Erkek İnfertilitesi Doç.Dr Teoman Cem Kadıoğlu'nu Bilen Var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
yansimacim anlıyorum da sende takip ediyorsundur mutlaka varikosel ameliyatından sonra hamile kalanlar topiği var.orada birçok insan ameliyattan sonra hamile kaldı.bu bana çok umut olmuştu ameliyat olacaktık ve şu lanet morfoloji belasından kurtulacaktık.şimdi senin bu dediklerinle benim hiçbi çarem kalmamış oluyo.peki siz neler yapıyosunuz değerleri yükseltmek için canım.kaç yıldır bekliyosun bebeğini ve kaç yaşındasın canım.bizim yaşımızda genç sayılmaz ondan telaşım dahada artıyo ben 31 eşim 32 yaşında canım

ben 27 yaşındayım eşim 31. biz 2 yıllık evliyiz 6 ay korunmadan yumurtlama dönemlerine denk getirip aynı zamanda hızlı olsun diye 3-4 ay eşime keçiboynuzu vitamin filan vererek denedik. sonra dedik en iyisi bi spermiyogram yapalım bakalım herşey normalmi. ben zaten düzenli olarak jinekoloğa gidiyordum herşeyim normaldi. hatta dr.um bana ceket atsalar hamile kalacak bir kadınsın dedi. ama spermiyogram kötü çıktı. dr varikosel yok dedi. bebek konusunda çok olumsuz konuştu. sonra bizde araştırdık teoman beye gittik. o zamanki test sonuçları 300.000/ml ve 500.000/ml di. harekette düşük morfolojide düşüktü. ameliyat olsada %80 düzelme olur dedi teoman bey. yani yinede aşılama bile yapılamaz dedi. ama kalitesi artar filan dedi. tüp bebek için. bizde işte kaan aydosla konuştuk, başent üni.hastanesinde bir dr. la konuştuk tanıdık vasıtasıyla onlar kesinlikle ameliyat olmasın sadece zaman ve para kaybı olur dediler. çünkü sperm sayısı çok düşük. bu ya küçükken geçirilmiş kabakulak,yada geç inmiş testisten olmuştur yada doğuştan üretim böledir dediler. varikosel mesela 35milyon/ml olanlarda işe yarıyor olabilir. ama 1.000.000 altında pek işe yaramıyormuş.biz çok araştırdık tüm tıp kitaplarını karıştırdım nette sabahlara kadar araştırdık. biz direk tüp bebeğe karar verdik. çünkü benim eşimin hiç şikayeti yok varikoselle ilgili hemde 2 dr.yok dedi sadece teoman bey başlangıç seviyesinde var dedi. bizde tüp bebeği denicez tutarsa da ileride eşimin şikayeti olursa o zaman ameliyat olucak. benim eşim çok istiyordu bebek sahibi olmayı ben erteliyodum. ama şimdi beklemek ve denemek istemiyor %1 bile normal yolla hamile kalmak için şans vermiyorlar ve mucizelere inanmıyor. eninde sonunda tüp bebekle olacaksa şimdi olsun dedik. ben şu an eşime evicap (e vitamini), çinko ve mone diye bi tablet veriyorum. arı sütü bal polen keçiboynuzu da günde 2 kaşık veriyorum. tüp bebeğe kadar biraz düzelirse daha iyi olur dedik. arada bi daha spermiyogram yaptırcak o zmn görücez işe yarayıp yaramadıklarını. yani aslında bizimki erken teşhis. ben diyorum eşime 1 sene biz deneyelim diye. ama istemiyor. hatta bana boşuna korunmuşsun o kadar zaman diyip duruyor. benim aileme açtık konuyu ama onun ailesi henüz bilmiyor. kısmetse haftaya iğnelere başlıcam. transfer sonrası söylicez onun ailesine de. ben forumdaki o konuyu okuyorumda normalin biraz altındakiler hamile kalıyor bence. bizimki ağır oligospermatoza o yüzden beklemicez. morfoloji biraz karmaşık bir durum varikosel benim bildiğim testiste ısı artışı nedeniyle spermleri öldürüyor.yani canlı spermler azalıyor buda sayının düşmesi demek. morfolojiye etki ettiğini sanmıyorum. ben burda hareketi çok iyi sayısı çok iyi ama morfolojisi çok kötü olan kişilerde duydum tüp bebekte de sorun yaşıyorlar. sonuçta az da olsa sağlıklı sperm lazım. benim tüp bebek mikroenjeksiyon olcak IMSI yöntemiyle spermi normalden çok 12.000 kat büyütüp seçiyorlar böylece morfolojisi düzgün olanlar ayırt edilebiliyor. siz moralinizi bozmayın sizien sayı kaç? hareket filan?

