Doa Kozmetik Ürünleri

Kızlaaarrrrr, üst bacağımda bir yara vardı.. ağdadan sonra batık olmuştu bende onu sıkarak çıkardım.
Çıkardıktan sonra yara halinde kaldı orası hiç dokunmadım, kurcalamadım yarayı 4-5 aydır duruyodu orda ama canımı çok sıkıyodu. çünkü görüntüsü kötüydü.

1-2 Haftadır, düzensizde olsa SHEA BUTTER sürüyorum. günde aklıma her geldiğinde sürüyorum bazen unutuyorum hiç sürmüyorum.

Ve inanırmısınız GÖZLE GÖRÜLÜR BİR ŞEKİLDE GEÇTİ... gidiyo yara..siliniyo yaa...
İnanamadım resmen mucize..

Tü tü tü maşallaaaaahhhh diyeyim.

Hayran kaldım shea butter'a hayraaaaaaaaaaaannn...

İnşallah hep böyle mucize olarak kalır...

:nazar::nazar::nazar:
Bu shea butter benimde alnımda sivilceden kalma bir kaç senelik izi geçirdi...O yüzden her siparişimde bundan alıyorum:))Stok yapıyorum biter falan diye:))

kızlar yaaaa hangi yağı alacağımı şaşırdım valla :KK70:
kil sabununu haftada 4 kez kullansak , diğer günler lekeler için nar sabunu mu kullansak bak yine kafam karıştı of :KK43:

Bu shea butter benimde alnımda sivilceden kalma bir kaç senelik izi geçirdi...O yüzden her siparişimde bundan alıyorum:))Stok yapıyorum biter falan diye:))

bide ben nar çekirdeği ve pirinç kepeği yağı kullanıcaktım yanında shea butter mı alsam :KK43:((((( benimde sivilce lekelerim var :KK43:

Benım saç dokulmemde etkısını gordum bu karısımın ama sizde bir cilt problemi varmış bu probleme bu karısım ıyı gelır mı bılemıyorum ustelık bahsettıgınız probleme şimdi bir göz attım netten de "Deride daha çok aşırı yağlanma olan bölgelerde görülen seboreik dermatit, kızarıklık, sarımtırak kepeklenme ve hafif kaşıntı gibi belirtiler gösterir" diyor zaten yağlanma nedeniyle olan bir probleme yağ kullanmak ne kadar doğru olur acaba!!! :26:

bu rahatsızlık için kullanılmasını tavsiye ettiklerini söylemişti bi arkadaş burdan.. yağ bakımlarıyla sorunum yok, bu bende resmen alışkanlık oldu. düzeliyor tekrar başlıyor. doktor ilaç olan şampuandan verdi kullandım, tekrar başladı.. tavsiye ettiği normal şampuanda SLS vardı, buna da bağladım ben tekrarlamasını ve bu bakımı kullandım. umarım gitgide iyileşir...

Tatlım ilk kez yaptığın için kusma yapmış olabilir yani çok yıpranmış saçları dökmüş olabilir...Bir kaç gün sonra bir daha yap bakalım o zaman dökülme olmaması lazım bir gözlemle..
Ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum benim avuç avuç dökülme vardı saçlarımda bu dökülmeyi durdurdu..Ha arada çok az dökülme oluyor yıkarken yada kurutup tararken o da normal diyorum...
Ben maskeyi her saç yıkamamdan önce yani 2-3 günde bir ıslatıp nemlendirdiğim saçlarıma sürüyorum 1 saat kadar bekleyip yıkıyorum şampuanla üstünede yeni nesil pembe olan saç kreminden kullanıp çıkıyorum banyodan...Şükür hiç bir sıkıntım yok saçla ilgili...

canım ya çok teşekkür ederim, biraz moral oldu. insallah öyledir. senin dediğin gibi kullanayım ben de.. hafta 2 defa fln oluyor o zaman.. inşallah geçer benim de hem dökülme hem kaşıntı.. çok sağol canım..

bu rahatsızlık için kullanılmasını tavsiye ettiklerini söylemişti bi arkadaş burdan.. yağ bakımlarıyla sorunum yok, bu bende resmen alışkanlık oldu. düzeliyor tekrar başlıyor. doktor ilaç olan şampuandan verdi kullandım, tekrar başladı.. tavsiye ettiği normal şampuanda SLS vardı, buna da bağladım ben tekrarlamasını ve bu bakımı kullandım. umarım gitgide iyileşir...

