Doğumu devlette yapmak

Nogaa

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
309
248
Arkadaşlar bulunduğum bölgede herkes doğumu devlette yap özeller riskli olunca devlete sevk ediyor zaten diyor. Bir çok kişide devlette doğum yapmış. Nisan ayında dedikleri devlet Hastanesi'ne gidip doktorla görüşecegim. İçime sinerse devlette doğum düşünüyorum ama.... Tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi ? Devlette yapma diyenler var mı ? İlla özel mi olmalı ? Tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim 🤍

Arkadaşlar bulunduğum bölgede herkes doğumu devlette yap özeller riskli olunca devlete sevk ediyor zaten diyor. Bir çok kişide devlette doğum yapmış. Nisan ayında dedikleri devlet Hastanesi'ne gidip doktorla görüşecegim. İçime sinerse devlette doğum düşünüyorum ama.... Tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi ? Devlette yapma diyenler var mı ? İlla özel mi olmalı ? Tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim 🤍
Bu tamamen bir tercih, ben özel hastaneyi tercih etmiştim. Çünkü Dr Ümit çok iyiydi.

Devlette çok saygısız davrandıklarına dair çok şey okudum. Ben tercih etmedim.

Tamamen bulunduğunuz ile veya ilçeye göre değişir. Özelden bi dr geçti bizim ilçenin devlet hastanesine. Ben her ihtimale karşı doğum teminatı yaptırdım. İzmir de özellerde doğum fiyatları da cok yüksek çünkü.

Tamamen bulunduğunuz ile veya ilçeye göre değişir. Özelden bi dr geçti bizim ilçenin devlet hastanesine. Ben her ihtimale karşı doğum teminatı yaptırdım. İzmir de özellerde doğum fiyatları da cok yüksek çünkü.
Burada çok özel yok bir tane var gerçekten güzel olan o da çok pahalı. O yüzden devlet güzelse zorlamadan kendimizi orada doğum yaparım. Umarım sağlıkla kavuşuruz bu süreçte doktorda çok önemli 🙄

Burada çok özel yok bir tane var gerçekten güzel olan o da çok pahalı. O yüzden devlet güzelse zorlamadan kendimizi orada doğum yaparım. Umarım sağlıkla kavuşuruz bu süreçte doktorda çok önemli 🙄
Evet tahmin edebiliyorum malesef her şey cok pahalandı ben hamile değilim daha. Doğum teminatı gebelik öncesinde yapılabiliyomuş. Rahim filmi cekileceğim o bile 9-10 bin lira. Allahım hayırlısıyla sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin 🙏

Evet tahmin edebiliyorum malesef her şey cok pahalandı ben hamile değilim daha. Doğum teminatı gebelik öncesinde yapılabiliyomuş. Rahim filmi cekileceğim o bile 9-10 bin lira. Allahım hayırlısıyla sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin 🙏
Amin eğer istiyorsanız en hayırlısı en güzeli nasip olsun size de 🤍

Ben özel hastanelerdeki doktor veya sağlık ekibinin devlettekilerden daha bilgili ve tecrübeli olduğunu düşünmüyorum. Hatta devlettekiler daha bilgidir. Ama Ben özeli tercih ederdim, tercih sebebim biraz hijyene yönelik. Devlet hastanelerindeki hijyen konusu beni rahatsız ediyor. Sağlık ekibi dışındaki personelin düzenli kontaminasyon ve sterilizasyon eğitimi aldığını sanmıyorum. Ameliyathane kuralları vs bunlar hassas konular. Ek olarak, Bir de artık ülkede biliyorsunuz göçmenler sürekli devlet hastanelerinde doğuruyor. Hastanelerde maddi yetersizliklerden dolayı bazı malzemeler steril edilip yeniden kullanılıyor devlette. Özelde yani iyi bir özelse tabi, her malzeme size özel tek kullanım olabiliyor. Bunlar iç işleyiş tabiki bu kadar detaylı araştırma yapamayabilirsiniz ben kendim de sağlık personeli olduğum için az çok biliyorum.

