Doktor takibine başlayıp, Hamileliğin yolunu gözleyenler

bende doktor takibindeyim hormon testlerim yapılıdı pko görüntüsü olmasına rağmen normal değerler içindeym,iş eşimin sperm tahlilide iyi çıktı
geçen ay ilaçsız sadece takip yaptı 15 mmde kaldı yumurtam büyümedi bu ay da klomene başladım 3. günündeyim klomenin prş günü ilaç bitecek cumada yani adetimin 10. günüde kontrolum var bakalım

ah o psikolojiden bi kurtulsak zaten, doktorun dediği zamanlarda ödev gibi ihmal edilmemesi gereken birşeye dönüşüyor beraberlik,.... ve tereddütler içersinde hiçte doğal ilelemiyor :KK43:(

senin adına çok sevindim, bizde mi bi tatile çıksak ne... ama mümkün değil malesef.......
şöyle tüm düşüncelerden uzak, kafaya takmadan doğal akışımıza bıraksak kendimizi ne güzel olur...
sen bana hamileymişsin gibi geldi canım... maşaAllah diyimde ilk benim nazarım değmesin...
test alıp yapsanda sende rahatlasan bizde meraktan kurtulsak arkadaşım.. biliyorsun böyle konular çok sarıyor bizi...... delikafadulden

evde test var canım ovulasyon testleriyle gelmişti evdeyim ben de şimdi. öğleden sonra yaparım belki cesaretim gelirse. sabah yaparım demiştim dün akşam ama öyle sıkışmıştım ki sabah unuttum gitti :) ağzından bal damlıyo canım inşallah güzel haberler veririm. bi hamile kalıyım zaten bütün isteyenlere o kadar dua edicem ki kk daki arkadaşlarıma en çok da, madem hamilelerin duaları kabul olur hepinize dua edicem. yeterki gelmiş olsun yokluğunun ne demek olduğunu çok iyi anladım artık varlıklarıyla sevindirsinler bizleri bebeklerimiz :lepi:

bende doktor takibindeyim hormon testlerim yapılıdı pko görüntüsü olmasına rağmen normal değerler içindeym,iş eşimin sperm tahlilide iyi çıktı
geçen ay ilaçsız sadece takip yaptı 15 mmde kaldı yumurtam büyümedi bu ay da klomene başladım 3. günündeyim klomenin prş günü ilaç bitecek cumada yani adetimin 10. günüde kontrolum var bakalım

İnşaAllah bu ay Mevlam nasib eder arkadaşım,
birşey sormak istiyorum, yumurtanın 15 mm de kalmasını her gün takiple mi anladı doktor, yoksa bi kaç gün arayla mı gittin ?

evde test var canım ovulasyon testleriyle gelmişti evdeyim ben de şimdi. öğleden sonra yaparım belki cesaretim gelirse. sabah yaparım demiştim dün akşam ama öyle sıkışmıştım ki sabah unuttum gitti :) ağzından bal damlıyo canım inşallah güzel haberler veririm. bi hamile kalıyım zaten bütün isteyenlere o kadar dua edicem ki kk daki arkadaşlarıma en çok da, madem hamilelerin duaları kabul olur hepinize dua edicem. yeterki gelmiş olsun yokluğunun ne demek olduğunu çok iyi anladım artık varlıklarıyla sevindirsinler bizleri bebeklerimiz :lepi:

ah madem test var niye yapmıyorsun kız Allah iyiliğini versin :)
cesaretin gelsin artık canım , öğrenmeyerek daha çok hayallere kapılıyor insan...... hiç değilse sonuca göre tavır takınırsın..... çok heyecanlandım, merakla bekliyorum
İnşaAllah hamilesindir ne büyük bi mutluluk ya rabbim :hooray:

selam kızlar bende bu ay ilk defa yumoş takibi yaptırdım klomen kullandım ve çatlatma iğnesi oldum 17 gün yumoşum 20.7 olmuştu
iğne olalı bugün 13 gün oldu bakalım ne zmana test yapacam sınırlarımı zorluyorum sempatiksalakcinni

