Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

Arkadaşlar aranızda diş teli kullanan var mı? Üst dişleriminden bir tanesi ileri doğru çıkık..Özellikle fotoğraflarımda çok belli oluyo,halbuki çok dikkat çeken bişe değil ama beni rahatsız ediyo ve tel taktırmak istiyorum.Beni bu konuda bilgilendirebilirmisiniz..

7.sınıftayken kullanmıştım ama dişlerimde bozukluk yoktu.Çene yapım küçük olduğu için dişlerim üst üste geliyordu,bir yandan gelenleri çekip bir yandan da telle dişlerimin şeklini korudular.Taktırmanı tavsiye ederim;biraz pahalı bir tedavi ama dişlerimiz için değer

ya tabiki yaşın ilgisi vardır. fakat otuzlu yaşlarda bi bayanda geliyo benim dr.uma düzelmez diye bişey yok doktora bağlı bende 23 yaşındayım hiçte geç kalmış sayılmassın bence dediğim gibi iş doktorda bitiyo. ayrıca sabit bragetler çok daha iyi bence keyfi takmamazlık yapamıyosun çünkü.

Arkadaşlar aranızda diş teli kullanan var mı? Üst dişleriminden bir tanesi ileri doğru çıkık..Özellikle fotoğraflarımda çok belli oluyo,halbuki çok dikkat çeken bişe değil ama beni rahatsız ediyo ve tel taktırmak istiyorum.Beni bu konuda bilgilendirebilirmisiniz..

oğlumun dişine 3 hafta sonra tel takılacak.çene yapısı da bozukmuş.benim de dişlerim yamuk yumuktur.merak edip dr a sordum.39 yaşında bana da faydası olur mu diye.aynen şöyle dedi : telin çözemeyeceği sorun yoktur.ayrıca yaş ta önemli değildir.50-60 yaşında hastaları varmış.ama ben 40 ımdan sonra tella gezmeyi yediremedim kendime.kolay gelsin sana.

bende taktıracaktım fakat görüntü yüzünden biyürlü gönlüm olmadı ama dişlerim fena da değil

benimde üstten bir dişim baya eğri nerdeyse ters döndü ya :KK43: orda diş yok gibi görünmeye başladı ve gülmeye korkar oldum resimlerde falan çok çirkin görünüyo dediğin gibi :KK43: önce o kadar rahatsız etmiyodu ama 20lik dişlerin çıkmasıyla bu dişi iyice ittirdi sanırım Ben de tel taktırmak istiyorum maliyeti beni düşündürüyo Bi de öğretmenlik yaptığım için sorun olurmu diye düşünüyorum öğrencilerleiletişimde yada konuşmamda falan bende napcam bilmiyorum ama taktırsam iyi olcak çünkü kafama takmaya başladım iyice..

hmm konuşmada ilk zamanlar bazı sesleri çıkaramıomuşsun gibi gelio...kolay diil ağzında yabancı bi materyalle gezmek zorunda kalıosun ve uyum sağlamak bi anda kolay diil...ama bünye onu hemen tolere edio:KK66: bende bayadır takıorum-ki hala kullanıorum- şuan ağzımda varlığı ya da yokluğu belli değil...o kadar alıştım ki...
bi de yaşla ilgili baya bi takılanlar olmuşi sanırım...bize öğretilenler yaşla birlikte sadece dişler hareket ederken meydana gelen yıkım yapım olaylarında değişiklikler olduğu...gençlerde bu olaylar daha hızlı olurken yaş ilerledikçe bunların yavaşladığı...yani braketleri takma süreniz daha genç bireylere nazaran biraz daha uzun sürebilir...ama tabiki vakaya göre süre de değişir..o yüzden çevrenizdekilerin taktıkları sürelere göre değerlendirmeyin kullanacağınız süreyi...:KK66:

braketleri takma süreniz daha genç bireylere nazaran biraz daha uzun sürebilir...ama tabiki vakaya göre süre de değişir..o yüzden çevrenizdekilerin taktıkları sürelere göre değerlendirmeyin kullanacağınız süreyi...:KK66:

Evet ben de öyle biliyorum

saol canım inşallah o ilk süreyi hemen atlatırım..:)

ben çok pişmanım taktırmadığıma 20 yaşındayken sordum geç kalmışsın dedi dr ama çene ameliyatıda gerekiyordu cesaret edemedim korktum erkenden taktırın güzel dişlere sahip olun

benimde üstten bir dişim baya eğri nerdeyse ters döndü ya :KK43: orda diş yok gibi görünmeye başladı ve gülmeye korkar oldum resimlerde falan çok çirkin görünüyo dediğin gibi :KK43: önce o kadar rahatsız etmiyodu ama 20lik dişlerin çıkmasıyla bu dişi iyice ittirdi sanırım Ben de tel taktırmak istiyorum maliyeti beni düşündürüyo Bi de öğretmenlik yaptığım için sorun olurmu diye düşünüyorum öğrencilerleiletişimde yada konuşmamda falan bende napcam bilmiyorum ama taktırsam iyi olcak çünkü kafama takmaya başladım iyice..

