yalvarıyorum bir akıl verin. nikah,nişan,düğün yaşanılan aile gerginlikleri ve ayrılma noktası

elti ufak tefek işsiz ve ev hanımı olduğu için iyi eşya altın hak etmiyor yani öyle mi .size haksızlık yapıldıysa bunda eltinin suçu ne bu ne sevgısızlık kıskançlık
Evet hakedmiyor canım aynen oyle :) tovbe tovbe ben okumus iyi maaşlı işi gucu olan biriyim ona gore istersn bazı seyleri ama gunumuz ev hanımları feci halde kendini kapama yapma derdinde sanırım alındıgına gore sende oylesın !

Evet hakedmiyor canım aynen oyle :) tovbe tovbe ben okumus iyi maaşlı işi gucu olan biriyim ona gore istersn bazı seyleri ama gunumuz ev hanımları feci halde kendini kapama yapma derdinde sanırım alındıgına gore sende oylesın !
Bu nasıl bir zihniyet hanımefendi siz hiçbir ev hanımını aşağlayıp küçük göremessiniz dersen ki sende öylesin değilim okumuş iyi maaşlı bayan 2 fakülte mezunuyum 3.fakültemi hala okuyorum kurumsal bir firmada yöneticiyim fakat sizin gibi burnumuz kaf dağında değil ....
Kimseden de yok maaşım var yok 2 fakülte bitirdim ben herşeyin en iyisini hakediyorum diyede dilencilik yapmıyorum..
Bi sevginin saygının evliliğin ne demek olduğunu bilin ondan sonra yorum yapın böyle sevgi böyle evlilik böyle aşk olmaz olmaz....
Rabbim evlatlarımızı sizin gibi zihniyetlerden korusun....

Bu nasıl bir zihniyet hanımefendi siz hiçbir ev hanımını aşağlayıp küçük göremessiniz dersen ki sende öylesin değilim okumuş iyi maaşlı bayan 2 fakülte mezunuyum 3.fakültemi hala okuyorum kurumsal bir firmada yöneticiyim fakat sizin gibi burnumuz kaf dağında değil ....
Kimseden de yok maaşım var yok 2 fakülte bitirdim ben herşeyin en iyisini hakediyorum diyede dilencilik yapmıyorum..
Bi sevginin saygının evliliğin ne demek olduğunu bilin ondan sonra yorum yapın böyle sevgi böyle evlilik böyle aşk olmaz olmaz....
Rabbim evlatlarımızı sizin gibi zihniyetlerden korusun....

Cok haklısınız (ayrıca aziminizden dolayı tebrik ederim.basarilar dilerim)

banlanmışsınız ama gene de yazacağım.bir kere 2 unıversite mezunuyum bırı 5 yıl örgün biri 2 yıllık kendime ait gelirlerim var çok şükür eşimden para almam .sağlık sorunlarım nedeniyle bır suredır çalışmıyorum yani şu an sizin begenmedığınız o ev hanımlarından oluyorum.Ev işleri iş hayatı kadar zor ikisini de deneyimledim bılıyorum.Kapama kelimesi k.k da duyduğum en saygısız sözlerden biri.geliri olmayan eğitimi olmayan kadınlarmız da en az bizim kadar değerlidir benim gözüm de.Kadın annedir kadın eğitendir evin diregıdir kadın modernliğin çağ atlamanın sembolüdür .Bu arada 40 yaş tecrübemle bu gözler hem ev hanımı hem de gayet eğitimli geliri olan farklı kadınların yaptığı ne yanlışlar gördü bir bilseniz.Okumuş iş sahibi de hatalı yaşıyor bazen eğitimsiz parasız kadınımız da .karekter meselesi onur meselesi biraz.dört dörtlük ev hanımlığı günde en az 8 9 saat mesai ister bu arada .annelik ve eşlik uyku saatine kadar bitmez hanımefendi

Valla bu gözler sırf daha zengin koca bulmak için mühendislik okuyan kızlar gördü hem de Türkiye'nin en köklü okullarından birinin en iyi bölümlerinden birinde... Hangi ezikliğinizi diplomayla bastırmaya çalışıyorsunuz da diploması olmayan yada olsa da ev hanımı olmayı seçen kadınları küçük görmeye çalışıyorsunuz acaba?
İki okul okudunuz diye kimseyi küçük göremezsiniz. Ki doğru düzgün bir eğitim almış olsanız böyle düşünmezdiniz. Ne sizin diplomanızın ne de kazandığınız paranın kimseye faydası yok, bu yüzden havanızı kendinize saklayın.

