Dişil enerjim yok gibi hissediyorum

cileklikekvarmi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2023
280
58
28
Kızlar , annem böyle süssüz püssüz erkeksi bi kadındı sanırım babam yüzünden kadın dişi dişi olamadı ailem zaten travmalar dolu.. Zorlu çocukluk geçirdim şiddet vs. Sonra bir evlilik yaptım boşandım. Şimdi bir erkek arkadaşımda var ama ilişkimiz pek sağlam değil. Genel olarakta depresyona girip çıkıyorum. Ama asıl sormak istediğim ben biraz daha kadın kadın olmak istiyorum. Sanırım evde böyle bir rol modelim olmadığı için eksik kaldım.

Memem düz olduğu için estetik yaptırdım daha yeni. Oje sürmeye başladım ama hala kıyafet saç baş konusunda nasıl desem üşeniyorum takıyorum mandal toka çekiyorum eşofman altıma ama bu rahatlığı da sevsem de iyi hissetmiyor. Şöyle dişi dişi kadın kadın olmak istiyorum. Yolda hep kızlara bakıyorum herkes bakımlı feminen ben böyle napıcam ? Annem gibi olmak istemiyorum dedikçe yaşım 28 bi baktım anneme benziyorum.. Kendime bakmayı nasıl öğrenebilirim

Biraz süslenmeye niye bu kadar üşenir insan ben de anlamiyorum. 😀 Aksine arkaya hareketli bir muzik acip saç, makyaj yapmak, kiyafet secmek aşiri keyifli bir olay.
Ruhsal olarak mutsuz oldugunuz icin boyle oluyor olabilirsiniz. Depresyon girip cikiyorum yazdiniz, onu cözebilirseniz daha kolay olur.
Cunku enerji denilen olay tirnaga sürülen ojeyle, giyimle bitmiyor. Ruh halinizde o enerji yoksa sönük kalir.

sürekli dişi gözükmek zorunda değilsiniz ama dişi gözükmek moda girmeyi kolaylaştırıyor.

ben de öyle işveli cilveli, raks eden özgüvenli bir kadın sayılmazdım pek ama evlendikten sonra dişilikten ne anladığım değişti ve biraz gelişme görüyorum kendimde :p

Şimdi bazı arkadaşlar kırmızı oje ve uzun saç totemini ortaya atabilirler ama bunların bir geçerliliği yok. Öyle olsa her kırmızı oje süren ,saçını uzatan feminen olurdu. İlk başta içinizden gelmesi gerek yoksa üzerinizde sırıtır. Marilyn Monroe,Elizabeth Taylor,Grace Kelly,Lady Diana gibi kadınlar hayatları boyunca hep kısa saç kullandılar yani içinizden gelirse kısa saçla bile feminen olursunuz. Önce kendi içinizde değişimi isteyin ve bunu kabul edin. Radikal değişimler yerine yavaş yavaş adımlar atın. Tarzınız karakterinize de uygun olmalı örneğin; daha resmi bir tipseniz,öyle bir ortamda çalışıyorsanız old money tarzını tercih edebilirsiniz. Daha özgün bir tarzınız varsa bohem ve vintage tarz da giyinebilirsiniz. Hem şık hem feminen olmak istiyorsanız 50's ve 60's dönemine bakın. Genç işi,denim tarzında giyinmek istiyorsanız da 90's tarzı çok işinize yarar. Önce bir tarz ve stil ikonu belirleyin ondan esinlenin yavaş yavaş tarzınız oturur

çek eşofmanları, saçı da topuz yap ohh bundan daha rahatı yok di mi :)
ama üşenmeyeceksin işte
o ojeyi de süreceksin, saçı da yapmakla uğraşacaksın
o çekemediğin eyeliner' ı da uğraşıp ne yapıp edip çekeceksin
makyajı da yapacaksın
kıyafetleri de giyip giyip deneyip kombinleyip en çok yakışanları zihnine yazacaksın
kadın olmak maliyetli iş. süslü olmak başlı başına maliyetli

bunları daha yeni yeni yapıyorsan yapmak, en iyilerini bulmak, oturtmak biraz zaman alacak
ama alıştıkça, kendi stilini buldukça daha kısa sürecek ve daha az üşeneceksin

ben yeni bi saç maşası aldım, saçı su dalgası yapıp öyle gezmek istiyorum
otomatik maşaymış, kızlar tiktokta bu maşayla yığınla video paylaşmışlar
" saçımı 10 dkda yapıp çıkıyorum
10 dk içinde kuaförden çıkmış gibi oluyorum " diye diye paylaşmışlar
ne 10 dk'sı yahuu ben yarım saat uğraşıyorum yine istediğim gibi olmuyor ahahaa
ama inat ettim olacak, ben de 10 dkda o saçı yapıp çıkıcam

