Dişil enerjim yok gibi hissediyorum

Yarım saatte yapıyorsanız iyi. Saç yapma yeteneği dağıtılırken ben daha doğmamışım 😂 bu yüzden napıyoruz gece yatarken ıslak saçı kalın iki örgüyle örüyoruz, sabaha oh mis 💁‍♀️

Feminenlik ağlıyor şu an. 🤣
yarım saat uğraşmama rağmen istediğim gibi olmuyor :KK70:
korkuyorum saçım yanar diye
yüksek ısıda kullanılan bi alet olduğu için sık sık deneme de yapamıyorum
işte en son yarım saatte az başarılı bi saçla kalakaldım şimdilik :KK70:

Dişi hissetmeden dişil görünmeye çalışmak eziyet olur bence. Anneniz hakkındaki tespitiniz çok doğru, adamın eril olduğu yerde kadın ister istemez dişil olur. Sizinki şu an daha çok bakımlı/azıcık süslü olma isteği. Ama çıtayı çok yükseltirseniz çok yorulursunuz işte. Tırnağa kadar süslenmek size yorucu gelebilir, o zaman temel şeyleri yapmayı alışkanlık edinin. Daha az maskülen bir dolap kurmakla başlayın mesela, ister istemez dişil giyinmek zorunda kalırsınız :KK70: Ayakkabılarınızı vs. daha kibarlarıyla değiştirin kombinlerinize uygun olacak şekilde. Eliniz onlara gitsin. Saç modelinizi veya rengini değiştirebilirsiniz, uzun olmasının da biraz katkısı oluyor bence (kısa saç feminen değil demiyorum tabii ki) hani naçizane. Bir de aksesuar çok önemli ben çok üşendiğiminden sürekli takı değiştiren biri değilimdir ama küpem bilekliklerim az sayıda ve altındır hiç çıkarmam. Ne şıngır mıngırsın diyen oluyor ama uğraşmıyorum ki banyoya bile onlarla giriyorum :KK70: (Bu arada beyaz altın veya o renk aksesuarlar da bence o tarz enerjiyi arttırıyor, o da bence :)

Erkeklerin bunu dişilik gordugune emin misiniz ya? Bana daha cok buldum bi saf diye bakiyorlarmiş gibi geliyor. 😃

Oyle bi arkadasim vardi. Sevgilisi gezme tozma bilmezdi, ailesinin evinde boyuna temizlik yemek yapardi ailesi baskiciydi cikamazdi pek.
Bu erkke arkadasta da hafta sonlari bizle gezerdi, baska kizlarla eglenirdi, takilirdi. Sonunda evlendi o kizla ama ayni şeyler devam ediyor evine hizmetci almiş oldu bedavaya.
Erkekler direkt anne gibi takilan kadinlara aşk beslemez bence sefkat filan olabilir bileemdim.
Doğada da dişi yuvayı yapan, besleyen, bakan olduğu için öyle oluyor maalesef. Yani önce beğeniyle ya da arzulamayla başlasa bile devamında bir kısmının dişilik, kadınsılık gördüğü davranışlar bunlar gibi gözüküyor.
Onlar saf değil de, erkekliğini kabul eden bir dişil enerji görüyorlar bence.

Doğada da dişi yuvayı yapan, besleyen, bakan olduğu için öyle oluyor maalesef. Yani önce beğeniyle ya da arzulamayla başlasa bile devamında bir kısmının dişilik, kadınsılık gördüğü davranışlar bunlar gibi gözüküyor.
Onlar saf değil de, erkekliğini kabul eden bir dişil enerji görüyorlar bence.

Bazi kuş türlerinin erkek olani yuvayi yapiyor, yapmakla kalmiyor bi de ciceklerle meyvelerle süslüyor ilgi ceksin diye asiri tatli. 😄 Bebişleri besleme görevini de paylaşan hayvanlar var, ya da eşine yiyecek tasiyan erkek hayvanlar...

Doğadaki üreyip sonrada ortaliktan yok olan erkek modelini örnek alan erkeklere dişi gözükmesekte olur bence, en azindan kendi adima. 😀 Her erkegin dişi algisi böyle değil.

Bakımlılık neye göre kime göre... Makyaj her zaman yapmam... Ama günlük duşumu alıp saçımı kremle tarayıp, yüzüm kremlerim. Güzelce giyinip çıkarım, işe öyle giderim.