Bu konuda bir hipotezim var; annesi eğitimsiz olan ve annesiyle iyi ilişkisi olmayan kadınların bu profildeki kadınları küçük görmeye çalıştıklarını düşünüyorum.

"Onlara tavır al, dışla, posta koy diyen" yorumlara çok gülüyorum. Keza konu sahibinin "imza attım diye cepte sanmasınlar beni, en ufak bir şeyde bitiririm" minvali bir çıkışı var önceki yorumlarda. O da komik. Sanki karşı taraf konu sahibini çok önemsiyor da, çok üzülürler falan... :) Konu sahibinde bu açlık varken tavır mavır koymayı bırak, o aileye gık bile diyemez. Mesafe koymak, tavır koymak falan konu sahibine bir beden fazla. Aksine, adamlara yaranmak için ailecek 40 takla atmazlarsa ben de bir şey bilmiyorum. :)

Zengin tarafın size bir eyvallahı mı var ki "bak giderim, bak boşarım" blöflerini yesinler? Size saygı duymuyorlar ki, ister boşan, ister kendini parçala.
Dul kadin gibi mi evlendirecegim diyen aile kızlarının dul kalmasına izin verir mi

İçim şişti gerçekten.

Maddiyatçı değilim ama altına boğulmak istiyorum diyor arkadaşımız burada.

Gerçekten aşkından deliriyor olsan bilezik değil paket lastiği bile taksalar koluna dünyanın en mutlu insanı olurdun. Gelinin şanı altındır, şuna bunu takmışlar fakir olmalarına rağmen onlar çok zengin yurtdışında yaşıyorlar bana daha çok takmalılar vs diyorsan sen kafanda çoktan karayip korsanı gibi sandık sandık altını hesaplamışsındır. Hepimiz kadınız kandırmayalım birbirimizi.

Her şeyin değerini ederini gramını falan gayet iyi biliyorsun aile zengin yurtdışında yaşayacağım üzerime ev yapacaklar araba alacaklar diye sormadan etmeden ailenin çağırılmaya tenezzül edilmediği bir yemeğe koşa koşa gidersen seni daha çok ezerler. Bence takılacak edilecek altından önce halletmen gereken çok ciddi bir saygısızlık konusu var ailene yapılan. Ailen ve sen istediğinizi yapın diye baştan öyle diyip yapılanı beğenmeyip ciğerci kedisi gibi yapılmayanda gözü kalıyorsa adamlar bunu paragöz bunlar ne yapsak beğendiremiyoruz olarak görür. Ama dediğim gibi paradan önce oturun ailenize yapılan saygısızlığı ve çeyizden düğüne kadar her şeye karışmaya kalkan halaların hadlerini bilmesi üzerine konuşun. Yoksa 3 ay sonra gurbette bir başıma itiyorlar kakıyorlar diye çok konu açarsın buraya. Eş adayın da biraz vodoo bebeği gibi göründü bana. Kendi başına bir ağırlığı yok ailesinin dolduruşuna gelip gelip sana ve ailene sarar o daha çok.
+1000000

Bir gün hepimiz office office 'in sözüne geleceğiz desene, yabancı gelin deyince aklıma geldi hemen kulağı çınlasın. :KK70: :KK70:
Zaten yaş farkıyla evleniyorlar Turuncu, ben mi yanlış anladım? Kaç yaş var nişanlısı ile arasında konu sahibinin?
Ya girerleer, nasıl girmezler yav; böyle kız alan(!) aile çok mu süper? Oğulları ne kadar bağımsız?
Ben şahsen oğlumun 21inde okulu yarım yamalak koymuş bohça peşine düşmüş bir kızla birlikte olmasını istemem. Dilimi ısırayım da yani sevdikten sonra sen bilin çocum deriz de hoşlanmam yani koltuk takımı bilmem ne süzen kız kafasından. Oturup konuşsam alırım bilgisini görgüsünü; bu insanlar anlamadı mı sanki?

