Düdüklü kullananlar okuyun aman diyeyim dikkat

PAPATYAM

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
16.550
14.899
:kedi:kızlar öncelikle baştan söliim güleni döferim:eek:klava::eek:klava::kedi::gitme:
ben dün zeytinyağlı barbunya yapayım dedim akşam üstü koydum yemeği kıstım altını minik kızım ceylini uyutmaya gittim saat 4 sularıydı ceylin yarım saat debelendi beni sinir etti ama en sonunda uyudu bende yanında uzanıyom bizim yatakta tabii veee:kedi: uyuya kalmışım ceylinin ağlamasına uyandım saat 6 olmuştu tubada sabah 6 da uyandığı için oda uyumuş evde herkes uyuyor bi tek eşim dışarda neyse ceyline su vereyim dedim ağlıyorya ceyli kucağımda mutfağa gidiyorum koridorda bir koku allah allah ne bu derken aklıma yemek geldi bi girdimki mutfağa göz gözü görmüyorrlaelaelaelaelaelaelaelaelaelae her yer duman davlumbaz açıktı pencereyide tam açmıştım o nedenle içeri koku gelmemiş fazla hoş zaten uyuyordum ya salak kafam :eek:klava:aman ben bi korktum ki sormayın tencerede düdüklü haniiiakannehirakannehir tefalin düdüklüsünden şu emniyetli olandan allahtan onu almışım kızlar ben tabiiiş hemen kapıyı kapattım saniyeler içinde ne yapacağım diye düşündüm ya patlarsa ama nasıl bağırıyom tubaa çabuk gel diye kızcağızda uykudan zıplayarak kalktı hemen ceylini al yatak odasına git dedim ceylin ağlıyor dumanı gördü ya ttabii yavrum keza tubada anne girme itfaiyeyi çağıralım diyorr ben bunları yatak odasına koydum kapadım kapıyı çıkmayın dedim nolur nolmaz patlar felan dedim girdim mutfağa nefesimi tutarak hemen ocağı kapattım davlumbazı turboya verdim çıktım dışarı ama genzim nasıl yanıyor gözlerim vs ve 30 dk kadar girmedim mutfağa dışardan doğalgazın şalterinide indirdim bekledim tabii kapı çaldı üstteki komşum senin mutfak camından duman çıkıyor hafiften hafiften :kedi: yanık kokusuda var diyor bende yemek yanmış uyumuşum sorun yok dedim kapadım kapıyı neyse yarım saat sonra mutfağa girdim şu doktor maskeleri varya ondan vardı evde onu taktım ağzıma bide tülbent sardım yüzüme ıslak ıslak girdim mutfağa hala dumandan görünmüyor ortalık düdüklü normal duruyor ama basınç düğmesi boşa gelmiş hava çıkmış kendiliğindenmi oldu nedir orasını bilemiyorum tabii yavaşça aldım tencereyi lavaboya koydum musluğu açtım ama az az su döküyom üzerine tencerenin çısss çıss ediyor tencere su değdikçe neyse 3-4 dk kadar suyu döktüm tencere iyice soğudu kapağı bi açtım ki barbunyalar kömür olmuş zeytin gibi resmen tencere simsiyah ama dışında bişiicik yok normal duruyor kapak kısmında içten sadece biraz kararmış ama bulaşık süngeriyle silince gitti hep tencereyi boşalttım yıkadım ama dibi hala barbunya iziyle duruyor ince telle telledim kalın telle telledim gitti ama hala iz var biraz neyse ALLAH KORUDU valla ama bu tencereyi alırken bayii bana demişti ki bu düdüklü patlamaz ama yanar demişti doğru söylemiş ben eski tip düdüklülerden patlar korkusuyla hiç kullanamıyordum evde 2 tane vardı hediye ettim sağa sola bende bunu almıştım iyiki almışım sağol T.... FAL yoksam şimdiye havaya uçmuştuk herhalde :Saruboceq: allah korudu valla bide kendime şaşırdım normalde paniklemem hani ama böyle bir durumla hiç karşılaşmamıştım inşallah bidaha da karşılaşmam bidaha düdüklü ya kullanmam yada başında beklerim herhalde:kedi:kaydirigubbakcemile3
AMAN DİYEYİM YORGUNSANIZ UYKUSUZSANIZ DÜDÜKLÜYÜ OCAĞA KOYMAYIN BENİM GİBİ UYUYA KALIRSANIZ MAZALLAH AYNI ŞEYLERİ YAŞAMANIZ İÇTEN BİLE DEĞİL akannehir SAKIN KIZLAR SAKIN :1no2:

mutfak leş gibi olmuştu sabahtan beri dolap duvar heryer silindi yani anlayacağınız ve koku fenaydı ocakta limonlu su kaynattım yumuşatıcı koydum suya kaynattım sirke koydum kaynattım 3 posta ancak koku gitti deterjanla heryer silindi ancak gitti o pis koku ama koridorda kokuyor gibi geliyor neden olsa duman gelmiş az az bide kapı açık olaydı mahvollmuştu ev komple

