Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

benim de 6 oldu tkılalı. çok hızlı ilerliyor. üst dişerim %90 düzeldi. altta 2 dişimde yamukluk kaldı. onlar da hareket ediyor, ettikçe sızlıyor zaten. ama çok hızlı. 3 haftada 1 tellerimi değiştiriyor doktorum. bu teknik çok hızlı sonuç veriyormuş. gerçekten de öyle..

Selamlar, aranıza yeni katıldım..ben de tedavinin 12. ayındayım ve özellikle doktorlarımı tavsiye etmek için yazıyorum..Bana genellikle 3 doktor birden bakıyor. Aralarından birisi benimle daha çok ilgili ama üçünden de memnunum. capaortodonti.com dan bilgilerini görebilirsiniz.

Selamlar, aranıza yeni katıldım..ben de tedavinin 12. ayındayım ve özellikle doktorlarımı tavsiye etmek için yazıyorum..Bana genellikle 3 doktor birden bakıyor. Aralarından birisi benimle daha çok ilgili ama üçünden de memnunum. capaortodonti.com dan bilgilerini görebilirsiniz.

senn doktorun hangisi acaba öğrenebilirmiyimm???:KK31:

merhaba kızlar, bende yıllardır diş teli taktırmak için bekliyorum. o kadar zahmetli bir süreçki sadece sonucu düşünerek motive olabiliyorum. Bir de yaptıranların öncesi- sonrasını gördükçe :KK76: toplam da 8 diş yok olması gerekiyor teller için.

geçen sene 2 gömük yirmilik dişimi operasyonla alındı. diğer ikisni de ben alamam çapa dan aldırmalısın biri çok geride biri de yan geliyor dedi ( düzünü hallettikde yan gelmesi kalmıştı sanki ooff) :KK43: korkuyoruummm :KK43:

Bir yıl kadarda çapa dan sıra almaya çalıştım çünkü bi ara işsizdim yeni yasaya göre babamın sigortasından yararlanamıyordum, şimdi çapadan muayne oldum 13 ocakda ameliyatım var diğer ikisini de aldıracağım. tek tek de alınabilir dediler ama aynı heycanı acıyı iki kere yaşamak istemiyorum bi seferde kurtulayım. o da yetmeyecek 2 sağdan 2 soldan 4 diş daha çekilecek çünkü çenemde yer yok. ondan sonra inşallah teller takılacak.

bende her ay gelişimini çekip nete koymak istiyorum. benden sonrakileri cesaretlendirsin deyu :KK49:

istanbulda iyi bir ortodontist arayan varsa ataşehir de ortodontist barış ünlü 'yü şiddetle tavsiye ederim. :KK34:

aylarca boşa acı çekip üstüne bide dünya kadar para bayılanları görünce baya tırstım ve çok araştırdım sonunda gönlümün doktorunu buldum. ben ona gideceğim. az kaldı yehuuu :KK30:

Kızlar braketlerin üstünden geçen metal tel benim yanağımda delik açtı,birkaç gündür acı çekiyorum mum koyamıyorum en arkada olduğu için randevum da önümüzdeki hafta.idare etsem mi gitsem mi bilemedim...braket takmış kurtulmuş bir arkadaşıma sordum neden olmuş olabilir diye dişler hareket ettikçe o tel arkaya doğru uzanıyormuş çok sevindim çook...

Kızlar braketlerin üstünden geçen metal tel benim yanağımda delik açtı,birkaç gündür acı çekiyorum mum koyamıyorum en arkada olduğu için randevum da önümüzdeki hafta.idare etsem mi gitsem mi bilemedim...braket takmış kurtulmuş bir arkadaşıma sordum neden olmuş olabilir diye dişler hareket ettikçe o tel arkaya doğru uzanıyormuş çok sevindim çook...
cnm doktorunu bi ara sor istersen 1 hafta sonraya belki daha çok yara yapabilir orayı:KK31:

Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Doktorum bana maximum 18 ay durur demişti, başlamadan önce. Tedaviye başladıktan sonra çok çabuk ilerledi. Doktorum da sanırım 13.-14. ayda çıkarabiliriz dedi. Süper olur dedim ama kendimi hep 18 aya şartladım. Aynen de öyle oldu 18 ayda çıkardık. Alt dişlerimdeki tellerim de Şubat'ta çıkacak.

