Dn taklar ve Erkek taraf!!

böyle kaynanalar o kadar çokki,düğünden önce kandırıyorlar durumumuz yerinde borçsuz düğün yapacağız diye ama düğün bittiği gibi söküp alınıyo paralar.Bende yaşadım aynısını.ailemin taktıkları herşey gitti.Geriye kaynanamın taktığı 5 bilezik kalmıştı çok afedersiniz ama eski eşimde onları beraber olurken istedi.Vermem veremem desemde aldı elimden.Soğuk davrandım küstüm, bide ne dese beğenirsiniz"bileziklerini geri verince beni tekrar seversin":eek:klava:bunlar başıma geldiğinde 20 günlük gelindim bende.Aileme anlatamadım çok sıkınrılı zamanlar geçirdim.Kaynanamın başından belliymiş niyeti çete gibi planlamışlar herşeyi.Altınlarda yetmedi üstüme takılanlarla ödenen evin eşyasını kaldırıp gitmişler,ertesi gün aradılar bide utanmadan bizim için bitti bu iş diye.Allaha havale ettim hepsini,onlarında kızı var.:Saruboceq:Gideni düşünme artık,kendine yetecek kadar birikim yap kimsenin haberi olmasın,söylenen yalanlara acındırmalara inanma,insan eşine bile güvenemiyor.Sen kendin güçlü ol....:teselli:

bence kayınvalidene deki bi kuyumcudan borç olarak altınları al, anneme gösterince geri veririm de.. alınca da bugün yarın veririm diye salla, sonra sende onun yaptığı gibi sözünü tutma

Bazı şeyler vardır sonucu değiştiremeyeceğiniz bu da onlardan biri işte almaya gücüm yok diyorsa ve almıyorsa boğazını sıkıp alamazsınız. yapabilecek hiçbirşeyiniz yok. sizde bundan sonra ona göre davranırsınız. en azından bundan sonrası için sizden para istemeye yüzü tutmaz,istesede vermezsiniz.. bu açıdan düşünün.

bence kayınvalidene deki bi kuyumcudan borç olarak altınları al, anneme gösterince geri veririm de.. alınca da bugün yarın veririm diye salla, sonra sende onun yaptığı gibi sözünü tutma

kötükedihüso süpermiş ya valla hiç güleceğim yoktu. aklıma yattı aslında şakkıdı
soneada böyle yaparım lülülülülülü

ah be canım bende senin yaşadığın durumu çok farklı yaşadım. aşimin annesi koltuk buzdolabını ben alacağım dedi.set takacaktı. biz yatak odası aldık. eşim vitrin takımı aldı.annem çamaşır bulaşık makinası da alacaktı. nikaha 4 gün kala paramı çaldırdım hiçbirşey yapamıyorum demiş oğluna. benim ki inandı tabi. yapacak birşey yok.
yatak odası ve vitrinle evlendik. annemde onlara kızdığından başka birşey almadı. olan bana oldu. evde oturacak bir koltuk bile yoktu. yere şilte serdik. duvara minder koyduk.
masa diye karton varil üzerine tepsi koyduk. annem baktı olmuyor çekyat aldı bize. evde beyaz eşyasız ne günler yaşadım ben:eek:klava: eşimde 3 kuruş biriktirmemiş.hep ailesine yedirmiş. biz de fotoğrafları laamadık. ben işe girdim. haftalıklarımı biriktirdim öyle aldık. of daha neler yaşadım.
ne sanıyor bunlar kendini? düğünde takılanları ne hakla alırlar. keşke kendiniz alsaydınız eşyaları. altınlar kendine kalsaydı. ben bu yüzden evlendiğim günden beri onlarla görüşmüyorum.