Karşındaki erkek de eril enerjide olacak yoksa biraz zor

Dişil enerjideki bir erkek varken istesen de dişil enerjide kalamazsın.
enerji insanın kendi içiyle alakalı bi durum
bizim enerjimiz kadınsızlığımız neden karşımızdaki erkeğe göre şekil alsın ki ?
karşıdaki erkek eril enerjide değilse vururuz tekmeyi herkes yoluna gider
önemli olan bu enerji durumunu insanın başkalarına bağlı olmadan kendi içinde oturtabilmesi

zaten gerçekten dişil enerjideki bi kadın eril enerjisi az bi adamla asla yapamaz

Bunun için dişi dişi hissettirilmek gerekiyor önce. Ve en önemlisi ben bu özelliğin bir insana sonradan yükleyebileceğini düşünmüyorum. Bu da bir karakter meselesi. Anneannem dişiliğin insan olmuş halidir. 70 yaşında ama her sabah uyanır, şıkır şıkır giyinir, rujunu sürer, manikürü, pedikürü. Yaptığı her şeyde fincan tutuşunda bile zerafet vardır. Keza annemde öyle ama teyzem tam tersidir. Demeniz gibi temizliğine çok önem verir ama makyajla giyime özenle vs hiç ilgili değildir. Bu iki kadınında aynı kadın yetiştirdi bakarsanız ama ikisi çok zıt birbirine. Bu doğuştan gelen bir şey bence sonradan olur mu olur ama eziyete döner ve bir yerden sonra bırakılır bence…

O bahsettiğin süslenen, sabah birkaç saat önceden kalkan, üşenmeden giyinen, çoğunlukla topuklu giyen, uzun saçları üşenmeden yapan benim ama inan bunlarla ilgisi hiç yok.
Benim benden daha süslü ya da daha az süslenen arkadaşlarım oldu ve hep farklı sonuçlar aldılar.

Erkeklerin dişillik anlayışı daha sevgiliyken annesiyle samimi olan, nişan isteyen, yemek yapıp götüren, kendi annesiyle de hemen telefonda da olsa sohbet etmeye başlatan, bekar evi varsa temizliğe, yemeğe giden oluyor.

Bir diğer kısım da cinselliği kullanan dişiller. Ve bir de memur ya da iyi maaş alıyor diye erkeğin gözüne dişil görünenler.
Yani doğal olsan da taktik şart artık ve bu her kadının istekli olduğu bir şey değil. Sorunu kendinizde aramayın, bakımlı olmak sadece daha iyi hissettirebilir ama eşofmanla da iyi hissediyormuşsunuz.

Erkeklerin dişillik anlayışı daha sevgiliyken annesiyle samimi olan, nişan isteyen, yemek yapıp götüren, kendi annesiyle de hemen telefonda da olsa sohbet etmeye başlatan, bekar evi varsa temizliğe, yemeğe giden oluyor.

Erkeklerin bunu dişilik gordugune emin misiniz ya? Bana daha cok buldum bi saf diye bakiyorlarmiş gibi geliyor. 😃

Oyle bi arkadasim vardi. Sevgilisi gezme tozma bilmezdi, ailesinin evinde boyuna temizlik yemek yapardi ailesi baskiciydi cikamazdi pek.
Bu erkke arkadasta da hafta sonlari bizle gezerdi, baska kizlarla eglenirdi, takilirdi. Sonunda evlendi o kizla ama ayni şeyler devam ediyor evine hizmetci almiş oldu bedavaya.
Erkekler direkt anne gibi takilan kadinlara aşk beslemez bence sefkat filan olabilir bileemdim.

Kızlar , annem böyle süssüz püssüz erkeksi bi kadındı sanırım babam yüzünden kadın dişi dişi olamadı ailem zaten travmalar dolu.. Zorlu çocukluk geçirdim şiddet vs. Sonra bir evlilik yaptım boşandım. Şimdi bir erkek arkadaşımda var ama ilişkimiz pek sağlam değil. Genel olarakta depresyona girip çıkıyorum. Ama asıl sormak istediğim ben biraz daha kadın kadın olmak istiyorum. Sanırım evde böyle bir rol modelim olmadığı için eksik kaldım.

