Doktor takibine başlayıp, Hamileliğin yolunu gözleyenler

İnşaAllah bu ay Mevlam nasib eder arkadaşım,
birşey sormak istiyorum, yumurtanın 15 mm de kalmasını her gün takiple mi anladı doktor, yoksa bi kaç gün arayla mı gittin ?

10. günümde 15 mm di yumurtam 13. ve 15. günlerdede gittim yine aynıydı
21. günde progesteron testine baktı değer düşük dedi ve progestan ilaçı verdi eğer yumurta geç çatlar ve gebelik oluşursa bebğin tutunmasını sağlar eğer yumrta çatlamazsa da adet olmanı sğlar demişti..

kızlar bende pazartesi günü doktora gittim ama evleneli 10 ay oldugu icin bide iki ay korundugumuz icin sadece ultrosonla baktı hic bir sorun gözükmüyo dedi 4 aydaha bekliycez olmassa obur tektikleri yaparız dedi ...ama bidaki ay eşime bakılcak bakalım hayırlsı... bende bundan sonra kafama takmamaya karar verdim inşallah fazla bekletmez bizleri bebişlerimiz:Saruboceq::ecrin_bebek:

10. günümde 15 mm di yumurtam 13. ve 15. günlerdede gittim yine aynıydı
21. günde progesteron testine baktı değer düşük dedi ve progestan ilaçı verdi eğer yumurta geç çatlar ve gebelik oluşursa bebğin tutunmasını sağlar eğer yumrta çatlamazsa da adet olmanı sğlar demişti..

ya ben hiç yumurtamın kaç mm olduuğunu sormayı akıl etmemiştim
aslında doktorun söylemesi gerekir değil mi..
bide 6 ay önce düşüğüm olduğu halde doktor bana progestandan filan hiç bahsetmiyor..
halkbuki tedbir amaçlı bile olsa vermesi gerekmez mi arkadaşlar bilmiyorumkismile

kızlar bende pazartesi günü doktora gittim ama evleneli 10 ay oldugu icin bide iki ay korundugumuz icin sadece ultrosonla baktı hic bir sorun gözükmüyo dedi 4 aydaha bekliycez olmassa obur tektikleri yaparız dedi ...ama bidaki ay eşime bakılcak bakalım hayırlsı... bende bundan sonra kafama takmamaya karar verdim inşallah fazla bekletmez bizleri bebişlerimiz:Saruboceq::ecrin_bebek:

Pelin adetlerin düzenliyse genelde sende birşey çıkmaz, yumurtalam günü filan vermedi o zaman doktor sana değil mi..
eşine sperm testi mi yapılacak
gerekirse bizde düşünüyoruz . inşaAllah gerek kalmaz ya Rabbim :Saruboceq:

Pelin adetlerin düzenliyse genelde sende birşey çıkmaz, yumurtalam günü filan vermedi o zaman doktor sana değil mi..
eşine sperm testi mi yapılacak
gerekirse bizde düşünüyoruz . inşaAllah gerek kalmaz ya Rabbim :Saruboceq:

canım benim adetlerim düzenli allaha şükür

yok hic bişey vermedi sadece bebiş düşündügüm icin bi tane vitamin hapı verdi o da bebişin sorunlu olmaması icin kullanılıyomuş...

evet bida ki ay sperm testi yapılcak eşime inşallah onda da sorun yoktur:Saruboceq:

doktor bende sorun görmeyince icimizin rahatlaması icin eşinede bi bakılsın dedi ...

canım benim adetlerim düzenli allaha şükür

yok hic bişey vermedi sadece bebiş düşündügüm icin bi tane vitamin hapı verdi o da bebişin sorunlu olmaması icin kullanılıyomuş...

evet bida ki ay sperm testi yapılcak eşime inşallah onda da sorun yoktur:Saruboceq:

doktor bende sorun görmeyince icimizin rahatlaması icin eşinede bi bakılsın dedi ...

vitamin hapı dediğin folik asit mi ?

eşin nasıl bakıyor sperm testine ? benimki biraz alıngan gibi hissediyorum :çok üzgünüm:

vitamin hapı dediğin folik asit mi ?

eşin nasıl bakıyor sperm testine ? benimki biraz alıngan gibi hissediyorum :çok üzgünüm:

hayır canım folik asit degil folbiol diye bi hap...
benim eşim biraz tereddüt ediyo bişey cıkcak diye üzülüyo ama bidaha ki aya baktırmaya karar verdi...

pelincim bende folbiol kullanıyorum, folik asit içeriyor
peki doktor sana günde 1 tane mi, yarım mı yutmanı söyledi..
ben yarım yutuyorum çünki içindeki folik asit miktarı çok fazlaymış, yarım yeterliymiş

benim eşimde aynen seninki gibi işte..
tam düşüncelerinide söylemiyor ama tereddütler yaşadığını görüyorum
bu ayın sonucuna göre bizde yaptırmaya karar verdik ..
ınşaallah hiç birimize gerek kalmaz kaydirigubbakcemile2

pelincim bende folbiol kullanıyorum, folik asit içeriyor
peki doktor sana günde 1 tane mi, yarım mı yutmanı söyledi..
ben yarım yutuyorum çünki içindeki folik asit miktarı çok fazlaymış, yarım yeterliymiş