ah be canım bende senin yaşadığın durumu çok farklı yaşadım. aşimin annesi koltuk buzdolabını ben alacağım dedi.set takacaktı. biz yatak odası aldık. eşim vitrin takımı aldı.annem çamaşır bulaşık makinası da alacaktı. nikaha 4 gün kala paramı çaldırdım hiçbirşey yapamıyorum demiş oğluna. benim ki inandı tabi. yapacak birşey yok.
yatak odası ve vitrinle evlendik. annemde onlara kızdığından başka birşey almadı. olan bana oldu. evde oturacak bir koltuk bile yoktu. yere şilte serdik. duvara minder koyduk.
masa diye karton varil üzerine tepsi koyduk. annem baktı olmuyor çekyat aldı bize. evde beyaz eşyasız ne günler yaşadım ben:eek:klava: eşimde 3 kuruş biriktirmemiş.hep ailesine yedirmiş. biz de fotoğrafları laamadık. ben işe girdim. haftalıklarımı biriktirdim öyle aldık. of daha neler yaşadım.
ne sanıyor bunlar kendini? düğünde takılanları ne hakla alırlar. keşke kendiniz alsaydınız eşyaları. altınlar kendine kalsaydı. ben bu yüzden evlendiğim günden beri onlarla görüşmüyorum.
ay canım ya senin adına çok üzüldüm ya bu nasıl bir insanya seni düşünmüyorda oğlunudamı hiç düşünmüyor ya anlamıyorum ben Allah yardım etsin.ama önemli olan kocanla mutlu olman Allah mutluluğunuzu daim etsin canım koltuk dolap bir şekilde alınır ama kayınvalidenin sende bıraktığı iz hiç geçmez be canım :tomato:

canım kusura bakma ama hatalı olan sensin
ya o altınlarını hiç vermiyecektin yada şimdi ağlanıp sızlanmıcaktın
nasıl verebilirsin biliyorsunki tüm borçları sizin üzerine yıkmışlar sen birde kendi ellerinle altınlarını nasıl verdin nasıl güvendin
hadi diyelim ev eşyalarını almadılar mecbur değiller bana göre, oğullarını bu yaşa getirmişler kendi eşyalarını kendi alsın demiş olabilirler amena ama altın olayı çok ayıp
ama dediğim gibi zorlan almamış senden istemiş sende vermisin şimdi zor duruma düşmüsün
neyseki çok büyük bir mebla değil 2,5-3 milyarlık altın çok sayılmaz bişekilde yerine gelir
onlardan meddet umma bu saaten sonra ama kocanın yakasına yapış
madem ailesi seni enayi yerine koymaya kalktı bunun bedelini eşin ödemeli halen onları haklı görebiliyorsa
gerekiyorsa annene anlat durumu eşine annenin bildiğini ve altınların biran önce yerine gelmesini istediğini söyle

canım aynı şeyelri hatta daha kötüsü başıma geldi
nikah salonundan çıkarken altın keşem eşimin amcası tarafından elimden çekip alındı
ve takıların hepsi onların borcuna gitti
bende önce anneme senin gibi bankada dedim
ama görmeyince dofruyu söyledim

bunların hepsini geçtim
bana koyan ne oldu biliyormusun
hırsız kaynanam bana takılan altınların bir kısmını cebine indirip evine bakım onarım yaptırdı
hatta koluna taktı
ben 20 günlük gelimin koloum bom boş
kaynana yeni gelin gibi şıkır şıkır
allaha havale ettim yüzüne tükürdüm
kendi kızı bu yaz evlenecek
bakalım ondan ne kadar kazanacak

pes yani..bu nasıl bir karaktersizlik,nasıl bir kalitesizliktir ya..
burdaki suç biraz da eşiniz de ama,sessiz kaldıysa tabi.
anneye saygısızlığı sawunmuyorum fakat bu insanlıkdışı birşey ya..
ben altın ws sewmem,ilgilenmem,bahsettiğim maddiyat da değil ama
okuyunca gerildim yani..
tamam belki aileler maddi güçleri nispetinde birşeyler
yaparlar ama bu okuduğum olaylarda salt iyiniyet yokki,
hatta bariz kötüniyet war yani..
günah çıkarmak gibi olucak belki ama
demek benim kayınwalidemi başımın üstünde taşımam gerekiyor..
çok iyidir,melektir ama ben annemin yerine,annemin denginde göremediğimden
mesafem wardır ona..
affet beni kayınwalidecim:uhm:

