dostınex kullanıp hamile kalanlar buraya...

merhaba kızlar
benim de prolaktinim 28 çıktı doktor bana haftada 2 tane dostinex almam gerektiğini söyledi ama çoğu kişi haftada iki kere yarım olmak üzere 1 tane içiyor.Benim dozum fazla mı acaba bunu doktora sormam lazım.Bir de korunmanıza gerek yok çalışmalara başlayın dedi kendisi çok güvendiğim bir doktor o yüzden hamilelik oluşsa bile zararı olacağını düşünmüyorum.

bende dostınex kullanıp hamıle kalanlardanım bı sakıncası yok herkesın uyguladıgı doz farklı sen dr dınle umarım ıyı sonuclar alırsın

merhaba arkadadaşlar
dostinex kullananlara bir sorum olacak.
benim prolaktin değerim 50 çıkmıştı 2 ay önce. bir ay boyunca haftada 1 tane dostinex kullandım, 4 tane yani doktor öyle demişti ve eylulün 15inde tahlil yaptırdığımda 2 ye kadar düşmüştü prolaktin değerim. aradan bir ay ancak geçti, ama göğüslerim acımaya başladı benim yine, adet dönemim yakın zaten, birkaç güne gelir.
6 aydır bebek istiyoruz ama olmuyor :KK43: polikistik over dedi doktor, biraz adet düzensizliğ de var 30-35 gün arasında oluyorum, prolaktin düşünce düzelebilir demişti ama düzelme de olmadı.

dostinex kullandıktan sonra hemen prolaktin yükselir mi böyle bir ay içinde?? kaç ay etkisi sürer deneyimi olanlara danışmak istedim.

Ben iki aydır haftada yarım doz şeklinde kullanıyorum. Prolaktin 13 e düştü birkaç haftada fakat ilacı kesmedi. Prolaktinde 50 çok yüksek bi değer değil dediler hep bana ve ikaca yanaşmadılardı fakat bende birbuçuk yılda inme ve çıkma olmayınca benim ısrarımla ilaç verildi.Yarın adetimin 2. Günü kontrole gideceğim. Tüp bebek yapılacak mı bilmiyorum henüz yarın belli olacak. O kadar gerginim ki.

merhaba arkadadaşlar
dostinex kullananlara bir sorum olacak.
benim prolaktin değerim 50 çıkmıştı 2 ay önce. bir ay boyunca haftada 1 tane dostinex kullandım, 4 tane yani doktor öyle demişti ve eylulün 15inde tahlil yaptırdığımda 2 ye kadar düşmüştü prolaktin değerim. aradan bir ay ancak geçti, ama göğüslerim acımaya başladı benim yine, adet dönemim yakın zaten, birkaç güne gelir.
6 aydır bebek istiyoruz ama olmuyor :KK43: polikistik over dedi doktor, biraz adet düzensizliğ de var 30-35 gün arasında oluyorum, prolaktin düşünce düzelebilir demişti ama düzelme de olmadı.

dostinex kullandıktan sonra hemen prolaktin yükselir mi böyle bir ay içinde?? kaç ay etkisi sürer deneyimi olanlara danışmak istedim.

Bu konuda çok tecrtübeli değilim, ancak şunu söyleyebilirim. PRL hormonu strese bağlı artabilen bir hormon. Hemen inip çıkması beklenmese de çok stresli bir yaşamınız varsa etkileyebileceği hem prospektüsünde hem de internetteki bilgilerde yazıyor. O yüzden her ay düzenli olarak PRL hormon değerinize baktırmanızı tavsiye ederim. Nitekim ben öyle yapmıştım.

PRL polikistik over ile ilgilidir.. Ancak dostinex kullanımı tek başına PKO yu yenmek için yeterli olmayabilir. Bunun için ayrıca bir tedavi olmanız gerekebilir.

Sonuç olarak, PRL nizi her ay ölçtürün...
PKO için ayrıca tedaviye başlayın.
Bitkisel tedavilerde ise PKO konusunda başarılı olanlar var ancak bu hastalıkta kullanılan bazı bitkilerin PRL nizi artırabileceğini de unutmayın. Kontrollü olmakta fayda var. Geçmiş olsun...

Tesekkurlrr cevap icin. Adetlerin duzene girmezse adet duzenleyici verecegini soylemisti doktor. Adet olmayi bekliyorum prolaktini olcturup tekrar gidecegim doktora.

