Dostinex kullandınız mı?

bende 1 ay dostinex kullandım.bugün kan sonucuma bakılacak.acaba bu ilacı kullanıpta veya bu tedaviyi görüpte hamile kalan var mı?tedavi sonuç veriyomu?senağlama

sabırlı ben şuanda dostinex kullanıyorum.daha 4 tablet oldu kullanalı ve prolaktinimi indirmiş.2 gün önce dr gittim kontrole bu ay düzenli adet görecekmişim.tabi yan etkileri var.baş dönmesi yapıyo,tansiyon düşüklüğü yapıyo.bende yaptı.ama çok etkili bi ilaç.sabırlı prolaktinin kaç çıktı.dr banada hapı ikiye bölde kullan demedi.haftada iki gün kullan dedi.zaten buda yeterli oluyo.birde kilo falan yapmıyo.geçmiş olsun.

selam dostınex kullanıp prl seviyesi düşüp hamile kalan varmı?

selam dostınex kullanıp prl seviyesi düşüp hamile kalan varmı?

slm canm.ben kullanıp hamile kaldım.şuanda hamileyim.1 ay önce prolaktinim 54 çıkmıştı.dr bana dostinex verdi.1 ay boyunca haftada 2 gün kullandım.zaten hap bitmeden hamile kaldım.şuanda 5,5 haftalık hamileyim.drum bana bu hapın çok kuvvetli olduğunu söylemişti.

bu hapı doktorum bana hormonlarım yükselmis normal düzeye getirmek için verdi kullanan varmı bilgi verirmisiniz lütfen

canım dostinex genelde prolaktin hormonu yüksekliğinde veriliyor benim değerim 35 45 arası idi kullandım adet oldum sonra hamile kaldım prolaktin yüksek olunca hamile kalmıyosun kullandıktan sonra hemen ölçtür bakki düşmüşmü benim her ay yükseliyodu her ay 2 adet kullanıyodum hamile kalınca bıraktım

ben 3 ay kullandım .hamile kalamadım, doktorum yumurta takibi yapacağını söyledi . yumurta takibi de başarılı olmazsa hangi yolu izleyecek acaba?

Meraba arkadaşlar konuyu açmanız aranızda bilgi alışverişinde bulunmanız çok güzel. Bende dostinex kullanıyorum ilaç hakkında bilgi almak için tuşladım ve sizin konusmalarınızla karşılaştım.2 sene dir yumurtalık kisti tedavisi görüyorum renkli dopler çekildim fakat iyi huylu olduğunu ve ilaçla yok olduğunu söledi doktorum 2 sene ağır bi ilaç tedavisi gördüm 5 - 6 ay aralıklarla tekrarladı.En son 4 ay önce gittiğimde temiz olduğunu sölemişti (ilk adet düzensizliği şikayetiyle gitmiştim).Aşırı tüylenme sıkıntım var ve başka bi dr a çıktım hem muayne olmak istedim.Ve doktor hormon testi istedi prolaktinim çok yüksek çıktı ultrasyondada tekrar kist olduğunu söledi hemen beyin cerrahiye yolladı ve dostinexi verdi.Çok korkuyorum doktor mr istedi hala sonucu çıkmadı onu bekliyorum hifofiz tumoru olabilirmiş.

Bu kadar uzun anlatmamın sebebi buranın adı bilinen çok iyi bi doktoruna çıkıyordum fakat 2 senedir prolaktin yüksekliğinden dolayı yumurtalık kistim oluyormus ve doktora binlerce kez söylememe rağmen benden hormon testi istememişti.Yani farklı dr a çıkmanın mutlaka faydası var ben hata ettim.Sizde lütfen bir doktorla sınırlı kalmayın çünkü çok ciddi bi durum . Bu yaz düğünüm var çocuğum olmaz diye çok korkuyorum umarım bişey olmaz.Mr sonucu kötü çıkarsa dr un muaynanesini başına yıkıcam senağlama

Canım benim üzme kendini ilaç iyi gelecektir. Bende şu an dostinex kullanıyorum, 7 aylık evliyim ve bebek isteğiyle doktora gittim. Prolaktinim yüksek çıktı.( 31 ). Haftada 1 tane dostinex alıyorum. 1 ay oldu kullanmaya başlayalı. Bakalım doktor henüz kan testi istemedi. Ama iyi bir ilaç ve faydası olacağını biliyorum. İçini ferah tut lütfen ve sakın stres yapma, prolaktini yükselten en büyük etken stres doktorum öyle söyledi.
Senin kaç çıkmıştı prolaktin ? Doktor Mr istediğine göre yüksek bir değerdir.

