Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

Giderler giderler.. benim dün kontrolüm vardı sol köpek dişimin önünde diş yayla genişletilip yerine girmesi beklendi ama girmedi dün yay çıktı ara açıktı küçük bir lastik taktı ve bir gece içinde şuan dille hissedilir şekilde olması gereken yere giriyor.. Herkese sabırlar ve emin ol gitsede gitmesede şuan ki sürecin harika.:KK34:

sağol canım ne mutlu sana resim eklersen görmek isterim

kızlar bana şeffaf tel takılacak alt üst. doktorum 2500 dolar dedi.yani yaklaşık 3788 tl fln yapıo peşinat 750 dolar geri kalanını ayda 100 dolar taksitle ödeyecegim fiyat nasıl sizce??

kızlar bana şeffaf tel takılacak alt üst. doktorum 2500 dolar dedi.yani yaklaşık 3788 tl fln yapıo peşinat 750 dolar geri kalanını ayda 100 dolar taksitle ödeyecegim fiyat nasıl sizce??

Ooo baya iyimiş hem şeffaf hem alt üst istanbul dışı sanırım :) çunku burda epey zor bu fiyat şeffaf için

Ooo baya iyimiş hem şeffaf hem alt üst istanbul dışı sanırım :) çunku burda epey zor bu fiyat şeffaf için

evet istanbul dışında taktırıyorum nenacgm. aslında başka bı doktor 3000tl dedi fakat röntgendir resimdir ölçü falan almadı diş çekimi öncesi böyle bişey istemedi çektir gel dişlerini dedi direkt ne bılıyım bende güvenemedım her nekadar daha uygun söylemiş olsada içime sinmedi.2500 dolar diyen doktorum gerekli tüm ölçülerimi aldı sonra cekılecek dişlerımıde yazdı ayın21 de randevum var bakalım takılcak tellerim

Son düzenleme:
ya kızlar moralim çok bozuldu ben bu telleri takalı bayağı oldu buna rağmen daha 3 yılın var diyor doktor çok fena haldeyim ya

ya kızlar moralim çok bozuldu ben bu telleri takalı bayağı oldu buna rağmen daha 3 yılın var diyor doktor çok fena haldeyim ya

üzülme sonucu düşünmek insanı motive ediyor bence.benim eylülde düğünüm olacak inşallah.ama inan umrumda değil.üstelik 4 dişim çekildi ve tedavim en az 2,5 sene sürecekmiş.olsun sonuca bakarım ben.sende üzme tatlı canını :KK71:

Kızlar tekrar soruyorum..cevap gelmedi..

dişlerini törpületen var mı?

benim ilk taktığı gün ön iki dişimin arasını açmıştı sarımsak gibi oldukları için 3 gün gibi bi sürede kapandı 3.ayımda ön dişimin sağındaki dişi de inceltti diğeriyle aynı boyda olsun hem dişlere de biraz yer açılsın diye.. Umarım bahsettiğin böyle birşeydir canım.

benim bi dişim öndeydi onun için tedaviye başlamıştım. diş çekimi olmadan tedavi edildiğim için ön dort dişin arası yer açılması amacıyla torpuleniyor.

peki hassaslaşma sıkıntısı yaşamadınız mı? inşallah yaşamamışsınızdır..

benim alt ön iki dişin üzerini törpüleyecek. üstleri düzgün görünsün diye. bi de üstten bi köpek dişini. törpülenince diş minesi gidiyor. yerine ne uyguladılar sizin doktorlarınız? pamukla bişey sürdü benim doktor, o kadar..

benim ilk taktığı gün ön iki dişimin arasını açmıştı sarımsak gibi oldukları için 3 gün gibi bi sürede kapandı 3.ayımda ön dişimin sağındaki dişi de inceltti diğeriyle aynı boyda olsun hem dişlere de biraz yer açılsın diye.. Umarım bahsettiğin böyle birşeydir canım.

benim alt ön iki dişin üzerini törpüleyecek. üstleri düzgün görünsün diye. bi de üstten bi köpek dişini. törpülenince diş minesi gidiyor. yerine ne uyguladılar sizin doktorlarınız? pamukla bişey sürdü benim doktor, o kadar..

Benim yanlarından törpülediği için sorun yaşamadım ama jel sürdü bi saat sonra ağzını çalkala dedi..O süreçte bişey kullanmadım..Üstten olduğu için senin umarım pamukla sürdüğü şey işe yaramıştır gerçi 1 mm den az doku aldığı için zarar vermemiştir diye düşünüyorum..