Son düzenleme:
ay ben sürekli yemek yakarım haftada bir iki, netin başına oturunca unutuyorum, düdüklüde de çok yemek yaktım benimki klasik düdüklü, daha patlatamadım ama azimliyim patlatcam bi günkaydirigubbakcemile3
geçmiş olsun canım:nazar:

ay ben sürekli yemek yakarım haftada bir iki, netin başına oturunca unutuyorum, düdüklüde de çok yemek yaktım benimki klasik düdüklü, daha patlatamadım ama azimliyim patlatcam bi günkaydirigubbakcemile3
geçmiş olsun canım:nazar:

kaydirigubbakcemile3 ben pek yemek yakmam nadiren olur oda şimdiye kadar belki 3-5 defa olmuştur hepte bu şekil ya hastayımdrı dalmışımdır uykuya yada unutkanlıktan olmuştur yaniherkes gibi ama ilk defa düdüklüde böyle bişi yaşadım valla allah orudu canım sağol sende dikkat et bence madem rutine bağlamışsın işi yerimsenibendikkat et hele düdüklü bildiğin bomba yani

canım çok geçmiş olsun.dikkatli olmak lazım.ben de kullanıyorum arada ama şükür unutmadım ocakta hiç.ucuz atlatmışsın valla.

geçmiş olsun...annemgilin mahallede komşusunun biri iki defa patlattı bende o yüzdenmidir nedense hiç kullanamıyorum düdüklüyü çok korkuyorum...

benim normal tencere patladı :)) altını çok açmışım tencerenin, kızartma yapacaktım . kapağı da camdı.ne olduysa bir iki dakkada artmış ısısı, ve bommmmm.ben balkona fırladım tabi.her yer tuzla buz.olan 2 dakkada başındayım.kapağı aralık bırakmamıştım.tamamen kapalıydı ondan sanırım.millette hemen camlara çıktı çok kötü ve komikti.allah yaşatmasın kimseye.

canım çok geçmiş olsun.dikkatli olmak lazım.ben de kullanıyorum arada ama şükür unutmadım ocakta hiç.ucuz atlatmışsın valla.

sağol evet gerçekten ucuz atlattım :Saruboceq:
geçmiş olsun...annemgilin mahallede komşusunun biri iki defa patlattı bende o yüzdenmidir nedense hiç kullanamıyorum düdüklüyü çok korkuyorum...

bende duymuştum hep ama yanıknlarımdan böyle bişiye şahit olmamıştım taki geçen yıl yengem eski tip düdüklüsünü benim gibi unutuncaya dek ama onun feci olmuştu mutfak oda bahçede lafa dalmış mutfak baştan aşağı yenilendi nerdeyse heryer batmıştı onun kapak davlumbaza çarpmış resmen yamultmuştu kafamçokkarıştı

benim normal tencere patladı :)) altını çok açmışım tencerenin, kızartma yapacaktım . kapağı da camdı.ne olduysa bir iki dakkada artmış ısısı, ve bommmmm.ben balkona fırladım tabi.her yer tuzla buz.olan 2 dakkada başındayım.kapağı aralık bırakmamıştım.tamamen kapalıydı ondan sanırım.millette hemen camlara çıktı çok kötü ve komikti.allah yaşatmasın kimseye.

AMıN canım AMıN valla evet mutfağımın battığınamı yanayım o korkuyu yaşadığımamı bi taraftan komşularım kapıya geldi rezil oldum konu komşuya onamı yanayım bende şaşırdım sinirden hem güldüm hem temizledim :kedi:kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Benim annem çok korkar!Bir akrabasının patlamış o yüzden mümkün olduğunca kullanmaz!:1shok:

Düdüklü tencereden bekar zamanından buyana korkarım.Bir komşumuz vardı patlamış bütün mutfak boya gbi yemek olmuş heryere saçılmışş:)Annem çeyize tencere aldı ama ben korkudan 1 kere pişirmedim.Geçenlerde çöpe attım onu kaydirigubbakcemile3

geçmiş olsun ya resmen korku romanı gibi nefesimi tutarak okudum sonunda ne olucak diye :)

neyseki size bişey olmamış..geçmiş olsun çok..