Evde pijama ile gezmem. Günlük kıyafetlerim var onları giyerim. Dişil enerjim var galiba 😁. Oje de sevmiyorum... Teyze gibi görünmeyi de sevmiyorum.

Hal, hareket, tavırlarınız, yürüyüşünüz vb etkiler.

İş yerinde bir kadın var. Makyajlı güzel giyimli ama erkek gibi yürüyor. Oda olmuyor...

Kızlar , annem böyle süssüz püssüz erkeksi bi kadındı sanırım babam yüzünden kadın dişi dişi olamadı ailem zaten travmalar dolu.. Zorlu çocukluk geçirdim şiddet vs. Sonra bir evlilik yaptım boşandım. Şimdi bir erkek arkadaşımda var ama ilişkimiz pek sağlam değil. Genel olarakta depresyona girip çıkıyorum. Ama asıl sormak istediğim ben biraz daha kadın kadın olmak istiyorum. Sanırım evde böyle bir rol modelim olmadığı için eksik kaldım.

Memem düz olduğu için estetik yaptırdım daha yeni. Oje sürmeye başladım ama hala kıyafet saç baş konusunda nasıl desem üşeniyorum takıyorum mandal toka çekiyorum eşofman altıma ama bu rahatlığı da sevsem de iyi hissetmiyor. Şöyle dişi dişi kadın kadın olmak istiyorum. Yolda hep kızlara bakıyorum herkes bakımlı feminen ben böyle napıcam ? Annem gibi olmak istemiyorum dedikçe yaşım 28 bi baktım anneme benziyorum.. Kendime bakmayı nasıl öğrenebilirim
Bu birazda hal ve tavırla alakalı aslında. Aura meselesi. Bazı kadın vardır eşofman giyer ama tavrıyla onu da seksi hale getirir bazı kadın vardır eşofman giyince sıradan olur.

eşofmanı bile tarz bir şekilde giyebilirsiniz, tek renk çok güzel takımlar var, tarz bir spor ayakkabı, güzel fresh bir makyajla da gayet güzel olunur.
ama işe giderken dışarı çıkarken vs biraz daha özenli olabilirsiniz. orta halli mağazalarda bile çok güzel elbiseler etekler var, çok topuklu giyemiyorsanız şu ara mary jane ayakkabılar çok moda mesela bakabilirsiniz.
temel makyaj malzemeleri edinip ufaktan başlayabilirsiniz. Pudra+allık+eyeliner+rimel ve glossla çok güzel bir makyaj olur.
bir de maşa alıp arada saçınıza şekil verebilirsiniz.
ben mum yakarım mesela, sevdiğim bir şeyi açarım tablettten, vaktim varsa eğlenerek hazırlanırım.
sabah işe giderken de bir gün önceden hazırlıyorum giyeceklerimi, böylece sabah üşenmiyorum.

Biraz süslenmeye niye bu kadar üşenir insan ben de anlamiyorum. 😀 Aksine arkaya hareketli bir muzik acip saç, makyaj yapmak, kiyafet secmek aşiri keyifli bir olay.
Ruhsal olarak mutsuz oldugunuz icin boyle oluyor olabilirsiniz. Depresyon girip cikiyorum yazdiniz, onu cözebilirseniz daha kolay olur.
Cunku enerji denilen olay tirnaga sürülen ojeyle, giyimle bitmiyor. Ruh halinizde o enerji yoksa sönük kalir.
çok teşekkür ederim 🫶🏻

Karşındaki erkek de eril enerjide olacak yoksa biraz zor

Dişil enerjideki bir erkek varken istesen de dişil enerjide kalamazsın.
malesef öyle , sürekli trip alınganlık hassasiyet resmen bir yıldır bir erkeğin sıralanması gereken ilişki yükünü sorumluluğunu üstlendim hani naz trip nedir unuttum böyle oldukça iyice erkeksi oldum , sanırım benim onun enerjisini dengeleme şansım yok dimi

sürekli dişi gözükmek zorunda değilsiniz ama dişi gözükmek moda girmeyi kolaylaştırıyor.

ben de öyle işveli cilveli, raks eden özgüvenli bir kadın sayılmazdım pek ama evlendikten sonra dişilikten ne anladığım değişti ve biraz gelişme görüyorum kendimde :p
neler yapıp değiştirdiniz öneriniz olur mu

Kimseye bu konuda ders verecek, "kadınlık" öğretecek değilim. Bunu yapanları da çok itici bulurum.