Kızlar merhaba. Benim de prolaktin 32,5 çıkti. Doktor bu ay da bekleyelim düşmezse dostinex verelim dedi ama ben kullanmak istedim ilacı aldım. İnşallah artık ben de hamile kalabilirim.

merabalar..bende bugün dr umdan dostinex i aldım ve çok kötüyümm..hastaneden eve geldim ve 2 arkadasımın hamile oldugunu duynca çok üzüldüm kötü oldum ya..tamam allah kucaklarınada almayı nasip etsin ama benm neden olmuyo die ağladım durdm bütün gün.ve suan da bu saatte zor ağlayarak yazıyorum.nebişçim bi sıkıntıdr buuuu:KK61::KK61::KK61:1,5 yıldır bebek olmuyo..dr bide mr çekilmemi istedi.ya kötü bşi çıkarsa çok paronayak oldumm:KK43:((( prolaktin 101.nasıl düzene gircek bu bilmiyorm.hiç bebk olmıycakmış gibime geliyo.bütün ümitlerim tükenmekte yaaaaaa ooooouuuffffffffff:KK43:((((

merabalar..bende bugün dr umdan dostinex i aldım ve çok kötüyümm..hastaneden eve geldim ve 2 arkadasımın hamile oldugunu duynca çok üzüldüm kötü oldum ya..tamam allah kucaklarınada almayı nasip etsin ama benm neden olmuyo die ağladım durdm bütün gün.ve suan da bu saatte zor ağlayarak yazıyorum.nebişçim bi sıkıntıdr buuuu:KK61::KK61::KK61:1,5 yıldır bebek olmuyo..dr bidememi istedi.ya kötü bşi çıkarsa çok paronayak oldumm:KK43:((( prolaktin 101.nasıl düzene gircek bu bilmiyorm.hiç bebk olmıycakmış gibime geliyo.bütün ümitlerim tükenmekte yaaaaaa ooooouuuffffffffff:KK43:((((
cnm msgini gorunce yazmak istedimm. Ben 10 yildan fazla sure once ogrenmistim prolaktinimin yuksek oldugunu dr o zmn mr da istemisti. 3mm adenom cikmisti. O zmn bekardim ama cok uzulmustum cocugum olmaz diye. Evlenince de hep tedirgindim ama dostinexi 2 ay kullandim 3.ay icmeyi biraktim 4. denememizde hamile kaldim. Mrda bisey ciksa da endise etme sen de en yakin zamanda hamile kalacaksin insallah :)

cnm msgini gorunce yazmak istedimm. Ben 10 yildan fazla sure once ogrenmistim prolaktinimin yuksek oldugunu dr o zmn mr da istemisti. 3mm adenom cikmisti. O zmn bekardim ama cok uzulmustum cocugum olmaz diye. Evlenince de hep tedirgindim ama dostinexi 2 ay kullandim 3.ay icmeyi biraktim 4. denememizde hamile kaldim. Mrda bisey ciksa da endise etme sen de en yakin zamanda hamile kalacaksin insallah :)
tesekkür edrim canm mesajın iyi geldi çok çok sağol.gerçekten dün cok kötü olmustum..arkadaslarıda ögrenincee:-(((( dr a bidaha gitmiycek oluyodum dr öyle diyince hipofiz bezi tümörü olabilir falan..tutuşturdu elime mr kağıdı falan geri dönemedim.merak ettim tabi bende acaba böyle bişi varmı yokmu die çekilcem arttık cumartesi gününe randevu aldık.temiz çıkar insallah.dostinex i kullanmaya basladım işe yarar insallah.tiroit de var bende.zaten biri düzene girse öbürü düzelir dedi dr. adına sevindim hamile kalabilmişsin darısı başımıza artık tüm isteyenlere.

tesekkür edrim canm mesajın iyi geldi çok çok sağol.gerçekten dün cok kötü olmustum..arkadaslarıda ögrenincee:-(((( dr a bidaha gitmiycek oluyodum dr öyle diyince hipofiz bezi tümörü olabilir falan..tutuşturdu elime mr kağıdı falan geri dönemedim.merak ettim tabi bende acaba böyle bişi varmı yokmu die çekilcem arttık cumartesi gününe randevu aldık.temiz çıkar insallah.dostinex i kullanmaya basladım işe yarar insallah.tiroit de var bende.zaten biri düzene girse öbürü düzelir dedi dr. adına sevindim hamile kalabilmişsin darısı başımıza artık tüm isteyenlere.
Mrda adenom ciksa dahi hic moralini bozma cnm buna ragmen benim gibi ilacla hamile kalan bi cok insan var. En yakin zamanda hayirlisiyla darisa basina olsun insallah :)

Mrda adenom ciksa dahi hic moralini bozma cnm buna ragmen benim gibi ilacla hamile kalan bi cok insan var. En yakin zamanda hayirlisiyla darisa basina olsun insallah :)
amin canm insallah.bugünlerde ağlamaktan baska bişi gelmiyo elmiden.yıprandım 1,5 senedir ufff yaaa..:KK43: cumartesi neticeyi görcez bakım ne çıkıcak..hamile kalabilcemi hiç sanmıyorm düşünemiyorm aslında..kafama yerleşti bikeree:KK43::KK43::KK43: hiç bebek olmıycakmış gibiii...