Ben de DOSTINEX kullanmaya yeni başladım. Göğüslerimde büyüme ve sızlama var.

Selam Bende Kullandim Dostinex Ama Ben 5 Aylik Bebegimi Kaybettikten Sonra Verdi Doktor.gögüslerdeki Sütü Kesmesi Için Piyasadaki En Iyi Ilaç.doktorunuzun Onerisine Kulak Verin Ve Kullanin.ozellikle Prolaktin Seviyesini Düzenleyen Iyi Bir Ilaç

Merhaba, ben dostinexi uzun süredir kullanıyorum hiperprolaktinemi var bende beyin mr ı 100 ün üstünde isteniyor benimki 100 ün üstündeydi ve ben çektirdim ufak bir adenom çıktı 5 mm kadar.Çok korkmuştum ama aslında hiçde korkulacak birşey değilmiş.Kadınların %17 sinde bu adenom yani tümör varmış.
Arkadaşlar prolaktini yüksek olanlara söylüyorum ama cidden yüksek olanlara yani 30 lar 60 ları değil 100-150 olanlara söylüyorum hamile kalınca prolaktin ilacını bırakmayın.Bebek tutunamıyor.Bir anda fırlıyor prolaktin ve bebek düşüyor. Ben şimdi 3 aylık hamileyim 2,5 aya kadar ilacı kullandırdı doktorum.Yeni kestim.

meraba arkadaslar
ya doktor anada verdi bugun baslıycam bende süt bezesi memede vsar diye verdi ama ne bilim birasda kulanmaya korkuyorum acaba ne kadarfaydasını var bide siz prolaktın yuksek diye verilmis hic kimsede süt bezesi oldugunu okumadım o yuzden boyle bisey duydugunuz bikldiginiz bana yazın zaten moralım cok bozuktu su süt beze yuzunden
tesekur ederım

bende kullanıyorum dostınex haftada 2 gün yarım tablet şeklinde
bu ilacı hamile kaldıktan sonrada içebilecekmiyiz acaba....

bende bebişi sütten kesiyorum doktorum bunun için verdi 2 tablet sabah 1 akşam 1 iç dedi henüz içmedim bakalım sonuç ne olacak yarın içicem.

mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende ama çok faydalı bilgiler edindim buradan memnun kaldım yani.bende dostinex kullananlar grubundanım.ben yaklaşık 6 senedir prolaktinoma yani sütbezi hormonu yüksekliği hastalığından tadavi görüyorum ilk şikayetimde adet düzensizliğim olmuştu bunun kontrolune gittiğimde prolaktinoma rahatsızlığm oldugunu tesbit edildi ilk prolaktin seviyem çok yüksekti mr sonucunda beynmde adenom varlığı görüldü.tedaviye parlodel ile başladım fakat 1 sene kadar kullandım ama biraz agır geldi sonra dostinex e dönüş yapıldı.bende bu ilacı haftada 2 kez yarım tablet kullanıyorum vede geceleri içiyorum yoksa kötü mide bulantısı ve başdönmesi yapıor.şuan hem mr sonucu ve hem kan tahlilimde prolaktin seviyem çok düştü adetlerimde düzenli çok şükür ama yinede bazen korkum oluyor doktorum çok ileri rahatsızlıkta kısırlık olabilir demişti.şükür seviyede değilim ama bu sonbaharda evleniyorum inşalh bir problem yaşamam.ama dogru bir hekim ile ve 3 ayda bir yapılacak kontrolle bu rahatsızlıktan kurtulabilecegine inanıyorum.herkese acil şifalar dilerimm.saglıkla kalın. :)

