Doğumdan çok Korkuyorum!....

"ben normal doğurdum diye,hep benim altımda eziliyo." bu sözlerinle anlatmak istediğin nedir? Ne yani sen normal doğum yaptın diye ondan daha mı yükseklerde görüyorsun kendini...Şahsen ben bu tür bir düşünceyi senin gibi anne olma olgunluğuna erişmiş bir insana yakıştıramadım.Sen zaten hastaneye ziyarete gidecek kadar samimi olduğun bir komşun hakkında bu tür saçma sapan düşüncelere sahipsen, söyleyecek pek bişey yok aslında.:eek:lmaz:Bu forumda sezaryenle doğum yapan birçok anne var ve senin düşüncene göre normal doğum yaptığın için biz senin altında eziliyoruz.Sen bayağı bir eskilerde kalmışsın arkadaşım ama hatırlatayım istersen 2010 yılındayız..Sana söyleyebileceğim daha çok şey vardı ama forum kuralları açısından bundan daha fazla bişey söyleyemiyorum...Ama şunu da aklına koy ki önemli olan ne şekilde doğurduğun değil,doğurduğun çocuğu kendine ve topluma yararlı bir şekilde yetiştirmektir arkadaşım...

arkadaşım çok sert çıkmışsın lütfen kırıcı olmayalım.anlatmak istediğim kendisi keyfi sezeryan olduğu için pişman olduğunu söylüyo.arkadaşımı yermek için söylemedim.tehlikeli bir durum varsa tabiki sezeryan olunmalı.kendimi yükseklerde görmüyorum haşa.bencede önemli olan bebeklerimizin sağlıklı olması.:Saruboceq::Saruboceq:

ay bende sinir oluyorum böle söyleyenlere kaynanamın görümcesinin gelin doğurdu ayy bidaha doğururm acılara dayanırım dedi kız sezeryan oldu kaynanam arkadan sanki bağıra bağıra esahtan bi doğum yapsa bari sezeryanı herkez yapar demezmii ayy dedim iyiki ben normal yapmışım yoksa laflarından canım sıkılıcaktı valla saçma normal doğumda sezeryanda allahın bilceği işşşş son dakkaya kadar ormal dersin karnında son hafta oksijensiz kalır sezeryana alırlar mühim olan bişekilde sağlıklı doğması bebişlerimizin

katılıyorum canım sana.allahın bileceği iş.bende son anda sezeryana gidiyodum okumuşsundur belki.ama son anda normal oldu.allah ne derse o.hesapta olmayan şeyler olabiliyo bazen.:Saruboceq:

çok çok çok doğru........normal doğum em iyisi diye bişey yok bence.....herikisinin de riskleri avantajları var.herkes kendi yapısına göre seçim yapmalı.......ben çok stresliyim neden bu stresle bu günlerimi rezil ediyim?o yüzden sezeryana karar verdim.hayırlsıı olsun herkes için......önemli olan annenin de bebeğin de sağlığı.....hem psikolojik hem de fiziksel

arkadaşım çok sert çıkmışsın lütfen kırıcı olmayalım.anlatmak istediğim kendisi keyfi sezeryan olduğu için pişman olduğunu söylüyo.arkadaşımı yermek için söylemedim.tehlikeli bir durum varsa tabiki sezeryan olunmalı.kendimi yükseklerde görmüyorum haşa.bencede önemli olan bebeklerimizin sağlıklı olması.:Saruboceq::Saruboceq:

"Ben normal doğum yaptığım için hep benim altımda eziliyor" demişsin, ben bu sözlerden iyi niyetli bir anlam çıkaramıyorum yasakkelime Anlaşılıyor ki sende sonradan farketmişsin konuştuğun şeyin yanlış olduğunu :kahve:

canım sancıdan ağlamak istiyorsun ama gözünden yaş bile gelmiyo bağırmaktan boğazın kuruyo.hele dediğin gibi doğumu ne zaman yapacanı bilmemek insanı mahvedeiyo.bizi kesin ne demek yaaaaa ayağa kallabilsem oradan kurtulmak için eve gidicektim o sancımla.insan o anda mantıklı düşünemiyo.oradaki herkesten medet bekliyosun,yardım istiyosun.ben doğuma giderken kurtarın beni diye önüme gelen hemşire,stajer kimi bulduysam sarıldım.onlarsa halime gülüyolardı.doğum bitti allahım bir daha doğurmam dedimde biz böyle dişyenleri çok gördük.1 yıl sonra gene gelirsin buraya dediler.:roflol:ama sağolsunlar ssk dr,ebe ve hemşirelerinden stajerlerden bile allah razı olsun çok muhteşem ilgilendiler:Saruboceq:

