Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

arkadaşlar lütfen yardım edin benimde dişlerim çok aralıklı ve diş eksikliğim var varmış telden başkada çözüm yok 1 aya tel takılcak çok ağrı falan oluormu bide bende şeffaf istiorum hangisi daha mantıklı şeffaf çokmu pahalı cevap verirseniz sevinirim

arkadaşlar lütfen yardım edin benimde dişlerim çok aralıklı ve diş eksikliğim var varmış telden başkada çözüm yok 1 aya tel takılcak çok ağrı falan oluormu bide bende şeffaf istiorum hangisi daha mantıklı şeffaf çokmu pahalı cevap verirseniz sevinirim

diş aralıklığı ile ilgli bişey diyemem ama bence seffaf taktır tek kötü yanı sararıyor cok cabuk ama düzenli fırcalarsan birşey olmuyor birde kontrollerde sanırım doktor temizliğini yapar öyle umut ediyorum. takılırken ağrı olmuyor canın yanmıyor hemen takıyor zaten. ayrıca ücret konusuda arada bes yüz tllik bir farkı var yani cok değil.

anladım canım cevap verdiğin için çok teşekküğr ederim şeffafın tedavisi demire göre çokmu uzun sürüyo peki biliomusun

Bugün nihayet oğlumun ortodonti tedavisine başlandı,telleri takıldı..Ağzında teller yabancı olduğu için hemen homurdanmaya başladı canı bişey yemek istiyormuş ama nasıl ısıracakmış.. çorbasına ekmeğin içini koyup blendırdan geçirdim,meyvelerin suyunu sıktım :)))ilk günü olduğu için biraz zorlanıyo bakalım inşallah kolay alışır

merhabalar:KK3:
bende birbuçuk senedir telliyim nasipse yaz sonu çıkıcak inşallah.biraz sabır işi tel tedavisi
tel kullananlara sabırlar diliyorum:KK64:

anladım canım cevap verdiğin için çok teşekküğr ederim şeffafın tedavisi demire göre çokmu uzun sürüyo peki biliomusun

bende öyle duyumlar almıstım doktora sordum hayır kesinlikle aynı sürede bitiyor dedi. tabi sen braketleri kırmadığın sürece. suana kadar benimkiler kırılmadılar gayet iyi gidiyor acıkcası.

merhabalar:KK3:
bende birbuçuk senedir telliyim nasipse yaz sonu çıkıcak inşallah.biraz sabır işi tel tedavisi
tel kullananlara sabırlar diliyorum:KK64:

amin canım amin. inş benimkilerde cıkacak 23 AY sonra :KK70: :KK52:

Bugün nihayet oğlumun ortodonti tedavisine başlandı,telleri takıldı..Ağzında teller yabancı olduğu için hemen homurdanmaya başladı canı bişey yemek istiyormuş ama nasıl ısıracakmış.. çorbasına ekmeğin içini koyup blendırdan geçirdim,meyvelerin suyunu sıktım :)))ilk günü olduğu için biraz zorlanıyo bakalım inşallah kolay alışır

alısır abla . biraz tuhaf karsılıyorsun basta ağızında ağırlıkla dolasmaya yabancı bir cisimle hatta cıkarıp atsamda dşlerim bir rahatlasa diyorsun ama alısılıyor.

kızlar bişey sorcam benim ısparta tıpta takılcak diş telim ancak sadece tel masrafını ödücem bu dediğin şeffaf telin fiyatı ne kadar acaba ben sadece malzemeyi alıcam tabi

canım ilk olarak yaşın kaç:2:nasıl dişlerin şu anda sonuç ne.birde tedavi nedenin neydi

yaşım 33 ben biraz geç kaldım ama her yaşta takılıyor artık.dişlerim şu an süper ,benim alt dişlerimde aralanmalar vardıve kapanış bozukluğum vardı canım:KK5:
ama şimdi inci gibi dizildiler ve kapanışım düzeldi:KK8:

2 sene önce alt çenem önde olduğu için damak kullandım ve düzeldi şuan çenem. Dişlerimdede yamukluk var ama o sıralar maddi durumlar yüzünden tedavi yarım kalmıştı. Şimdide yaşım ilerlediği için görüntüden dolayı taktırmak istemiyorum. Bu şeffaf tel nasıl birşey acaba fiyatı fln

