Doğumdan çok Korkuyorum!....

şekercik
çok sağol canım herkes korkutuyor ama ben dinlemek istemiyorum masus sırf insanları korkutmak için diyorlar allah senden razı olsun canım insan rrahatlıyor böyle şeyler duyuncaopuyorumnanaktan

cnm ben olumsuz ve korkutucu hikayeler duyduğumda hep her kadın farklıdır ben kolay doğurucam işte diyordum sen de öyle de
hayırlı doğumlar inş

Ya arkadaşlar ben mi çok soğuk kanlıyım? Korkmuyorum desem yalan olur ama paniklemiyorum en azından. Benimde ilk doğumum olacak. Eğer Allah bu yolu yarattıysa bi sorun olmadığı müddetçe en güzelinin doğal olan yol olduğunu düşünüyorum. Halen benimde oğlum dönmedi, 37.haftama giriyorum yarın ama başı kaburgama dayalı duruyor hala. Son kontrole kadar sezeryan ihtimalini konuşmayacağız bile doktorumla. Bir problem yoksa kesinlikle sezeryanı düşünmeyin. Allah sabrını verir.Kendinizi motive edin, korkutmayın.Aynanın karşısına geçip kolunuzu yukarı doğru kaldırın gözlerinizin içine bakıp "Acı çekmekten korkmuyorum! Bebeğim için değer. Güç bende artıııııııııııkkkk!" deyin. bakın korku morku kalıyor mu?

Merhaba arkadaslar bende 33 haftalik hamileyim epiduralli normal dogum yapicam.
Epidural anestezi : Sezeryadandan farklidir. Sezryan olarak adlandirilmasi yanlistir. Sezryanda operasyon ameliyat olur ve kasik bolgesinin ustune kesik atilara bebek o noktadan alinir bu sirada anne diger ameliyatlarda oldugu gibi tamamiyle bayitilmis bir haldedir. Kan basinci kontrol altinda tutulur. Epidural anestezi ya da agrisiz dogum olarak adlandirilan dogum seklinde ise anne adayinin belinde omurunun yanindan epidural anestezi uzmani bir kanal acar ve anne amelliyat haneye alinip dogum ani basladiktan sonra oradan agrilari hafifletici agri kesici ilac verilir. Boylelikle anne dogum sancilarini daha az hisseder.

Sezeryaninda Epidural anestesinin de riskleri cok dusuk olsada vardir. Yanlis yapilan Epidural anestezi sonrasinda olusabileccek riskleri doktorunuza sorabilirsiniz. Suda bir gercekki ikiside surekli yapilan islemlerde sonucta cerrahi olsun olmasin tum ameliyat oncesi kullanilan lokal anestezi ya da anestezilerin tamaminda risk vardir ama soyle dusunun dunyada milyarlarca ameliyat ve dogum yapiliyor ayni sekilde ciddi sonuclar yoktur.

NOrmal dogum ise dogum sonrasi annenin sagligina daha kisa surede kavusmasi ve bir sonraki hamileligini daha rahat gecirmesi icin yapilacak en dogru harekettir. Avrupa da ( ben Italya da yasiyorum ) ve Amerika da ( bir sure orda da yasadim ) Sezeryan annenin secenegine birakilmaz. Yani tum avrupali ve amerikali kadinlar hamileliklerinde hic bir risk tasimiyorlarsa sadece dogumdan korktuklari icin Sezeryan olamiyorlar.HEpsi normal dogum yapiyorlar ve son yillarda epiduralli dogumu tercih edebiliyiorlar.

Korkan arkadaslarima bende korkuyorum ama dogum yapan kadinlari ozellikle seyrettim. Elbette sancilarimiz olacak ama sole dusunun dayanilamayacak sancilar olsa dunyada bu kadar kadin nasil dogurabiliyor. Sizin onlardan kadin olarak ne farkiniz var ? Gerekli nefes egzersizleri ve fiziksel egzersizler yaparsaniz ayrica sakin olursaniz ( bunu doktorunuzada sorabilirsiniz ) dogum zamaniniz tahmin ettiginizden daha rahat gecebilir.Sonucta dunya ya bir insanoglu getirceksiniz ve bunun buyusunu dusunun ve tekrar tekrar dogum yapanlari. Burada ki cogu kadin normal epiduralsiz dogum yapiyorlar. Ben de epidurali sectigime pisman oldum ben onu tamamiyle cocugumun sagligini dusunerek istemistim. Su anda degistirmeyi bile dusunuyorum. Bagiran cagiranlarin olmasi cok normal bagirmak rahatlamanizi sagliyor ve nefes alisverisinizi rahatlatiyor eger bagirmazsaniz ve sancilarda kendinizi kasarsaniz nefeslerinizi dogru alamazsiniz ve dogum kanalinizi acilmasini geciktirir daha da cok sanci cekebilirsiniz .

