Dogum parasi var birde sut parasi mi var

MerveCelik80

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
41
14
24
Merhaba Hayirli aksamlar
Bir arkadas dogum yapti bende ilk defa duydum dogum parasi aliyorum. Birde sut parasi var dedi onu nasil nerden alacagim diyor bende biomiyorum dedim. Acaba bilgisi olan var mi

Doğum parası ilk çocuk için 300 , süt parası 100küsür , tek seferlik alabilirsiniz başvuru sgk dan yapılıyodu yanlış hatırlamıyosam.

Doğum parası ilk çocuk için 300 , süt parası 100küsür , tek seferlik alabilirsiniz başvuru sgk dan yapılıyodu yanlış hatırlamıyosam.

Kuzum peki bunu dogumdan sonra hemen alabiliyormusun hem dogum hemde sut parası. Yoksa kayit yaptirip sonrami hesaba yatiriliyor
Hayır kuzum doğumdan 3 ay mı 5 ay mı sonra yatiyo yanlış hatirlmiyorsam yok kuzum dogum yatis yaparken orda doğum parası süt parası diye imza attirmislar eşime .

Çalışan çalışmayan her anne alabiliyor mu bu süt parası i doğum parasını ilk bebemde aldım da süt parası almadım di

1 yıl önce Doğum yaptım süt parası almadım. Emzirme yardımı olarak da geçiyor. Çalıştığım için sadece Doğum parası verildi. Emzirme yardımı Yok dediler sormuştum bilemiyorum

Merhaba hamileyim çalışmakta olduğum firma son 2 ayıma kadar çalışmamı sonrasında da çıkışımı vermeleri gerektiğini söyledi, herhangi yasal bir hakkım olur mu bu durumda?

X