Doğumda sonra kacıncı ayda regl olunur

Slm arkadaşlar.Sütün koruması durumu çok riskli.Çevremde baya örneği var.Bence dikkat edilmeli. Sonuçta rızkı varsa gelir ama, tedbiri de bizden. He bu arada ben ben 1 ay regl olmadım diğer ay normale döndüm. Şu anda da ufak sapmalarla devam ediyor. Sanırım düzene girdi. Ayrıca ben de oğluma sadece anne sütü veriyorum. Ama regl olma süresini uzatmadı.

Benimde 7,5 ay oldu doğum yaptıgım hala olmadım bunun bi çözümü yokmu yaa adet söktürücü felan kullansak olmaz mıeyvahedigeldismile

slm arkadaşlar ben 4o ım çıktıktan 10 gün sonra regl oldum acaba başka bişeymıydı kafam karıştı şimdi

Benimde 7,5 ay oldu doğum yaptıgım hala olmadım bunun bi çözümü yokmu yaa adet söktürücü felan kullansak olmaz mıeyvahedigeldismile
neden adet olmak istediğinizi anlayamadım. ben çok mutluyum böyle keşke ben de 1 yıl hiç olmasam. hiç bir sıkıntı duymuyorum, aksine kanamayla, pedle, karın, bel ağrısıyla falan uğraşmıyorum.

Evet o yönden bende çok mutluyum ii oluyor böyle de hem sıkıntı yapıyor bi yandan da doğum kontrol hapı kullanıcam ve her ay acaba die düşünmekten sıkıntı bastı olsam da ilaca başlasam die bekliyorumboshayallersmile

Ben de 6 ay oldu doğum yapalı ve adet olmadım. Ve olmasak ne güzel olur diyenlerdenim çünkü 14 yaşımdan beri 1 kez bile ağrısız sancısız, yataklara düşmeden geçirmedim. Hamile kaldığımdan beri çok rahatım. Ama bi konuya kafam takılıyor. Acaba doğumdan sonra hemen ya da kısa süre sonra adet görenler, benim gibi uzun süre görmeyenlere göre vücutlarında toparlanma daha çabuk mu oluyor? Adet görmek kilo kaybına yardımcı bir unsur mudur?

slm arkadaşlar ben 4o ım çıktıktan 10 gün sonra regl oldum acaba başka bişeymıydı kafam karıştı şimdi

zannetmem canım kafanı boş yere yorma...benimde 40 ım çıktı kanamam bitiyor gibiydi tekrar arttı adet olduğumu anladım 43. günde.bu ay yeniden oldum benim zaten öyle sorunlu da değildi adet düzenim periyodik olarak görürüm bundan sonra...

erken olanlarda sorun yok endişelenmeyin 41.gün olan bile var.bende 5 aydır olmadım bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. Benim de 4 aylık bebeğim var. Hala regl olmadım. Ama bu bana ciddi sıkıntı veriyor. Sanki patlayacak gibiyim. Regl olunca birden birkaç kilom gidecek gibi geliyor:)) Umarım bir an önce olurum, benim adet düzensizliğim vardı zaten. Hep bu sıkıntı hep bu sıkıntı...BElki doğumdan sonra düzelir diyorum:)))

kızlar sakın süt koyuyo felan güvenmeyin oda bünyeden bünyeye değişiyor.ilk oğlum 1 yaşındaydı daha adet olmamıştım eşimde kendi korunuyordu önlem aldığımız halde hamile kaldım 2, oğlum şimdi bir aylık yani zor olur dikkatli olun peş peşe büyütmek şimdi küçük emerken büyüğü ayağımda sallıyorum...

benimde kızım 4 şubatta 1 yaşına girdi yani 1 yıl 15 gü ndür adet olmadım bende bekliyorum mart ayı gelsin doktora gideceğim bir sorun mu var diye ayrıca bende hipotroit var 3-4 ay ilacımık kullanmadım değeri max. 4.2 iken benimki 12.2 ye yükselmiş acaba ondan dolayımı olmuyorum diye soracağım...

arkadaslar benım kanamam 51 ğün surdu 1 hafta sonra tekrar kanaman oldu 3 ğün falan surdu aradan 15 20 ğün ğectı tekrar kanamam oldu oda 4 ğün falan surdu ılk 2 ğün akıntı seklındeydı ama yınede cok kanama olmadı adet kanamasımı yoksa baska bıseymı bılmıyorum yınde aradan 20 ğün ğectı bende yıne kanama oldufisfisfisöğle umursayıp doktorada ğitmedım zaten doktora ğitmeyıde hıc sevmem.annemde 40 cıktıktan sonra 1 ay ıcınd adet olmus.korunmaya ğelınce esım korunuyor.korkuyorum hamıle kalmaktan yakınların hep bu korunma yontmıyle hamıle kaldıda...

39. gündeyim kanamam bitmişti yine başladı ama farklı, adet kanaması gibi,yoğun bi şekilde geliyo, annemi aradım o da böyle olmuş adet olmuşsun dedi, şaşırdım doktorumu aradım, adet olmuşum, bende 5-6 ay beklerim diye düşünüyodum ama, iyi oldu rahatladım valla sanki.

benim gibi mümkün olduğunca geç adet olmak isteyen varsa bir tavsiyem olacak...geceleri emzirmeye devam edin...ben hep mama takviyeli emzirdim ama nerdeyse 7.5 aylık bebeğim hala olmadım çünkü geceleri çok emziriyordum ta ki bu hafta başına kadar..şimdi gecede iki defa kalkıyoruz umarım yakında adet olmam:KK43:
bu tavsiyeyi bana burda bir hemşire vermişti...geceleri sık emzirdiğin sürece adet olma ihtimalin düşük demişti...

Bende geceleri çok sık emziriyorum gündüz calıstıgım için gece mama vermiyorum ondanmı olmadım hala acaba bugun doktorumu aradım şimdiye kadar nie bekledin gelseydin keşke ilaç verirdim dedi ben olmayı isteyenlerdenim o yüzden bu haber sevindirdi beni

37gün falan devam eden kanamam tam bitti dedim bir hafta sonra adet oldum iyimi:)gerçi hep düzenliydi benimki inşallah yine öle olur..yazık benim kocama ya büyük sabırsızlıkla bekliyordu bitsin diye:):)

zannetmem canım kafanı boş yere yorma...benimde 40 ım çıktı kanamam bitiyor gibiydi tekrar arttı adet olduğumu anladım 43. günde.bu ay yeniden oldum benim zaten öyle sorunlu da değildi adet düzenim periyodik olarak görürüm bundan sonra...

canım teşekkür ederim cevabın için...

süt kesinlikle korumuyoo bunu yaşayan biri olrak 6.aylık bir kızım var eylül 1 de doğum yaptım 34. gün adet oldum sözde korunuyorduk eşimle hemen hamile kaldım kzıım 3 aylıkken bende 1.5 aylık hamileydim kızımı hamile hamile emzirmişim üstelik ve süt bozuk olduğundan kızım sürekli kustu ve nihayet hamile olduğumu öğrendim tabiki aldırmak zorunda kaldım sezeryanlıydım dr da olmaz dedi ve kürtaj günlerce uyuyamadım vicdani rahatsızlığı bambaşka bişey hanımlar çok dikkat edin süt asla korumuyor
rabbim bebek isteyen herkese evlat nasip esin

Bende nerdeyse bir senedir olmadımmm. artık niye diye sormaya başladım. Hala emziriyorum gerçi ama yinede bu kadar uzun sürünce insan bazen niye diye düşünüyor. 5 martta kızım 1 yaşını bitiricek...

X