şimdi ne ciciler giyer o.etekler hele külotlu çoraplar poposunda fırfır olanlar bide yürüdügü zamanlar çok şeker olur ucon.

yok canım hiç bilmiyorum bence sende deneme değerlerin düşmüş zaten daha kötü bir sonuç olmasın Allah korusun.

evet canım haklısın. Zaten yeterince riskli durum. Bende yapmayacağım. Ama değer sıfırlanınca soğan kürü yapmayı düşünüyorum. içeeriyi temizliyormuş.

inşallah canım allah yüzümüzü kara çıkarmasın dualarımızı kabul etsin.karam vallaha çok şaşırtıcı bir duygu en başta.bu banamı ait diyosun.muayene esnasında ağlayasım falan geliyor.bide hareketlerini hissetmiyorum ya daha ultrasonda görünce kendimi hamile gibi hissediyorum.allahım inşallah sanada bu güzel duyguları yaşatsın.

canım benım gecen anlattıgım arkadaşım 18.haftada hissetmiş.ama normalde 20.-22.haftalarda hissediliyormuş.az kaldı ortalama 1 ay snra teyzelerime selam söyle anne dicek :))

canım allah gönlüne göre versin inşallah hatta bir kız bir erkek ikizz versin:)

waooooovvvvvvvvvvv arkadaşım se ne yaptın oohhh ohhh ağzından ballar damlıyor.o zaman benım erkekle senı kızı beşik kertmesi yaparız arada 1 yas olacak ama olsun zengın olurlar :)))) ananem ikiz doğurmuş teyzemin ikizi varmış çok yaşamamış ama eşimin tarafındada var belki olur belli mi olur ben şahsen isterim ne kadar bakması zorda olsa birkerede kurtlumuş olurum bidaha bu strese girmeye gerek kalmaz:))) ay sağlıklı olsunda şaka bir yana cinsiyetı hıççççççç sorun değil

ben iğne olalı 5 ay oldu canım 2 aydır korunmuyoruz şu anda beklemedeyim 5 günüm kaldı adetime Allahın takdiri artık.

canım var mı bir belirti ama çokta dinleme vucudunu takılma sayma gunleri ben sayıyorum merak etme :))))

Geçmiş olsun benimde sagda yumurtalık içinde kalmışti.bende 2000 lerde iç kanamayla ameliyata alındım.zor ama atlatıcaz allahın izniyle ben 8 kasımda ameliyat oldum ve 6 kasımda hamile oldugumu ögrendim.küçük melegim haftalardır benimleymiş ama onun biçare garip annesi sadece iki günlügünede olsa onun kendisiyle oldugunu ögrendi.yalvardı dualar etti kesesi ve yavrusu görülsün diye.agladı sızladı kendini paraladı hergün ama hergün bir kez daha öldü.rüyamda hep kız çocuk görüyorum.yaşasaydı cinsiyetini ögrencektim 4 -4.5 aylık olcaktım.rabbim dogacak yavrularıma uzun ömür versin.ilkler unutulmaz ilk gözagrımlada ahirde kavusucaz.rabbim bendendaha çok sevmiş yavrumu ne mutlu.

Canım seni o kadar iyi anlıyorumki. İkinci kez bebeğimi kaybediyorum. İlk düşüğümde günlerce kanamam oldu beni bırakmasın diye çok ağladım yalvardım Allaha ama 8 haftalıkken düştü. Ama işte ikinciside dış gebelik oldu. Rabbimin takdirinden sual sorulmaz ama inşallah bir daha yaşatmaz bu acıları sağlıkla verir bebeklerimizi. Hayırla doğup hayırla yaşasınlar inşallah.Rabbim inşallah sağlıkla versin kucağına o kız çocuğunu.

Son düzenleme:
Gerçekten ne düşüneceğimi bilemez oldum. cumartesi 3.iğneden sonraki bhcg bakılacak. inşallah düşmüş olur. Birde benim kanamam yok biraz leke geliyor kahverengi damlalar. idrarda müthiş yanma var. Herkeste kanama olmayabiliyormu acaba? Böylede sonlanabiliyorm gebelik? Herkes kanamasından bahstmiş kafam karıştı.
Hepinizi tek tek okudum 3 haftadır. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah en güzel haberleri veririz birbirimize.

canım herkeste kanama olacak diye bir durum yok .ben çok kez doktoruma sordum kanamam olacak mı diye adam artık sıkıldı olabılırde olmayabılırde sorun yok dedi kahverengi benimde geliyordu ilk başlarda iğne vurulduktan sonra regli olmam gerek gunde 8.haftamda 1 gun kanamam oldu oda çok çok az .ve bunu duşuk gibi düşünme metaryali düşürmeyeceksın .vucudun onu kendi atacak terle,idrarla ,dışkıyla atılacak vucudundan. doktorum öyle anlattı.aşırı kanaman olmadıgı takdırde söylemene gerek yok demişti doktorum.

canım herkeste kanama olacak diye bir durum yok .ben çok kez doktoruma sordum kanamam olacak mı diye adam artık sıkıldı olabılırde olmayabılırde sorun yok dedi kahverengi benimde geliyordu ilk başlarda iğne vurulduktan sonra regli olmam gerek gunde 8.haftamda 1 gun kanamam oldu oda çok çok az .ve bunu duşuk gibi düşünme metaryali düşürmeyeceksın .vucudun onu kendi atacak terle,idrarla ,dışkıyla atılacak vucudundan. doktorum öyle anlattı.aşırı kanaman olmadıgı takdırde söylemene gerek yok demişti doktorum.

