Duaların Kabulü İçin Çok Etkili Bir Hacet Namazı-Birbirimize Kılalım

İyi akşamlar arkadaşlar.

Size geçn ay öğrendiğim ve özellikle başkaları adına kıldığımda kabulünü çok hızlı olarak gördüğüm bir hacet namazı tavsiye edeceğim. Kendim içinde kıldım ve gerçekten dualarım kabul oldu.

Öncelikle namazı doğru kılmanız çok önemli. Bu namazı Hz. Muhammed Efendimiz öğretmiş.

Şimdi önce Hacet namazı kılmaya niyet edilir.

Namaz 12 rekat kılınıyor ve her iki rekatta bir selam veriliyor.

Her iki rekatın ilkinde Fatihadan sonra 3 Ayetel Kursi, ikinci rekatta her Fatihadan sonra 1 İhlas, 1 Nas, 1 Felak okunuyor.

Son rekatta yani 12. rekatta selam verilmeden (Etteyihat, Salli, Barik, Rabbena okuduktan sonra) tekrar secdeye gidilir. Secde de hiç başımızı kaldırmadan her duanın başında besmele ile şu dualar okunur.

7 Fatiha
7 Ayetel Kursi
10 adet- "La ilahe ilallahu vahdehula şerikeleh, lehulmülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir" duası
1 adet aşağıdaki dua;

Allahümme inni esalüke bimeakidil azzi min arşike ve munteharrahmeti minkitabike vasmikel eazemi ve ceddikel eala ve kelimetike’ttammati an tüsalliye ala seyyidi Muhammedin ve an tekziye haceti hazihi.

Hacetimizi Allah'tan dileriz ve secdeden doğruluruz. Sağa ve sola selam vererek namazı bitiririz.

Burada verdiğim bu son duayı mutlaka ezberlemeniz gerek, secdeden kalkıp kağıda bakıp okuyayım gibi birşey olmaz. Zor gibi görünüyor ama ezberleniyor. Dualarımız kabul edilecekse bence hiçte zor bişey değil ezberlemek, Kuran hatim eden var :)

Hayırlı Ramazanlar, bol dualar ve duaların kabul olduğu günler..

Not: Arkadaşlar bu konumu okuyan çok fazla kişi onlara namaz kılmamı rica ediyor, çok mesaj alıyorum. Kimseyi böyle bir konuda kırmak istemem ama o kadar vaktim olmuyor ve herkes için kılma şansım yok. Kendim için bile kılamadım uzun zamandır ve siz benden rica edince ve ben cevap vermeyince kendimi suçlu hissediyorum. Lütfen kusura bakmayın :KK43: Bence bu namazı ailenizden, eş dosttan birine kıldırın, tanıdık olması daha içten olacaktır...
Konuyu acali yıllar olmuş ama bana ilham oldunuz sondaki duayı ezberledim ve bugün sabah namazının ardından kıldım. Kılmaya da devam edeceğim Allah razı olsun sizlerden. Dileğimin gerçekleşmesi bi mucize benim için ama Allah için çok kolay. Talep ettim neticeyi yazarım inşallah.

canım çok güzel birşeye vesile oluyorsun ama dini boyutta bakınca sonun da tekrar secdeye gidip dua etmek zaten namazı bozar. Hele birde türkçe kendi duanı kattığın an namazın sıhhat şartı bozulduğu içim otomatik olarak namazda bozulur. Bilemedim nasıl yapılır ki dua etmeden
Salli barik ve rabbena'dan sonra namaz bitmiş oluyor zaten. Rabbena zaten dua, namazin sonunda yaptığımız bir dua.

Bu namazin sıhhatini arastirmadim ama secdede dua etmeyi selam verip namazdan çıkınca mı yapmalı yoksa böyle yapınca da oluyor mu sormak lazım.