Ablam 2 yıl önce özelde doğum yapacakken covid şüphesiyle Devlet Hastanesinde yönlendirdiler hiç bir belirti yokken zorla doğuma alındı kendisi sezeryanla doğum yaptı covid testi bile doğumdan çıktıktan sonra göndermişler negatif çıktı ona rağmen bizi ablamla gorusturmediler yanında covid şüpheli normal doğum yapan bir bayanı sedyeden dusurmusler kadının burnu kırılmış.. Bebek ve bizi ayrı odaya koydular oda desen buz gibi böcekler yürüyor . Tabiki daha sonrasında şikayet ettik ama nafile .. Onları da gördükten sonra Allah kimseyi devlete düşürmesin dedik. İmkanınız varsa özelde yapmanızı tavsiye ediyorum.

devlette arkadasim dogum yapmisti. kücücük bir odada 2 hastaydılar. ikisi de sezaryen olmuştu. diğer kadın haklı olarak arkadasimin eşinin odaya girmesinden rahatsız oluyordu. arkadasimin bebeği yanındaydı ama diğer kadının bebeği bazı sıkıntılar yüzünden küvözdeydi. kadın ağlayıp duruyordu. o gün dedim ki kesinlikle özelde doğuracağım. iyi bir doktor bulursanız özelde doğurun bence. bazı büyük devlet hastanelerinin evet imkanları daha çok ve aksi bazı durumlarda sizi devlet hastanesine nakletmek zorunda kalıyorlar. ama bence iki tarafın artı ve eksilerini düsünerek en güvendiğiniz yerde ve daha önemlisi en güvendiğiniz doktorla doğuma girin. çünkü o an size ve bebeğinize yardım edebilecek tek kişi o doktor.

Devlette yapıcaksanız öncesinde videolarla, sporla kendinizi hazırlayın, genelde sancı zamanı kalkmanıza izin verilmiyor ama ayakta durmak hem bebeğin kanala girmesi için hemde sancıyı biraz hafif yaşamak için iyi. Ayağa kalkmayın diyene kuyruk kemiğim çatlak batıyor vb bişeyler gevelersiniz. Asla suni sancı almayın doğumunuza daha varsa hastanenin kafeteryasına gidin doğumu kendiniz bekleyin daha mantıklı.amnio kesesini patlatmalarına izin vermeyin. Kesi atıp başlamak isterlerse biraz daha dayanabileceğinizi söyleyin, bazen size sormadan bile kesi atabiliyorlar. Ha çok zorlanıyorsanız bi kaç dk sonra izin verebilirsiniz ki yırtılma olmasın. Normal doğuma girdikten sonra sezeryan istiyorum demeyin, normalden sezeryana alınmak, direk sezeryana girmekten daha kötüdür. Sütünüz gelmiyorsa az az kaşık biberonla mama takviyesi yapın, hemşireler genelde emzirin diye zorluyor ama emzirsen de yorgunluktan zaten az geliyor süt.

İkiz gebelik, tüm kontrollerim özelde yapıldı 28.haftaya kadar ama gelişim geriliği başlayınca beni devlete şutladılar. Devlette sezaryen doğum yaptım, doğumuma perinatolog girdi. Kısacası ben devlette yaptığıma pişman olmadım. 14 gün küvözde kaldı bebeklerim. 1 hafta evdeydim, o arada sadece bir kez gösterdiler. İkinci hafta anne oteli vardı hastanede, orda kaldım ve yoğun bakıma inip bebeklerimi emzirmeye çalıştım vs. Hep yardımcı oldu yoğun bakım hemşireleri de sağ olsunlar.

özel hastane imkan oldukca iyi.
bende özele gidiyorum.
Devlette bastan savip pek ilgilenmeyebiliyorlar.

