Bir ilginç evlilik hikayem

Kusura bakmayın ama neden bu kadar uğraştınız evlenmek için. Aynı çabayı keşke eşiniz de gösterseymiş. Her şeyi kendiniz halletmişsiniz ya bir ömür bu adamı sırtınızda taşıyacaksınız haberiniz olsun. Yani şu aldıklarımı verdim bohça yapıp getirdiler dediniz ya bende koptu orada.
Bilmiyorum seviyordum heyecanlıydım yaparım ederim gözüyle çıktım sonradan uyandım ama düğünüm geçip gitmişti

Merhaba ben başka bir konu için yazmıştım ama olay dönüp dolaşım eşimin ailesine gelince evlilik hikayemi anlatmak istedim. ilk olarak isteme-nişan aynı gün yaptık eşim sıkışık olduğunu söyledi diye nişan yüzükleri en ucuzunu seçtim hatta kendine yüzük alamayınca onun yüzüğünü ben aldım , daha önce kendim için aldığım elbiseleri ve eşyaları eşime verdim onlarda bohçalayıp geri getirdi. nişan çikolatasını bile ben aldım eşime verdim.kendi almış gibi getirdiler Nikah yine bizim orda oldu. Farklı illerde olduğumuz için eşimin ailesi tek salon tutarım dedi babam kendi salonumuzu tuttu ve kınayı kendi aramızda yaptık eşim ailesi destek vermedi hatta aramadı siz yapın diyip çekildiler. Eşim ailesi ne yaptı derseniz bütün törenlere gelip gittiler ve bulunduklarında ilde bir salon tuttular ama eşim misafir edemiyeceklerini söyledikleri için cuma günü gittik cumartesi düğün oldu pazar döndük kendi imkanları otelde kaldık Düğünlerde makyajımı kendim yaptım dış çekim yapmadık gereksiz pahalı diye ve sonuç: ailesi tutukları düğün salonun parası ödemediği için düğün videosu teslim alamadık sonrasında biz ödedik. Düğün zamanı milletten oğlum düğün olcak borç alıp ödemeyip dolandırmışlar, eşime kredi çektirmişler altınlarını alıcaz diye sonra altınları almıyorlar eşimde vazgeçeceğimden korkup bunu bana söylemiyor ikinci bir kredi çekip ve borç alıyor ailesi almış gibi gösterdi sonra maaşına tedbir konmaya yakın öğrendim altınları sattık borçları ödedik. bütün eşyaları en uygun seçtik salonum mutfak masası var , yatak odası sadece yataktan ibaretti öyle bir uygunluk Bu arada babası düğün sonrası yine para istedi eşim vermeyince küstü evlendik evleneli görmedim kvle ayrı yaşıyorlarmış meğer bunu sonradan öğrendim kv ise aşırı dağınık pis yemek yapmayı bilmiyormuş birde dolandırıcı kaynım var BEN bunları yaşarken çok seviyordum kimseye anlatmadım evlenince anlatılmıyor burada hikayemi anlatmak istedim.
Yanliz eşinde dolandirici

2 şeyi merak ediyorum.

Ailenizden 1 tane bile mi aklı başında insan yoktu sizi bu cendereden çıkaracak?

Bu adamin asla vazgeçilmeyecek neyi vardı?
kardeşim yok ailemde evladımız mutlu olsunda geri boş diyen insanlar babam çok utangaçtır:) seviyordum başlayınca geri dönmeyi düşünmedim şimdi olsa yapmam ama o an anlamıyorsun.