Konuyu acali yıllar olmuş ama bana ilham oldunuz sondaki duayı ezberledim ve bugün sabah namazının ardından kıldım. Kılmaya da devam edeceğim Allah razı olsun sizlerden. Dileğimin gerçekleşmesi bi mucize benim için ama Allah için çok kolay. Talep ettim neticeyi yazarım inşaben haşla ezberleyemedim szi
Bende kılcam ama duayı ezberleyemedim uğraşıyorum :) Sabah namazının arkasından güneş doğuncaya kadar namaz kılınmaz arkadaşım bilgin olsun. Araştırabilirsin ayrıntılarını fetva hattına da sorabilirsin.

Ben biraz araştırdım
Bende kılcam ama duayı ezberleyemedim uğraşıyorum :) Sabah namazının arkasından güneş doğuncaya kadar namaz kılınmaz arkadaşım bilgin olsun. Araştırabilirsin ayrıntılarını fetva hattına da sorabilirsin.
Canım güneş doğmadan sabah namazının ardından kıldım 2 kez. Güneş doğmaya başlayınca kerahat vakti giriyor ondan sonra kilamiyoruz güneş yukselene kadar diye biliyorum umarım doğru yapiyorumdur☺️

Arkadaşlar bu namazda secdede iken dua ediyorsun ama Arapça olacak ben yıllar önce kılmıştım niyetimi arapçaya çevittirmiştim hatta. Namazın içinde Türkçe dua edilmez namaz bozulur.
Dediğin gibi Türkçe okumak namazi bozar. Hoca bunun için şöyle diyor niyetinizi kalbinizden geçirin. Namaz bitince de dilerseniz dua edin. Sizin yaptığınız gibi yapmak daha iyi olur,bende dileğimi arapcaya cevirteyim bi de öyle kılayım.

Siz de kilmissiniz namazi dileginiz kabul oldu mu?

Arkadaşlar bu namazda secdede iken dua ediyorsun ama Arapça olacak ben yıllar önce kılmıştım niyetimi arapçaya çevittirmiştim hatta. Namazın içinde Türkçe dua edilmez namaz bozulur.
Namaz içinde zaten dua edilmez bunun arapça yada türkçe olmasıyla ilgisi yok ki

Namazda kalben duaları okurken Allahtan duamızı kalben geçiriyoruz namaz içinde tabiki dua yada namaza uygun olmayan herşey namazı bozar

Namazımızi bitince duamızı ediyoruz niyetimizi neden arapça yazdırıp okuyoruz ??

Allah kalbimizi niyetimizi dua edeceğimizi nasıl ve ne için dua edeceğimizi biliyor bunun arapçası Türkçesi olmaz ki ..

Yeter ki huşu içinde inanarak yapmak gerekiyor içten samimi olmak gerekiyor

Yanı niyetimizi duamızı arapça yapınca ne gibi bir ayrıcalık oluyor?

Yanı Türkçe yapılınca olmuyor dua ama arapça olunca oluyor öyle mi?

Kusura bakmayın bunu doğru bulmuyorum ... arapça okumalarimiz oluyor namaz içinde okuduğumuz sürelerin anlamlarini bilerek okusak daha bilinçli olur dahada namazı güzel kılarız daha içimiz rahat eder ama dua yi arapçaya çevirip okumak gerekir demek bilemiyorum...

Namazda kalben duaları okurken Allahtan duamızı kalben geçiriyoruz namaz içinde tabiki dua yada namaza uygun olmayan herşey namazı bozar

Namazımızi bitince duamızı ediyoruz niyetimizi neden arapça yazdırıp okuyoruz ??

Allah kalbimizi niyetimizi dua edeceğimizi nasıl ve ne için dua edeceğimizi biliyor bunun arapçası Türkçesi olmaz ki ..

