Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

yarın randevum var inşallah son olur çıkarır umarım doktorum çünkü geçen ay gittiğimde istiyosan çıkaralım tedavin bitti ama bence 1 ay daha kalsın derim dedi ve kaldı inş yarın çıkarr inş inş inş:KK31::KK31:

İnşallah canım,dedim ya daha ameliyatı yapacak doktorla görüşmedik diş hekimim yönlendirmedi henüz.Hiç pazarlık payı yok mu bunun acaba...

pazarlık paylısı o zaten :KK49: ama dişine göre değişiyor herkesdde aynı olmuyor, daha az da olabilir seninki git bi görüş bence. keşke bende orda yaptırabilsem..ah nerdeee..:KK43:

Devlet hastenelerinde yaptırabilrsiniz. sigortada karşılayabiliyo. duyduğuma göre unkapanındaki devlet hastanesinde varmış. 500 tlydi yanlış hatırlamıyosam.

Kızlar tellerimi taktıralı 2 ay oldu.İlk resim yeni yıl akşamı çekildi.2.resim 1 ay önce çekildi.Bu arada benimde tellerden sonra dişlerim çok sarardı ama doktor telleri çıkardıktan sonra beyazlatma işlemi uygulayacağını söyledi...
tellerin çok şirin duruyor :)) danırısı başıma, böyle güzel resimler görünce daha cesaretleniyorum. önceden cekınmıyor değildim görüntüden. şefaf olması baya etkili iyi olmuş anladım...:21:

pazarlık paylısı o zaten :KK49: ama dişine göre değişiyor herkesdde aynı olmuyor, daha az da olabilir seninki git bi görüş bence. keşke bende orda yaptırabilsem..ah nerdeee..:KK43:

Diş hekimim tanıdık,yönlendireceği cerrah da arkadaşı ararım ben sen gitmeden bir indirim yapar dedi ama ben de fazla ümitlenmiyorum çünkü o da para kazanacak.Bende bekliyorum git görüş desin diye doktorum fiyatta anlaşamazsak çok kapı gezeceğim gibi...Ben birde burnuma estetik de yaptırmak istiyorum mümkünse ikisi bir arada olsun istiyorum ay yazarken bile şiştim vallahi sıkıntılar bastı...

yardım edin vardır uyguna yapan birileri 1000 1500 tl civarı arkadasımın cok ihtiyacı var :KK43:

arkadaş cevap vermiş konuya ama bende cevap vermek istedim en az 3500-4000 tl tutar diye tahmin ediyorum ama taksitte yapıyorlar moralinizi bozmayın sakın...

Pelinbali en iyisi mı siz bir ortodontist bulup görüşün, buradan net bir fiyat söyleyemeyiz,hep tahmini olacak verilecek rakamlar. Metal braketin fiyatı daha uygun oluyor...

kızlar fiyatlar evet şöyle böyle ama nasıl dolgunun fiks fiyatı 80 liraysa ortodontinin de fiks bir fiyatı var. tedavi sürecinin fiyata çok bir etkisi yok asıl para tellerin takılması-çıkarılması ve malzeme ücretine göre belirleniyor. bu da diş başına 50 lira. ortalama 28 dişten sadece takılması 1400 lira ediyor. çıkarılması bundan tabii daha ucuzdur ama en iyi ihtimal 800-900 lira olabilir. bir de metal, kompozit, ice, porselen kullanılan malzemeye göre bir fiyat belirlenir.

tesekkurler bilgiler için bulursanız veya duyarsanız bana haber verın ben 4 5 sene once dıslerımı yaptırdım ama metaldı ve 2000dolar odemıstık sımdı ne kadardır bılmıyorum ama arkadasıma cok lazım yanı cok fazlada ucret veremez istanbul anadolu yakasındayım entresaan adlı kullanıcı o fıyatlara tanıdıgın falan varsa veya bıldıgın bı yer hemen yaz burdan :/

kızlarr tedavisi çekmli olanlara bi sorum olucak. boşluklar ne kadar sürede kapandı biri salı biri cuma gün 2 azı dişimi çektrdimm ve boşluklar beni çok rahatsız ediyoo:KK14: ne zaman kapancağını çok merak ediyorum:KK31:

kızlarr tedavisi çekmli olanlara bi sorum olucak. boşluklar ne kadar sürede kapandı biri salı biri cuma gün 2 azı dişimi çektrdimm ve boşluklar beni çok rahatsız ediyoo:KK14: ne zaman kapancağını çok merak ediyorum:KK31:

pardon ben de azı dişimi çektirmek istiyorum henüz doktorla görüşmedim.ama etrafımdaki insanlar azı diş çok zor çekilir nasıl dayanacaksın diyor?gerçekten çk zor mu?

benim bildiğim kadarıyla çocuk yaşta yapılırsa çok fark eder onun haricinde 20li yaşlardan sonra snaırım çok büyük fark etmez tedavi süresinde. 1 yıl ila 2 yıl arasında değişiyor normalde. yine de herkes kendini 2 yıla alıştırsın diyorum ben hep :KK49: 30-35 yaşında bile yeni taktıran var o yüzden çok dert etme yaşı.

sağol sirona gerçekten de yaşı sorun ediyorum.hatta cesaret edbilsem azı dişi çektirp yerine diş yaptırcam.ama canım çok acırsa zor çekilirse diye korkuyorm

20 yaşındayım çekimli tedavi uygulandı.Üstten 2 azıyı çektirdim.2 ay geçti henüz dolmadı boşluklarım ama doktor 2 ay sonra dolar diyor.Boşlukların üzerine tel takılınca inan hiç belli olmuyor:)Benim birde alttan çekimim olcak.Alt sol santralim çekilcek ama telden belli olmadığı için rahatsız olmuyorum.:)

cnm ben 21 mart 2011 de taktırdım tellerimi ama sol taraf tel tutmuyordu ama sağ tarafımda çektirdiğim azı dişimin yeri kapandı 3 diş çekimide bende oldu üst arka azı dişler ve alt sağ azı çektirdim yanlız alt dişlerimde tek taraflı çekim olduğu için alt dişlerim kaydı bunu doktoruna sor bence :KK43:

merhaba arkadaşlar ben selcan 14 yasındayım. yaklasık 2 yıldır ortodonti tedavisi goruyorum. diş telinin yanında lastik tedavisine de basladım lastik kullanmaya baslayalı uzun süre oldu ara sıra ön dişlerimde sallanma olduğunu fark ediyorum sizce bu normal mi? açıkcası cok tedirginim yardımcı olursanız sevınırım :))

selcanhun
canım bir sonraki kontrolüne doktoruna bundan bahset ama bana sorarsan bu normal bir durum. ortodontik tedavi boylu boyunca zaten dişlerin köklerinin hareket etmesini hedefleyen bir tedavi. dişlerin hareket ettiğinden sallanabilir. sen oynayıp falan onları zorlama bu yeterli. geçmiş olsun bu arada bitmek üzere heralde tedavin :) darısı bizim başımıza.

X