ben 27 yaşındayım eşim 31. biz 2 yıllık evliyiz 6 ay korunmadan yumurtlama dönemlerine denk getirip aynı zamanda hızlı olsun diye 3-4 ay eşime keçiboynuzu vitamin filan vererek denedik. sonra dedik en iyisi bi spermiyogram yapalım bakalım herşey normalmi. ben zaten düzenli olarak jinekoloğa gidiyordum herşeyim normaldi. hatta dr.um bana ceket atsalar hamile kalacak bir kadınsın dedi. ama spermiyogram kötü çıktı. dr varikosel yok dedi. bebek konusunda çok olumsuz konuştu. sonra bizde araştırdık teoman beye gittik. o zamanki test sonuçları 300.000/ml ve 500.000/ml di. harekette düşük morfolojide düşüktü. ameliyat olsada %80 düzelme olur dedi teoman bey. yani yinede aşılama bile yapılamaz dedi. ama kalitesi artar filan dedi. tüp bebek için. bizde işte kaan aydosla konuştuk, başent üni.hastanesinde bir dr. la konuştuk tanıdık vasıtasıyla onlar kesinlikle ameliyat olmasın sadece zaman ve para kaybı olur dediler. çünkü sperm sayısı çok düşük. bu ya küçükken geçirilmiş kabakulak,yada geç inmiş testisten olmuştur yada doğuştan üretim böledir dediler. varikosel mesela 35milyon/ml olanlarda işe yarıyor olabilir. ama 1.000.000 altında pek işe yaramıyormuş.biz çok araştırdık tüm tıp kitaplarını karıştırdım nette sabahlara kadar araştırdık. biz direk tüp bebeğe karar verdik. çünkü benim eşimin hiç şikayeti yok varikoselle ilgili hemde 2 dr.yok dedi sadece teoman bey başlangıç seviyesinde var dedi. bizde tüp bebeği denicez tutarsa da ileride eşimin şikayeti olursa o zaman ameliyat olucak. benim eşim çok istiyordu bebek sahibi olmayı ben erteliyodum. ama şimdi beklemek ve denemek istemiyor %1 bile normal yolla hamile kalmak için şans vermiyorlar ve mucizelere inanmıyor. eninde sonunda tüp bebekle olacaksa şimdi olsun dedik. ben şu an eşime evicap (e vitamini), çinko ve mone diye bi tablet veriyorum. arı sütü bal polen keçiboynuzu da günde 2 kaşık veriyorum. tüp bebeğe kadar biraz düzelirse daha iyi olur dedik. arada bi daha spermiyogram yaptırcak o zmn görücez işe yarayıp yaramadıklarını. yani aslında bizimki erken teşhis. ben diyorum eşime 1 sene biz deneyelim diye. ama istemiyor. hatta bana boşuna korunmuşsun o kadar zaman diyip duruyor. benim aileme açtık konuyu ama onun ailesi henüz bilmiyor. kısmetse haftaya iğnelere başlıcam. transfer sonrası söylicez onun ailesine de. ben forumdaki o konuyu okuyorumda normalin biraz altındakiler hamile kalıyor bence. bizimki ağır oligospermatoza o yüzden beklemicez. morfoloji biraz karmaşık bir durum varikosel benim bildiğim testiste ısı artışı nedeniyle spermleri öldürüyor.yani canlı spermler azalıyor buda sayının düşmesi demek. morfolojiye etki ettiğini sanmıyorum. ben burda hareketi çok iyi sayısı çok iyi ama morfolojisi çok kötü olan kişilerde duydum tüp bebekte de sorun yaşıyorlar. sonuçta az da olsa sağlıklı sperm lazım. benim tüp bebek mikroenjeksiyon olcak IMSI yöntemiyle spermi normalden çok 12.000 kat büyütüp seçiyorlar böylece morfolojisi düzgün olanlar ayırt edilebiliyor. siz moralinizi bozmayın sizien sayı kaç? hareket filan?
sayı ml de 48milyon.toplamda 192 milyon.total motilite %65.ileri hareketli %19. yav.ileri hareketli %33.yerinde hareketli %13. hareketsiz %35 morfolojide %3 .morfoloji hariç diğer değerler normal eşimin doktoru hamile kalması lazım eşinin bu değerlerle demiş hatta lab sorumlusuda aynısını demiş sorun yok falan ama olmuyo işte.ama nette yaptığım araştırmalarda %4 dün altındaki morfolojide aşılama bile önermiyorlar biz yinede yaptık geçen ay ama tutmadı.bide bu morfolojinin alt değer aralığını %4 e düşürmüşler ikinci testte ilkinde %14 tü onada kafam karıştı.bunu nasıl değiştirebiliyolarki anlamadım.senin yaptığın araştırmalarda morfoloji için bulduğun birşey varmı canım