Memem düz olduğu için estetik yaptırdım daha yeni. Oje sürmeye başladım ama hala kıyafet saç baş konusunda nasıl desem üşeniyorum takıyorum mandal toka çekiyorum eşofman altıma ama bu rahatlığı da sevsem de iyi hissetmiyor. Şöyle dişi dişi kadın kadın olmak istiyorum. Yolda hep kızlara bakıyorum herkes bakımlı feminen ben böyle napıcam ? Annem gibi olmak istemiyorum dedikçe yaşım 28 bi baktım anneme benziyorum.. Kendime bakmayı nasıl öğrenebilirim
Gerek yok bence.tamam eşofmanla da çıkmayın, en azından güzelce pantolonunun giyin, saçınızı güzel toplayın ama daha fazlası gereksiz geliyor bana.insanların da çok dikkat ettiğini düşünmüyorum.hani şöyle bir elbise giyip, makyajlarla, takımlarla fuu özgüven takılmaya başlayıp, kimsenin umrunda değil diye hayal kırıklığına uğrarsınız.ayni hatayı ben de yapmıştım çünkü.eskidenmiş o miniye, dekolteli bakma.şimdi kimsenin umrunda bile değil.herkes kendi işinde.o yüzden takılmayın.

Bakımlı süslü bi kadın olmak istiyorum diyorsun galiba
Bunun için para lazım önce kaliteli feminen kıyafetler
En önemlisi topuklu bot yazın topuklu sandalet bence spor ayakkabı feminenliği öldürüyor
Bunlar feminen değil mi yani…

Eklentiler

• 16400985-BB58-46B1-B64C-A7C64A6D34A2.jpeg
    16400985-BB58-46B1-B64C-A7C64A6D34A2.jpeg
    441,5 KB · Görüntüleme: 219
  • ABD7AA02-6006-4C0A-B2E6-03FDE28920F4.png
    ABD7AA02-6006-4C0A-B2E6-03FDE28920F4.png
    320,4 KB · Görüntüleme: 218

Instagramda size ilham verecek birkaç influencer hesabı bulup takip edin aldıkları ürünleri inceleyin zaten tek bir influencer bile genelde hem giyim hem makyaj hem kişisel bakım ürünleri paylaşır. Bütçenize göre yavaş yavaş alır kendinize güzel bir stil oluşturursunuz 🥰

Kadın 70i geçkin şu anda, o fotolarda da seninle yaşıt değil zaten. Kendinle kıyaslama yani 😂 yaşına göre gayet tarz. Spor ayakkabısı şıklığı öldürmez.

Kadınla yorumumun hiiiiic alakasi ypk tamamen giysi yorumladim. Ben değil, 20 yaşindaki biri de giyse ayni yorumu yapardim. 😀
Spor ayakkabi ben de sık kullanirim, feminenlik demek sadece topuklu demek değil ama bu kombin gazeteci cocuk benim icin. 😄😄

Kimseye bu konuda ders verecek, "kadınlık" öğretecek değilim. Bunu yapanları da çok itici bulurum.

Kendimi boşandıktan sonra daha dişi hissetmeye başladım. Ayıcıklı, sevimli pijamalarımı attım. Yeni aldiklarimi da düz renklerde seçtim. Maskülen modellerden bile almadim (Önü düğmeli yakalı erkek pijamalarından yani). Geceliklerim de aynı şekilde. Evde sabahlikla dolaşır oldum. Dizi çıkmış eşofman ya da çamaşır sulu ev kiyafetleri giymiyorum. Misafir geldiginde ortam rahatsa tayt giyiyorum degilse jean.

Yolcukluklarda bile terlik pofuduk çorap giyen ben pantolon ve kisa topuklu giyiyorum. Bazıları bilinçli oldu bazıları bilinçsiz kendiliğinden.

Giyim konusunda yaptiklarim bunlardi. Geri kalanlar sanki eril bir partnerle belli olacak şeylermiş gibi geliyor bana. Deneyimleyince göreceğim.

ben yeni bi saç maşası aldım, saçı su dalgası yapıp öyle gezmek istiyorum
otomatik maşaymış, kızlar tiktokta bu maşayla yığınla video paylaşmışlar
" saçımı 10 dkda yapıp çıkıyorum
10 dk içinde kuaförden çıkmış gibi oluyorum " diye diye paylaşmışlar
ne 10 dk'sı yahuu ben yarım saat uğraşıyorum yine istediğim gibi olmuyor ahahaa
ama inat ettim olacak, ben de 10 dkda o saçı yapıp çıkıcam
Yarım saatte yapıyorsanız iyi. Saç yapma yeteneği dağıtılırken ben daha doğmamışım 😂 bu yüzden napıyoruz gece yatarken ıslak saçı kalın iki örgüyle örüyoruz, sabaha oh mis 💁‍♀️

Bunlar feminen değil mi yani…
Feminenlik ağlıyor şu an. 🤣

X