düdüklü dikkatli kullanılırsa büyük kolaylık,sizinkiside iyiki kaliteliymiş,yoksa mazallah.....
benim kuzenimde,kızartma yaparken içeride tv ye dalmıştı,mutfak bir güzel yanmıştı,allahtan yetiştiler...tavanda ve fırının yakınlarındaki hasarla kurtuldular....
sizede bol geçmiş olsun....

canim buyuk gecmis olsun. ALLAH korumus sizi. benzer bi durum bnimde basima gelmisti fakat ben eski tip düdüklüden kullaniyordum. bi sesle gittim baktim mutfaga ki ne göreyim düdüklü yerde dört dönuyo heryer duman nefes alamiyordum. düdüklü sakinlestikden sonra girdim iceriye fakat gordugum manzara sirf oyle temizlikle duzelicek gibi degildi tavan duvar heryer yag olmustu. o günden sonrada asla ve asla düdüklü kullanmadim kullanmiyorumda.

Benim annem çok korkar!Bir akrabasının patlamış o yüzden mümkün olduğunca kullanmaz!:1shok:

aslında zaman açısından büyük kolaylık heleki bide yeni teknoloji harikası düdüklü olursa müthiş oluyor ama tabii çook dikkat etmek lazım bende eskiden korkardım hep eski tip düdüklüleri hiç kullanmamıştım te..al aldım kolaylık oldu valla ama benim gibi unutkan olanlara daha çok dikkat laım başından ayrılmamak lazım nerdeyse:kedi:kaydirigubbakcemile3

Düdüklü tencereden bekar zamanından buyana korkarım.Bir komşumuz vardı patlamış bütün mutfak boya gbi yemek olmuş heryere saçılmışş:)Annem çeyize tencere aldı ama ben korkudan 1 kere pişirmedim.Geçenlerde çöpe attım onu kaydirigubbakcemile3

yeni çıkan güvenlikliler güzel oluyor ama dikkat işte tüm mesele orda eski tiplerden acayip foşşş diye ses çıkardı annem kullanırken ben mutfağa giremezdim bu kullandığım 2 yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım hiç ve bu olaydada iyiki almışım dedim resmen eski tiplerden olsa patlardı herhalde ama uzun bi süre kullanmam herhalde :kedi:

geçmiş olsun allah kazadan beladan korusun hepimizi düdüklü kısa sürede pişirdiği için yemek piştikten sonra işlerimize baksak iyi olur ama olacakya insanlık hali unutabiliyor insan işte

geçmiş olsun ya resmen korku romanı gibi nefesimi tutarak okudum sonunda ne olucak diye :)

neyseki size bişey olmamış..geçmiş olsun çok..
teşekkürler a.s. evet valla aynen korku filmi gibi ben yaşadım olayıkaydirigubbakcemile3
düdüklü dikkatli kullanılırsa büyük kolaylık,sizinkiside iyiki kaliteliymiş,yoksa mazallah.....
benim kuzenimde,kızartma yaparken içeride tv ye dalmıştı,mutfak bir güzel yanmıştı,allahtan yetiştiler...tavanda ve fırının yakınlarındaki hasarla kurtuldular....
sizede bol geçmiş olsun....
çok sağolun a.s. allah korumuş kuzeninizide
canim buyuk gecmis olsun. ALLAH korumus sizi. benzer bi durum bnimde basima gelmisti fakat ben eski tip düdüklüden kullaniyordum. bi sesle gittim baktim mutfaga ki ne göreyim düdüklü yerde dört dönuyo heryer duman nefes alamiyordum. düdüklü sakinlestikden sonra girdim iceriye fakat gordugum manzara sirf oyle temizlikle duzelicek gibi degildi tavan duvar heryer yag olmustu. o günden sonrada asla ve asla düdüklü kullanmadim kullanmiyorumda.
sağolun sizede geçmiş olsun işte böyle kazalardan rabbim korusun herkesi:Saruboceq:

Son düzenleme:
geçmiş olsun allah kazadan beladan korusun hepimizi düdüklü kısa sürede pişirdiği için yemek piştikten sonra işlerimize baksak iyi olur ama olacakya insanlık hali unutabiliyor insan işte

teşekkürler .
aynen öyle valla aslında uzun zaman almıyor o ara mutfakta başka işlerimizle ilgilenebiliriz ama benimki çocuk mevzuydu o nedenle böle oldu işte.benimkide 35 dk ayarlıydı saatide vardı ama yanıma almayı unutmuşum yoksa çaldığında hatırlar uyanırdım bir şekilde

X