Bence siz yine de doktora danıssanız daha ıyı olur yağ kullanımını, olumlu birşeyler yapayım derken olumsuz şeyler olmasın. Cilt problemlerı olunca farklı şeyler kullanmaktan urkuyorum ben doğrusu.

canım ya çok teşekkür ederim, biraz moral oldu. insallah öyledir. senin dediğin gibi kullanayım ben de.. hafta 2 defa fln oluyor o zaman.. inşallah geçer benim de hem dökülme hem kaşıntı.. çok sağol canım..

İnşallah canım sana da iyi gelir...Ben 2-3 sene çok çektim saçlarımdan..ama şu sıralar çok ama çok memnunum...Saçlarımda yok yoktu yani...Kuruluk,dökülme,kaşıntı,kepek..Korkunçtu saçlarım..Oturup ağlıyordum o derece yani:)Özelikle şampuanı kullanırken bayağı zorlandım ama şükür alıştı saçlarım:)

Canım kil sabunundan olabilir...Bir ara başka bir firmanın kil sabunun kullanıyordum..başlarda iyiydi fakat sonraları senin yazmış olduğun sorunlarla bende karşılaşmıştım ve direk sabunu çöpe atmıştım..Kil bayağı etkilidir..Bence sabununu değiştir..Daha yumuşak bir sabun kullanabilirsin....

Doğru söylüyorsun canım aloe vera var onunla yıkayım bari. Teşekkür ederim

kızlaar dün bakım yağı ve krem karışımını kullandım. hazırlayalı birkaç gün olmuştu, ancak zaman bulabildim.
saçlarımdaki kabuklanmalar ve kaşınmalar başgöstermişti, sebaroik dermatit dedikleri şeyden..
geçer ümidyle sürdüm hemen, durularken sorun olmadı yağlı kalmadı saçlarım. ama öbek öbek derler ya,saçlarım aynı o şekilde döküldü banyoda..
bu bakım yağlı kremi haftada ne kadar kullanabiliyoruz ve ne kadar zamanda etki eder, nolur aydınlatıverin beni bi :2:

tatlım ilk yıkaman olduğu için krem ya da maskelerde dökülecek olan saçlar baştan dökülüo sonra saç alışınca toparlanıo. Bi de güzelce durulaman lazım dermatit için. Çünkü kalıntı olursa daha kötü geri döner. İstersen doktora danış. Doa'ya sorduğumda bana bu kürü tavsiye ettiler. 2-3 güne bir yapıorum. Bi de saçlarını çok sıcak suyka mı yıkıyorsun? İnşallah faydasını görürsün.

Bence siz yine de doktora danıssanız daha ıyı olur yağ kullanımını, olumlu birşeyler yapayım derken olumsuz şeyler olmasın. Cilt problemlerı olunca farklı şeyler kullanmaktan urkuyorum ben doğrusu.

İnşallah canım sana da iyi gelir...Ben 2-3 sene çok çektim saçlarımdan..ama şu sıralar çok ama çok memnunum...Saçlarımda yok yoktu yani...Kuruluk,dökülme,kaşıntı,kepek..Korkunçtu saçlarım..Oturup ağlıyordum o derece yani:)Özelikle şampuanı kullanırken bayağı zorlandım ama şükür alıştı saçlarım:)

mlek bunları okuyunca işte çok umutlanıyorum. doktorun vereceği şeyleri biliyorum, gidip kendim alıp kullanırım yani. çünkü aynı şikayetlerle gittim.. ablam eczacı, biliyorum yani buna ne verilir.. ama çözüm oluyor, bikaç ay sonra tekrarlıor..
sedanurcum walla işte benim de öyle, herşey var... benim nası canım sıkılıyor döküldükce.. zaten dökülmeleri de bu kabuklanma ve kepeğe bağlıyorum... insallah ii gelir..

tatlım ilk yıkaman olduğu için krem ya da maskelerde dökülecek olan saçlar baştan dökülüo sonra saç alışınca toparlanıo. Bi de güzelce durulaman lazım dermatit için. Çünkü kalıntı olursa daha kötü geri döner. İstersen doktora danış. Doa'ya sorduğumda bana bu kürü tavsiye ettiler. 2-3 güne bir yapıorum. Bi de saçlarını çok sıcak suyka mı yıkıyorsun? İnşallah faydasını görürsün.

inşallah öyledir canım... cok umutlandım bu kez çünkü... cok sıcak suyla yıkamıyorum saçlarımı, sıcak olsa da çıkmadan soğuğa yakın su tutmaya çalışıyorum.. inşallah faydalı olur, çok sağol...

