Dolandırılıyor muyum?? (çalışmalarım ilgi görmüyor konusuyla ilgili)

alik

Çünkü herkesin bir hikayesi var..
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
1.090
983
Merhabalar, buradan sıkıştığum konularda çok güzel fikirler destekler gördüm. Çok teşekkür ederim herkese. Şimdi bi konu hakkında yardımınıza çok ihtiyacım var. Sosyal medyadan yaptığım çalışmalara ingilizce bi msj geldi. Çeviriyle biraz konuştuk kadınla. İspanyol kendisi. Çalışmalarımın nft sini alacağını söyledi. (NFTsnin ne olduğunu biliyırum ama anlatamıyorum şimdi 😀) neyse bana bi galeri adı yazdı. Ben tıklamadım tabi. Googleden girip baktım. İnsanlar çalışmalarını kıymuş ve ethereumla satıyor (ethereum sanal paraların en iyilerinden bildiğim kadarıyla) tanesini 2etherum dan alıcakmış 2 çalışma ve devamıda gelicekmiş dedi. Ama eşimin telinden girince öyle bi site çıkmıyor. Hatta site hakkında hiçbir şey çıkmıyor. Neyse siteye üyelik yaptım çalışmaları yükledim, tamamdır satın almayı yapıyorum dedi ama 2defa deneyim reddelince bi sorun var müşteri hizmetleriyle görüşün dedi. Görüştüm müşteri hizmetleride sanal paranın sitesini yükleyin ve 10bin civarına dnk gelen ethereum yükemeniz lazım dedi. Yapmaya çalıştık eşimle tapamadık. Çevremizde de sanal parayla ilgilenen kimse yok. Tekrr müşteri hizmetlerine yazdığımda başka bi sanal para uygulamsını indirin dedi. Şimdi ben isim verebiliyormuyum bilmiyorum ama vermem lazım. Bana yardımcı olun kullanan varmı bilmem lazım. Burada bana etsy yi çok önermişlerdi ama onu kullanamadım. Buda ona benzer bi uygulama ama hiç bi bilgi yok nette. Ve eğer böyle bişey varsa çalışmalarımı güzel bi paraya satabikeceğim. Lütfen konum taşınmasın bilgi almalıyım lütfen.
Çalışmaların sitesi gallerixhub.com ve önerdiği sanal para uygulaması da metamask. Gallerixin canlı desteğine metamaska para yükleyemiyorum diyince binance yi önerdi.

Son düzenleme:
Eşinizin telefonundan görünmeyip de sizin telefonunuzdan görünmesi garip değil mi?

Bir ara ben de çektiğim fotoğrafları stok sitelerinde satmaya düşünüyordum ama çok üşendim. Paypal mı bir şey isteniyordu. Kaldı gitti öyle.

Merhabalar, buradan sıkıştığum konularda çok güzel fikirler destekler gördüm. Çok teşekkür ederim herkese. Şimdi bi konu hakkında yardımınıza çok ihtiyacım var. Sosyal medyadan yaptığım çalışmalara ingilizce bi msj geldi. Çeviriyle biraz konuştuk kadınla. İspanyol kendisi. Çalışmalarımın nft sini alacağını söyledi. (NFTsnin ne olduğunu biliyırum ama anlatamıyorum şimdi 😀) neyse bana bi galeri adı yazdı. Ben tıklamadım tabi. Googleden girip baktım. İnsanlar çalışmalarını kıymuş ve ethereumla satıyor (ethereum sanal paraların en iyilerinden bildiğim kadarıyla) tanesini 2etherum dan alıcakmış 2 çalışma ve devamıda gelicekmiş dedi. Ama eşimin telinden girince öyle bi site çıkmıyor. Hatta site hakkında hiçbir şey çıkmıyor. Neyse siteye üyelik yaptım çalışmaları yükledim, tamamdır satın almayı yapıyorum dedi ama 2defa deneyim reddelince bi sorun var müşteri hizmetleriyle görüşün dedi. Görüştüm müşteri hizmetleride sanal paranın sitesini yükleyin ve 10bin civarına dnk gelen ethereum yükemeniz lazım dedi. Yapmaya çalıştık eşimle tapamadık. Çevremizde de sanal parayla ilgilenen kimse yok. Tekrr müşteri hizmetlerine yazdığımda başka bi sanal para uygulamsını indirin dedi. Şimdi ben isim verebiliyormuyum bilmiyorum ama vermem lazım. Bana yardımcı olun kullanan varmı bilmem lazım. Burada bana etsy yi çok önermişlerdi ama onu kullanamadım. Buda ona benzer bi uygulama ama hiç bi bilgi yok nette. Ve eğer böyle bişey varsa çalışmalarımı güzel bi paraya satabikeceğim. Lütfen konum taşınmasın bilgi almalıyım lütfen.
Dolandırıcı uzak durun iyi ki yapamamışsınız 2 eth değerinde eserleriniz olsa sizce size uygulama önerip gelin alalım mı derler nft hangi platformdaysa gelip ordan alabilirler

