Bir ilginç evlilik hikayem

Sevmek bu değil ya bu başka bir şey. Benim için kılını kıpırdatmayana var ya tebessüm oynamaz yüzümde bırak ki kendimi yedirmeyi. Direkt soğurum kimse kusura bakmasın parasız işsiz güçsüz adama kılım dahi kalkmaz. Her şey para değil evet ama bir çok şey para artık..

Birbirinizi tanımadan evlenmişsiniz. Evlilik kararı almadan iki taraf da karşı tarafın ve ailelerin yaşadığı evi ziyaret edip görmeli çünkü bu onun hayatı hakkında fikir verecek somut şeylerdendir.
Diğer durumlar tercih olmuş.

ben dahil bazı kadınların en büyük hatası olmayacak birşeyi oldurmaya çalışmak bunun için kendini paralamak malesef ! Aslında gerçekten yapmamak lazım birşey kaderinizde varsa Rabbim yol açıyor kendiliğinden gerçekleşiveriyor nasıl olduğuna siz bile şaşırıyorsunuz... Bir kutu çikolatayı dahi alamayan herşeyi size yıkan bir adam sizin için evliliğinin için hiç çabalamamışki ! Değeriniz hiç olmaz... Bu konu genelde söyle ilerliyor kadın çabalıyor çırpınıyor evi için eşi için çocukları için senelerce borç harç adamı ev araba çocuk sahibi yapıyor değer veriyor bunlara ulaşınca adamın poposu tavan yapıyor ben oldum tamamım diyor kendini birşey sanıyor belirli imkan ve yaşa ulaşınca kadını beğenmiyor boynuzlandığınla çocuklarının elini tutmuş bir vaziyette dımdızlak kalıyorsun ortada ve emeklerine üzülüyorsun. Umarım sizin durumunuz böyle sonuçlanmaz kendinize yatırım yapın çeyrek bile alsanız kendinize saklayın adam borç ödemeyi bilsin herşeyi sırtlanmayın kendinin ödemediği senin ve senin ailenin alıp kolay ulaştığı herşeyin kıymetini asla bilmiyorlar
Gerçekten öyle yani bu kadın paragöz demek değil gerçekten kadınlar istemeli yaparsa,yapmaya çalışırsa çabalarsa kadina değer veriyor Bende her şeyimi kendim yaparak evlendim sonuç bosandim aynen dediğiniz gibi ev araba sahibi yaptım ne oldum delisi oldu da bi kıymet bilen olmadı şimdi çok pişman da iş işten geçti bizde aldatma yoktu ama bir degersizlik vardı

Göz göre göre evlenmişsiniz dünyada baska erkek yok gibi. Şimdi neden sorun cikartiyorsunuz ki? Düğün çikolatasini alamayan adamla, kendi elbiselerini bohça gibi verdiğin aileyle mutlu olmayı mi umid ediyordun?
Aslında çok mutluğun eşimle 4 yılımızı kutluyoruz

Siz biraz "acılara yürüyor korkmuyorum" olmuşsunuz. Benim için maddiyat önemli değil. Eşimin de ilk tanıştığımızda maddi durumu orta halliydi. Zamanla birlikte çalışarak durumumuzu iyileştirdik. Ama bir nişan çikolatası bile alamayacak durumda bir erkekle nasıl evlilik yoluna girdiniz
Eşimle bir sıkıntım yok ki ailesi sorunluydu onuda aştık

Eşinize toz kondurmuyorsunuz ama o ailesiyle bir olup sizi dolandirmis farkindamisiniz acaba kendi düğünü için kuruş harcamamis çikolataya kadar siz almissiniz bu işten kazançlı çıkan eşinizin ailesi olmus aferin almak için çekmiş krediyi borcu ödemek içinde kendini acindirmis size beni kandırdılar diyerek bir yerde beni değil eşimi arayıp görüşüyorlar gibi bişey yazmışsınız kandırılmış olsa ailesi ile hala gorusurmu herkes kendi malını bilir kusura bakmayın o para hiç altın alacaz diye cektirilmemistir bari bundan sonrasi için gözünüz açık olsun

yoo ben de leş bir adamla evlendim malesef. ama bu tarz sorunlar yaşamadım ve ben evlendikten sonra gördüm gerçek yüzünü. siz baştan görmüşsünüz.
görmedim. kandırdı mı evet ama bunu isteyerek mi yaptı aile etkeni mi tartışılır sonuç yanlışlar düzeltildi

Eşinize toz kondurmuyorsunuz ama o ailesiyle bir olup sizi dolandirmis farkindamisiniz acaba kendi düğünü için kuruş harcamamis çikolataya kadar siz almissiniz bu işten kazançlı çıkan eşinizin ailesi olmus aferin almak için çekmiş krediyi borcu ödemek içinde kendini acindirmis size beni kandırdılar diyerek bir yerde beni değil eşimi arayıp görüşüyorlar gibi bişey yazmışsınız kandırılmış olsa ailesi ile hala gorusurmu herkes kendi malını bilir kusura bakmayın o para hiç altın alacaz diye cektirilmemistir bari bundan sonrasi için gözünüz açık olsun
Doğduğum ev kaderindir hesabı olabilir eşim psikolojisi ben eleştire açılımdır ama saygı çerçevesinde ki buraya iyi ki yazmışım diyorum çünkü olumsuz yorumlar felaket senaryoları yapıcı yorumları arasındaki farkı öğrenmiş oldum .

Doğduğum ev kaderindir hesabı olabilir eşim psikolojisi ben eleştire açılımdır ama saygı çerçevesinde ki buraya iyi ki yazmışım diyorum çünkü olumsuz yorumlar felaket senaryoları yapıcı yorumları arasındaki farkı öğrenmiş oldum .
Sizin iyiliginiz için geliyor çoğu yorum kimse siz mutsuz olun diye değil inanın çoğu kişi ya kendi başına benzer şeyler geldiğinden yada çevresinde benzer şeyleri gördüğünden yorum yapıyor bende dahil kimse yüzde yüz böyledir diyemez eşiniz için ama ailesi kesin olarak yapmış eşinizde ailesini biliyordur krediyi çekip ellerine vermek yerine yüzükleri kendi alabilirdi bir çiçek bir çikolata alabilirdi yani düğün takılarınızı elizinizden direkt almamışlar da dolayli yoldan almışlar sanki para lazım olmusta düğün yapalım demişler gibi

Sizin iyiliginiz için geliyor çoğu yorum kimse siz mutsuz olun diye değil inanın çoğu kişi ya kendi başına benzer şeyler geldiğinden yada çevresinde benzer şeyleri gördüğünden yorum yapıyor bende dahil kimse yüzde yüz böyledir diyemez eşiniz için ama ailesi kesin olarak yapmış eşinizde ailesini biliyordur krediyi çekip ellerine vermek yerine yüzükleri kendi alabilirdi bir çiçek bir çikolata alabilirdi yani düğün takılarınızı elizinizden direkt almamışlar da dolayli yoldan almışlar sanki para lazım olmusta düğün yapalım demişler gibi
Ben yaşadıklarımı çok anlatan biri değilim ama bu forum sayesinde olsa paylaşmak istedim ama şunu anladım demek ki herkes herşey anlatılmaz ve yorumlara bakınca artık yıkıcı yorumla yapıcı yorumu farkını görebiliyorum paylaştığım içi pişman değilim ailesine mesafe koydum eşimle sorunum yok mutluyuz

X