allah herkesin yardimcisi olsun ama kendinize inanin ve dogumun cok cok dogal bir olay oldugunu unutmayiniz. Bir cok unlu manken kim varsa normal dgoum yapiyor ve doktorlarin hepsi normal dogumu tavsiye ediyor. Bunlari da aklinizdan cikarmayin sakin olun

herkesin hakkında hangi doğum şekli hayırlısıysa o olsun.ben aylarca normal normal dedim...ve sezeryandan korktum:KK70: 37+1 de doktora kontrole diye bi gittim sonra sancı var açılma var ve koca kafalı oğlum:KK70: ordan çıkamazmış çıkarsa kanamam çok olurmuş..rahim alınabilirmiş vs..... tabi zorunlu sezryan...o gece yatış verdiler ertesi gün sabah oğlum sağlıklı bi şekilde dünyaya geldi..ve hatta normal doğum olsaymış riskli bile olabilirmiş.çünkü küçükken oğlum kordona düğüm atmış...ve bu doğumda ancak anlaşıldı...Allah korumş yani... uzun lafın kısası normale kendimi hazırlamıştımda ama sezeryan hiçte korkulacak bi doğum şekli değilmiş..masaya yatıyosun uyuşturuyoar..sonra bi kalkıyosun karnında biraz ağrı ve bebeğin karşında:)doğumdan 1 hafta sonra oğluma alışverişe gitmiştim:KK70: sakın korkmayın...hakkımda hayırlısı diye dua edin..Allah sabrını veriyor...hepinize hayırlı doğumlar...

herkesin hakkında hangi doğum şekli hayırlısıysa o olsun.ben aylarca normal normal dedim...ve sezeryandan korktum:KK70: 37+1 de doktora kontrole diye bi gittim sonra sancı var açılma var ve koca kafalı oğlum:KK70: ordan çıkamazmış çıkarsa kanamam çok olurmuş..rahim alınabilirmiş vs..... tabi zorunlu sezryan...o gece yatış verdiler ertesi gün sabah oğlum sağlıklı bi şekilde dünyaya geldi..ve hatta normal doğum olsaymış riskli bile olabilirmiş.çünkü küçükken oğlum kordona düğüm atmış...ve bu doğumda ancak anlaşıldı...Allah korumş yani... uzun lafın kısası normale kendimi hazırlamıştımda ama sezeryan hiçte korkulacak bi doğum şekli değilmiş..masaya yatıyosun uyuşturuyoar..sonra bi kalkıyosun karnında biraz ağrı ve bebeğin karşında:)doğumdan 1 hafta sonra oğluma alışverişe gitmiştim:KK70: sakın korkmayın...hakkımda hayırlısı diye dua edin..Allah sabrını veriyor...hepinize hayırlı doğumlar...

benimde oğlumun kafası 2 hafta önden gidiyormuş,doktor doğum kanalına girmeyebilir dedi.Şu anda 35+4 günlük oldu.seninde böyle demişmiydi doktorun

Hep dualarımız bu yönde.Rabbim hakkımızda hayırlısını versin diyoruz.Sağlıcakla analı babalı büyüt bebeğini.....

Merhaba arkadaşlar , bende 34+5 hamileyim ve bu ilk bebişim tedirginliklerim var ama bende epidural normal düşünüyorum.En son kontrolümüzde oğluşum normal doğum pozisyonunu almıştı ama yine de dr um son haftalarda çatı muayenesi yapar durumu netleştiririz dedi.Bence korkup kendimizi boşuna kasmayalım bunca normal doğum yapan hanımlar olduğuna göre bizlerde hayırlısıyla başarabiliriz.Hepimize hayırlı ve kolay doğumlarrrr

benim en çok korktuğum şey alttan dikiş atılması bide o dikişi canlı canlı atıyolarmış artık dikişsiz normal doğum yok gibi bişey hep dikişli yapıyolar
onun için sezeryan olmak daha mantıklı geliyo eninde sonunda dikiş olacaksa üstten olsun

doğum bittikten sonra sen o dikişleri hissetmiyosun.ağrı kesici vuruyolar.zaten doğum sancısının yanında dikiş acısı nolcak yaaaa.
alttaki dikiş iyleşio hiç doğum yapmamış gibi oluyosun,ama üstteki dikiş geçiyo belki ama sorunları ömür boyu seninle.doğumda korkulacak en son şey dikiş bence...