Son düzenleme:
morfoloji krugere göre %14 alt sınır ama %4 en alt sınır diye biliyorum ben. bence ameliyat olmasına gerek yok bitkisel kürlerle dr vereceği vitamin ilaç vs. ile deneyin derim ben. zaten aşılama nın normal yoldan gebelikten farkı %2-%5 fazlaymış. öle demişti benim jinekoloğum. sonuçta sizin sayı normal harekette normal ama yapıları bozuk. yumurtaya ulaşıyorlardır ancak yapıları normal olmadığı için dölleyemiyolardır. siz dr detaylı sorun bence napalım diye. ben eşimi ikna edebilirsem bu cmtsi spermiyogram yaptırtiim.bakalım bitkisel şeyler ve vitaminler işe yaramışmı.

sayı ml de 48milyon.toplamda 192 milyon.total motilite %65.ileri hareketli %19. yav.ileri hareketli %33.yerinde hareketli %13. hareketsiz %35 morfolojide %3 .morfoloji hariç diğer değerler normal eşimin doktoru hamile kalması lazım eşinin bu değerlerle demiş hatta lab sorumlusuda aynısını demiş sorun yok falan ama olmuyo işte.ama nette yaptığım araştırmalarda %4 dün altındaki morfolojide aşılama bile önermiyorlar biz yinede yaptık geçen ay ama tutmadı.bide bu morfolojinin alt değer aralığını %4 e düşürmüşler ikinci testte ilkinde %14 tü onada kafam karıştı.bunu nasıl değiştirebiliyolarki anlamadım.senin yaptığın araştırmalarda morfoloji için bulduğun birşey varmı canım

sadece bir kez mi test yaptırdınız? dr lar en az 2 spermiyogram yaptırın diyorlar. bence siz başka bir lab. da tekrar test yaptırın.

