Duaların Kabulü İçin Çok Etkili Bir Hacet Namazı-Birbirimize Kılalım

Canım ben senin demek istediğini anladım. Sen namazın içinde Arapca ya da Türkçe farketmez dua edilmez ama namaz bitiminde dua ederken dilin önemi yok diyorsun bunu anladım ama işte bu namazında kilinis şekli böyleymiş ya kalbinden geçir ya da başka bir dil namazı bozar sen dileğini arapca söyle diyor. Ben kalbimden geçiriyorum mesela ve namaz bitince de duamı normal ediyorum.
Allah cümlemizin dualarını kabul etsin. Dua için niyet ,samimiyet ve ihlas gerek rabbim nasip etsin bizlere de.🥰🥰

Galiba yanlış anladın beni

Namazda okunan süreler tabiki arapça okunur namaz arapça kılınır bir düzeni vardır

Bazı dualar var namaz sonrası veya içimizden gelince yaptığımız dualar arapça yapılır

Ben namaz da okunan sürelere bir şey demiyorum ki 4 mezheb diyorsun örnek veriyorsun

Arapça bilmiyorsan diyorsun da kardeşim benim dua gruplarım var kuran hatimlerim var biliyorum arapçayı

Benim dediğim şu

Şuan ki konu da kılınan namazdan bahsediyorum

Siz diyorsunuz ki secde de okunucak dua yi ezbere okunucak tamam sorun yok bunda

Benim katılmadığım durum şu siz diyorsunuz ki niyetiniz neyse onu da arapça yazip ezberleyip secde de onuda arapça olaraka okunucak diyorsunuz

Bende diyorum ki bakın namazda sürelerden bahsetmiyorum niyetimizin arapça okunmasından bahsediyorum belki diyorum o anki feyizle niyetim dışın da içinden bir ekleme geldi ekledim yani bu dua olmaz mi diyorum

Bana mezhep diyorsunuz arapça bilmiyorsanız diyorsunuz

Neyse Rabbim niyetleri duaları bilendir kimin ne gibi dileği varsa mevlam kabul etsin
Arapça bilmiyorsanız derken kuran okumaktan bahsetmiyorum bu namazda namaz sonrasında secdeye varıldığında hala namazda olunuyor namaz bitmemiş olunuyor o yüzden namazda Türkçe dua edilmez demek istedim sadece.
Arapça konuşmayı biliyorsanız bişey demiyorum zaten.
Mesheplerden bahsederken de hiç bir meshepte namaz da Arapça dışında başka bir dil kullanılmaz dedim sadece
İçimden geldiği gibi dua edemilirim dediğinizde Mesheplerden örnek verdim. Namaz bitiminde hengi dilde dua edersiniz farketmez. Hangi hocalara sorarsanız sorun benim dediğimi diyecektir ama yinede tabiki siz bilirsiniz isteyen istediği gibi kılar. 🌸

Canım ben senin demek istediğini anladım. Sen namazın içinde Arapca ya da Türkçe farketmez dua edilmez ama namaz bitiminde dua ederken dilin önemi yok diyorsun bunu anladım ama işte bu namazında kilinis şekli böyleymiş ya kalbinden geçir ya da başka bir dil namazı bozar sen dileğini arapca söyle diyor. Ben kalbimden geçiriyorum mesela ve namaz bitince de duamı normal ediyorum.
Allah cümlemizin dualarını kabul etsin. Dua için niyet ,samimiyet ve ihlas gerek rabbim nasip etsin bizlere de.🥰🥰

Rabbim tekrar tekrar diyorum duanızı kabul etsin 🤲🤲

Arapça bilmiyorsanız derken kuran okumaktan bahsetmiyorum bu namazda namaz sonrasında secdeye varıldığında hala namazda olunuyor namaz bitmemiş olunuyor o yüzden namazda Türkçe dua edilmez demek istedim sadece.
Arapça konuşmayı biliyorsanız bişey demiyorum zaten.
Mesheplerden bahsederken de hiç bir meshepte namaz da Arapça dışında başka bir dil kullanılmaz dedim sadece
İçimden geldiği gibi dua edemilirim dediğinizde Mesheplerden örnek verdim. Namaz bitiminde hengi dilde dua edersiniz farketmez. Hangi hocalara sorarsanız sorun benim dediğimi diyecektir ama yinede tabiki siz bilirsiniz isteyen istediği gibi kılar. 🌸
Bende namazı Türkçe kılınır demedim zaten sureler dualar namaz içinde Türkçe okunur da demedim
Mezhep örnek vermeniz yada böyle demeniz olmadı hangi hocaya sorarsanız sorun benim dedigimi diyecek bunada gerek yok

Namaz da selam verilinceye kadar herşey arapça okunur yapılır gayet iyi biliyorum

Sanki ben namaz Türkçe okunur demisim gibi mezheblee hocalar

Cübbeli ahmet hocanın önerdiği namaz videosunu izledim orda diyor ki Arapça biliyor konuşuyorsanız duanızı arapça yapın yok bilmiyorsanız diğer duaları secdede okurken niyetiniz neyse onu kalben diyebilirsiniz diyor

Yanı illede niyet arapça olucak diye bir zorunluluk yok kalben niyetinizi diyebilirsiniz diyor

Ha niyetimi arapça yazicam ezberleyecem secde de niyetimi de diyecem diyorsa kişi yapar okur

RABBIM kabul etsin ...