Merhaba ben başka bir konu için yazmıştım ama olay dönüp dolaşım eşimin ailesine gelince evlilik hikayemi anlatmak istedim. ilk olarak isteme-nişan aynı gün yaptık eşim sıkışık olduğunu söyledi diye nişan yüzükleri en ucuzunu seçtim hatta kendine yüzük alamayınca onun yüzüğünü ben aldım , daha önce kendim için aldığım elbiseleri ve eşyaları eşime verdim onlarda bohçalayıp geri getirdi. nişan çikolatasını bile ben aldım eşime verdim.kendi almış gibi getirdiler Nikah yine bizim orda oldu. Farklı illerde olduğumuz için eşimin ailesi tek salon tutarım dedi babam kendi salonumuzu tuttu ve kınayı kendi aramızda yaptık eşim ailesi destek vermedi hatta aramadı siz yapın diyip çekildiler. Eşim ailesi ne yaptı derseniz bütün törenlere gelip gittiler ve bulunduklarında ilde bir salon tuttular ama eşim misafir edemiyeceklerini söyledikleri için cuma günü gittik cumartesi düğün oldu pazar döndük kendi imkanları otelde kaldık Düğünlerde makyajımı kendim yaptım dış çekim yapmadık gereksiz pahalı diye ve sonuç: ailesi tutukları düğün salonun parası ödemediği için düğün videosu teslim alamadık sonrasında biz ödedik. Düğün zamanı milletten oğlum düğün olcak borç alıp ödemeyip dolandırmışlar, eşime kredi çektirmişler altınlarını alıcaz diye sonra altınları almıyorlar eşimde vazgeçeceğimden korkup bunu bana söylemiyor ikinci bir kredi çekip ve borç alıyor ailesi almış gibi gösterdi sonra maaşına tedbir konmaya yakın öğrendim altınları sattık borçları ödedik. bütün eşyaları en uygun seçtik salonum mutfak masası var , yatak odası sadece yataktan ibaretti öyle bir uygunluk Bu arada babası düğün sonrası yine para istedi eşim vermeyince küstü evlendik evleneli görmedim kvle ayrı yaşıyorlarmış meğer bunu sonradan öğrendim kv ise aşırı dağınık pis yemek yapmayı bilmiyormuş birde dolandırıcı kaynım var BEN bunları yaşarken çok seviyordum kimseye anlatmadım evlenince anlatılmıyor burada hikayemi anlatmak istedim.
ve siz de böyle bir adamı koca yaptınız. pes gerçekten.

kardeşim yok ailemde evladımız mutlu olsunda geri boş diyen insanlar babam çok utangaçtır:) seviyordum başlayınca geri dönmeyi düşünmedim şimdi olsa yapmam ama o an anlamıyorsun.
Bohçayı onu bunu gereksiz buldugum için yadırgamıyorum ama bir erkek çikolata da alamıyorsa ne halt yemeye evleniyor? Cebinde bu kadar bile parasi yoksa evlenmesin. Zerre kadar saygı duyulacak bir yanı yok size çikolata aldırmasının.

Eşim iyi biri ama aileyle biz muhattap olmasak bizle muhatap olmaz ailemle görüşmezler sadece oğlunu arar benimle alakası yoktur
Görüşmesinle, muhattap olmasınlar ne kaybedersin. Yoklukları varlıklarından iyidir. Sen halâ ailenden gerçekleri gizlemek için arayı iyi tutma derdindesin. Bırak inceldiği yerden kopsun. Kocamı sömürmeye çalışıyorlar ben de görüşmüyorum de gitsin

Bir adamla evlenebilmek için kendinizi şu duruma düşürdüğünüze değdi mi gerçekten?
Ailesi eşinizi dolandırıyor, eşiniz de sizi... Elalemin gösterişine sponsor olmuşsunuz resmen.

Hiç sevginiz saygınız yok kendinize. Bu büyük bir sorun. Bütün hayatınızı etkiliyordur eminim.
Geçmiş için yapacak bir şey yok ama bundan sonraki hayatınız için bu konuda yardım almalısınız bence.