bu arada sonraki listeye shea de eklenmiş bulunuyor bu yorumlardan sonra...
sen 3lü yağ karışımı sürüp sabah nar sabunuyla yıkıyordun yüzünü değl mi canım, bu shea'yı ne ara kullanıyorsun?? :KK1:
ben de kullanmayı düşünüyorum da hepsini nasıl olacak o iş :KK53:

sen 3lü yağ karışımı sürüp sabah nar sabunuyla yıkıyordun yüzünü değl mi canım, bu shea'yı ne ara kullanıyorsun?? :KK1:

haha bende aynı durumdayım hangisini ne zaman sürücem :KK70:
kil sabunu+nar sabunu
pirin kepeği yağı+nar çekirdeği yağı+shea butter
melisa kremi :KK70:
napcam ben :KK70:

Kızlaaarrrrr, üst bacağımda bir yara vardı.. ağdadan sonra batık olmuştu bende onu sıkarak çıkardım.
Çıkardıktan sonra yara halinde kaldı orası hiç dokunmadım, kurcalamadım yarayı 4-5 aydır duruyodu orda ama canımı çok sıkıyodu. çünkü görüntüsü kötüydü.

1-2 Haftadır, düzensizde olsa SHEA BUTTER sürüyorum. günde aklıma her geldiğinde sürüyorum bazen unutuyorum hiç sürmüyorum.

Ve inanırmısınız GÖZLE GÖRÜLÜR BİR ŞEKİLDE GEÇTİ... gidiyo yara..siliniyo yaa...
İnanamadım resmen mucize..

Tü tü tü maşallaaaaahhhh diyeyim.

Hayran kaldım shea butter'a hayraaaaaaaaaaaannn...

İnşallah hep böyle mucize olarak kalır...

Daha önce hiç almadığım için bilemedim mazur görün:KK1: Bahsettiğiniz şu değil mi yani ikisi de ayn sanırım sadece gramajı farklı...

Eklentiler

• $aspjpeg.jpg
    $aspjpeg.jpg
    3,5 KB · Görüntüleme: 38
  • $aspjpeg (1).jpg
    $aspjpeg (1).jpg
    3,5 KB · Görüntüleme: 39

Canım ben prinç kepeği yağı+Nar çekirdeği yağını haftanın 5 gecesi sürüp yatıyorum sabahları nar sabunu ile yıkıyorum cildimi..1 gece kil maskesi yapıp üstüne nemlendirici sürüyorum..1 gece de sırf nemlendirici kullanıyorum.Gün içerisinde ufak tefek problemli olan cildimde bacaklarımda vs..yerlere shea butter kullanıyorum.Birde sürekli dudaklarıma kullanıyorum shea butter'ı..

Bu arada nemlendirici olarak melisa kremine Ladysubaru'nun tavsiyesiyle 1 tane evilgen ampul kırdım o şekilde kullanıyorum...
Ha birde hindistan cevizi yağı bekliyorum onu da haftada 1 gece sürüp yatmayı düşünüyorum..Birde hint yağı geliyor o da kirpiklere:)))
Elimde argan yağı var onu hiç kullanmıyorum..Bazen göz makyajımı temizlerken kullanıyorum..Bir de ozon yağı var onuda.Sivilce falan oldum mu üzerine sürüyorum hemen kurutuyor:)))
Artık doa yağ çıkarmasın ama..Dayanamıyorum alıyorum..:)Yer kalmadı sürmeye:)))

Canım ben prinç kepeği yağı+Nar çekirdeği yağını haftanın 5 gecesi sürüp yatıyorum sabahları nar sabunu ile yıkıyorum cildimi..1 gece kil maskesi yapıp üstüne nemlendirici sürüyorum..1 gece de sırf nemlendirici kullanıyorum.Gün içerisinde ufak tefek problemli olan cildimde bacaklarımda vs..yerlere shea butter kullanıyorum.Birde sürekli dudaklarıma kullanıyorum shea butter'ı..

nemlendirici olarak fesleğen - melisa mı kullanıyorsun canım?
maşallah ne kadar güzel bakıyosun sen cildine öylee
:KK16:

nemlendirici olarak fesleğen - melisa mı kullanıyorsun canım?
maşallah ne kadar güzel bakıyosun sen cildine öylee
:KK16:

Tatlım yaş bu ay 35 olucak..Gören 24-25 derdi..Sonrasında 7-8 ay büyük bir sıkıntı yaşadım..Yüzümü bile yıkamadan yatıyordum o derece moralsizdim..Sonra baktım kimse beni tanıyomuyor..Kendimi o kadar dağıtmıştım..sonrasında Doa yı buldum burdan..1 ayda eski halime döndüm...Bana 1 ay öncesinde ne hale gelmişsin diyenler şimdi şok oluyorlar:))Estetik mi oldun diyorlar:))))Bakım şart be canım.Hani derler ya bakarsan bağ bakmazsan dağ olur misali...:)

X