normal dogumda tetanozz kan ignesi sakinlestirici yapıolarmıs hemen ilk geldiginde ??
dogruluk payı var mı

hayır canım.tetenoz un 1.sini 4.ayda,2.sini 6 da felan yapıolar.sağlık ocağında hamileyken yaptırıyosun.kan iğnesi felan yok zaten hamileyken ferro kullanıosun.yani doğuma gittinde sancın azsa serum takıolar sancının şiddetlenmesi için o kadar sakinleştirici felan ben böyle şeyler görmedim de, duymadım da.yalnış bilgiler almışsın canım....

evet arkadaşlar dr ne derse onu yapın o zaman onların işini kolaylaştırıyoruz ve bizimde işimiz kolaylaşıyor.doğal olarak.24 saatte doğuran varmış,ben 12 saate gene iyi doğurmuşum diyorum.dr iyi dinleyin.biede iyi araştırın.mesala çatala alınmadan sakın ıkınmayın.sancı odasında bağıran bağırana bir hemşire geldi ve dedi ki;doğum bağırınca kolay olmaz,bağırmayın.nefes alın,nefes verin.başka ülkelerde nefes alıp veverek doğuruyorlar bebeklerin beynıne oksijen gidio.sizler bağıra bağıra doguruyosunuz.o yüzden onların çocukları bizimkilerden zeki oluyo.bebeklerinizi burada bağırarak hayata 1-0 geride başlatıyoruz dedi.bol bol nefes alın verin bağırmak doğumu kolaylaştırmaz.ayrıca ıkınmayın çataldan önce ben ıkındım bilmeden.bebek geri gidiyodu.az kalsın sezeryana alcaklardı.nefes ala ala vere vere durumu geçte olsa kurtardım.normal doğurmayı başardım yani.inşallah hepinize normal doğumlar nasip etsin allah.o duygu insanın karşısına 1 yada 2 kez çıkar o duydu bence en büyük kutsallık tadını çıkarın.adı üstünde normal yani.bebeğimi doğurdum(başardım)diyebiliyorsunuz.:ecrin_bebek:

dogum yapmis biri olarak normal tercih edin derim.benim toplamda dogumum 2 saatte gerceklesti.ikinciyede bebekte bir problem olmadikca normal isterim.bir yaz yagmuru misali yagip geciyo,arkasinda günesli bir hava birakiyo:emir_bebek::ecrin_bebek:

katılıyorum canım.normal doğum ancak bu kadar güzel anlatılabilir.zemuszemus

Normal doğumda aksilikler olabiliyor.Bence en iyisi işi sağlama alıp sezaryen ile doğum yapmak.Ben hamileliğimin ilk zamanlarında normal doğum istemiştim ama çevremden normal doğum hakkında olumsuz şeyler duyduktan sonra korktum ve sezaryene karar verdim..Zaten karar vermesem bile mecbur sezaryen olacaktım çünkü bebekte taşikardi oluştu ve ben kontrol diye gittiğim gün acil doğuma girmek zorunda kaldım.Ama tabi sezaryen ile doğum yapıcaksanız ve maddi imkanınız da varsa mutlaka özel hastanede yapın derim ben....

canım benim komşum benden 1 ay önce doğum yaptı özelde 3 milyar para harcadılar.1 300 doğum gerisi masraflar felan.ama inan bana ziyarete gittiğimde inanamadım.ben ssk da yaptım benimle bile ondan daha güzel ve itinalı ilgilendiler.ssk da bu kadar ilgi ben i mutlu etti ve ben doğum bitene kadar onlara dua ettim.ve şuanda komşum sezeryan olduna bin pişman.en ufak şeyde ağrıları olyomuş,ağır kaldıramıyo ve yüksek yere uzanamıyomuş.ben normal yaptım.benimde dikişlerim çok fazlaydı.o sezeryandı ve hiç yatmadı.ben dikişlerimde dolayı 1 ay yataktan kallamadım.eşim pansuman aldı 10 dün sonra kendime geldim.bebeğimi hep yatarak emzirmiştim.şimdi ise hiç o acıları çeken ben değilim gibi,normale döndüm yani.ama o ömür boyu belki çekecek keyfe sezeryan olamanın acısını.birde ben normal doğurdum diye,hep benim altımda eziliyo.