Zaten doğumun ilginçliğide bu olsa gerek.Sancı sırasında delirecek gibi oluyormuşsun ama ertesi gün sanki tüm o acıyı yaşayan sen değilmişsin gibi her şeyi unutuyormuşsun.Çok zor olsa herkes 3-4 tane doğurmaz diyor erkekler bu yüzden.Artık onlarıda ikna edemiyoruz normal doğumun zorluğuna.Sancı çekerken yada doğum sırasında çoğu eşlerinin yanında olmadıkları için anlatılanları hikaye sanıyorlar.Sonrasını görüyorlar her şeyin olmuş bitmiş halini.Eğer o sırada görseler eminim bir daha çocuk yapmayalım diye dolanırlar...

ay bende sinir oluyorum böle söyleyenlere kaynanamın görümcesinin gelin doğurdu ayy bidaha doğururm acılara dayanırım dedi kız sezeryan oldu kaynanam arkadan sanki bağıra bağıra esahtan bi doğum yapsa bari sezeryanı herkez yapar demezmii ayy dedim iyiki ben normal yapmışım yoksa laflarından canım sıkılıcaktı valla saçma normal doğumda sezeryanda allahın bilceği işşşş son dakkaya kadar ormal dersin karnında son hafta oksijensiz kalır sezeryana alırlar mühim olan bişekilde sağlıklı doğması bebişlerimizin

Canım asıl cesaret sezeryan bence.Kimse mecbur kalmadıkça kesilmeyi göze alamaz... Kim ister keyfi kat kat kesilip tekrar dikilmeyi?Eminim ameliyat sonrası çekilen acılardan sonra asıl cesaret işinin bu ameliyata girmek olduğunu onlarda anlıyorlardır...

çok çok çok doğru........normal doğum em iyisi diye bişey yok bence.....herikisinin de riskleri avantajları var.herkes kendi yapısına göre seçim yapmalı.......ben çok stresliyim neden bu stresle bu günlerimi rezil ediyim?o yüzden sezeryana karar verdim.hayırlsıı olsun herkes için......önemli olan annenin de bebeğin de sağlığı.....hem psikolojik hem de fiziksel

Ah o stres korku ve daha bir çok olumsuzluk yüzünden bende sezeryana yöneliyorum ama hep aklımda normal doğumda kalıyor nedense özeniyorum bunu yapabilenlere.Benim yerimde bir başkası olsa bir kez dahi aklından geçirmez normal doğumu.Ama işte bazen aklım kalıyor böyle başarabilenleri görünce...

arkadaslar ben 31.haftadayım ve bır aksilik olmazsa normal dogum istiyorum fakat kafama bir sey takılıyor, biraz sacma:uhm: belki ama sormak istiyorum... simdi normal dogumda ıkınırken, tuvaletimizi de yapma olasılıgımız var mı? yada gaz cıkartmak falan.... gerci o an hic bir doktor belki bunu takmaz ama hani epidural olcak anestezi ve rastgele ıkıncaz, oyle bir sey olma olasılıgı nedır?? yasayan var mı bunu???

arkadaslar ben 31.haftadayım ve bır aksilik olmazsa normal dogum istiyorum fakat kafama bir sey takılıyor, biraz sacma:uhm: belki ama sormak istiyorum... simdi normal dogumda ıkınırken, tuvaletimizi de yapma olasılıgımız var mı? yada gaz cıkartmak falan.... gerci o an hic bir doktor belki bunu takmaz ama hani epidural olcak anestezi ve rastgele ıkıncaz, oyle bir sey olma olasılıgı nedır?? yasayan var mı bunu???

Canım lavman yapıp bağırsaklarını iyice boşaltıyorlar birde aç kalıp bir şey yemeyince haliyle ıkınma durumunda idrar kaçırma olayını engellemiş oluyorlar...

arkadaşlar
herkese merhaba ben de 36 haftalık hamileyim
oğluşumun gelmesine 4 hafta kaldı ortalama
çok heyecanlıyım, korkuyorum da, ama yine de normal doğum istiyorum
1 ay önce gittiğimde ters duruyodu bebeğim, sezeryan olabilir demişti dr.
ama geçen gittim, dönmüş:))
inanın okadar çok korkuyorumki, ama bi okadar da istiyorum normal doğumu
normal doğum yapan arkadaşlar deneyimlerini (olumlu olanları :)) paylaşırlarsa çok sevinirim
herkese allah kolaylık versin, allah bi avazda kurtarsın..