Eşinizin telefonundan görünmeyip de sizin telefonunuzdan görünmesi garip değil mi?

Bir ara ben de çektiğim fotoğrafları stok sitelerinde satmaya düşünüyordum ama çok üşendim. Paypal mı bir şey isteniyordu. Kaldı gitti öyle.
Bana sitenin ismini yazdığı için mi görünmeye başladı bilmiyorum. Bi eşime yazıp yollim. Sonra webten girsin bakalım çıkacak mı?

Dolandırıcı uzak durun iyi ki yapamamışsınız 2 eth değerinde eserleriniz olsa sizce size uygulama önerip gelin alalım mı derler nft hangi platformdaysa gelip ordan alabilirler
Siteye girdiğimde etsy gibi birsürü çalışma vardı ve en düşük fiyat 2eth falan. 4 etr olanlarda çoktu. İşte nftsini alacağım şu siteye yükle ordan almalıyım benim hesabım orda dedi.

Eşimin müzik çalışmalarını sattığı bir site var böyle. Aynı sitede müzik, fotoğraf, resim gibi şeyler de satılabiliyor. Ama ödemeler sanal parayla değil dolar üzerinden yapılıyor. Kayıt olurken bizden birşey istemediler. Sadece hesapta 50 dolar birikmeden çekemiyoruz. Böyle bir siteyse sizden herhangi bir şey yatırmanızı istememesi gerekir.

para yatrıın diyen yerler %100 dolandırıcı çıkıyor aman diyeyim. Dimdirekt kaçın, şanslısınız ki para işi olmamış hemen silin uygulamaları her yerden os itedeki hesabınızı da kapatın. Güvenilir e-ticaret websiteleri her zaman ya Paypalla ödeme yapar ya da hesaba direkt havale yapar. Bitcoin türü nanelerin hiçbir yasal izlenmesi yok, paranız buharlaşır hiçbir hakk da iddia edemezsiniz.

Bence bu işte bir b.kluk var. Para kazanmak için neden para yüklemen gereksin ki?
baklavacheesecake baklavacheesecake de yabancılarla freelance çalışıyor, onun da başına gelmişti sanki, parasını alabilmek için (hesapta) bir kereliğine para yatirmasi gerekiyordu falan, dolandırıcı cikmisti
Evet evet, aynen böyle oldu. Hesap açtırdılar bir sahte sitede, hatta o kadar profesyonellerdi ki parayı hesabıma yollamış gibilerdi. Parayı çekmek istediğimde "siz olduğunuzdan emin olmamız lazım 150 pound yatırın," dediler :deli: Dedim "İçinden alın,". Yok, almadılar işte, benim yatırmam gerekiyormuş. En son İngiltere polisinin siber suçlar bölümüne şikayet ederken ekran görüntüsü atmıştım, "Buyurun hodri meydan," demişlerdi :KK57:

Aklınızda bulunsun, sanal paralarla iş yapacaksanız asla büyük ve uluslararası borsalar dışında sakın işlem yapmayın ki bu piyasada batmaz denen borsalar bile battı.