[QUOTE tugba6774, post: 43393138, member: 659116"]amin canm insallah.bugünlerde ağlamaktan baska bişi gelmiyo elmiden.yıprandım 1,5 senedir ufff yaaa..:KK43: cumartesi neticeyi görcez bakım ne çıkıcak..hamile kalabilcemi hiç sanmıyorm düşünemiyorm aslında..kafama yerleşti bikeree:KK43::KK43::KK43: hiç bebek olmıycakmış gibiii...[/QUOTE]
Ama boyle dusunursen ztn olmaz prolaktin strese bagli olarak artan bi hormon biliyorsun ben hep bebek hayali kurdum olacagina inandim ve oldu sen de bu sekilde dusun lutfen cnm.

kizlar prolaktin hormonunu hangi yiyecekler yükseltir bildiklerimizi paylasalim birbirimize yararli olalim ben bir tek inciri biliyorum kuru yada yas incir prolaktini yükseltiyor

Merhaba,

Burada yeniyim ancak kk yi çok okurum. Benim durumum şu : temmuz ayında hamile kaldım ancak bebeğimin kalbi durmuş. 29 Ağustos ta kürtaj oldum. Sonrasında adetlerim 40 güne uzadı. 2. Ayda da 10 gün geçmesine rağmen adet olmayınca dr muayene etti ve bu ay yumurtan oluşmamis dedi. Hormon testi istedi ve prolaktinimin 66 olduğu belirlendi. Dostinex yazdı ve şimdi 2. Hafta dayım. Benim sorum bu ilaç yumurtlamaya da yardımcı olur mu? Prolaktin seviyesini düşünürken yanında yumurta oluşumunu da tetikler mi acaba?

Simdiden Teşekkürler herkese.

Regl düzensizliğim için kontrolde prolaktinimin yüksek olduğu ortaya çıktı, dostinex kullandım ilacın bitmesinden çok kısa bir süre sonra hamile kaldım. Hatta 7. haftada miğde bulantılarım sayesinde anladım hamile olduğumu, ilaç bitti gene düzensizliklerim başladı diye:) tek problem bu ise ilaç fayda gösterecektir sanırım. İçinizi ferah tutun.

Regl düzensizliğim için kontrolde prolaktinimin yüksek olduğu ortaya çıktı, dostinex kullandım ilacın bitmesinden çok kısa bir süre sonra hamile kaldım. Hatta 7. haftada miğde bulantılarım sayesinde anladım hamile olduğumu, ilaç bitti gene düzensizliklerim başladı diye:) tek problem bu ise ilaç fayda gösterecektir sanırım. İçinizi ferah tutun.

Merhaba,

Teşekkürler cevabınız için. Peki Siz de ayni durumu yaşayan birisi olarak ; hamileliği ogrendiginizde dr tutundurmak için bir ilaç verdi mi? Sanırım progesteron ilacı veriyorlar. Bir de maşallah diyelim kaç aylık oldunuz?

Teşekkürler yeniden .

msg ni görünce yazmak istedim..hamileliğinize çok sevindim.umut oluyosunz bizlere.benmde ilac bitti ama maalesf regl oldum ya..ağlamakla noktaladım sonucu yine..olmuyo bi türlü..benmde tam tersi prolaktin yüksek ama adetlerm düzenli çok şükür.kaç tane tahlil yapıldı temiz çıkıyo.anlamıyorum ya yinede tutmuyo..tiroit iacı kullanıyorm ayrıca.insallh ben benm gibiler mutlu haber alır en kısa zamanda.:KK33:

meraba canm.mr sonucum temiz çıktı şükr olsun ki.bi yazmak haber vermek istedim herkese arkadaslar.prolaktin ilacım bitti dr kontrole çağırdı bitiminde.ama yine reglim geldi ya bi türlü nedense olmuyo bebek..herşey tahlillerde temiz de çıkıyo olmuyo tutmuyo..:KK43::KK43::KK43:

meraba canm.mr sonucum temiz çıktı şükr olsun ki.bi yazmak haber vermek istedim herkese arkadaslar.prolaktin ilacım bitti dr kontrole çağırdı bitiminde.ama yine reglim geldi ya bi türlü nedense olmuyo bebek..herşey tahlillerde temiz de çıkıyo olmuyo tutmuyo..:KK43::KK43::KK43:
gözünaydın cnm güzel bi hbr bu :) stres yapmayı kafana takmayı bırakıp rahat olursan bebeğin gelecek yapman gereken bu cnm. az daha sabır :KK66:

X