Kusura bakmayın ama neden bu kadar uğraştınız evlenmek için. Aynı çabayı keşke eşiniz de gösterseymiş. Her şeyi kendiniz halletmişsiniz ya bir ömür bu adamı sırtınızda taşıyacaksınız haberiniz olsun. Yani şu aldıklarımı verdim bohça yapıp getirdiler dediniz ya bende koptu orada.
ben geleneğe filan karşı değilim, yani bohçayı yapmak istersin, yaparsın, sorun yok. kullnılacak şeyler koyarsın, abartmazsın -yoksa saçma sapan şeyler koyulmasını çok da desteklemiyorum ama bohça olayının çok abartılı amann allahım ocaklar yıkacak kadar büyük bir masraf olarak görülmesini de desteklemiyorum. sanki senede 3 kat kıyafet, parfüm, ıvır zıvır almıyormuş insanlar kendilerine gibi bohça için kıyametler koparılmasını da büyük tiyatro olarak görüyorum...

neyse

ama olmayan bohçayı, kendisi eşya alıp o almış gibi getirtip bohça yapmış olmak nedir yahu

konu sahibi kusu kalma da sen de az dolandrıcı değilsin, tek sorunun sadece kendi kendini dolandırmış olman...

İlahi sistemden bize sürekli olarak tesirler gelir. Eğer biz görmemezlikten gelirsek, en sert olanı yani şok tesir gelir. Size de gelen gelmiş aslında.

Ayrıca genetik aktarım diye bir şey var. Çocuk yapmayı düşünüyorsanız babası dahil herkes dolandırıcı olduğu için…Neyse siz anlandınız.

Eşim maaşı iyi benim mesleğim var ama o günlerde nişan çikolataları çok pahalı gümüşlükte süsleyip veriyorlarmış deyince ben uyguna bulup almıştım şimdi sorsan almazdım gitsin üç fazla versin alsın özel gün sonuçta o zaman borçlu mutsuz çiftlerden olmayalım derdi hep

Eşim maaşı iyi benim mesleğim var ama o günlerde nişan çikolataları çok pahalı gümüşlükte süsleyip veriyorlarmış deyince ben uyguna bulup almıştım şimdi sorsan almazdım gitsin üç fazla versin alsın özel gün sonuçta o zaman borçlu mutsuz çiftlerden olmayalım derdi hep
Sadece cikolata olsa tamam diyeceğim, olabilir. Bohça işine bile girismemeliyfiniz bence

Eşim saolsun hep işte evlenip borç içinde mutsuz çiftleri anlatırdı beni biraz kafaladı ve sonuç ben işte uygun çikolata bulmuştum .
Kııııız valla senin kafa pırıl pırıl….

Kimsenin kapısından geçmeyeceği, kız vermeyeceği bir ailenin oğlunu üzerine para vererek almışsın… Gülsem mi gülmesem mi bilemedim.

Ooo bi de manipüle etmeyi öğrenip sana uygulamış.
Bak bak borçlarını nasıl ödeyecek tabi ki senin gibi pırıl pırıl bir insanı yönlendirerek.
Ben olsam asla o borçları ödemezdim..
Farkında isen ailesi biraz ortamını bulsa ortalığı dolandıracak düzeyde kaliteli.
Kocanın kredi cekip ailesine altın alın diye para verecek kadar saf olduğuna ben inanmadım.
Adım başı kuyumcu kaynıyor. Gir içeri al alacağını ver paranı.

Birde anne baba ayrı ve baba maasalllah yüzsüzün önde gideni ve borç istiyor….
Ve senden de anne babasının ayrı olduğunu bu muhteşem kişiliği saklıyor.

(Ben böyle bir evlilik biliyorum aile rezil rezil tabi ki kim anlatır kimse, acaba kıza ailenin ne rezil olduğunu anlatsalardı. Kız evlenirmiydi asla…)

Aman hemen çocuk yapayım deme, eşinde biraz edep haya ver ise gider yatak odası alır.
İyi gözlemle…

Eşini seviyorsan eşin de -anladığım kadarıyla seni seviyor- seni seviyorsa ilişkinizde bir problem yoksa eşinin ailesinin faturasını eşine kesme.