Kendimi boşandıktan sonra daha dişi hissetmeye başladım. Ayıcıklı, sevimli pijamalarımı attım. Yeni aldiklarimi da düz renklerde seçtim. Maskülen modellerden bile almadim (Önü düğmeli yakalı erkek pijamalarından yani). Geceliklerim de aynı şekilde. Evde sabahlikla dolaşır oldum. Dizi çıkmış eşofman ya da çamaşır sulu ev kiyafetleri giymiyorum. Misafir geldiginde ortam rahatsa tayt giyiyorum degilse jean.

Yolcukluklarda bile terlik pofuduk çorap giyen ben pantolon ve kisa topuklu giyiyorum. Bazıları bilinçli oldu bazıları bilinçsiz kendiliğinden.

Giyim konusunda yaptiklarim bunlardi. Geri kalanlar sanki eril bir partnerle belli olacak şeylermiş gibi geliyor bana. Deneyimleyince göreceğim.
peki sizce bu değişiminiz kişiden ayrıldığınız için olmuş olabilir mi ? ben çünkü kendimden sevgilimden öncesi - sonrası ayrımını yapamıyorum ara ara ayrıldığımız dönemler oldu ne zaman ayrılsak kendime bakıyorum güzelleşiyorum önemsiyorum dişi hissediyorum daha çok sanki acaba karşındakinin enerjisiyle mi böyle oluyorum yoksa cidden içinden mi gelmiyor da böyleyim sorgular oldum. Yani sizce karşıdaki kişi ile alakalı olabilir mi deneyiminizden yola çıkarak

Valla kim ne derse desin bu içten gelen bir şey. Zoraki yapılsada 1 hafta sonra fos eski eşofman takımlı hale dönüyosun. Ben süslüyümdür kardeşim tamamen salaş spor giyinir annenin nasıl olduğuyla alakası yok bence içten gelen bir şey küçükken doğum günlerimde bile kuaföre götürürdüm kendimi🙈 evde pijama vs hiç sevmem ya tayt ya şort ya elbise ev giyimi takım takım yapıp koydum bence böyle takımlar yapın kolay olur. Saç konusuda yapa yapa oluyor 10dkda ben maşalarım çıkarım saçlarımı alıştım artık hele bebek olunca iki kat hızlanıyo insan. Mesela iç giyimde dişil hissettiren şeylerden evli bekar fark etmez birbiriyle uyumlu seksi çamaşırlar kullanabilirsiniz. Dışarı giderken kıyafetleri hep kombin yapıp alın üşenmez direk giyer çıkarsınız. Genç insanlar bence teyze modunda dolaşmamalı ya

peki sizce bu değişiminiz kişiden ayrıldığınız için olmuş olabilir mi ? ben çünkü kendimden sevgilimden öncesi - sonrası ayrımını yapamıyorum ara ara ayrıldığımız dönemler oldu ne zaman ayrılsak kendime bakıyorum güzelleşiyorum önemsiyorum dişi hissediyorum daha çok sanki acaba karşındakinin enerjisiyle mi böyle oluyorum yoksa cidden içinden mi gelmiyor da böyleyim sorgular oldum. Yani sizce karşıdaki kişi ile alakalı olabilir mi deneyiminizden yola çıkarak
Değişmeye karar verdigim icin oluyor olabilir. Sosyal hayattaki tarzimi da degistirdim çünkü. Bur kısmı bilinçli oldu sonra da devamı geldi.

enerji insanın kendi içiyle alakalı bi durum
bizim enerjimiz kadınsızlığımız neden karşımızdaki erkeğe göre şekil alsın ki ?
karşıdaki erkek eril enerjide değilse vururuz tekmeyi herkes yoluna gider
önemli olan bu enerji durumunu insanın başkalarına bağlı olmadan kendi içinde oturtabilmesi

zaten gerçekten dişil enerjideki bi kadın eril enerjisi az bi adamla asla yapamaz

Bakın konu sahibi de teyit etmiş karşıdaki erkek de eril enerjide olacak biz her zaman güçlü olmak zorunda kalmayacağız bazen bebeksi bazen prenses gibi hissetirmeli hayatımıza aldığımız erkek ☺️

Mız mız tripsel özgüveni düşük bir erkek karşısında dişil kalınamıyor.

malesef öyle , sürekli trip alınganlık hassasiyet resmen bir yıldır bir erkeğin sıralanması gereken ilişki yükünü sorumluluğunu üstlendim hani naz trip nedir unuttum böyle oldukça iyice erkeksi oldum , sanırım benim onun enerjisini dengeleme şansım yok dimi

X