Ben aslında doktorumada sordum. Vajinal bir kanama beklemiyoruz içerde kanama olmasın önemli olan bu dedi ama herkes 30-40 gün kanamadan bahsedince yineede kuşkuya düşüyorum. Düşükte fenaydı kanamam çünkü. sağol canım. Artık böyle kafama her takılanı soracagım size kusura bakmayın.Atlatmak zor geldi Allahım yardım etsin.

Tamam canim eski yazılanlara baktım tup bebekmis.peki ilk gebelik miydi? Rahim filmi cekilmis miydin oncesinde? Tüplerin durumuna bakmamışlar miydi? Doktorum tup bebek yapılmadan önce sorunlu tupun alınması gerektiğini söylemişti

Rahim filmi çektirmedim ben, sorun eşimde olduğu için doktorum neden iki kez acı çekesiniz dedi.
Dış gebelikten dolayıda laparoskopi yapıldı, başarılı bir operasyon olduğunu söyledi doktor; tüpe zarar vermeden alındı embriyo.
Sen normal yolla mı hamile kalmıştın? Tüpün alınması gerektiğine dairde birşey duymadım. Tabii herkeste durum farklı, doktorun daha ii bilir.

Rahim filmi çektirmedim ben, sorun eşimde olduğu için doktorum neden iki kez acı çekesiniz dedi.
Dış gebelikten dolayıda laparoskopi yapıldı, başarılı bir operasyon olduğunu söyledi doktor; tüpe zarar vermeden alındı embriyo.
Sen normal yolla mı hamile kalmıştın? Tüpün alınması gerektiğine dairde birşey duymadım. Tabii herkeste durum farklı, doktorun daha ii bilir.
Evet canim ben korunmayi bıraktığım ikinci ay normal yolla hamile kaldım o da dis gebelik oldu:KK43:(( ben de tupum alınmadan laparoskopi oldum ama şayet allahım yaşatmasın tekrar aynı seyi yasarsam o zaman tup alınır dedi doktorum demekki bundan sana zarar gelecek diye..ayrica tup bebek oncesi rahim filmi çekilir neredeyse tıkanıklık ona gore tüp alınır dedi eğer en uctaysa yani spermi kapan yerdeyse tup alınır ama rahime yakın yerdeyse alınmasına gerek yoktur dedi .ne bileyim iste benim anlayacağım sekilde anlatmaya çalıştı insallah saglikla hamile kalırız da bunlara hic gerek kalmaz canim..

Ben aslında doktorumada sordum. Vajinal bir kanama beklemiyoruz içerde kanama olmasın önemli olan bu dedi ama herkes 30-40 gün kanamadan bahsedince yineede kuşkuya düşüyorum. Düşükte fenaydı kanamam çünkü. sağol canım. Artık böyle kafama her takılanı soracagım size kusura bakmayın.Atlatmak zor geldi Allahım yardım etsin.

canım bazı arkadaşlarımız iğneden önce kurtaj oldular belkide ondandır uzun kanamaları .kesinlikle iç kanama olmaması gerek zate onuda sen görmessin anlamasssın inşallah olmayacak öyle bir durum.ne aklına takılırsa sor tabı ki bildiğimiz kadarıyla yardımcı oluruz.

ucon cnm allah kızına sağlıklı ömürler versin inşallah... çok şükür bu kadarını atlattın en kısa zamanda hareketinide hissedersin inşallah.... darısı bizlerin başına sağlıklı hamileliklerimizi yaşarız umarım hayırlı zamanlarda hamilenin duası kabul olurmuş bizede dua et arkadaşım...

bu arada aramıza yeni katılan ve yeni dış gebelik yaşayan bütün arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum ve allah bir daha hiç birimize yaşatmaz inşallah diyorum. kızlar meğer ne kadar çok oluyomuş bu dış gebelik üzülüyorum aslında her yenisini okudukça allah yardımcımız olsun..

pink arkadaşım bende laproskopiyle ameliyat oldum tüpüm alınmadı ama burda yazılanları okuyunca kafam karıştı acaba alınması mı daha iyi, yine bize sorun çıkarır mı? gibi soru işaretlerim oluştu, birde benim doktorum rahim filmi önermedi, eğer korunma süren bittikten sonra 3 ay içerisinde hamile kalmazsan yaparız dedi...

X