Doğum izni parası

betulrahimi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2022
793
181
22
Çalışıyorum 1 senedir ay i yerdeyim doğum izni varmış 2 ay doğum öncesi 2 ay doğum sonrası doğum iznini erden nasıl alicam bilmiyorum 10 haftalığım şua birde biri bana 6 ayda emzirme parası alıyorsun dedi şimdi ben 5 aylıkken izne çıksam 2 ay daha sonra kaç ay daha kullanmam gerekiyor hiçbir şey anlamadım herkes şuan 2 aylığına çıkabilirsin diyor

Bildiğim kadarıyla doğum izni ayrılmıyor, yani 7 aylıktan itibaren 2 ay çıkıp doğum sonrasına da 2 ay bırakılıyor ve 4 ay peş peşe izin yapmış oluyorsunuz. Doktor onayıyla 37.haftaya uzatabilirsiniz ama izni, bizim arkadaş zaten evden çalışıyorum bari çocuğumla daha çok vakit geçireyim diye 37'de çıktı izninin çoğunu bebek doğduktan sonra kullanmış oldu

Bildiğim kadarıyla doğum izni ayrılmıyor, yani 7 aylıktan itibaren 2 ay çıkıp doğum sonrasına da 2 ay bırakılıyor ve 4 ay peş peşe izin yapmış oluyorsunuz. Doktor onayıyla 37.haftaya uzatabilirsiniz ama izni, bizim arkadaş zaten evden çalışıyorum bari çocuğumla daha çok vakit geçireyim diye 37'de çıktı izninin çoğunu bebek doğduktan sonra kullanmış oldu
Aslında araştırmam gerekiyor ben bundan hiçbir şey anlamadim

X