doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hamile kalanlar

kızlar ben şubatın 9 unda bıraktım şimdi hamişim 5 haftalık

cnm hayırlı olsun allah saglıklı bır bebek versın sana hapı bırakınca keske 1 ay daha adet olsaydın.doktorların onerısı bu.sen ne kullandın cnm dogum kontrol hapı.

canım ben de hap kullandım 10ay sonra hamileee kaldım çok stres yaptım umarım sen hemen kalırsın...stres yapmamaya çalış canım...ben şimdi hamişim 9 haftalık canım...

yagmur cum benımde bu ay 10 oldu senın yazını okuyunca ıcıme bı umut dogdu anlatamam.stresı yendım ben ve artık ek bır caba harcamıyorum.bakalım hayırlısı.sen ne kadar hangı hapı kullandın.

selam kızlar.. Ben aranıza yeni katıldım.. Ben de bebek isteyenlerdenim. 20 aylık evliyim ve 8 aydır korunmuyorum ama hala birşey yok. Bubus eğer tahminlerinde doğru isen bende yasmin kullananlardanım.. Allah her isteyene hayırlı evlatlar nasip etsin

benım 10 ay oldu cnm canını sıkma sakın stres yapma.ben bı ara acayıp yogunlastım bu konuya adet duzenım bıle baktım degısıyo kı o daha zararlı bısey.artık rahatım doktora gıttım kontrollerımı oldum hıc bısey cıkmadı cok sukur.eşimide test için doktora gıtmesını ıstemedım erkeklerın stresı daha onemlı cunku.onu o psıkolojıye sokmak ıstemedım o yuzden kendınıze söz verin.ben ve eşim gayet sağlıklıyız allahın ıznıyle zamanı gelınce saglıklı bır bebegımızde olacak dıye.

Bubus cum teşekkür ederim güzel yorumların için. Söylediklerinde çok haklısın. Allah kısmet ettiği zaman bebeğimiz olacaktır.

:1hug:
canım ben de hap kullandım 10ay sonra hamileee kaldım çok stres yaptım umarım sen hemen kalırsın...stres yapmamaya çalış canım...ben şimdi hamişim 9 haftalık canım...

canım teşekkür ederim, konu baya eski bende şuan 9 haftalık hamileyim, seninde bebeğin hayırlı olsun, ben bıraktıktan sonra 4. ayda kaldım, allah isteyen herkese nasip etsin, stres çok önemli bi etken, o anı yaşayın unutun herşeyi, inşallah en yakın zamanda hamiş haberlerini alırız herkesin

Ben iki yıl hap kullanıp bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım. Şimdi oğluşuma kavuşmak için gün sayıyorum.

slm bende 10 ay kullandım bıraktıktan 7 ay sonra hamile kaldım :)

slm arkadaşlar
ben 5 ay düzenli doğum kontrol hapı kullandım geçen ay bıraktım ve anne olmak istiyorum sizce nekadar zaman alır hamile kalmak, bide hap ile korunduktan sonra hamile kalan arkadaşlar varsa bana blgi verebilirlermi bu konuda, fazla acele ediyorum galiba:asigim:

bende 1 buçuk sene doğum kontrol hapı kullandım bıraktıktan 10 ay sonra hamile kaldım çok stres yaşadım ama oluyo siz stres yaratmayın birde hiçbi korunma yöntemi kullanmadan da böyle bekleyen arkadaşlar var biliyorum bunun hapla ilgisi yok bence bi arkadaşım var 5 sene kesintisiz kullandı hap ama bıraktığı ay hamile kaldı..hormonlarına bağlı canım...umarım en yakın zamanda hamile kalırsın...

bende yaklaşık 3 yıl gınera kullandım,bıraktıktan 2 yıl sonra hamıle kaldım,bende çok stres yapmıştım ama streste etkılı oluyor,ayrıca bu bunyeyle alakalı kızlar merak etmeyın,bazısında 2-3 ay,bazısında daha fazla

arkadaşlar birşey sormak istiyorum.

3 yıllık evli bir arkadasım var. hap kullanıyor korunmak için. 8 aydır. ama bu ay 2 hafta ara vermiş ve yine hapa başlamış. sizce hamilelik riski varmı?

Merhaba.
Adetlerim doğum sancısı gibi geçtiğinden ilkin dr tavsiyesiyle evlenmeden önce,lise bittikten sonra doğum kontrol hapına başladım dr 6 ay kullan bırak demişti bıraktığımda adt sancılarım tekrar başladı ve ben nerdeyse 4 gün sancılardan dolayı ölüp ölüp diriliyodum.Aynı dr a gitmeyi denk getiremedim başka dr da kendi dr un yazsın ilacı diye salladı beni maalesef.dr bi akrabamda kendisinide kullandığını bi zararı olmayacağını söyledikten sonra ben kendim karar verip doğum kontrol hapı kullanmaya başladım adet dönemlerim çok rahat geçti. Yaklaşık 7 senedir belki de daha fazla hap kullandım.1 sene 4 aylık evliyim 8 ay oldu hapı bırakalı bebek düşündüğümüz için.Ve ben şükürler olsunki hiç çabalamadan hamile kaldım 8 haftalık hamileyim.Allah bütün isteyenlere nasip etsin İnşallah.Bi arkadaşında dediği gibi bu bünyeyle alakalı dr a sorduğumda oda aynı şeyi söyledi hap kullanıp bırakan arkadaşlar korkmayın olmuyo diyede iyice kendinizi strese sokmayın stres baş düşmanız biliyorsunuzki.
Herkese iyi günler.

Merhaba bende 2 yıl hap kullandım, bıraktıktan sonra ilk ay bişey olmadı. İkinci ay hamile kaldım, bizimki de hızlı çıktı, nerden baksan doktorlar 6 ay diyorlar. Ama hiç belli olmuyor. Tam zamanında oldu, inşallah sizlerinde en kısa zamanda müjdeli haberlerini alırız.

Ben de 1 yıla yakın ginera kullandım. Bıraktıktan sonra ikinci ay hamile kaldım...

bende bıraktığım ay hamile kaldım ama 6 ay ya da 1 sene beklememi önermişti doktor eğer olmazsa

Merhaba Hanımlar,
Ben de yaklaşık 2 yıldır hap kullanıyordum,bırakalı 2 ay oldu ve şu an 4 haftalık hamileyim :)
Bence bu tamamen kişinin fiziksel yapısı ile alakalı,bu kadar stres olup kafanıza takmayın,rahat olmak gerek biraz.zamanı gelince elbette olacaktır ama genelde doktorların tavsiyesi 6 ay korunmasız ilişkide hamile kalamıyorsanız doktora başvurmanızdır.
Bu da benim naçizane tavsiyemdir ,

ben kızımdan sonra hemen hemen 2.5 sene kullandım bıraktıktan 3 ay sonra adet düzensizliği başladı.Çoğu zaman hapla adetim geliyodu.En sonunda oktor hormon testi yaptı bişey çıkmadı.8-9 ay sonra yakalaşık adetliyken gel bide ozaman test yapalım dedi ben o ay adet beklerken hamile olduğumu öğrendim tam bir mucizeydi benim için.Şimdi 33+4 haftalı hamileyim darısı tüm bebek isteyenlerin başına.Hap bünye meselesi bence kimi hemen kalıyo kimi geç.

slm kızlar bende 1sene yasmin dogum kontrol hapı kullandim bıraktıgım ay hamile kaldım.bu kadar cabuk olmaz diyordum ama oldu simdi 40 haftalık oldum kızmın dogmasını bekliyorum bu nasib işi rabbim herkese hayırlı yavrular nasib etsin..

X