Bende namazı Türkçe kılınır demedim zaten sureler dualar namaz içinde Türkçe okunur da demedim
Mezhep örnek vermeniz yada böyle demeniz olmadı hangi hocaya sorarsanız sorun benim dedigimi diyecek bunada gerek yok

Namaz da selam verilinceye kadar herşey arapça okunur yapılır gayet iyi biliyorum

Sanki ben namaz Türkçe okunur demisim gibi mezheblee hocalar

Cübbeli ahmet hocanın önerdiği namaz videosunu izledim orda diyor ki Arapça biliyor konuşuyorsanız duanızı arapça yapın yok bilmiyorsanız diğer duaları secdede okurken niyetiniz neyse onu kalben diyebilirsiniz diyor

Ha niyetimi arapça yazicam ezberleyecem secde de niyetimi de diyecem diyorsa kişi yapar okur

RABBIM kabul etsin ...
Arkadaşım bence biz birbirimizi yanlış anladık. Bende senin şu anki dediklerini diyordum.

Namaz içinde zaten dua edilmez bunun arapça yada türkçe olmasıyla ilgisi yok ki

Namazda kalben duaları okurken Allahtan duamızı kalben geçiriyoruz namaz içinde tabiki dua yada namaza uygun olmayan herşey namazı bozar

Namazımızi bitince duamızı ediyoruz niyetimizi neden arapça yazdırıp okuyoruz ??

Allah kalbimizi niyetimizi dua edeceğimizi nasıl ve ne için dua edeceğimizi biliyor bunun arapçası Türkçesi olmaz ki ..

Yeter ki huşu içinde inanarak yapmak gerekiyor içten samimi olmak gerekiyor

Yanı niyetimizi duamızı arapça yapınca ne gibi bir ayrıcalık oluyor?

Yanı Türkçe yapılınca olmuyor dua ama arapça olunca oluyor öyle mi?

Kusura bakmayın bunu doğru bulmuyorum ... arapça okumalarimiz oluyor namaz içinde okuduğumuz sürelerin anlamlarini bilerek okusak daha bilinçli olur dahada namazı güzel kılarız daha içimiz rahat eder ama dua yi arapçaya çevirip okumak gerekir demek bilemiyorum...
ne kadar güzel ve doğru anlatmışsın arkadaşım,teşekkür ederiz.Allah razı olsun senden.

Canım şuan konu olan secde de edilecek duayı ezberleyip edilebilir ben ona bir şey demiyorum

Sadece niyeti arapçaya çevirip okumaya dedim Rabbim icin dua ediyoruz dediğim gibi Türkçe dua ediyoruz ki öyle olmak durumunda çünkü dilimiz Türkçe içimizden nasıl geliyor sa o an dua ediyoruz duanın da saati zamanı yeri olmadığı için

Evet secde de duaya ediyoruz Rabbim kabul etsin ama arapçaya çevirmek ve duayı öyle yapmak bilemiyorum
DUA içten anlık coşkuyla gelir yanına eklemeler yapılır ne bileyim uzatılır dua gözyaşlarına boğulur insan arapça yaptık diyelim olduda o an içimden başka bir şey daha demek geldi o anın feyizi ile Türkçe yaptım duayı yani şimdi bu dua olmadimi

🙄🙄

Ben buna katılmıyorum iste niyetimi secdede yaparım o an niyetime ekimeler yaparım yada baska kelimeler yani dua niyet ezberleyim öyle yapayım arapça yapayım öyle dua edeyim
Bilemiyorum

Rabbim herkesin duasını kabul etsin
Cübbeli Ahmet Hoca öyle yapılmasını tavsiye ediyor, ondan öyle yapıyor arkadaş.
Yanlışlık yok Pare.
Nafile namaz icinde, secdede dua Arapca olarak yapılmalıdır der benim bildiğim hocalar da hep.

Salli barik okuduktan sonra selam verilmiyor tekrar secdeye gidiliyor bu namazda secdede okumalar yapılıyor enson dua ediliyor Arapça edilebiliyor Arapça okunuyor dua arapçaya çeviremediyseniz duanızı kalpten geçirmeniz de oluyor Allah nasip ederse. Çok kuvvetli bir namazdır açıkçası.
Netten baktim arastirdim, teşekkürler, Cübbeli Ahmet Hoca'dan da başka genc hocalardan da dinledim dediginiz gibi uygulama yapılıyor. Öğrenmiş olduk.
Evet cok kuvvetli bir namazmış, o yüzden hayırlı isteklerimiz için kılınmalı demişler, kötü bir sey dileyip gerçekleşirse sıkıntı olurmuş.

