Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

köpek dişini genelde çekmiyorlar. kökü yandaki azı dişinden daha büyük oldugu için...

bugün doktordaydım. teli biraz daha gerdi, boşluklarım kapanıyor. güzel haberse, 3 hafta sonra altların teli de takılıyor. bu hızlı ilerlemeler beni acaip mutlu ediyor :)

ben köpek dişlerimi çektirerek tedavi oluyorum. çünkü diğer yöntem uzun sürecekti.

ortodontistim yandaki azı dişlerimin kökünün uzun olduğunu sorun çıkarmıyacağını söyledi

ama genede ben yanlış mı yaptım diye endişeliyim. o yüzden benimle aynı şekilde tedavi

olan var mı merak ediyorum, yoksa !!! ben ilk miyim amanallahım :KK58::18:

ben köpek dişlerimi çektirerek tedavi oluyorum. çünkü diğer yöntem uzun sürecekti.

ortodontistim yandaki azı dişlerimin kökünün uzun olduğunu sorun çıkarmıyacağını söyledi

ama genede ben yanlış mı yaptım diye endişeliyim. o yüzden benimle aynı şekilde tedavi

doktorunun dediğine inanıp güvenmek en iyisi... ne de olsa ne sen ne de biz burdan sağlıklı bi yorum yapamayız. her vaka farklı...

İçin rahat olsun ilk değilsin bende aynı yöntemle tedavi görüyorum çok memnunum:KK66:

Hayır, artık yeni teknolojiyle yaş sınırlaması yok. Ben de 24 yaşındayım, şeffaf taktırdım, çok memnunum, üst dişlerim çok güzel oldu. Ama altlar çok yavaş ilerliyor, hatta neredeyse hiç ilerlemiyor diyebilirim:KK43: Gerçi daha 11 aydır takıyorum, bazıları senelerce takıyormuş. Sorunun şiddetine göre değişiyor sanırım. Umarım nikahıma kadar bitmiş olur diyorum sadece:))

ön dişlerim geri gitmiyolar sanırım. 1 ay oldu geri çekmeye başlayalı amaaa. .. :KK43:(
ne zaman geri gitmeye başlarlar bunlar??? :KK43:(

HEHhidi hehedihi :) :)

Tedavim başlayalı 8 ay oldu. ve iki hafta sonra, tedavinin son 5 6 ayında takarız dediğimiz alt tellerim de takılıyor. bu durumda, şafak sökmeye başlıyoooor :KK70: altlarımda çok az bi problem var. sadece iki dişimin arasında 1 mm lik bi boşluk var, bi dişim çok hafif rotasyonlu, bi de köpek dişlerimden biri yarım milim kadar yukarda. sanırım bir sene daha bile sürmeyecek :KK70: :KK70:

HEHhidi hehedihi :) :)

Tedavim başlayalı 8 ay oldu. ve iki hafta sonra, tedavinin son 5 6 ayında takarız dediğimiz alt tellerim de takılıyor. bu durumda, şafak sökmeye başlıyoooor :KK70: altlarımda çok az bi problem var. sadece iki dişimin arasında 1 mm lik bi boşluk var, bi dişim çok hafif rotasyonlu, bi de köpek dişlerimden biri yarım milim kadar yukarda. sanırım bir sene daha bile sürmeyecek :KK70: :KK70:

valla çok sevindim canım yaaa... hadi bakalım... inşallah sorunsuz çabucak biter...

arkadaşlar yaklaşık 8 aydır tel tedavisi görüyorum ve sonlara yaklaştım gibi en son gittiğim randevuda bana lastik vericeğini söyledi bu nedemek oluyor ve lastikler çok ağrı yapıyo mu deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederim... :KK59:

bende yakında taktıtıcam,ıkı doktora gözuktum bırısı 4 dişin cekılecek dedı,digerı bir dişin..haftasonu baska bı doktorla daha görüsücem bende 26 yasındayım ,okuldu meslektı derken hıc fırsatım olmadı ama artık dişlerım düzelsın istiyorum ,köpek dişimin bırısı üstte,yandakı dişimde o yüzden çaprasık oldu....tedavı süreci korkutuyor beni,deneyımlı arkladaslardan destek beklıyorm...gecen yıl taktırmayı düşündüm düğünden dolayı yaptıramadım suan en kısa zamanda taktıracagım inşşşşş

bu kadar tellere düşmanken estetik kaygısı taşırken yaklaşık bir aydır ağzımda yaşayan samiye teşekkürü borç bilirim. kendisiyle çok güzel bi aşk yaşamaya başladık 1 sene boyunca benimle çalışıcak bakalım bakalım :97: 2 ay okudum yattım kalktım karar verdim ve gittim. adamı ruh hastasına çevirdim öylemi böylemi internete girme bi daha dedi :KK70::KK70: ve ummadığım bi şekilde ağzım bildiğiniz gibi malum açıkken bile deli gibi makara gırgır yapmak cabası.nedense çok çabul kabullendim. ve aileme cidden kızdım benden suçluydum elbet ama bböyle bişeyi hemde durum olsada olmasa da taksit imkanlı bişeyden bu seneye kadar (23üme girdim şuan d.gunümden bi gün sonra taktırdım. kendime hediye olarak tel aldım yani keh keh)geciktirmek lanet ettiriverdi. seneye 24üme telsiz giricem inşallah :KK52: yani şuncacık zaman çok şey sıralayabilirim bana avantajlarını, kattıklarını halada eskisi gibi çekinmeden gülebiliorum ah şu dudaklarımda nineler gibi zırt pırt kurumasa pek harika olucak.