doğum bittikten sonra sen o dikişleri hissetmiyosun.ağrı kesici vuruyolar.zaten doğum sancısının yanında dikiş acısı nolcak yaaaa.
alttaki dikiş iyleşio hiç doğum yapmamış gibi oluyosun,ama üstteki dikiş geçiyo belki ama sorunları ömür boyu seninle.doğumda korkulacak en son şey dikiş bence...
dikişten korkmayın arkadaşlar, cgmexin de dediği gibi, anlamıyorsunuz serum var bir de iğne yapılıyor benim 8 dikiş vardı valla bişey kalmadı:) herkesin farklı olur dikiş sayısı... bazılarının açılması çok olur hiç dikiş de atılmayabilir.
evet arkadaşlar dr ne derse onu yapın o zaman onların işini kolaylaştırıyoruz ve bizimde işimiz kolaylaşıyor.doğal olarak.24 saatte doğuran varmış,ben 12 saate gene iyi doğurmuşum diyorum.dr iyi dinleyin.biede iyi araştırın.mesala çatala alınmadan sakın ıkınmayın.sancı odasında bağıran bağırana bir hemşire geldi ve dedi ki;doğum bağırınca kolay olmaz,bağırmayın.nefes alın,nefes verin.başka ülkelerde nefes alıp veverek doğuruyorlar bebeklerin beynıne oksijen gidio.sizler bağıra bağıra doguruyosunuz.o yüzden onların çocukları bizimkilerden zeki oluyo.bebeklerinizi burada bağırarak hayata 1-0 geride başlatıyoruz dedi.bol bol nefes alın verin bağırmak doğumu kolaylaştırmaz.ayrıca ıkınmayın çataldan önce ben ıkındım bilmeden.bebek geri gidiyodu.az kalsın sezeryana alcaklardı.nefes ala ala vere vere durumu geçte olsa kurtardım.normal doğurmayı başardım yani.inşallah hepinize normal doğumlar nasip etsin allah.o duygu insanın karşısına 1 yada 2 kez çıkar o duydu bence en büyük kutsallık tadını çıkarın.adı üstünde normal yani.bebeğimi doğurdum(başardım)diyebiliyorsunuz.:ecrin_bebek:
benim arkadşm da ebedir, o tembihlemişti bana sakın bağırma bağırmak için haracayacağın gücü ıkınmaya sakla demişti ben de hiç bağırmadan doğurdum hep aklıma o geldi. ben 9da hast.deydim 9.55 te bebek doğdu :) Allah bu yolda herkese kolaylık versin kaydirigubbakcemile5

Ama o gün ve o dakikalarda sancıdan kıvranırken pek böyle düşüneceğimizi sanmıyorum.Kesin ağlayacağım acıdan,sıkıntıdan.Birde doğum süresi uzadıkça sabırda kalmıyordur eminim insanda.Bir an önce acılarımızdan kurtulmak için belki bizi kesin bile diyebiliriz.Allah yardımcımız olsun.Benim iyice sinirimi bozmaya başladı bu doğum sancısı olayı...

canım sancıdan ağlamak istiyorsun ama gözünden yaş bile gelmiyo bağırmaktan boğazın kuruyo.hele dediğin gibi doğumu ne zaman yapacanı bilmemek insanı mahvedeiyo.bizi kesin ne demek yaaaaa ayağa kallabilsem oradan kurtulmak için eve gidicektim o sancımla.insan o anda mantıklı düşünemiyo.oradaki herkesten medet bekliyosun,yardım istiyosun.ben doğuma giderken kurtarın beni diye önüme gelen hemşire,stajer kimi bulduysam sarıldım.onlarsa halime gülüyolardı.doğum bitti allahım bir daha doğurmam dedimde biz böyle dişyenleri çok gördük.1 yıl sonra gene gelirsin buraya dediler.:roflol:ama sağolsunlar ssk dr,ebe ve hemşirelerinden stajerlerden bile allah razı olsun çok muhteşem ilgilendiler:Saruboceq:

hepinize selamlar,
özellikle bütün doğum çeşitlerinden korkan ve ilk doğumunu yapacak arkadaşlara birkaç önerim olacak.
öncelikle olumsuzve kötü doğum anılarını anlatan kişilere kulak tıkamanız gerekiyor.
Ben ilk doğumumu 14 yıl önce yaptım. o zamanlar internet vs.olmadığı için doğumla ilgili kitaplar ansiklopediler okumuştum. çevremdeki insanlarda olumsuz doğum,hastane anılarını anlatmışlardı.haliyle ilk kez doğum yapacağım için bende çok korkmuştum. sezaryanla normal doğum arasında kararsız kalmıştım. ama sonuda normal doğuma karar verdik çünkü herşey yolunda gidiyordu. Hacettepedeki dr.rum 41.gebelik haftasına gelindiği (bebeğin susuz kalma riskinden dolayı) için bebeğin doğması gerektiğini belirtti. 20 yaşında genç bir anne adayı olarak kafamda binlerce soru ve endişelerle hastaneye yattım. öncelikle suyumu boşalttılar (merak etmeyin canınız yanmıyor) ve suni sancı verdiler. normal doğum sancısından biraz daha kuvvetli olduğunu söylediler. vücuduma adını bile bilmediğim birçok cihaz taktılar. bebeğin ve annenin kalp ritmini görmek, annenin tansiyonunu takip etmek ve ağrı eşiğini ölçmek için vs. bende daha önce okuduğum kitapta, doğum sancısı esnasındaki nefes alıp verme tekniğini uygulamaya başladım. ilk başlarda pisikolojik olarak ağrı hissetmediğimi sandım ve nefes alıp verme tekniğine ara verip ne olacağını görmek istedim inanın içimden ağrıdan dolayı bağırmak geldi ama kendimi tutup nefes alıp verme tekniğine tekrar devam ettim. 4,5 saat suni sancı çektim ve bir kere bile bağırmadım. hatta monitör başındaki bayan dr. benim ağrı eşiğimi üst çizginin üzerinde görüpde bağırmadığımı farkedince bana dönüp senin ağrın yokmu dedi. bende nefes alıp vermekten kısa bir fırsat bularak kısık sesle vaar dedim. dr.un yüzündeki ifade şaşkınlığını 14 yıl geçmesine rağmen unutmadım. bu arada rahmim 8 cm. açılmıştı fakat suyum boşaltılırken bebeğin eli başından önce geldiği için asistan dr.lar bebeğin elini itmeye çalışarak normal doğuma çabalıyorlardı. neyseki 4,5 saatin sonunda kendi doç.dr.um geldi ve neden haber vermediniz çabuk eşinden imza alın sezaryana alacağız dedi. bebeğin eli başından önde gelme pozisyonunda normal doğması imkansızmış. inanın suni sancı çekerken hiçbir ağrı hissetmedim. (dua ve nefes tekniğinin sayesinde) benim hobimde normal doğumda bebeğin çıkışı esnasında duyulacak acıydı. ama bir taraftanda dua ediyordum Allahım beni bu acıdan kurtar diye dua ediyordum. 4,5 saat ettiğim tek dua buydu. sezaryan kelimesini dr.un ağzından ilk duyduğumda duam kabul oldu dedim(doğum sancısı esnasında edilen bütün dualar kabul edilir derler.) aslında o korkumda yersizmiş çünkü ablam söyledi normal doğumun en zor kısmı doğum sancısıymış bebeğin çıkışı söylenenler kadar zor kesinlikle değilmiş. burdanda anlaşılacağı gibi iyi bir hastane ve tecrübeli bir dr., nefes alıp verme tekniği, soğuk kanlı olmak bu işin kuralı şimdi sorsanız hangi doğum şeklini seçersin diye farketmez derim. 18 haftalık 2.bebeğime hamileyim Allahım hepimize kolay doğumlar sağlıklı bebekler nasip etsin.

bencede canım normal doğumun en zor kısmı sancı çekmek.bencede orada yapılan dualar kabul edilirmiş.bende en çok omuzları nası çıkacak die korkuyordum.sadece omuzlarından.ama çatala girmek işin en kolay kısmı biede baktım ki bebeğim balık gibi çıkıverdi.ne omuzmuş ya kendimi boşuna korkutmuşum.bebek bütüm çıkıyor.balık gibiydi yaaaa inanamadım.en kolay an bebeğin çıkışıymış ohhhh dedim sonraaa:ecrin_bebek:

Canım o sancı geldiğinde nefesin kesiliyor kalakalıyorsun diyorlar.Yani nasıl nefes alacağızki?Ayrıca benim bir yerime ağrı girdiğinde tüm dikkatim o bölgeye kayar ve ağrı geçene kadar hiç hareket etmem nerdeyse ağlayacak gibi bağırırım.Birde inanılmaz sinirli oluyorum.Kendi vücudumu parçalamak geçer o an içimden.Etrafımdaki herkese saldırasım gelir.Düşük yaparken sancılıydım.Hiç durmadan 5 saat sancı çekmiştim ve hastanenin her yerine resmen yumruk atıyordum.Gelene geçene bağırıyordum.Hiç sakin bir tip değilim anlayacağın.Acım geçmediği sürece herkese kızgın oluyorum.Bu nedenle normal doğum konusunda hep tereddüt yaşıyorum.Herkesi kaçırcam yanımdan kimse bakmayacak bana diye.

asla canım tersler bağırırsan ilgilenmezler bence.onlara yardımcı olmayı dene ki onlar senin için için uğraşıyolar bunu unutma.onlara dua et kendine dua et.sana ellerineden gelen iyiliği yaparlar.kesinlikle dr dediklerini uygulaaa.onların işini kolaylaştırırsan seninde işin kolaylaşır...unutma ki onların işi sensin..
bende ilk doğumu yaptım.hiç korkmadım,araştırmadım,sadece başıma neler geleceğini merak ediyordum.anladığım kadarıyla seninde doğuma az kalmış bu sitelerde fazla gezme bence.hamileliğin tadını çıkarmaya bak.nasılsa bir şekilde doğurcan.inan doğurunca hamilelik günlerini özlüyorsun.bebeğini sağlıkla kucana al inşallah.hamilelinin tadını çıkar günlerinin kıymetini bil.kendini korkutursan doğumunu zorlaştırırsın.bak ben doğuma takılmadım neler yaşıcaksan sancı odasında bekle başına gelecekleri o anda yaşa ve bitsin.hastaneye girdikten sonra nasılsa bir şekilde çıkacaksın oradan.kucağında bebeğinle bakacaksın arkana...:Saruboceq:

canım benim komşum benden 1 ay önce doğum yaptı özelde 3 milyar para harcadılar.1 300 doğum gerisi masraflar felan.ama inan bana ziyarete gittiğimde inanamadım.ben ssk da yaptım benimle bile ondan daha güzel ve itinalı ilgilendiler.ssk da bu kadar ilgi ben i mutlu etti ve ben doğum bitene kadar onlara dua ettim.ve şuanda komşum sezeryan olduna bin pişman.en ufak şeyde ağrıları olyomuş,ağır kaldıramıyo ve yüksek yere uzanamıyomuş.ben normal yaptım.benimde dikişlerim çok fazlaydı.o sezeryandı ve hiç yatmadı.ben dikişlerimde dolayı 1 ay yataktan kallamadım.eşim pansuman aldı 10 dün sonra kendime geldim.bebeğimi hep yatarak emzirmiştim.şimdi ise hiç o acıları çeken ben değilim gibi,normale döndüm yani.ama o ömür boyu belki çekecek keyfe sezeryan olamanın acısını.birde ben normal doğurdum diye,hep benim altımda eziliyo.

"ben normal doğurdum diye,hep benim altımda eziliyo." bu sözlerinle anlatmak istediğin nedir? Ne yani sen normal doğum yaptın diye ondan daha mı yükseklerde görüyorsun kendini...Şahsen ben bu tür bir düşünceyi senin gibi anne olma olgunluğuna erişmiş bir insana yakıştıramadım.Sen zaten hastaneye ziyarete gidecek kadar samimi olduğun bir komşun hakkında bu tür saçma sapan düşüncelere sahipsen, söyleyecek pek bişey yok aslında.:eek:lmaz:Bu forumda sezaryenle doğum yapan birçok anne var ve senin düşüncene göre normal doğum yaptığın için biz senin altında eziliyoruz.Sen bayağı bir eskilerde kalmışsın arkadaşım ama hatırlatayım istersen 2010 yılındayız..Sana söyleyebileceğim daha çok şey vardı ama forum kuralları açısından bundan daha fazla bişey söyleyemiyorum...Ama şunu da aklına koy ki önemli olan ne şekilde doğurduğun değil,doğurduğun çocuğu kendine ve topluma yararlı bir şekilde yetiştirmektir arkadaşım...