Buraya bir uyarıyı not düşelim:

İnternette bu hacet namazı konusunda video yayınlayan hocalar, bu 12 rekatlık hacet namazının, dua kabulünde çok tesirli olduğunu söylemişler.
Bu sebeple, bu tesiri kötüye kullanmak isteyecek insanlara (kötü isteklerinin gerçekleşmesi niyetiyle kullanacak oan insanlara) öğretilmemesini istemişler.

Namazın hadis kaynağı Beyhaki imiş.

Kılacaklara bir not daha:

Cübbeli Ahmet Hoca, namazı kılıp da duası gerçekleşmeyen kişi, tesbih namazı kılıp kalbini ve günah terazisini temizlesin, sonra tekrar bu hacet namazını kılsın demiş 👍🏻

Cübbeli Ahmet Hoca öyle yapılmasını tavsiye ediyor, ondan öyle yapıyor arkadaş.
Yanlışlık yok Pare.
Nafile namaz icinde, secdede dua Arapca olarak yapılmalıdır der benim bildiğim hocalar da hep.
Video yu izledim bende

Cübbeli diyor ki eğer diyor arapça biliyorsanız niyetinizi arapça yapın diyor ama arapça bilmiyorsanız secde de diğer duaları okurken kalbinizden niyetinizi geçirin selam verdikten sonra duanızı niyetiniz yapın diyor

Ille de niyetiniz arapça okuyackasiniz diye zorlaştırıyor yani zorunluluk yok

Ille de niyetiniz arapça yazıcaksınız bunu ezberleyeceksiniz bunu da secde de okuyacaksınız demiyor

Sonuçta bu namaza hazırlığını neden namaz kılacağını niyetiniz ne olduğunu Rabbim biliyor dimi arapça biliyorsan niyet okunur arapça bilinmiyorsa secde de kalbinden geçirip selamdan sonra niyet Türkçe okunabiliyor

Bu konuda başka bir şey de yazmak istemiyor

Kaynağını öğrenebilir miyim? Bir de niye bir başkası bizim için namaz kılsın? Dua etmeyi, beklemeyi anlarımda hacet namazını başkasına kıldırmanın fetvasını kim verdi merak ettim. Bi'dat gibi duruyor.🤷🏻‍♀️

Ayh tamam yorumları şimdi gördüm cübbeli ahmet söylemiş. Neyse o dediyse yapılmaz size kolay gelsin 🫠

Ben kıldım bir yıl önce kendim için duam kabul olmadi yani Allah kabul ederse her şekilde eder
Allah dilerse olur tabi ama bazı şeylerin usulü bellidir. Hangi sahabe başkası için hacet namazı kılmış. Onların yapmadığı şeyi biz neden yapalım? Onlardan daha mı iyi biliyoruz yoksa uydurmayı mı seviyoruz?

Allah dilerse olur tabi ama bazı şeylerin usulü bellidir. Hangi sahabe başkası için hacet namazı kılmış. Onların yapmadığı şeyi biz neden yapalım? Onlardan daha mı iyi biliyoruz yoksa uydurmayı mı seviyoruz?
Başkası yerine dediği duayı ezberleyemeyen başkasına kıldırabilir.
Ya da hep kendimize dua etmeyiz sevdiklerimize ülkemize vs ederiz. Başkası yerine dua etmek gibi düşünebilir.

Video yu izledim bende

Cübbeli diyor ki eğer diyor arapça biliyorsanız niyetinizi arapça yapın diyor ama arapça bilmiyorsanız secde de diğer duaları okurken kalbinizden niyetinizi geçirin selam verdikten sonra duanızı niyetiniz yapın diyor

Ille de niyetiniz arapça okuyackasiniz diye zorlaştırıyor yani zorunluluk yok

Ille de niyetiniz arapça yazıcaksınız bunu ezberleyeceksiniz bunu da secde de okuyacaksınız demiyor

Sonuçta bu namaza hazırlığını neden namaz kılacağını niyetiniz ne olduğunu Rabbim biliyor dimi arapça biliyorsan niyet okunur arapça bilinmiyorsa secde de kalbinden geçirip selamdan sonra niyet Türkçe okunabiliyor

Bu konuda başka bir şey de yazmak istemiyor
ne güzel aydınlatıcı anlatmışsın arkadaşım,Allah razı olsun.

Kaynağını öğrenebilir miyim? Bir de niye bir başkası bizim için namaz kılsın? Dua etmeyi, beklemeyi anlarımda hacet namazını başkasına kıldırmanın fetvasını kim verdi merak ettim. Bi'dat gibi duruyor.🤷🏻‍♀️
Bahsi geçen hadisin kaynağı Beyhaki, güvenilir.
İlk sorunuza cevap.

Bahsi geçen hadisin kaynağı Beyhaki, güvenilir.
İlk sorunuza cevap.
Hacet namazıyla ilgili hadisler sahih değil ama kılınabilir sadece başkası için hacet, istihare gibi namazlar kılınmaz eleştirdiğim nokta buydu. Bunun dışında Cübbeli zayıf hadisleri çokça paylaşıyor o yüzden ciddiye almadım.

X