aysen ne iyi yaptında geldin

ben doktora gittiğimde aslında klomen türü bi ilaç istedim ama vermedi bana, bu ay bi görelim durumu dedi
bide dün 11. gün olmama rağmen yumurtam çok büyümüştü çatlamaya hazır dedi doktor
senin 17. günde o kadar olunca şaşırdım şimdi ben
adetin kaç gün sürüyordu
bide yumurtanı her gün mü takip etti, gün aralıkları neler acaba ?
kaç günde büyüyüp çatlıyor bi yumurta, acaba benimki çatlamışmıdır çok meraktayım bilmiyorumkismile

test yaptım tek çizgi :KK43: sadece bir gün geçti daha ama çıkar diye düşünmüştüm belki de hamile değilim..
ama cuma günü de test yapmıştım sonradan farketmiştim çok çok silik bir pembelikvardı o testte hatta burdaki arkadaşlara sormuştum bu testin kendinden olan bişey olabilir mi diye. şimdi anladım ki kendinden olan bişey değilmiş çünkü bunda hiç renk yok kocaman tek çizgi. yalnız cuma günkünü sabah idrarıyla yapmıştım ondan olabilir mi acaba.ayy çok kafam karıştııııı akannehir

test yaptım tek çizgi :KK43: sadece bir gün geçti daha ama çıkar diye düşünmüştüm belki de hamile değilim..
ama cuma günü de test yapmıştım sonradan farketmiştim çok çok silik bir pembelikvardı o testte hatta burdaki arkadaşlara sormuştum bu testin kendinden olan bişey olabilir mi diye. şimdi anladım ki kendinden olan bişey değilmiş çünkü bunda hiç renk yok kocaman tek çizgi. yalnız cuma günkünü sabah idrarıyla yapmıştım ondan olabilir mi acaba.ayy çok kafam karıştııııı akannehir

canımcım hiç kafan karışmasın,
ben 6 ay önce yaşadığım düşükte, 6 gün adetim geçince yapmıuştım ve ikinci çizgi zor zahmet çıktı, yani ilk günlerde yapsaydım hiç görünmezdi...... moralini hiç bozma, bazı insanlarda beta hcg çok ağır yükseliyor, başka bi test daha al sen akşama doğru, idrarını 4 saat biriktirip, çok su içmeden test yap e mi arkadaşım

yok valla kendimi garantiye alcam sabah idrarıyla yapıcam bi daha yarın yada perşembe. zaten bende hiç belirti yoktu sadece dün akşamdan beri yani adet günüyle beraber mide bulantısı başladı bayada sert oluyo. birde akıntım yok hiç kupkuruyum ki benim hep akıntım olurdu adet yaklaşınca. hep açım ona girmiyorum buzdolabını yicem nerdeyse sempatiksalakcinni başka da belirti yok herşey aynı

aysen ne iyi yaptında geldin

ben doktora gittiğimde aslında klomen türü bi ilaç istedim ama vermedi bana, bu ay bi görelim durumu dedi
bide dün 11. gün olmama rağmen yumurtam çok büyümüştü çatlamaya hazır dedi doktor
senin 17. günde o kadar olunca şaşırdım şimdi ben
adetin kaç gün sürüyordu
bide yumurtanı her gün mü takip etti, gün aralıkları neler acaba ?
kaç günde büyüyüp çatlıyor bi yumurta, acaba benimki çatlamışmıdır çok meraktayım bilmiyorumkismile

canım bende pko var ve bu ara adetlerim baya düzensiz tiroidimden dolayı
15 gün 15.2 felan olmuştu adetim 6 7 gün sürüyo canım adet bitiminden 10 gün sonra göbekten iğneyi oldum işte
doktor geç büyütüyosun dedi bana olumunekankayizsmile
yani her ay farklı oalbiliyomuş bazı arkadaşalrında bi ay 12 günde bi ay 15 günde bi ayda 17 günde olmuşluğu varmış araştırdığıma göre
benim doktorum kendiliğinden çatlamasına bırakıp riske atmak istemiyorum dedi bu yüzden göbekten çatlatma iğnesi oldum canım
ayrıca ben glokofen die bi ialç kullanıyorum iğneyi olduktan sonrada progestana başlattı beni doktor günde 3 tane bakalım
inşlhh bu sefer gelmiştir meleğim :Saruboceq:

yok valla kendimi garantiye alcam sabah idrarıyla yapıcam bi daha yarın yada perşembe. zaten bende hiç belirti yoktu sadece dün akşamdan beri yani adet günüyle beraber mide bulantısı başladı bayada sert oluyo. birde akıntım yok hiç kupkuruyum ki benim hep akıntım olurdu adet yaklaşınca. hep açım ona girmiyorum buzdolabını yicem nerdeyse sempatiksalakcinni başka da belirti yok herşey aynı

sabredicem diyorsun yani... hadi hayırlısı o zaman
iştehının açılmasıda iyiye işaret, mide bulantısıda boş değildir bence..
yani iyice çatlatacaksın ya bizi meraktan, daha ne diyim sana :icecream:

canım bende pko var ve bu ara adetlerim baya düzensiz tiroidimden dolayı
15 gün 15.2 felan olmuştu adetim 6 7 gün sürüyo canım adet bitiminden 10 gün sonra göbekten iğneyi oldum işte
doktor geç büyütüyosun dedi bana olumunekankayizsmile
yani her ay farklı oalbiliyomuş bazı arkadaşalrında bi ay 12 günde bi ay 15 günde bi ayda 17 günde olmuşluğu varmış araştırdığıma göre
benim doktorum kendiliğinden çatlamasına bırakıp riske atmak istemiyorum dedi bu yüzden göbekten çatlatma iğnesi oldum canım
ayrıca ben glokofen die bi ialç kullanıyorum iğneyi olduktan sonrada progestana başlattı beni doktor günde 3 tane bakalım
inşlhh bu sefer gelmiştir meleğim :Saruboceq:

inşaAllah berabersinizdir şu an yavrucuğunla :)
çatlama iğnesi karından mı yapılıyor çok şaşırdım şimdi,
ne kadar cahilmişim ben, okudukça farkediyorum kızlar bilmiyorumkismile

aminn canım allahım isteyen herkesin yüzünü güldürsün inşlhhh

evet canım karının alt kısmından deri altına yapılıyo
tabi koldanda yapılabiliyomuş ama göbekten olunca daha ii deniliyo

oo daha bilmediğimiz ne çok şey var
şu bebek sayesinde bi kadın doğum doktoru olduk çıktık sempatiksalakcinni

hakkaten yahu..

adaçayı da iyi geliyormuş kızlar, ben demledim içiyorum şimdi....
yumurtlamayı düzenliyormuş, güçlendiriyormuş.. ostrojen hormonunu düzenliyormuş
pek çok kişi günde 2 fincan içerek hamile kalabilmiş..
fakat yumurtlama günleri bitince içmeyi kesmek gerekiyormuş aklınızda olsun

inşallah kızlar asıl ben nasıl çatlıorum bi bilseniz. bide şey düşündüm testin negatif çıkmasını yarım saatte bir tuvalete gidiyorum. çok sık yani. idrarım da çok açık renkti zaten afedersiniz. acaba birikmediği için mi öyle oldu. yarın çıkınca hassas testlerden alsam diyorum onlarda çıkar belki bişey.
bu arada doktor bana da ilkten vercekti kontroldeyken çatlatma iğnesi. sonra vazgeçti bi görelim dedi belki çatlar diye ki kendi çatladı ama o dönem ben araştırdım biraz gördüm böle karından falan diye. sordum doktora da karından mı yapılıyo diye yoo kalçadan yapıyoruz dedi iğneden iğneye değişiyomu acaba

chablis çok sık idrara çıkmak tabi doğru sonuca ulaşmanı engeller,o hormonun ortaya çıkması için 4 saat biriktirmek gerekiyormuş diye duymuştum ..... hassas testlerden derken, pahalı olanlarından mı ?
geçende prodüktür hakkında olumsuz bi yorum okumuştum, yani pahalılarada tam güvenilmiyor galiba......şimdilik bunlarla idare ediyorsun zaten kan testi yaptırınca aynen görücez gerçeği :dance:

kızlar ben doktora gittim geldim

sol yumurtam oluşmuş bile, hatta epey büyümüş,
doktor , yarın öbürgün beraberlik dedi
perşembe yada cuma tekrar gidicem,
dua edelim birbirimize :lepi:

canım ınşallah bu ay hamılee kalırsın...
bakalım nolcak.merak ettım çokk..

X