Canım lavman yapıp bağırsaklarını iyice boşaltıyorlar birde aç kalıp bir şey yemeyince haliyle ıkınma durumunda idrar kaçırma olayını engellemiş oluyorlar...

lavman artık yapılmıyor sanıyordum.. ayy o da kotu ya, ne biliyim.. insallah oyle bir sey olmaz dogum anında.. bir yerde okudum kadınların %70'i normal dogum anında buyuk tuvaletlerını yapıyor dıye..ondan kafama takıldı.. gerci dogum anında olmasındansa dogum oncesı lavman daha ıyı...

arkadaşlar
herkese merhaba ben de 36 haftalık hamileyim
oğluşumun gelmesine 4 hafta kaldı ortalama
çok heyecanlıyım, korkuyorum da, ama yine de normal doğum istiyorum
1 ay önce gittiğimde ters duruyodu bebeğim, sezeryan olabilir demişti dr.
ama geçen gittim, dönmüş:))
inanın okadar çok korkuyorumki, ama bi okadar da istiyorum normal doğumu
normal doğum yapan arkadaşlar deneyimlerini (olumlu olanları :)) paylaşırlarsa çok sevinirim
herkese allah kolaylık versin, allah bi avazda kurtarsın..

aynı durumdayız canım 36.haftam bu gün bitti normalmi doğursam sezaryanmı aklımdan çıkmıyor ne yapsak yaa:ecrin_bebek:

arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum nomal doğum yaptığına içindeki tüm pislikle akıp gidyomuş ama sezeryanla öyle bi durum yokçpeki sonrsı nasıl oluyo onlar nasıl gidiyo ilaç veriyomu doktorlar bide çok gaz sancısı oluyomuş onun için ne yapılıyo.
çok merak ettiğim konu varyaaa aslında bende normal istiyorum ama sezeryan olmak zorundayım

arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum nomal doğum yaptığına içindeki tüm pislikle akıp gidyomuş ama sezeryanla öyle bi durum yokçpeki sonrsı nasıl oluyo onlar nasıl gidiyo ilaç veriyomu doktorlar bide çok gaz sancısı oluyomuş onun için ne yapılıyo.
çok merak ettiğim konu varyaaa aslında bende normal istiyorum ama sezeryan olmak zorundayım

Artık eskisi gibi değil cnm, içindeki herşeyi temizliyorlar hiçbirşey kalmıyor merak etme...Sen o korkutucu sezaryen hikayelerine inanma cnm,bende sezaryenle doğum yaptım ama dediğin gibi büyük bir gaz sancım olmadı..Sadece birkaç saat dikiş acısı çekiyorsun,ilk ayağa kalkarken de biraz zor oluyor ama kalktıktan sonra pek bişey kalmıyor...
Ha bu arada neden sezaryen olmak zorundasın?Ne kadar zaman kaldı doğumuna?:teselli:

Canım asıl cesaret sezeryan bence.Kimse mecbur kalmadıkça kesilmeyi göze alamaz... Kim ister keyfi kat kat kesilip tekrar dikilmeyi?Eminim ameliyat sonrası çekilen acılardan sonra asıl cesaret işinin bu ameliyata girmek olduğunu onlarda anlıyorlardır...

bak işte buna katılıyorum.ben sırf korktuğum için sezaryana cesaret edmiyorum.narkozdu sonra kat kat kesilmek çok korkutuyor beni inşlah gerek kalamz normal 2 tane doğum yaptım çok kolaydı hemen ayağa kalktım srzaryan olsaydı çok zordu.