Ne kadar kötü yorumlar var hayret ettim iki doğumumu devlette yaptım yanınıza kadın refakatçi alıyor doğumdan sonra eş 5 10 dk girip görüp çıkıyor normal doğumda. Sezaryende odalar iki kişilik olabiliyor ve eşlerde giriyor. Bir doğumumda keseyi ebeler patlattı diğerinde suni sancıyla yaptım koridorda doğum anına kadar gezdim hatta gez dediler vs sorun yaşamadım her hastane bir değil o an sizden tecrübeli olan ebelere ve doktora kendinizi bırakmanız gerekir bu onların işi gereken neyse o yapılır.

Oğlumda riskli gebeydim.
Bi gece çok rahatsızlandım kanuni sultan süleyman eğitim arastırmaya gittik.
Kendi özel doktorum o gece izinliydi.

Aman Allahım ebe bir azarlıyor bir bağırıyor. Zaten yürüyemiyorum tek bacağımı sürüklüyordum. Karnım olmuş taş gibi kasılıyor.
Bana bak insan gibi konuş benimle demiştim baya bi çıkışınca alttan almıştı.
Ama doktorlar çok iyiydi.
Gayet ilgililerdi.

Tersleyen tepeni attıran olursa hakkını arayan bir insansan neden olmasın.

Oğlumda riskli gebeydim.
Bi gece çok rahatsızlandım kanuni sultan süleyman eğitim arastırmaya gittik.
Kendi özel doktorum o gece izinliydi.

Aman Allahım ebe bir azarlıyor bir bağırıyor. Zaten yürüyemiyorum tek bacağımı sürüklüyordum. Karnım olmuş taş gibi kasılıyor.
Bana bak insan gibi konuş benimle demiştim baya bi çıkışınca alttan almıştı.
Ama doktorlar çok iyiydi.
Gayet ilgililerdi.

Tersleyen tepeni attıran olursa hakkını arayan bir insansan neden olmasın.
Ben asla susamam. Karnım burnumda bana bağıran olursa herhalde sinir krizi geçirip yolarim önüme geleni sonra doğumu sokakta yaparım 😂😂

Ben özel hastanelerdeki doktor veya sağlık ekibinin devlettekilerden daha bilgili ve tecrübeli olduğunu düşünmüyorum. Hatta devlettekiler daha bilgidir. Ama Ben özeli tercih ederdim, tercih sebebim biraz hijyene yönelik. Devlet hastanelerindeki hijyen konusu beni rahatsız ediyor. Sağlık ekibi dışındaki personelin düzenli kontaminasyon ve sterilizasyon eğitimi aldığını sanmıyorum. Ameliyathane kuralları vs bunlar hassas konular. Ek olarak, Bir de artık ülkede biliyorsunuz göçmenler sürekli devlet hastanelerinde doğuruyor. Hastanelerde maddi yetersizliklerden dolayı bazı malzemeler steril edilip yeniden kullanılıyor devlette. Özelde yani iyi bir özelse tabi, her malzeme size özel tek kullanım olabiliyor. Bunlar iç işleyiş tabiki bu kadar detaylı araştırma yapamayabilirsiniz ben kendim de sağlık personeli olduğum için az çok biliyorum.
Ben Karadeniz bölgesindeyim burada göçmen neredeyse hiç yok diyebilirim. Aslında büyükşehir gibi yerlerde olsa çekinebilirdim. İstanbul'da doğup büyümüş biri olarak hiçbir devlet hastanesinde güleryuz görmedim 😂 buradaki devlet hastanesini çok kişi tavsiye etti ve özeller riskli durumda devlete gönderiyor diyince o zaman ne gerek var özele dedim. Nisan ayinda dediğim devlet Hastanesi'ne gideceğim. İçime sinerse ne ala sinmezse mecbur özele gideceğiz artık 🙄☺️

X