Kusura bakmayın bunu doğru bulmuyorum ... arapça okumalarimiz oluyor namaz içinde okuduğumuz sürelerin anlamlarini bilerek okusak daha bilinçli olur dahada namazı güzel kılarız daha içimiz rahat eder ama dua yi arapçaya çevirip okumak gerekir demek bilemiyorum...
Ben yıllar önce cübbeli Ahmet hocadan bizzat dinledim sohbetinde secdede iken ezberlenecek duayı okuduktan sonra niyetinizi secdede edeceksiniz ama Arapça olacak niyetinizi arapçaya çevirip okuyun namazda Türkçe olmaz dedi kendisi. Hatta kağıdım hala durur.
Tabiki Türkçe dua edilebilir edilemez diye bişey hepimiz dualarımızı Türkçe ediyoruz.ama namaz ayrı bişey benim bildiğim Arapça dışında başka başka bir dil kullanılmaz.

Dediğin gibi Türkçe okumak namazi bozar. Hoca bunun için şöyle diyor niyetinizi kalbinizden geçirin. Namaz bitince de dilerseniz dua edin. Sizin yaptığınız gibi yapmak daha iyi olur,bende dileğimi arapcaya cevirteyim bi de öyle kılayım.

10 seneden fazla oldu inanın hatırlamıyorum

10 seneden fazla oldu inanın hatırlamıyoru

Duayı siz kalbinizden geçirin Allah kabul eder ama bence yapın mümkünse teheccütde kılın perşembe gecesi veyahut akşamla yatsı arası sabah namazı sonrası bunlar çok değerli vakitler. Bende niyet edeyim kılayım 🌸🤗

Ben yıllar önce cübbeli Ahmet hocadan bizzat dinledim sohbetinde secdede iken ezberlenecek duayı okuduktan sonra niyetinizi secdede edeceksiniz ama Arapça olacak niyetinizi arapçaya çevirip okuyun namazda Türkçe olmaz dedi kendisi. Hatta kağıdım hala durur.
Tabiki Türkçe dua edilebilir edilemez diye bişey hepimiz dualarımızı Türkçe ediyoruz.ama namaz ayrı bişey benim bildiğim Arapça dışında başka başka bir dil kullanılmaz.

Canım şuan konu olan secde de edilecek duayı ezberleyip edilebilir ben ona bir şey demiyorum

Sadece niyeti arapçaya çevirip okumaya dedim Rabbim icin dua ediyoruz dediğim gibi Türkçe dua ediyoruz ki öyle olmak durumunda çünkü dilimiz Türkçe içimizden nasıl geliyor sa o an dua ediyoruz duanın da saati zamanı yeri olmadığı için

Evet secde de duaya ediyoruz Rabbim kabul etsin ama arapçaya çevirmek ve duayı öyle yapmak bilemiyorum
DUA içten anlık coşkuyla gelir yanına eklemeler yapılır ne bileyim uzatılır dua gözyaşlarına boğulur insan arapça yaptık diyelim olduda o an içimden başka bir şey daha demek geldi o anın feyizi ile Türkçe yaptım duayı yani şimdi bu dua olmadimi

🙄🙄

Ben buna katılmıyorum iste niyetimi secdede yaparım o an niyetime ekimeler yaparım yada baska kelimeler yani dua niyet ezberleyim öyle yapayım arapça yapayım öyle dua edeyim
Bilemiyorum

Rabbim herkesin duasını kabul etsin

Salli barik ve rabbena'dan sonra namaz bitmiş oluyor zaten. Rabbena zaten dua, namazin sonunda yaptığımız bir dua.

Bu namazin sıhhatini arastirmadim ama secdede dua etmeyi selam verip namazdan çıkınca mı yapmalı yoksa böyle yapınca da oluyor mu sormak lazım.
Salli barik okuduktan sonra selam verilmiyor tekrar secdeye gidiliyor bu namazda secdede okumalar yapılıyor enson dua ediliyor Arapça edilebiliyor Arapça okunuyor dua arapçaya çeviremediyseniz duanızı kalpten geçirmeniz de oluyor Allah nasip ederse. Çok kuvvetli bir namazdır açıkçası.