Zaten doğumun ilginçliğide bu olsa gerek.Sancı sırasında delirecek gibi oluyormuşsun ama ertesi gün sanki tüm o acıyı yaşayan sen değilmişsin gibi her şeyi unutuyormuşsun.Çok zor olsa herkes 3-4 tane doğurmaz diyor erkekler bu yüzden.Artık onlarıda ikna edemiyoruz normal doğumun zorluğuna.Sancı çekerken yada doğum sırasında çoğu eşlerinin yanında olmadıkları için anlatılanları hikaye sanıyorlar.Sonrasını görüyorlar her şeyin olmuş bitmiş halini.Eğer o sırada görseler eminim bir daha çocuk yapmayalım diye dolanırlar...[/QUOTE

bencede arkadaşım.ben eşime anlatıyorum o an yanımda olmadığı için hikaye gibi geliyo.anlattıklarımı yaşamadığı için tabi o kadar etkilenmiyo.bende bir daha doğurursam tlf yanıma koycam sesimi dinle anla neler yaşadımı diyorum.onlara kolay geliyoo.
bu arada seninde az kalmış ama o kadar çok merak ediyorum nasıl bir doğum hikayesiyle geleceğini.inşallah kolay olur ve güzel bir doğum anlatırsın.merakla hikeyeni ve bebeşini bekliyorum.çünkü o kadar çok araştırıyosun ki allah gönlüne göre versin inşallah normal doğum yaparsın:Saruboceq:valla ben senden daha heycanlıyım yaaa:Saruboceq:
dualarımız seninle allah hepimizin yardımcısı olsun.:Saruboceq:

katılıyorum canım 7 kat kesiyolarmış heralde.:1no2::Saruboceq:kat kat kesilmek kolay olmasa gerek.allah bu sonları mutlu biten yolculuklarda hepimizin yardımcısı olsunnnzemuszemus

Artık eskisi gibi değil cnm, içindeki herşeyi temizliyorlar hiçbirşey kalmıyor merak etme...Sen o korkutucu sezaryen hikayelerine inanma cnm,bende sezaryenle doğum yaptım ama dediğin gibi büyük bir gaz sancım olmadı..Sadece birkaç saat dikiş acısı çekiyorsun,ilk ayağa kalkarken de biraz zor oluyor ama kalktıktan sonra pek bişey kalmıyor...
Ha bu arada neden sezaryen olmak zorundasın?Ne kadar zaman kaldı doğumuna?:teselli:

cnm benim genital bölgemde siğiller çıkmştı oun için tedavi gördüm şuan kalmadı ama ozaman doktorum bana normal doğum yapamzsın çoçuğa bu virüsün bulaşma riski var demişti.o nedenle normal yapamıyorum.daha doğumuma var gerçi ama ben şimdiden düşünmeye başladım işte

Zaten doğumun ilginçliğide bu olsa gerek.Sancı sırasında delirecek gibi oluyormuşsun ama ertesi gün sanki tüm o acıyı yaşayan sen değilmişsin gibi her şeyi unutuyormuşsun.Çok zor olsa herkes 3-4 tane doğurmaz diyor erkekler bu yüzden.Artık onlarıda ikna edemiyoruz normal doğumun zorluğuna.Sancı çekerken yada doğum sırasında çoğu eşlerinin yanında olmadıkları için anlatılanları hikaye sanıyorlar.Sonrasını görüyorlar her şeyin olmuş bitmiş halini.Eğer o sırada görseler eminim bir daha çocuk yapmayalım diye dolanırlar...[/QUOTE

bencede arkadaşım.ben eşime anlatıyorum o an yanımda olmadığı için hikaye gibi geliyo.anlattıklarımı yaşamadığı için tabi o kadar etkilenmiyo.bende bir daha doğurursam tlf yanıma koycam sesimi dinle anla neler yaşadımı diyorum.onlara kolay geliyoo.
bu arada seninde az kalmış ama o kadar çok merak ediyorum nasıl bir doğum hikayesiyle geleceğini.inşallah kolay olur ve güzel bir doğum anlatırsın.merakla hikeyeni ve bebeşini bekliyorum.çünkü o kadar çok araştırıyosun ki allah gönlüne göre versin inşallah normal doğum yaparsın:Saruboceq:valla ben senden daha heycanlıyım yaaa:Saruboceq:
dualarımız seninle allah hepimizin yardımcısı olsun.:Saruboceq:

Sağol canım bizde bekliyoruz bakalım.Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

katılıyorum canım 7 kat kesiyolarmış heralde.:1no2::Saruboceq:kat kat kesilmek kolay olmasa gerek.allah bu sonları mutlu biten yolculuklarda hepimizin yardımcısı olsunnnzemuszemus

Doktorlar bu işi çok hızlı bir şekilde cırt cırt yapıyorlar ama sonrasında iyileşmek zor tabii....

X