benim dişlerim de tam bir felaket.ama ben de öğretmenim.bırak eşi dostu çocukların maskarası olurum diye korkuyorum ama cesareti olan taktırsın.bayılıyorum öyle inci gibi dişlere.(bende yok ya...)bu arada oğluma takılacak tel.maliyet sormuşsun ya tele ve uygulanacak tedaviye göre değişiyor.üst çene sabit tel için 1600 dolar istiyorlar.

off bide öğrencilerin diline düşmek var tabii telli öğretmen derler sonra,illaki de derler:çok üzgünüm:

ben çok pişmanım taktırmadığıma 20 yaşındayken sordum geç kalmışsın dedi dr ama çene ameliyatıda gerekiyordu cesaret edemedim korktum erkenden taktırın güzel dişlere sahip olun

benim kardeşim de 19-20 yaşına taktırdı ve alt çene ameliyatı oldu...şuan tedavisi bitmek üzere ve hiç pişman değil yaptırdığına...evet belki kendinden küçüklere oranla biraz daha uzun sürdü ama sonuç mükemmel olcak:hooray:

benim kardeşim de 19-20 yaşına taktırdı ve alt çene ameliyatı oldu...şuan tedavisi bitmek üzere ve hiç pişman değil yaptırdığına...evet belki kendinden küçüklere oranla biraz daha uzun sürdü ama sonuç mükemmel olcak:hooray:

çene ameliyatından korkuyorum yaşım şuan kaç yaşında kardeşin ne kadar zaman alıyor ?

arkadaşlar hepiniz görüntü vs den çekindiğiniz için taktıramadığınızı söylüyorsunuz
bu diş tellerinin dişinizin üstüne değilde arkasına takılanıda var
üstelik şeffaf olanlarıda var
illa gri olacak die bişey yok
dişlerinizin iç kısmına taktırırsanız belki alışana kadar telaffuzda zorlanırsınız ama görüntü,estetik anlamında bir sorun yaşamazsınız
örneğin azra akında dişlerinin iç kısmına taktırmış o şekilde kullanıyor:1yes2:

arkadaslar diş telınde yas sınırı yok cokk iyi biliyorum.cunku bı donem daha dogrusu 13-14 yasındayken bende tedavı gordum yanlız benım problemım alt ceneden kaynaklanıyomus ve onda yas sırını vardı kemık gelısımı bıtmeden tedavı gerekıyodu ve apor topar tedavıye baslamsıtım azımda kocaman bı damakla 1 yıl gezdım :KK70: şimdi cokk sukur duzeldı.

arkadaslar dis telinde asla yas sınırı yok prof olan bir arkadasım yaptırdı yasını siz tahmin edin artık teller ön tarafa degilde disin arka kısmına takılıyor
öne takılsada tel degilde cok belli olmayan porselen yapılıyor benim iki kızımda ortodonti tedavisi gördü telleri varken cok mutsuzdular ama simdi iyiki yaptırdık diyorlar istanbulda olanlar icin cok iyi bir prof var Nejat erverdi tavsiye edrim

arkadaslar dis telinde asla yas sınırı yok prof olan bir arkadasım yaptırdı yasını siz tahmin edin artık teller ön tarafa degilde disin arka kısmına takılıyor
öne takılsada tel degilde cok belli olmayan porselen yapılıyor benim iki kızımda ortodonti tedavisi gördü telleri varken cok mutsuzdular ama simdi iyiki yaptırdık diyorlar istanbulda olanlar icin cok iyi bir prof var Nejat erverdi tavsiye edrim

Canım doktorun adersini ve ücretleride özel mesaj atabilirmisin?

benim anormal carpikti, tel takmadim. bu sene dislerime lamine yaptirdim, hem yarim saatte halledildi, hem bembeyaz ve muhtesem oldu. hem de 4 disim icin 400 milyon para odedim.

iyi ki taktirmamisim zamaninda. (lamine dislere zarar veren uygulama degildir buarada, disleriniz aynen duruyor)

ankaradayim, doktor onerisi isteyenler mesaj atabilir

canım nası bişey bu lamine benimde dişlerimde kayma var tel taktırmak istemiyorum ögretmenlik yapıyorum cünkü tel konuşmamı etkiliyebilir diye düşünüyorum biraz daha anlatabilirmisin hangi durumlarda yapılabiliyo mesela

bildigim kadarıyla dislerin önüne takılan birsey yani sadece ön kısmı kaplanıyor
ama tedavi degil görüntüyü kurtarıyor hertürlü sorunda bu olmaz sanırım

X