sadece bir kez mi test yaptırdınız? dr lar en az 2 spermiyogram yaptırın diyorlar. bence siz başka bir lab. da tekrar test yaptırın.
hayatım 2.testi yaptırdık ondada morfoloji %2 çıktı diğer değerler hemen hemen aynıydı çok az bi düşme vardı benim doktorum bunun normal olduğunu her testte bukadar farkın olabileceğini söledi.hatta morfoloji içinde birdaha yapsa yüksek çıkabilir değişken çünkü dedi.biz iki testide aynı yerde yaptırdık medicana beylikdüzü tüpbebek merk.iyi biyer sanırım yani içime sindi en azından.ben nette değerlerimizi o zaman bi doktora göndermiştim hemen tüp bebek dedi mesela ama burada bize 1 yıl bekleyin dediler değerler iyi dediler hemen tüp bebeğe yönlendirmediler.he oldumu bebek olmadı belkide netteki doktorun dediği doğruydu bizim ancak tüpbebekle bebeğimiz olabilir.ama ben yinede beklemek istiyorum.yani sadece morfoloji okadar spermden elbet biri yolu bulur diyorumkaydirigubbakcemile3

bence medikal park bahçelievlerdeki dr. deniz ersev de gidin belki önerebileceği bir ilaç yada vitamin vardır. bitkisel kürleri deneyin faydasını gören arkadaşlar var. denemekten zarar gelmez. benim bile hala umudum var belki mucize olurda bu ay hamile kalırım diyodum. tüp bebekten hemen önce hamile kalanlar olmuş bu forumlarda. ama ben regl olucam galiba belirtileri başladı gibi 1 hafta öncesinden.

yani birde şöyle düşün okadar sayıda spermin sadece %3 ü normal baş-boyun ve kuyruk yapısındaymış bu da ihtimali biraz düşürüyor tabi.

yani birde şöyle düşün okadar sayıda spermin sadece %3 ü normal baş-boyun ve kuyruk yapısındaymış bu da ihtimali biraz düşürüyor tabi.
malesef öle:bbo:ama ne yapayım bu morfoloji tam bi bela yapılacak pek bişeyi yok yani bende bardağın dolu tarafına bakıyom iştekafamçokkarıştıbcanım mone diye bi ilaç demiştin o ne için acaba bizde başlasakmıyerimseniben

onun içinde ginseng var sağlık bakanlığı onaylıymış burdaki forumlardan birinde okudum araştırdım aldık. içiyor günde 3 tane benim eşimde cinsel isteksizlik başladı bu bebek meselesinden sonra üzüldü çok ondan heralde. ama öle fazla bi etki yapmadı henüz ilk kutuda 1,5 hafta oldu içiyor.

mone yaz googla çıkıyor.erkekelrde ereksiyon, erken boşalma ve üreme kapasitesini arttırıyormuş. bi dr burdaki bayanlardan birinin eşine vermiş ordan duydum ben.

Cem bey varikosel olmadığını ama tıkanıklık olabileceğini söyledi. Çünkü eşimin menisi de normalden az geliyor. transrectal ultrason istedi. Kendi belirlediğimiz bir yerde çektirdik. Temiz çıktı. Sonuçlardan sonra eşime yapın bu demiş. Eşimin Morfolojisi %2, sperm sayısı 10 milyon civarı. Tüp bebek ve aşılama dene demiş. Tedavi vermedi. Temmuzda 3 yıllık evli olacağız. Aşılamada vakit kaybetmek istemiyorum. Temmuzdan sonra direkt tüp bebek denemeye karar verdik. şimdilik sadece bitkisel kürler deniyoruz.

onun içinde ginseng var sağlık bakanlığı onaylıymış burdaki forumlardan birinde okudum araştırdım aldık. içiyor günde 3 tane benim eşimde cinsel isteksizlik başladı bu bebek meselesinden sonra üzüldü çok ondan heralde. ama öle fazla bi etki yapmadı henüz ilk kutuda 1,5 hafta oldu içiyor.
canım bu bebek işi bizdede cinsel hayat bırakmadı artık bi görev haline geldi sanki öleki yumurtlama dönemi bitince sanki büyük bi yük kalkmış gibi oluyor üzerimizdenkaydirigubbakcemilevalla bilemedim şimdi bizde başlasakmı bu moneye.önümüzdeki hafta bi aksilik olmazsa eşim deniz erseve gidecek belki o ilaç verir onu bekliyim en iyisi.inşallah ilaç verir belki eşim ozaman daha fazla dikkat eder içmeye şimdi peşinde koşturuyorum.:kızgın:

Cem bey varikosel olmadığını ama tıkanıklık olabileceğini söyledi. Çünkü eşimin menisi de normalden az geliyor. transrectal ultrason istedi. Kendi belirlediğimiz bir yerde çektirdik. Temiz çıktı. Sonuçlardan sonra eşime yapın bu demiş. Eşimin Morfolojisi %2, sperm sayısı 10 milyon civarı. Tüp bebek ve aşılama dene demiş. Tedavi vermedi. Temmuzda 3 yıllık evli olacağız. Aşılamada vakit kaybetmek istemiyorum. Temmuzdan sonra direkt tüp bebek denemeye karar verdik. şimdilik sadece bitkisel kürler deniyoruz.
canım bizimde ikinci testte morfoloji %2 çıktı normalde %2 aşılama olmaz diye araştırmalarımda görmüştüm ama doktorum yıkanıyo falan dedi sayınız da iyi dedi o ay klomende kullanmıştım bukadar hormon almışken aşılama yapalım şansımızı birazdaha arttıralım dedi bizde biraz ümitlendik ve denedik ama tutmadı.nedeni morfolojimiydi yoksa olmayacaktıda ondanmı bilemem burada bu şekilde tutan aşılamalarda oldu sonuçta.hayatta mucizeler var bunu görüyoruz ama bu bizi bulurmu bunu bilemiyoruz işte.benim çok yakınımdan birinin yumurtasından biri yoktu eşinede varikosel denmişti ve ameliyat olmazsa çocuğun olmaz denmişti onların ozaman ameliyat olacak durumları yoktu artık herşeyi bir süreliğine bırakmışlardıki hamile kaldı:CüvCüv:diliyorumki bizim mucizelerimizde en kısa zamanda bizi bulur.amin:Saruboceq:

kadiogluna bizde gittik ilk muayenede varikosel yok dedi 2. de var ameliyat dedi. Valla nasil kactigimizi bilemedik . sonrasinda kac doktora gosterdik varikosel yok dendi . Kime guvenecegiz yaaaa istanbulda
Kaan Aydos cok iyi ve cok durust ama oda Ankarada

kadiogluna bizde gittik ilk muayenede varikosel yok dedi 2. de var ameliyat dedi. Valla nasil kactigimizi bilemedik . sonrasinda kac doktora gosterdik varikosel yok dendi . Kime guvenecegiz yaaaa istanbulda
Kaan Aydos cok iyi ve cok durust ama oda Ankarada
hayatım valla herkez bu adamı kötülüyo anlamadım bende sen git okadar eğitim al alanında ilklere imza at ama böle bi kötü şöhret yarat.akıl karı değil valla.ne diyim allah gözünü doyursun:sm_confused:canım biz beylikdüzü medicana gidiyoruz aslında o doktordan bi şikayetimiz yok varikoselden ötürü bize ameliyata gerek yok dedi eşimi hep motive etti normal yollada olur sizin çocuğunuz falan dedi ama ben yinede tek doktorla kalmak istemedim.kadıoğlundan zaten artık vazgeçtim.önümüzdeki hafta medical parkta doç.dr.deniz erseve gidecek eşim.siz istanbulda hangi yakada oturuyorsunuz.gidip memnun kaldığın önerebileceğin birileri varmı canıma.s.