Ha ama bir daha sana yalan söylemesin bunun sözünü al eşinden.

Eşinin ailesinden uzak durun.

Bu arada kusura bakma ama sen evlenmeden önce eşinin anne babası ile tanışmadın mı? Birbirinize gidip gelmediniz mi? Ailen gözü kapalı nasıl böyle seni verdiler? Tanımadan etmeden evlenmişsin gibi geldi bana o yüzden şok üstüne şok yaşaman gayet normal.

Ama olan olmuş bu saatten sonra geçmişe sünger çek.
Eşim pandemi son zamanlarıydı 2021deydi eşim buradaydı ailem tanıştılar güveni alan eşim oldu ama ailesi başka ildeydi sonradan tanıdım

Bacim sende bir garipsin. Evlenmissin ati alan üsküdari gecmis ve bunun icin herseyi yapmissin simdi de burada tepkiniz nasil olurdu? Naapacaksin simdi bizim tepkimizi? Bu bilgiyle naapacaksinki?
Sadece anlaşılmak istiyorum o zaman bunları kimse anlatamamıştım ama şimdi tanımasam bile birilerine anlatmak istedim olan bu

ben dahil bazı kadınların en büyük hatası olmayacak birşeyi oldurmaya çalışmak bunun için kendini paralamak malesef ! Aslında gerçekten yapmamak lazım birşey kaderinizde varsa Rabbim yol açıyor kendiliğinden gerçekleşiveriyor nasıl olduğuna siz bile şaşırıyorsunuz... Bir kutu çikolatayı dahi alamayan herşeyi size yıkan bir adam sizin için evliliğinin için hiç çabalamamışki ! Değeriniz hiç olmaz... Bu konu genelde söyle ilerliyor kadın çabalıyor çırpınıyor evi için eşi için çocukları için senelerce borç harç adamı ev araba çocuk sahibi yapıyor değer veriyor bunlara ulaşınca adamın poposu tavan yapıyor ben oldum tamamım diyor kendini birşey sanıyor belirli imkan ve yaşa ulaşınca kadını beğenmiyor boynuzlandığınla çocuklarının elini tutmuş bir vaziyette dımdızlak kalıyorsun ortada ve emeklerine üzülüyorsun. Umarım sizin durumunuz böyle sonuçlanmaz kendinize yatırım yapın çeyrek bile alsanız kendinize saklayın adam borç ödemeyi bilsin herşeyi sırtlanmayın kendinin ödemediği senin ve senin ailenin alıp kolay ulaştığı herşeyin kıymetini asla bilmiyorlar
dikkat edicem haklısınız

Siz biraz "acılara yürüyor korkmuyorum" olmuşsunuz. Benim için maddiyat önemli değil. Eşimin de ilk tanıştığımızda maddi durumu orta halliydi. Zamanla birlikte çalışarak durumumuzu iyileştirdik. Ama bir nişan çikolatası bile alamayacak durumda bir erkekle nasıl evlilik yoluna girdiniz?

Göz göre göre evlenmişsiniz dünyada baska erkek yok gibi. Şimdi neden sorun cikartiyorsunuz ki? Düğün çikolatasini alamayan adamla, kendi elbiselerini bohça gibi verdiğin aileyle mutlu olmayı mi umid ediyordun?

Esinizle araniz simdi nasil?zaten ailesiyle konusmuyormus o konudan bir sıkıntıniz yok.Diger konulara gelince herseyi isteyerek yapmissiniz.kredi mevzusu haricinde.Esinizle mutluysaniz hic sesinizi cikarmayin devam edin.Gecmisi eşelemenin kimseye bir faydasi olmuyor.
Mutluyuz ama yaşadıklarımı aklıma geliyor bazen burada bile birileri paylaşmak istedim

X