Merhaba, ben dostinexi uzun süredir kullanıyorum hiperprolaktinemi var bende beyin mr ı 100 ün üstünde isteniyor benimki 100 ün üstündeydi ve ben çektirdim ufak bir adenom çıktı 5 mm kadar.Çok korkmuştum ama aslında hiçde korkulacak birşey değilmiş.Kadınların %17 sinde bu adenom yani tümör varmış.
Arkadaşlar prolaktini yüksek olanlara söylüyorum ama cidden yüksek olanlara yani 30 lar 60 ları değil 100-150 olanlara söylüyorum hamile kalınca prolaktin ilacını bırakmayın.Bebek tutunamıyor.Bir anda fırlıyor prolaktin ve bebek düşüyor. Ben şimdi 3 aylık hamileyim 2,5 aya kadar ilacı kullandırdı doktorum.Yeni kestim.

peki ovulasyon dönemine yakınım 0.236 ya kadar düşmüş bu durumda ne yapmalıyım

canım hiç merak etme kilo yapmıyor.sadece sabırlı olcaksın .gecmış olsun

slm kizlar,benimde ploraktinim yuksek 8 aydir bebek istiyoruz ama olmadi,dr dostinex verdi bir ay kullanmam icin,ve bu arada korunmamizi soyledi,hatta prospektuste ilaci biraktiktan sonra tekrar bir ay korunmak gerektigini soyluyor,burdaki bazi arkadaslarimiz kullanirken hamile kaldim demis,hatta birisi hamile kalinca bile 2,5 ay kullandirdi dr yoksa bebek diger turlu dokunamaz demis,kafam iyice karisti,yarin ilacim bitiyor ,korunmaya biraksammi diye dusunurken hamileyken bile kullananlar cikti,nolacak benim halim,lutfen kizlar cevap yazin,buna cok ihtiyacim var tesekkurler...

canım bende 9 aylık evliyim ve bebek isteğimiz prolaktin yüzünden olmadı. 3 ay dostinex kullandım 31 den 8 e düştü 1 ay önce ilacı bıraktım ama doktorum bana korun falan demedi ilacı kullanırken bile hamile kalabilirsin dedi.....ama başka bir problem çıktı eşimin varikosel olduğunu öğrendik oda ameliyat oldu sperm değerleri oldukça düşüktü. 2,5 ay oldu ameliyat olalı bakalım 3 ay olunca tekrar sperm sayımı yapılacak umarım en kısa zamanda hamiş oluruz....

slm kizlar,benimde ploraktinim yuksek 8 aydir bebek istiyoruz ama olmadi,dr dostinex verdi bir ay kullanmam icin,ve bu arada korunmamizi soyledi,hatta prospektuste ilaci biraktiktan sonra tekrar bir ay korunmak gerektigini soyluyor,burdaki bazi arkadaslarimiz kullanirken hamile kaldim demis,hatta birisi hamile kalinca bile 2,5 ay kullandirdi dr yoksa bebek diger turlu dokunamaz demis,kafam iyice karisti,yarin ilacim bitiyor ,korunmaya biraksammi diye dusunurken hamileyken bile kullananlar cikti,nolacak benim halim,lutfen kizlar cevap yazin,buna cok ihtiyacim var tesekkurler...

Burada birçok insan dosinex kullanırken hamile kaldı ve hamile kalır kalmaz da ilacı kesti, fakat ben 10. haftama kadar kullandım, kullanmak zorundaydım çünkü yoksa bebek tutunamazmış.Prolaktinin yükselirse bebeğin düşer dedi dr.Tabi bu benim için geçerli bir durum.Çünkü benim prolaktinim 110 civarındaydı ve çok dirençliydi, 4 ayda zor düştü.Kulanmasam hemen 100 e fırlıyordu.Bu sebepten bıraktırmadı ilacı, dostinexin şu ana kadar bildirilmiş bebekte anomali yaptığına dair herhangi bir kanıt bildirilmemiş.Ama tabii bilemem yine de allah bilir.İnşallah sağlıklı bebeklerimiz olur.

X