canım ayrıca 2 yıl geçti ise sen o altınların üstüne bir soguk su iç derim..
birde 2 yıl geçmiş artık.. kendi annende niye istiyor onu anlamdım.bence annen altınları takmadığın için şüpheleniyor

bence de
Bir bardak soğuk su iç sen
Kayınvaliden çok saygısız, terbiyesiz ve gördüğüm kadarıyla yalancı birisi:eek:klava::eek:klava::eek:klava:
Sanırım bundan sonra buna göre davranırsın

Arkadaşım ben de senin durumundayım ve okuduklarıma göre bizim durumumuzda olan çok arkadaş var.. Bizim için artık çok geç güvendik ve acı bir tecrübeyle kimseye güvenmemeyi öğrendik.. Ama bu yazıları okuyan bekar ve evlenme hazırlığında olan arkadaşlara örnek olalım istiyorum bizler yaptık sizler sakın yapmayınn..

canım kusura bakma ama hatalı olan sensin
ya o altınlarını hiç vermiyecektin yada şimdi ağlanıp sızlanmıcaktın
nasıl verebilirsin biliyorsunki tüm borçları sizin üzerine yıkmışlar sen birde kendi ellerinle altınlarını nasıl verdin nasıl güvendin
hadi diyelim ev eşyalarını almadılar mecbur değiller bana göre, oğullarını bu yaşa getirmişler kendi eşyalarını kendi alsın demiş olabilirler amena ama altın olayı çok ayıp
ama dediğim gibi zorlan almamış senden istemiş sende vermisin şimdi zor duruma düşmüsün
neyseki çok büyük bir mebla değil 2,5-3 milyarlık altın çok sayılmaz bişekilde yerine gelir
onlardan meddet umma bu saaten sonra ama kocanın yakasına yapış
madem ailesi seni enayi yerine koymaya kalktı bunun bedelini eşin ödemeli halen onları haklı görebiliyorsa
gerekiyorsa annene anlat durumu eşine annenin bildiğini ve altınların biran önce yerine gelmesini istediğini söyle

arkadaşlar beni yanlış anlıyorsunuz, daha evleneli 10 gün olmuş taksitler 1 ay sonra başlicak ben nerden bilim ödemiyeceğini? bu sadece 3.000 ytl lik altın değil, onlar taksitleri ve ödemeleri gereken birçok şeyi ödemedikleri için, ben terkrar altın bozdurup ödemek zounda kaldım. madem ödemicen söyle benim gücüm yok de, ama ben diğer gelinime şöyle ev döşedim böyle düğün yaptim diye anlatirsan biz senin bu taksitleri vs. ödemiyeceğini bilemeyiz. ben zaten altınlardan umudumu kestim, ama bu hep içimde olan bir olay unutamiyorum. paylaşmak istedm

cnm oturup annenle olanı biteni açık açık konuş hergün ölüp ölüp dirileyeceğine anlat rahatla.annen merak etmekte haklı ancak siz onları vermek zorunda kalmışsınız sebebinide söyle muhakkak sinirlenicek söylenicek.ama geri alacağınada inandır.oda sakinleşsin.seni üzmelerine izin verme. olmuş birkere sonuçta eşinin ailesi oda üzülüyordur bu duruma biraz zamana bırakın alırsan geri ne ala alamazsanda düğüne harcandı der.unutursun.annenizde fazla karışmasın.siz artık evli bir kadınsınız.çocuk değil.a.s.