hmm anladım canım ben tedavi süresini 1 yıl olarak biliyordum zaten şuanda çıkacak gibi bir hali yok tellerin henüz yerine oturtamadık kendisini :KK1: benim üst dişlerim şuan 12.ayda alt dişlerim sanırsam ondan 3 ay sonra takılmıştı daha onlara var bakalım kaç ayda çıkacak..

cnm doktorunu bi ara sor istersen 1 hafta sonraya belki daha çok yara yapabilir orayı:KK31:

bugün çok hissetmedim acısını gece de uyandırmadı bekleyeyim randevuyu diyorum sağol tatlım...aslında aramadım arasam gel bakalım der belki,ama üşengeçliğim üstünde gitmek istemiyorum gözümde büyüyor :KK66:

bence üşengeçlik yapma kesinlikle ara doktorunu o yara sonra mikrop kapar falan neden uğraşasın ki bununla. git kestir çıkan yeri.

eylülde başladım tedaviye, doktorum inanamıyor nekadar hızlı ilerliyoruz biz senle dedi çook mutlu oldum.
1 yılı geçmez dedi bu gidişle, bakalım inşallah öyle olurr :))

$adsız1.jpg
kızlarr iki aylık tellerimm değişme var dimiii :KK70:DD önümüzdeki ay alt dişlerime de takılacak

çok güzel olmuş gerçekten, peki diş çekimi yapıldımı sende? eğer yapılmadıysa bu dişler nasıl kaydı boşluk varmıydı merak ettimde:KK31:

yok cnm çekim yapılmadı nasıl kaydı bende bilmiyom :KK70: ama 4-5 gün öldüm ağrıdan zaten o arada yan yana geldiler çok sızladı acıdı ama sonra yan yana geldi

Eki Görüntüle 311923
kızlarr iki aylık tellerimm değişme var dimiii :KK70:DD önümüzdeki ay alt dişlerime de takılacak

Aaaaa süper tatlım çok kısa sürede yan yana geldiler çok hoşuma gittiiiii hadi gözün aydıııınn:KK9::KK9::KK9:
Alt taraf da böyle olursa kıskanılacak dişlerin olacak senin de maşallah maşallah:nazar::nazar: darısı başıma,benim daha çook işim var:KK76::KK76:

Son düzenleme:
Aaaaa süper tatlım çok kısa sürede yan yana geldiler çok hoşuma gittiiiii hadi gözün aydıııınn:KK9::KK9::KK9:
Alt taraf da böyle olursa kıskanılacak dişlerin olacak senin de maşallah maşallah:nazar::nazar: darısı başıma,benim daha çook işim var:KK76::KK76:

inş. canımm benimmmmm :KK70:

Eki Görüntüle 311923

Bir de dimi diye sormuşsun :) çok güzel uyum sağlamışsın ki diş yapında çok müsaitmiş benimde ilk takıldığı gün iki dişim arasını açmıştı doktor ertesi sabah kapanmıştı..bu gidişle 9 10 ayda mükemmele kavuşursun alt üstle birlikte ancak iki dişin arasında bir boşluk oluşmuş onun hakkında bilgi alabildin mi birleşicekmi yoksa tedavi sonrası dolgu ile mi revize edilecek?

Bir de dimi diye sormuşsun :) çok güzel uyum sağlamışsın ki diş yapında çok müsaitmiş benimde ilk takıldığı gün iki dişim arasını açmıştı doktor ertesi sabah kapanmıştı..bu gidişle 9 10 ayda mükemmele kavuşursun alt üstle birlikte ancak iki dişin arasında bir boşluk oluşmuş onun hakkında bilgi alabildin mi birleşicekmi yoksa tedavi sonrası dolgu ile mi revize edilecek?

:KK70:DD inş. çabuk biter canım ya 2 gün önce kontrolüm vardı ön dişlerini arasını kapatalım bu ay dedi birleştirecek hem altta da takacak.9-10 ay demişsin inş.biter ya 14 ekim 2011 de takıldı yine 2012 ekimde çıkarmı acaba yaaaaa belki düğünüm olucakk :S

X