Son düzenleme:
asla canım tersler bağırırsan ilgilenmezler bence.onlara yardımcı olmayı dene ki onlar senin için için uğraşıyolar bunu unutma.onlara dua et kendine dua et.sana ellerineden gelen iyiliği yaparlar.kesinlikle dr dediklerini uygulaaa.onların işini kolaylaştırırsan seninde işin kolaylaşır...unutma ki onların işi sensin..
bende ilk doğumu yaptım.hiç korkmadım,araştırmadım,sadece başıma neler geleceğini merak ediyordum.anladığım kadarıyla seninde doğuma az kalmış bu sitelerde fazla gezme bence.hamileliğin tadını çıkarmaya bak.nasılsa bir şekilde doğurcan.inan doğurunca hamilelik günlerini özlüyorsun.bebeğini sağlıkla kucana al inşallah.hamilelinin tadını çıkar günlerinin kıymetini bil.kendini korkutursan doğumunu zorlaştırırsın.bak ben doğuma takılmadım neler yaşıcaksan sancı odasında bekle başına gelecekleri o anda yaşa ve bitsin.hastaneye girdikten sonra nasılsa bir şekilde çıkacaksın oradan.kucağında bebeğinle bakacaksın arkana...:Saruboceq:

Biliyorum canım aksilik yaptıkça kaçışıyorlar yanından insanın.Ama işte acı çekerkende sakin kalmak çok zor.Eşim ne yapacağını şaşırıyor garibim 'a' dese öldürecek gibi bakıyorum yüzüne.Sakin ol der hep bana.Ama eldemi işte.Rabbim hepimizin yüreğini biliyor kullarını iyi tanıyor hakkımızda hayırlısı olsun...

Sezeryan yada normal kaderimizde ne yazılıysa onu yaşıyoruz hepimiz.Kimse yaptığı doğum şeklinden ötürü diğerinden üstün değildir.Sezeryanda iyi dinlenmek ve iyi bakılması önemli diye biliyorum.Eğer ameliyat olduğunu unutup kişi yaraları iyileşmeden iş yapmaya kalkarsa iyileşmesi çok uzun zaman alır bu da uzun vadede iş yaptığında yada ağır kaldırdığında yaralar tam iyileşmediği için acımasına yol açar.Çünkü aynı şeyi ablamda yaptı.Sezeryandan 3 gün sonra balkona çıkıp kilim çırpmış ve 40 gün sonra kontrole gittiğinde doktoru iyileşmediğini söylemiş.
Sonuçta öyle veya böyle hangi doğum şekli olursa olsun önemli olan bebeğin ve annenin sağlığı.Etrafımızdaki insanların çoğu biliyorumki bizi düşündükleri için iyilik olsun diye normal doğuma yönlendiriyorlar.Ha keza doktorlarda önceliği normal doğuma veriyor.Fakat her kadının fizik yapısı,yetiştiği çevre,ailesi,yaşadığı tecrübeler birbirine benzemiyor.Hiç yapamayacağını sandığımız biri normal doğum yapabiliyor yada kesin normal yapar dediğimiz biri son anda sezeryana giriyor.Ne yaşayacağımızı hiçbirimiz bilemiyoruz.Rabbim hepimiz için en hayırlısı neyse onu versin.Sonuçta bizi bizden iyi bilen bir tek O.

ay bende sinir oluyorum böle söyleyenlere kaynanamın görümcesinin gelin doğurdu ayy bidaha doğururm acılara dayanırım dedi kız sezeryan oldu kaynanam arkadan sanki bağıra bağıra esahtan bi doğum yapsa bari sezeryanı herkez yapar demezmii ayy dedim iyiki ben normal yapmışım yoksa laflarından canım sıkılıcaktı valla saçma normal doğumda sezeryanda allahın bilceği işşşş son dakkaya kadar ormal dersin karnında son hafta oksijensiz kalır sezeryana alırlar mühim olan bişekilde sağlıklı doğması bebişlerimizin

X