2 sene önce alt çenem önde olduğu için damak kullandım ve düzeldi şuan çenem. Dişlerimdede yamukluk var ama o sıralar maddi durumlar yüzünden tedavi yarım kalmıştı. Şimdide yaşım ilerlediği için görüntüden dolayı taktırmak istemiyorum. Bu şeffaf tel nasıl birşey acaba fiyatı fln

canım ben 26 yaşındayım.4 hafta oldu şeffaf braketlerim takılalı.2 metre uzaktan hiç kimse anlamıyor.yakındanda ağzımı açıp güldüğümde görülüyor.biraz dudak yapısıyla alakalı galiba.üstelik braketlerin arasından geçen tel gri.bi de bu tellerin beyaz olanları var olnlar hiiiç belli olmuyor.bence düşünme hemen yaptır derim.benimkiler ortalama 2,5 sene kalacak 4 de dişim çekildi.ama sonucu düşününce insan motive oluyor.fikir edinmek istersen önceki sayfalarda fotom var.bende maddi sebeplerden bu yaşıma kadar yaptıramadım.3000 dolar tuttu.

bana küçükken diş teli takılacaktı ben ısrarla istemedim ki çokta iyi oldu.. hafif tavşan dişlerim var ama herkes çok yakıştığını söylüyor, büyüdükçe daha da oturuştu yüz hatlarım.herkes dişlerime bakılıyor :) küçük bi ayrıntıysa kafaya takmaya değmez bunlarla mutlu olmaya bakın derim :KK34:

Konular dediğin kadar basit olabilseydi..Beni de köpek dişlerim biraz üstte olduğu içinn beğenirlerdi ama yarattığı yaratacağı sosyal/sağlık sorunlarıni kimse bilemez.

bana küçükken diş teli takılacaktı ben ısrarla istemedim ki çokta iyi oldu.. hafif tavşan dişlerim var ama herkes çok yakıştığını söylüyor, büyüdükçe daha da oturuştu yüz hatlarım.herkes dişlerime bakılıyor :) küçük bi ayrıntıysa kafaya takmaya değmez bunlarla mutlu olmaya bakın derim :KK34:

peki neden bu konudasın?

teller çıktıktan sonra sabitleştiriciler kullanım olarak nasıl acaba? tellerden kurtulan arkadaşlar yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler.

teller çıktıktan sonra sabitleştiriciler kullanım olarak nasıl acaba? tellerden kurtulan arkadaşlar yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler.

ben de o konuya çok kafa yoruyorum.

şeffaf kalıplar konuşmayı zorlaştırabiliyormuş, çoğundan bunu duydum. arkadan tel çok daha sağlam gibi geliyor bana..

ama doktorum teli tevsiye etmiyor. çıkar ya da kırılırsa farkedemezsin dişlerin bozulabilir diyor, temizliği zor oluyormuş..

ama kalıplarıla bir sene daha tak çıkar uğraşmak istemiyorum ben :KK43:

bakalım, doktorumla bı konuda da bi sıkı tartışmaya girmemiz yakın. 3 4 ayım kaldı ...

ben de o konuya çok kafa yoruyorum.

şeffaf kalıplar konuşmayı zorlaştırabiliyormuş, çoğundan bunu duydum. arkadan tel çok daha sağlam gibi geliyor bana..

ama doktorum teli tevsiye etmiyor. çıkar ya da kırılırsa farkedemezsin dişlerin bozulabilir diyor, temizliği zor oluyormuş..

ama kalıplarıla bir sene daha tak çıkar uğraşmak istemiyorum ben :KK43:

bakalım, doktorumla bı konuda da bi sıkı tartışmaya girmemiz yakın. 3 4 ayım kaldı ...

Ya tükrükten bilmiyorum napıcam böyle de sürekli fırçalıcam o zamanda sürekli onu temizlicem leş valla ya takmasan kötü en iyisi arka tel gibi ama bende tartışcam bu konuyu bide gece uyurken onla bak gerildim şimdi:2:

X