Dış Gebelik

yagmur2030

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2024
17
8
24
Herkese merhaba geçen hafta çarşamba günü 5 haftalık gebe olduğum söylendi 2-3 gün sonra tekrar gittiğimde dış gebelik olduğu söylendi 2 doktora bakıttım birisi iğneyle tedavi birisi de direk ameliyat olmam gerektiğini söyledi şuan betahcg değerim 3500 aşırı ağrım kanamam yok ama sürekli kasıklarımda ve alt karnımda uyuşmalar var normalmi ve normal gebeliğin daha sonrasında dış gebeliğe dönme şansı varmı ? Böyle bir durum yaşayan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Merhaba bende 5 haftalık gebeydim pazartesi günü dış gebelik olduğunu öğrendim değerlerim güzel yükselmişti betam 2300dü öğrendiğim gün metotreksat yapıldı yarın tekrar kontrole gideceğim değerim düşmediyse tekrar iğne yapılacak doktorum 4000 binin üzerindeyse ameliyat edecekti sizin ki 3500 bence geç kalmadan doktorunuzu dinleyin

Merhaba benimde hemen metotreksat iğne yapıldı hemen herhangi bir belirtiniz var mı çoğu kişide kanama felan oluyormuş bende sadece ağrı var

Merhaba benimde hemen metotreksat iğne yapıldı hemen herhangi bir belirtiniz var mı çoğu kişide kanama felan oluyormuş bende sadece ağrı var
Bende lekelenme ve kanama var maalesef hafif düzeyde ama ben bu sayede fark ettim dış gebelik olduğunu iğneden sonra pıhtılı kanamam bir tık arttı fakat doktorum iğneyle alakalı olmadığını söyledi iğne ile düşmüyormuş sadece olduğu yerde küçülüp kayboluyormuş iğneden sonra aşırı rektal basınç oluştu bende sürekli gaz sancısı gibi kramplarım var şuan iyiyim sadece kramp var dediğim gibi yarın kontrole gideceğim doktorum uygun görürse 2.iğnemi olacağım sizde durumlar nasıl

Bende lekelenme ve kanama var maalesef hafif düzeyde ama ben bu sayede fark ettim dış gebelik olduğunu iğneden sonra pıhtılı kanamam bir tık arttı fakat doktorum iğneyle alakalı olmadığını söyledi iğne ile düşmüyormuş sadece olduğu yerde küçülüp kayboluyormuş iğneden sonra aşırı rektal basınç oluştu bende sürekli gaz sancısı gibi kramplarım var şuan iyiyim sadece kramp var dediğim gibi yarın kontrole gideceğim doktorum uygun görürse 2.iğnemi olacağım sizde durumlar nasıl
Beta 6749 da bugun keseden emin değiliz dış gebelik dedi ama.cuma bir daha gel.bakacam dedi bana da beta da iyi yüksel miyor offf

Bugün ki sonuçlarım 4700 olmuş ama 4.günden sonra düşme bekliyoruz dedi doktor mide bulantısı ağrı çarpıntı var sadece o da iğneden dolayı oluyormuş sanırım

X