daha da uzatmadan sorayım kaderdaş arkdaşlarım dişlerinde enden törpüy ile inceltme yapılanların açıklıkları ne kadar sürede kapandı.
benim gerçi ön dişlerin arasını bile törpüledi onlar bir gecede kapandı ama sol tarafım açıldı biraz daha

Teşekkürler..

bu kadar tellere düşmanken estetik kaygısı taşırken yaklaşık bir aydır ağzımda yaşayan samiye teşekkürü borç bilirim. kendisiyle çok güzel bi aşk yaşamaya başladık 1 sene boyunca benimle çalışıcak bakalım bakalım :97: 2 ay okudum yattım kalktım karar verdim ve gittim. adamı ruh hastasına çevirdim öylemi böylemi internete girme bi daha dedi :KK70::KK70: ve ummadığım bi şekilde ağzım bildiğiniz gibi malum açıkken bile deli gibi makara gırgır yapmak cabası.nedense çok çabul kabullendim. ve aileme cidden kızdım benden suçluydum elbet ama bböyle bişeyi hemde durum olsada olmasa da taksit imkanlı bişeyden bu seneye kadar (23üme girdim şuan d.gunümden bi gün sonra taktırdım. kendime hediye olarak tel aldım yani keh keh)geciktirmek lanet ettiriverdi. seneye 24üme telsiz giricem inşallah :KK52: yani şuncacık zaman çok şey sıralayabilirim bana avantajlarını, kattıklarını halada eskisi gibi çekinmeden gülebiliorum ah şu dudaklarımda nineler gibi zırt pırt kurumasa pek harika olucak.

daha da uzatmadan sorayım kaderdaş arkdaşlarım dişlerinde enden törpüy ile inceltme yapılanların açıklıkları ne kadar sürede kapandı.
benim gerçi ön dişlerin arasını bile törpüledi onlar bir gecede kapandı ama sol tarafım açıldı biraz daha

Teşekkürler..

törpü işlemi yapıldıktan sonra lastikle baskıyı arttırdılar sannırım 1 ay da kapandı ama bana her hafta randevu ayarlıyolardı lastiklerim değşiyodu

slm arkadaşlar bende 15 aydır takıyorum teli üst bosluklar tamamen kapandı. ancak alt sol tarafta açıklık kapanmadı. dün gittim kontrole elastik lastikler verdiler bi poşet bi tek yemek yerken çıkartılacakmış sonra geri takacakmışım.. üst orta çizgiyle alt orta çizgi birbirine denk gelmiyormmuş.. üst kancadan çağraz olarak alta. alt dişimden çapraz olarak üüst dişime takıyorum lasitleri.. ağzımı açamıyorum düzgün lastikler geriliyo felan bi tek yemek yerken çıkartıyorum sonra aynıı yerlere bi daha takıyorum... dişlerim çok ağrıyoo ölücem ağrıdan...
bide diş yapısından dolayı üst dişimin ortasında boşluk var diş yapısık birbirene ancak diş etlerim boşluğu kapanmıyo. dişime yapışmıyo.. orası öyle açık mı kalacak yada ne kadar kapanacak bilmiyorum. ağzım küçük dişlerim iri.. inş. çektiğim eziyete değer...

slmmm arkadaşlar bende 2 ay sonra dişlerime tek taktırmayı düşünüyorum 24 yaşıma giricem ama üstteki azı dişim çekilde implant yaptırmam daha sağlıklı ve kalıcıymış ama implant tedavisi 3-6 ay kadar sürüyormuş aynı anda tel takıp implant yaptıran oldu mu yaşım geçti 2 yıla kadar evlenicem o zamana tellerimin çıkmasını istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim doktorlada konuşucam ama kuşadasında yaptırıcam fethiyedeyim hemen gitmem mümkün değil o kadar sene yaptırmadım şimdi de acele ediyorumm offff :KK43:

2 yıla kadar tellerin çıkar canım üzülme bende nişanlıyken tellerim vardı ağzımda hemde metal teller:) telli duvaklı gelin oldum:) düğünüme 2 gün kala çıkarmıştım 1.5 senede çıktı tellerim :) bu arada ben ağız ve diş sağlığı polikliniğinde asistanım ondan tedaviler hakkında detaylı bilgiler verebiliyorum eşimde diş hekimi güvenebilrisin bana:)

X