Dostinex kullandınız mı?

nosey yorumların için çok teşşekkür ederim canım

doktorum bana dediki şuan evli değilseniz bu prolaktin seviyesini düşürsek bile yine çıkacaktır sanırım en ufak biseyden bile etkileniyomus prolaktinin yüksek olması gebeliği engelliyomus evlendiğinizde ve bebek yapmayı düşündüğünüzde ilaçlarla düşürürüz dedi yani simdi ilaç kullansamda yine çıkarmış seçimi bana bıraktı ne yapmam gerekiyor anlamdam kullanmalımıyım yoksa kulllanmamalımıyım

baska bir doktora gittim oda kullan dedi ne yapmalıyım ikiside farklı şeyler söyledi hatta ilk doktor bitkisel ilaçlardan bile bahsetti

güzelim nası bi mantıkla yaklaşıyorsun olaya anlamadım. prolaktin yüksekse düşürülmesi gerekir. çünkü ileri seviyelerinde hipofiz bezinde tümör oluşumuna kadar giden bi durum bu. evlenince tedavi olurum diye düşünme. çünkü o zaman işin daha zor olacak. adetin geciktiğinde hamilemiyim diye endişeleneceksin. bebek istiyorsan her negatif sonuçta canın daha çok sıkılacak. bunun yanında şu anda da adet düzensizliği yapan bi durumda prolaktin seviyesi ve adet olamamanın bünyeni nasıl sıkıntıya soktuğunu biliyosundur. bu tür gecikmeler bi süre sonra daha da artacak tedavine devam etmezsen ve yumurtalıkların tembelleşecek işte ozmn çocuk yapman belki imkansız hale gelecek. profilinde öğretim görevlisi yazıyo alanın ne bilmiyorum kusuruma bakma ama bu kadar bilinçsiz bi tutum sergilemen beni şaşırttı. söylediklerim biraz fazla gelebilir ama böyle ne yazıkki. zamanında 60-65 yaşlarında kadın doğum alanında gerçekten çok tecrübeli olan doktorun bana anlattıklarını yazdım ben. ozaman 16 yaşındaydım ve hiç birşey bilmiyordum. bu durumu farketti ve adet döngüsünün işleyişini önemini ve bu hastalığın tedavisini olmam gerektiğini nedenleriyle birlikte anlattı. umarım sen de demek istediklerimi anlamışsındır.

canım benim anlıyorum bu şekildeki yaklasımını ama ben arada kaldığımı yazdımyani biri kullan diyor diğeri gerek yok diyor bende zaten bu ikilemi çözmeniz adına yardım istiyorum sen yanlıs anladın galiba ama yinede ankarada uzman bir doktorada gideceğim ama dediğim gibi ikiside farklı şeyler söyleyince arada kaldım ne yapacağımı bilemedim

bu arada sendeki prolaktin yüksekliği adetin düzensizliği ve azlığı şeklindemi oluyor

ayrıca lütfen buNU BİLNÇSİZLİK OLARAK DEĞERLENDİRME SADECE YENİ KARŞILAŞTIĞIM BİR DURUM VE NE YAPACAĞIMI BİLEMEDİM AYRICA O YAZDIKLARIMI DOKTOR SÖYLEDİ BEN NE YAPIYIM

:sm_confused:nosey duyarlılığın için çok teşekkür ederim

anlıyorum seni canım :) sadece adet düzensizliği yapıyor bende başka hiçbişey yok.

ya bu arada doktor bana bu kadar ciddi olduğunu söylemedi sadece düşürür dedi prolaktin ne onu bile açıklamadı niye burdaki doktorlar böyle iyiki bu site varbu arada nosey senin prolaktin seviyen düştümü bide hemenmi yükseliyor

sabırlı hormonlar evlı bekar farketmıyo canım cıkmasının bı cok sebebı var ama bazende sebepsızde cıkabılıyor sen sımdıden tedavını olda evlenınce bırde bununla ugrasma eger cocuk dusunursen prolaktın yukseklıgı cocuk olmasını engellıyor canım

evet ılacları kullanmaya devam edeceksın 3 ayda bır tekrar test yaptırıcaksın eger dustuyse dr ılacların dozunu azaltıyo sabah aksam ıcıyorsan 1 tane ıceceksın yada yarın buda cıkmasını engellıyor ama sen kafana gore degılde dr kontrolunde yapıcaksın bunu sen bence baska bır dr bul bu konuda uzman once dr una guvenmen gerekıyor ama sen arada kalmıssın sana acıklama bıle yapmamıs

güzelim nası bi mantıkla yaklaşıyorsun olaya anlamadım. prolaktin yüksekse düşürülmesi gerekir. çünkü ileri seviyelerinde hipofiz bezinde tümör oluşumuna kadar giden bi durum bu. evlenince tedavi olurum diye düşünme. çünkü o zaman işin daha zor olacak. adetin geciktiğinde hamilemiyim diye endişeleneceksin. bebek istiyorsan her negatif sonuçta canın daha çok sıkılacak. bunun yanında şu anda da adet düzensizliği yapan bi durumda prolaktin seviyesi ve adet olamamanın bünyeni nasıl sıkıntıya soktuğunu biliyosundur. bu tür gecikmeler bi süre sonra daha da artacak tedavine devam etmezsen ve yumurtalıkların tembelleşecek işte ozmn çocuk yapman belki imkansız hale gelecek. profilinde öğretim görevlisi yazıyo alanın ne bilmiyorum kusuruma bakma ama bu kadar bilinçsiz bi tutum sergilemen beni şaşırttı. söylediklerim biraz fazla gelebilir ama böyle ne yazıkki. zamanında 60-65 yaşlarında kadın doğum alanında gerçekten çok tecrübeli olan doktorun bana anlattıklarını yazdım ben. ozaman 16 yaşındaydım ve hiç birşey bilmiyordum. bu durumu farketti ve adet döngüsünün işleyişini önemini ve bu hastalığın tedavisini olmam gerektiğini nedenleriyle birlikte anlattı. umarım sen de demek istediklerimi anlamışsındır.[/QUOT
bendede prolaktin yüksekliği var gerçektende hipofiz bezinde tümörz oluştuğunu bilmiyodum doktor bana söylemedi çok şaşırdım görünce:mymeka:

çok geçmiş olsun paradise. herkeste olcak diye bişey yok tabiki ama ileri seviyelerde hipofiz bezinin düzgün çalışmayıp çok çalışmasından dolayı tümör oluşabiliyor. o yüzden tedavisinin ertelenmemesi lazım. her konuda bu böyle esasında bir hastalık varsa erken tedavi edilmeli. boşuna dememişler erken teşhis hayat kurtarır diye :KK66:

zaten hastalık konusunda çok hassasım ben prolatkini önemsiyodum ama simdi saynde daha çok dikkat edicem çok sağol

rica ederim cnm doktoruna da bi sor sen istersen yani daha iyi bilgilendircektir o seni :KK66:

a.s.nosey cevabını diğer bölümde verdim ama burdada veriyim dedim doktor bana kan hapı vermedi senin prolaktin seviyen çokmu yüksekti kaç çıktı

X