Anladı muhtemelen ama daha farklı düşünüyorlardı. Minik bir geyşacık lazımdı belki onlara da. Ses edemeyecek, bilmeyecek, bildiği şeyler üç beş koltuk takımı-pırlanta set olacak, maddi gücü olmayacak, oğullarını yönlendiremeyecek, tamam. :)

Ha not düşeyim; illa çalışmalı-diplomalanmalı kafasında değilim, onlar da hayatın nasıl seyrettiğine bakar bugün olmayan yarın olur insanda azim, istek gayret olmalı o ayrı; ama şu takı-toka derdine düşülmesi, "Alacaklar benim ederim bu mu?" altmetinli bu konuşmalar, bu hazırcılık yani... Biraz belli ediyor ister istemez.
O ailede gözü açılmamış olsun oglumuza ses çıkaramasin ailesi arkasinda olmasın dis gecirebilelim hasta olunca bize baksın evin işini yapsin gibi düşüncelerle özellikle böyle kiz ariyorlar
Forum avrupaya gelin gitmis kaynanayla ayni evde oturan ezilen kadin hilayeleriyle dolu
Yani onlar sizin gibi oğlum mutlu olsun düşüncesi ile bakmiyor olaya

Ha bir de 100.000lük düğün 15bin € dek geliyor yani onlara göre ucuza bile kaçmışlar:deli: Kendi akrabalarını hoşnut etmek için o şekilde düğün yapacaklar, seni hoşnut etmek için değil. Seni hoşnut etmek isteselerdi ailene saygı duyarlardı. Aileni kendi klaslarında görmüyorlar. Sen de saf gibi gittin yemeğe, uyanağım diye geçin senin ne olduğunu anlamadılar sanki

o değilde nikah olmadan vatandaşlık alınmıyormu ya şuan bi yakınım avrupada yaşayan birisiyle evlilik düşünüyorda :KK53:

Anneni dinle.ne onun ne de senin içinde kalmasın. Ömür boyu içimizde kalır ve üzülürsünüz. Kibarca isteklerinizi söyleyin
Kabul edilmezse ona gore davranın.

Forumlarda millete laf yetiştirmeyi çok iyi biliyosun madem bu konuda da bu kadar dertlisin bu lafları bize değil onlara yetiştir

Hee ayrıca da dilini,izini bilmediğin bir yere ailen arkadaşların yanında hiç kimse olmadan gidiyosun ve düşündüğün tek şey altının gramı,sayısı mı? Allah aşkına

Diplomam geçersiz olacak büyük ihtimalle dil de bilmiyorum yanımda ailem de yok eğitim,dil,yeni bir ülkeye alışma süreci vs.vs konusunda oralarda naparım diye konu açacağına boş boş işlerle uğraşıyorsun Allah akıl fikir versin ne diyebilirim başka:işsiz:

Bu sanlarini yaparlar lafina da bitiyorum yahu.. kim size neden sanini ispatlasin ki? San ayagina altinlari gotureceksiniz sonra da erkek tarafinin sani, yok ya.. neyse bunlar fragman, sen bir git yurt disina en son dert edecegin sey altin olarak kalacak..
Yaa sorma ofis,hazırlayalım altınları,yoksa şan şeref iki paralık olacak:)
Bir de bizde 2şer oğlan,yanmışız,kimsenin yüzüne bakamayız sonra:KK70:

Valla bu gözler sırf daha zengin koca bulmak için mühendislik okuyan kızlar gördü hem de Türkiye'nin en köklü okullarından birinin en iyi bölümlerinden birinde... Hangi ezikliğinizi diplomayla bastırmaya çalışıyorsunuz da diploması olmayan yada olsa da ev hanımı olmayı seçen kadınları küçük görmeye çalışıyorsunuz acaba?
İki okul okudunuz diye kimseyi küçük göremezsiniz. Ki doğru düzgün bir eğitim almış olsanız böyle düşünmezdiniz. Ne sizin diplomanızın ne de kazandığınız paranın kimseye faydası yok, bu yüzden havanızı kendinize saklayın.

Bu konuda bir hipotezim var; annesi eğitimsiz olan ve annesiyle iyi ilişkisi olmayan kadınların bu profildeki kadınları küçük görmeye çalıştıklarını düşünüyorum.
+1000
Benim de br atasözüm var ne alakaysa.
Asil azmaz,bal kokmaz,kokar ise yağ kokar,çünki ayrandır aslı:işsiz:

X