benim eşimde aynen seninki gibi işte..
tam düşüncelerinide söylemiyor ama tereddütler yaşadığını görüyorum
bu ayın sonucuna göre bizde yaptırmaya karar verdik ..
İnşaallah hiç birimize gerek kalmaz kaydirigubbakcemile2

canım doktor bana tok karnında her gün 1 tane ic dedi zararı olurmuki bana 1 tane yutsam sana doktor niye yarım dediki kafamçokkarıştı

evet canım benim eşimde ben adet olunca yaptırcak inşallah bi sorun cıkmaz ya da gerek kalmadan hamile kalırız... cünkü benim eşim cok kafasına takan bi insan hatta bana diyoki sorun bendeyse boşanarız sen cocukları cok seviyosun diyo bende sacmalama ben seni seviyorum ne boşanması diye kızdım...ohaoldumsmile
oda bende senden boşanmak istemiyorum dedi ama cocugumuz olmassa ne yapcaz dedi bende beraber yaşlanırız ne olcak dedimŞeniz

bende bu ay olursam adet eşime de baktırcaz en çok da onun için hamile kalıyım istiyorum o streslere kendim de girmek istemiyorum onu da sokmak istemiyorum hele hele abuk bi yerde nasıl sperm örneği veriyo erkekler hiç kafam almıyo konsantre işi bu sonuçta :kedi: bu arada ben de tam alıyorum folbiolu hiç yarım duymamıştım canım

bide 6 ay önce düşüğüm olduğu halde doktor bana progestandan filan hiç bahsetmiyor..
halkbuki tedbir amaçlı bile olsa vermesi gerekmez mi arkadaşlar bilmiyorumkismile

bana da a yumurtların büyüklüğünü hiç söylemedi
ne zaman gittiysem çatlamıştı ondaan mı ki
geç çağırıyor çatlamış oluyor benimki
çatlayınca iş bitiyor mu dedim
yok 72 satt caanlı klalıyor çalış sen dedi

bana da a yumurtların büyüklüğünü hiç söylemedi
ne zaman gittiysem çatlamıştı ondaan mı ki
geç çağırıyor çatlamış oluyor benimki
çatlayınca iş bitiyor mu dedim
yok 72 satt caanlı klalıyor çalış sen dedi

ben gittiğimde ultrasonda iyice gösterdi bana yumurtamı sonra bişeyle ölçüm yaptı ve söyledi hemen ben de sormadım...

arkadaşalr benim regim yeni bitii...yeni regi tarihim 15 haziran ...15 haziran da yine olursam o zaman doktora gidip takip yaptırıcam...çünkü ozaman 6 ay oluyo..ama inşallah bunlara gerek kalmaz hamile kalmayı çok istiyorum özellikle bu ay ...nedendir bilmem çok istiyorum özellikle bu ay...bilmiyorum inşallah Allah dualarımızı kabul ederrr

bende bu ay olursam adet eşime de baktırcaz en çok da onun için hamile kalıyım istiyorum o streslere kendim de girmek istemiyorum onu da sokmak istemiyorum hele hele abuk bi yerde nasıl sperm örneği veriyo erkekler hiç kafam almıyo konsantre işi bu sonuçta :kedi: bu arada ben de tam alıyorum folbiolu hiç yarım duymamıştım canım

chablis ne yaptın arkadaşım, yeni bi test yaptın mı... son durum nedir çokkkk merak ediyorum.. hadi sevindir biziiiii :)))

o sperm verme işi benide çok kurcalıyor, ne kadar duyusuz birşey..... sanki tuvalet ihtiyacı bu, yap gel hesabı :1ninca:

bana doktor söyledi yarım yarım al yeter dedi canım, bende öyle yapıyorum şimdi ne bilimm bilmiyorumkismile

ben gittiğimde ultrasonda iyice gösterdi bana yumurtamı sonra bişeyle ölçüm yaptı ve söyledi hemen ben de sormadım...

aynen canım banada gösterdi ultrasonda evirdi çevirdi hatta... bide ölçtü bi ucdan diğer uca... ama kaç mm olduğunun lafı geçmedi, bilseydim belki çatlama zamanını da tahmin ederdim kendi kendimeeee :sm_confused:

arkadaşalr benim regim yeni bitii...yeni regi tarihim 15 haziran ...15 haziran da yine olursam o zaman doktora gidip takip yaptırıcam...çünkü ozaman 6 ay oluyo..ama inşallah bunlara gerek kalmaz hamile kalmayı çok istiyorum özellikle bu ay ...nedendir bilmem çok istiyorum özellikle bu ay...bilmiyorum inşallah Allah dualarımızı kabul ederrr

inşaAllah olmazsın arkadaşım, çünkü insanı stres basıyor, yapmamız gereken şeyler ödev gibi olmaya başlıyor.. sen madem bu ay çok istiyorsun, yumurta günlerinede dikkat edebilirsen inşaAllah kalırsın Mevlam aratmadan hayırlısıyla nasib etsin..
yalnız yumurta günlerin netteki hesaplayıcılara uymayabilir.. sen 10. günden itibaren gün aşırı dene canım -tatlicadiarzu-, kısmetinde varsa olur yerimseniben

günaydın kızlar topiginiz hayırlı olsun bende 2aydır yumurta takibi yaptırıorum serephone kullandım ve bol bol yumusum oldu ve catladılar rabbim hepimizin hakkında hayırlısı neyse onu versin yapmamız gereken tek sey dua etmek ve beklemek rabbim insallah bos cevirmicek bizide aminnn

X