hayatım valla herkez bu adamı kötülüyo anlamadım bende sen git okadar eğitim al alanında ilklere imza at ama böle bi kötü şöhret yarat.akıl karı değil valla.ne diyim allah gözünü doyursun:sm_confused:canım biz beylikdüzü medicana gidiyoruz aslında o doktordan bi şikayetimiz yok varikoselden ötürü bize ameliyata gerek yok dedi eşimi hep motive etti normal yollada olur sizin çocuğunuz falan dedi ama ben yinede tek doktorla kalmak istemedim.kadıoğlundan zaten artık vazgeçtim.önümüzdeki hafta medical parkta doç.dr.deniz erseve gidecek eşim.siz istanbulda hangi yakada oturuyorsunuz.gidip memnun kaldığın önerebileceğin birileri varmı canıma.s.

Medikal parktaki doktora esimde gitti hatta ilk doktoruda oydu aslinda memnun kaldik ama belamizi aradik unlu bir doktora gidelim dedik
bence medical parktakine gidebilirsiniz

Arkadaşım inşallah hayırlısı ile çoçuk sahibi olursun ama herkese güvenme doktorlar tamamen para peşindeler ticaret yapıyorlar yoksa çoçuk olmuş olmamış önemli değil onlar paralarına bakarlar istersen sana bir arkadaşın num vereyim ban yardımcı oldu şuan annne adayım ben 30 yıldan sonra bu meyveyi tattım
arkadaşım arkadaşın hakkında bilgi verirsen daha iyi olur.dr mu kendisi.sana ne konuda yardımcı oldu anlamadım:uhm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Medikal parktaki doktora esimde gitti hatta ilk doktoruda oydu aslinda memnun kaldik ama belamizi aradik unlu bir doktora gidelim dedik
bence medical parktakine gidebilirsiniz
evet canım şimdilik ilk ona gitmeye karar verdik bizde ama malesef eşim bu hafta yine gidemiyecek işleri çok yoğun eve bile geç geliyo:1no2:haftaya kaldı bizim işimiz deniz beye gittiniz sizde dimi medical parktaa.s.

Arkadaslar ben epeydir foruma girmiyorum ama bu basligi ve altinda yazanlari okuyunca farz oldu birseyler yazmak. Benim esim Eylul sonunda mikrocerrahi varikosel ameliyati oldu Teoman hocaya ve Ocak ayinda hamile kaldim, esimin sperm sayisi ve hareketi de 3 misli artti. Buraya yazilan bircok sey maalesef safsata. Teoman bey Capanin hocasi ve mikrocerrahi varikoseli 18 yil once Turkiyede Capada baslatan doktor. Simdi muayene ve ameliyat fiyati biraz pahali diye adami karalayanlar var. Ben defalarca muayenesinde sira beklerken insanlar ile konustum. capa da spermiyogrami kabul ediyor. capada ameliyat da yapiyor ama sira uzun tabii. en iyi o diye dünyanın birçok yerinden, anadoludan falan gelenler var. Ozelde 2 yerde ameliyat yapiyor, ve varikoseli olmayana senin varisin yok, ameliyata gerek yok deyip kesinlikle ameliyat etmiyor, ben şahsen kaç kere şahit oldum bekleme odasinda. Bir suru de ameliyat sonrasi hamile olan gordum. Ben kendisine hep guvendim. Boyle cok kiymetli hocalarimizin degerini bilelim. Ben ozel hastanelerdeki uzman doktorlara guvenecegime Capa gibi universite hocalarina guvenelim derim zaten o doktorlara da ameliyatlari ogretenler universitedeki hocalar degilmi sonucta. Neyse sonucta her kes kendi bacagindan asiliyor, zaten hamile kalanlarin cogu da benim gibi pek ugramiyor artik buraya. sonucta ben Teoman Kadioglu hocaya Allah razi olsun diyorum ve varikosel veya erkek kisirligi var ise kesinlikle en guvenilir ve dogru adres oldugunu dusunuyorum. Insallah saglikli dogum haberimi de sizlerle paylasirim kardesler...

X