1eth şuan bu kadar yanlış anlamayın ama gerçek olduğunu düşünmüyorum dolandırıcı bir site muhtemel

Eklentiler

• IMG_2416.jpeg
    IMG_2416.jpeg
    81,4 KB · Görüntüleme: 137
Evet evet, aynen böyle oldu. Hesap açtırdılar bir sahte sitede, hatta o kadar profesyonellerdi ki parayı hesabıma yollamış gibilerdi. Parayı çekmek istediğimde "siz olduğunuzdan emin olmamız lazım 150 pound yatırın," dediler :deli: Dedim "İçinden alın,". Yok, almadılar işte, benim yatırmam gerekiyormuş. En son İngiltere polisinin siber suçlar bölümüne şikayet ederken ekran görüntüsü atmıştım, "Buyurun hodri meydan," demişlerdi :KK57:

Dediğim gibi coin işlerini takip etmek imkansız, devlet de polis de uğraşmıyor zaten, coin platformları da kimseye bir güvence sunmuyor. Alım-satım işleri güvence sunan platformlardan yapılmalı, %100 para güvencesi veren bankalar var ve Paypal var o kadar, düzgün dürüst işletmeler de onlar aracılığıyla iş yapıyor zaten. Coinle moinle ödeme zaten saçma, satın alan müşteriler normal yollarla normal para ödeyecek ama site getirip ödemeyei coin olarak yapacak, hiçbir akla yatan tarafı yok. Bu arada elemanlar İngiliz falan da değildir muhtemelen Hint paki falandır, İngilterede bile değillerdir. :KK51:

Bu sistemi araştırıp sizde yapabilirsiniz fakat nft hypei bitti şu an projelerin on satış vs ile ücretsiz yada çok ucuz satılan nftleri var + onlarda likidite mevcut ztn. O zaman bu zaman değil arkası olmayan nft 2 eth etmez, bu iş için sizden ödeme istemez.

Dediğim gibi coin işlerini takip etmek imkansız, devlet de polis de uğraşmıyor zaten, coin platformları da kimseye bir güvence sunmuyor. Alım-satım işleri güvence sunan platformlardan yapılmalı, %100 para güvencesi veren bankalar var ve Paypal var o kadar, düzgün dürüst işletmeler de onlar aracılığıyla iş yapıyor zaten. Coinle moinle ödeme zaten saçma, satın alan müşteriler normal yollarla normal para ödeyecek ama site getirip ödemeyei coin olarak yapacak, hiçbir akla yatan tarafı yok. Bu arada elemanlar İngiliz falan da değildir muhtemelen Hint paki falandır, İngilterede bile değillerdir. :KK51:
Açtırdıkları sitede İngiltere numarası vardı, o yüzden İngiltere'ye şikayet ettim. Hatta bakın böyle gözüküyordu, çok inandırıcıydı :KK43:

Eklentiler

• IMG_8782.PNG
    IMG_8782.PNG
    194,7 KB · Görüntüleme: 132
Arkadaşlar adını vermek istiyorum, şimdi çalışmaların sitesi gallerixhub.com bu siteye çalışma yükle dedi yükledim. Aynı zamanda metamask açık dedi açtım. Tabi kadını bikaç gün oyalayıp araştırdım bişey
farketmedim. İki defa alım denedim olmuyor sisteme sorun dedi sordum. Sistem de 0,14 etherum minimum yüklemekisiniz dedi. Yüklemeye çalıştım olmadı sisteme fotoların attım olmuyor dedim. Bu defa binance yükleyin dedi. Yükledim dedim işlem olcakmı artık dedim onada minimum 0,14 ethereum yükleyin dedi sistem yani gallerixin sistemi.

Gerçekten size hesabınızda 10 bin liralık etherium bulunmalı dediklerinde dolandirildiginizi anlamadınız mı
Kardeşim ben saticiyim parayı sen vereceksin sana ne benim hesabimdaki paradan
Neyse Allah korumus da yapamamissiniz
Kulağınıza küpe olsun bu yaşananlar

X