of canım bende buna benzer seyler cektım..
ama
elimden alınmadı ama dügünden sonra erkek tarafına düşen herseyi biz ödedik

nedir bu anlamadım kızın ailesi herseyıyle versin erkek tarafı hiç bişey

bizde takılan para ve ceyreklerle ödedik

kayınvalidene soguk davran ki..... senı anlasın

ben olsam o kayınvalidenin yüzüne bakmazdım...geçmiş olsun öncelikle...aslında kayınvalideler böyle yaparak gelinleri ile aralarındaki ilişkiyi zedeliyorlar..yarın öbür gün gerçekten başları sıkıştığında bu arkadaşımızdan yardım isteyecek yüzleri olacakmı bakalım...

vallahi arkadaşım bende benzer olaylar yaşadım..kayınvalideme görümceme karşı acaip doluyum...benide resmen kandırdılar ,bedavaya evlendim resmen..sende bundan sonraki adımlarını ona göre at,ve madem eşin ailesini savunuyor onada sorumluluk ve yükümlülük ver ki aklı başına gelsin...

canım aynı şeyelri hatta daha kötüsü başıma geldi
nikah salonundan çıkarken altın keşem eşimin amcası tarafından elimden çekip alındı
ve takıların hepsi onların borcuna gitti
bende önce anneme senin gibi bankada dedim
ama görmeyince dofruyu söyledim

bunların hepsini geçtim
bana koyan ne oldu biliyormusun
hırsız kaynanam bana takılan altınların bir kısmını cebine indirip evine bakım onarım yaptırdı
hatta koluna taktı
ben 20 günlük gelimin koloum bom boş
kaynana yeni gelin gibi şıkır şıkır
allaha havale ettim yüzüne tükürdüm
kendi kızı bu yaz evlenecek
bakalım ondan ne kadar kazanacak

vallahi pes artık ya...

terbiyesiz kadın..açgözlüüü...:eek:klava:

ay nefret ediyorum böyle çıkarcı insanlardan ya...

düpedüz sömürmüş sizi...

terbiyesiz bide ağlayıp zırlayarak duygu sömürüsü yapmış...

vallahi ben olsam suratına bile bakmam böyle kadının...ister alınsın ister alınmasın umurumda bile olmaz..

mesele para meselesi değil aptal yerine konmak...terbiyesiz bunlar ya...

sorma canım ya, konuşmuyorum zaten de. onunda hiçç umrunda değil.
ama eşime karşı hep şöyle yapiyor, gkc nasıl? napıyor iyimi? aman oğlum iyi geçinin o çok iyi birisi filan.başkalarına da benin gibi bir gelini olduğu için ne kadar şanslı olduğunu anlatıyormuş, kayınvalden seni öve öve bitiremiyor diyorlar. ben herhangi ortak tanıdığımıza bu kadın şöyle şöyle yapti bana desem kimse inanmaz huysuzluk yapıyorsun o kadın seni ne çok seviyor derler. çok şanslı tabi benim gibi enayiyi nerden bulacak birdaha

düğünde takılan altınlar (bilezikler hariç)kaynanamlar aldılar

Son düzenleme:
yazdıklarınızı okudukça ınanın ıcım acıyor..cunku hemen hemen aynı olaylar benım basıma geldı..altınlarım borca alındı.dugunun ertesı gunu yanımıza geldıler altınları koydukları yerden aldılar ve gozumun onunde basladılar saymaya..1 saat sonrada dısarı cıktık..15 bılezıgım vardı 10nunu ve 70 ceyrek altınımın hepsını paraya cevırdıler..kaynanm gorumcem kayınpederım eşim ve ben..kuyumcudakı kızın bana bakısı hala aklımdan cıkmıyor..benden hıc ızın alınmadı eger ızın alınsaydı zaten tepkım olurdu..ama benı takmayarak bana hıc bır sey sorulmayarak bunlar yapıldı..bende 3 aylık evlıyım..gerı altınlarda ınanın bıleklıklerıme kolyeme kadar kendı borcumuza gıttı ve suan hala 3 bın ytl borcluyuz..annemler sordugu zaman takmayı sevmedıgımı soyluyorum..ondan takmadıgımı bılıyolar..ah ahh suan oyle doldumkı anlatamam..

X