Canım şuan konu olan secde de edilecek duayı ezberleyip edilebilir ben ona bir şey demiyorum

Sadece niyeti arapçaya çevirip okumaya dedim Rabbim icin dua ediyoruz dediğim gibi Türkçe dua ediyoruz ki öyle olmak durumunda çünkü dilimiz Türkçe içimizden nasıl geliyor sa o an dua ediyoruz duanın da saati zamanı yeri olmadığı için

Evet secde de duaya ediyoruz Rabbim kabul etsin ama arapçaya çevirmek ve duayı öyle yapmak bilemiyorum
DUA içten anlık coşkuyla gelir yanına eklemeler yapılır ne bileyim uzatılır dua gözyaşlarına boğulur insan arapça yaptık diyelim olduda o an içimden başka bir şey daha demek geldi o anın feyizi ile Türkçe yaptım duayı yani şimdi bu dua olmadimi

🙄🙄

Ben buna katılmıyorum iste niyetimi secdede yaparım o an niyetime ekimeler yaparım yada baska kelimeler yani dua niyet ezberleyim öyle yapayım arapça yapayım öyle dua edeyim
Bilemiyorum

Rabbim herkesin duasını kabul etsin
Namazda Türkçe olmuyor bozuluyor diye biliyorum Arapça bilmiyorsan kalbinden geçiriyorsun hiç bir meshepte de Arapça dışında başka hiç bir dilde namaz kılınmıyor . Ama yine sen bilirsin herkezin niyeti kendine 🌸🤲🤗

Namazda Türkçe olmuyor bozuluyor diye biliyorum Arapça bilmiyorsan kalbinden geçiriyorsun hiç bir meshepte de Arapça dışında başka hiç bir dilde namaz kılınmıyor . Ama yine sen bilirsin herkezin niyeti kendine 🌸🤲🤗

Galiba yanlış anladın beni

Namazda okunan süreler tabiki arapça okunur namaz arapça kılınır bir düzeni vardır

Bazı dualar var namaz sonrası veya içimizden gelince yaptığımız dualar arapça yapılır

Ben namaz da okunan sürelere bir şey demiyorum ki 4 mezheb diyorsun örnek veriyorsun

Arapça bilmiyorsan diyorsun da kardeşim benim dua gruplarım var kuran hatimlerim var biliyorum arapçayı

Benim dediğim şu

Şuan ki konu da kılınan namazdan bahsediyorum

Siz diyorsunuz ki secde de okunucak dua yi ezbere okunucak tamam sorun yok bunda

Benim katılmadığım durum şu siz diyorsunuz ki niyetiniz neyse onu da arapça yazip ezberleyip secde de onuda arapça olaraka okunucak diyorsunuz

Bende diyorum ki bakın namazda sürelerden bahsetmiyorum niyetimizin arapça okunmasından bahsediyorum belki diyorum o anki feyizle niyetim dışın da içinden bir ekleme geldi ekledim yani bu dua olmaz mi diyorum

Bana mezhep diyorsunuz arapça bilmiyorsanız diyorsunuz

Neyse Rabbim niyetleri duaları bilendir kimin ne gibi dileği varsa mevlam kabul etsin

Canım ben senin demek istediğini anladım. Sen namazın içinde Arapca ya da Türkçe farketmez dua edilmez ama namaz bitiminde dua ederken dilin önemi yok diyorsun bunu anladım ama işte bu namazında kilinis şekli böyleymiş ya kalbinden geçir ya da başka bir dil namazı bozar sen dileğini arapca söyle diyor. Ben kalbimden geçiriyorum mesela ve namaz bitince de duamı normal ediyorum.
Allah cümlemizin dualarını kabul etsin. Dua için niyet ,samimiyet ve ihlas gerek rabbim nasip etsin bizlere de.🥰🥰

X