doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hamile kalanlar

Merhaba canim bende 5 sene hap kullandim.Eylülde biraktim Haziranda hamile kaldim.Sanirim bünye meselesi benimki biraz uzun sürdü.

kızlar bugün dr.gittim sağ kasığımda ağrı var diye ben yumurtalık tan şüpeleniyordum fıtık varmış zorlamicaksın dedi kasık fıtığı genelde erkeklerde görülürmüş ama varmı aranızda bu derdi çeken

kızlar ben 2 ay once hapı bıraktımm 10gundur adet gecıkmem var ama evde yaptgımı testte hamıle cıkmadım neden gecıkmem oldu acaba delırcem

ya bende ginera kullanıyordum bu ay bıraktım eee ne zaman kalırım aceba

ben de beş ay kullandım sonra bıraktım sanıyorum ki etkisi üç- dört ay sürer ama nerde şak dedim hiç adet görmeden hamile kaldım, umarım bunun bebğe bir zararı yoktur.

benim arastırmalarıma gore hapı bıraktıktan sonra en az 1 ay da olsa adet gormek gerektıgı dr una bı danıs yınede umarım bebege bı zararı yoktur.

slm kızlar bende düğünümden 1 ay önce basladım yasmin kullanmaya.yani 2006 temmuz ayından 2007 mayısa kadar içtim.mayıs ayından beri korunmuyoruz aksine olsun diye elimizden geleni yapıyoruz ama hıcbısey yok. dr kontrolüne gıttım hormonlar falan yumurtlamam hersey normal.zaten ılacı bırakınca acayıp adet duzenım bozuldu.son 2 aydır 28 gunde bır olmaya basladı.bence daha yeni toparlandı rahim.dolayısıyla bu aylarda umudum var. yeni öğrendiğim bişeyi soyleyım ayrıca korunulmayan ılk ayda hamılelık yuzdesı %23 le baslarmıs ve her ay yukselırmıs.9 ayda falan % 90 a cıkarmıs.allah hepımıze gostersın ınsallah.

ya bende ginera kullanıyordum bu ay bıraktım eee ne zaman kalırım aceba

bende ginera kullanmıştım, bu konuyu açtığımda bende çok sabırsızdım, ben şuan hamileyim, hapı bıraktıktan sonra 4.ayda hamile kaldım, inşallah en kısa zamanda sende bu mutlu haberi alırsına.s.

bende bir bucuk sene belarayi kullandim.. doktrum basda demisde bana.. bir bucuk sene kullan en fazla sonra alti ay ara ver diye.. bende 3 ay önce biraktim.. 3 ay daha beklicem.. ondan sonra baslicaz bakalim denemelere sengözlerimebaksanab

allahim hayirlisini verir insallah :nazar:

kızlar konuyu en başından beri okudum.ne kadar dogru düşünüyorum bilmiyorum ama şöyle bir tez geliştirdim.yasmin kullananlar daha geç hamile kalmıslar veya hala beklıyorlar ama konuyu acan arkadasımız dahıl genera kullanan arkadaslar 3. yada 4. aylarda hamıle kalmıslar.istisnalar hariç tabi. ben genel olarak bakınca boyle gordum.yasmin su anda koruması en yüksek ve yan etkisi en az olan bi ilaç ama korumasının yüksekliğinden dolayı bırakınca vücut 6 ay kadar toparlanma ile geçiriyo.

bende evlendıgım gunden ıtıbaren d.k hapı kullandım 6 ay boyunca felan sonra hapı bıraktım bebek ıstıyos dıye 15 gun vardı hastalıghıma o ay adet oldujm ondan sonrakın ay hemen hamıle kaldım şimdi 37 haftalık gebeyim

slm arkadaşlar
ben 5 ay düzenli doğum kontrol hapı kullandım geçen ay bıraktım ve anne olmak istiyorum sizce nekadar zaman alır hamile kalmak, bide hap ile korunduktan sonra hamile kalan arkadaşlar varsa bana blgi verebilirlermi bu konuda, fazla acele ediyorum galiba:asigim:

:) SLm Arkadasım Bende Senın gıbı 5-6 ay hap Kullandım ve Son bı Ay bıraktım Tabı Hamıle kalmak ıcın degıL Esımle aramdakı Sorunlardan dolayı:) Ama Bıraktıgım Ilk Ay hamıLe Kaldım ve Suan 7+2 hamıleyım:) Darısı basına ıns sende hamıs kalırsın tez zamanda

bende bubuş sana katılıyorum.ilk kızıma hamile kalmadan önce sağlık ocaklarının verdiği hapı kullandım ve bırakınca 2. ayda hamile kaldım.doğumdan sonra yasmine başladım ve 5 sene kullandım.ikinci bebeği düşünmeye başlayınca bıraktım ve tam 5 ay oldu ve henüz hiç bir şey yok ve bugün hastalandım.üstelik bu ay çatlatma iğnesi ve yumurta takibi yaptırmama rağmen.bencede yasminin etkisi uzun süre geçmiyor.

selam kızlar.. Ben aranıza yeni katıldım.. Ben de bebek isteyenlerdenim. 20 aylık evliyim ve 8 aydır korunmuyorum ama hala birşey yok. Bubus eğer tahminlerinde doğru isen bende yasmin kullananlardanım.. Allah her isteyene hayırlı evlatlar nasip etsin

slm kızlar bende sizin gibi dogum kontrol hapı kullandım.3 aydır bende bebek istiyordum bugün ögrendim hamile oldugumu.size tavsiyem yumurtlama döneminizi kesfedin banada arkadasım tavsiye etti hemen hamile kaldım bana kalsa bir sene ugrasırdım.umarım hepinizin bebisi olur burada yazısırız

bende ilk evlendiğim günden itibaren dr kontrolünde miranova kullandım hapı bıraktıktan 3 ayımda hamile kalmıştım.şuan oğluşum 3,5 yaşında :nazar:

slm arkadaşlar
ben 5 ay düzenli doğum kontrol hapı kullandım geçen ay bıraktım ve anne olmak istiyorum sizce nekadar zaman alır hamile kalmak, bide hap ile korunduktan sonra hamile kalan arkadaşlar varsa bana blgi verebilirlermi bu konuda, fazla acele ediyorum galiba:asigim:

canım ben de hap kullandım 10ay sonra hamileee kaldım çok stres yaptım umarım sen hemen kalırsın...stres yapmamaya çalış canım...ben şimdi hamişim 9 haftalık canım...

kızlar ben şubatın 9 unda bıraktım şimdi hamişim 5 haftalık

bende bubuş sana katılıyorum.ilk kızıma hamile kalmadan önce sağlık ocaklarının verdiği hapı kullandım ve bırakınca 2. ayda hamile kaldım.doğumdan sonra yasmine başladım ve 5 sene kullandım.ikinci bebeği düşünmeye başlayınca bıraktım ve tam 5 ay oldu ve henüz hiç bir şey yok ve bugün hastalandım.üstelik bu ay çatlatma iğnesi ve yumurta takibi yaptırmama rağmen.bencede yasminin etkisi uzun süre geçmiyor.

cnm sadece burda degıl gunluk hayattada bakıyorum etrafıma yasmın kullananlarda bısey yok bu nasıl hapmıs anlamadım 10 ay oldu bana.tabı ben bunu kesfedene kadar acayıp panık oldum doktor doktor gezdım.stres yaptım her ay.sonra jeton dustu bende.butun testlerım hormonlarım ultrasonum normal cıktı. sonra dedımkı ya ben nıye doktor doktor gezıyorum bu hap tembellık yaptı sımdı stresım gıttı ıcım rahat kendı halıne bıraktım
artık o bacakları havaya dıkmeler,ates olcumu yok yumurtlama gunu bu ay hepsını bı kenara bıraktım.once bı rahatlamak lazım sonra allahın ıznıyle kendılıgınden olur bence.sızlere tek tavsıyem esınızın beslenmesıne dıkkat edın tabı kendınızede sonrada noo stressssssss baska caresı yok.ısteyen herkese versın allahım.

X