Ha bi de törpülerken evet gıcık bir ses çıkıyor bi de diş ısındığı için kokuyor :) sızlama ilk 1 dk sonrası kalmadı bende.. Gelişmeleri de yazarsan sevinirim

Son düzenleme:
Slm slm fındıklar fıstıklar:KK42::KK42:
uzunnnn bi aradan sonra geldım nihayet...
İŞ güç derken unuttum sanmayın:KK20::KK20:

Neyse benım teller hemen hemen Baby21 arkadasla bir takıldı:nazar:
Şu anki konumu bildiriyorum alt teller yarın itibari ile çıkıyor:KK54:
üst dişler düzene girdi ama ön iki dişimin arası açıldı, doktora sordum normalmış simdi sıkıştırıcam dedi:KK66:
yani hedefe giden yolda son dönemeçe girmiş bulunuyorummmm
dehhhh dehhh:KK60::KK60::KK60:

Slm slm fındıklar fıstıklar:KK42::KK42:
uzunnnn bi aradan sonra geldım nihayet...
İŞ güç derken unuttum sanmayın:KK20::KK20:

Neyse benım teller hemen hemen Baby21 arkadasla bir takıldı:nazar:
Şu anki konumu bildiriyorum alt teller yarın itibari ile çıkıyor:KK54:
üst dişler düzene girdi ama ön iki dişimin arası açıldı, doktora sordum normalmış simdi sıkıştırıcam dedi:KK66:
yani hedefe giden yolda son dönemeçe girmiş bulunuyorummmm
dehhhh dehhh:KK60::KK60::KK60:

çok sevindim adına bizim daha çokkkk var

Benim yanlarından törpülediği için sorun yaşamadım ama jel sürdü bi saat sonra ağzını çalkala dedi..O süreçte bişey kullanmadım..Üstten olduğu için senin umarım pamukla sürdüğü şey işe yaramıştır gerçi 1 mm den az doku aldığı için zarar vermemiştir diye düşünüyorum..

Ha bi de törpülerken evet gıcık bir ses çıkıyor bi de diş ısındığı için kokuyor :) sızlama ilk 1 dk sonrası kalmadı bende.. Gelişmeleri de yazarsan sevinirim

benim hiç sızlama olmadı.

rahatsız oldugum şey, ordaki pürüzsüz tabakanın gitmiş olması, dilimi değdikçe zımpara kağıdı varmış gibi bi hisse kapılıyorum.

senin doktor acaba nası bi jel sürdü.. bana jel sürmedi, tükür yıka falan da demedi :) o kötü koku evet oluyor..

doktorlarımız burdaki konuşmalarımızı duysalar bizi ortodontiden afaroz ederlerdi heralde :))) arkalarından bin laf ediyoruz:))

benim hiç sızlama olmadı.

rahatsız oldugum şey, ordaki pürüzsüz tabakanın gitmiş olması, dilimi değdikçe zımpara kağıdı varmış gibi bi hisse kapılıyorum.

senin doktor acaba nası bi jel sürdü.. bana jel sürmedi, tükür yıka falan da demedi :) o kötü koku evet oluyor..

doktorlarımız burdaki konuşmalarımızı duysalar bizi ortodontiden afaroz ederlerdi heralde :))) arkalarından bin laf ediyoruz:))

Evet bazen diyorum bak bitanesine doktor öyle yapmış neden yapmış acaba diye :) gülüyor sadece diyor fazla irdeledikçe kafayı sıyırmamdan korkuyormuş takıntılı bi insan olduğum için bi de çocukluğumdan doktorum :KK60: diş macunu gibiydi kokusu tadı biraz acımsıydı..O zımpara hissi sanırım artık tükürükle macun sürerek falan düzelir heralde kaç ayın oldu bu arada ne zaman kuğu oluyosun?

Evet bazen diyorum bak bitanesine doktor öyle yapmış neden yapmış acaba diye :) gülüyor sadece diyor fazla irdeledikçe kafayı sıyırmamdan korkuyormuş takıntılı bi insan olduğum için bi de çocukluğumdan doktorum :KK60: diş macunu gibiydi kokusu tadı biraz acımsıydı..O zımpara hissi sanırım artık tükürükle macun sürerek falan düzelir heralde kaç ayın oldu bu arada ne zaman kuğu oluyosun?

14. ayın içindeyim. yaz sonuna doğru biter diye düşünüyoruz. Orta çizgiyle uğraşıyoruz şimdi.

sen ne durumdasın?

benim bi sıkıntım daha var :KK43:

dişlerim önceden de içerdeydi, şimdi de içerde, yaprak dökümündeki ferhunde gibi duruyorum :KK43: biraz daha dışarda olsunlar isterdim, doktor daha fazla dışarda olamazlar dedi. normali buymuş, ama dişleri dökülmüş nineler gibi göründügümü düşünüyorum :KK43: teller olmasına rağmen ağzımda, hiçbir şişkinlik yok, şu an bile dudaklarım çökük. teller çıkınca bi fiyaskoyla karşılaşmaktan korkuyorum :KK43:((

X