Düğün mekanı konusundaki anlaşmazlığımız

Iyide. Nisan kina kiz tarafinda ve nasil organize ediyorlarsa erkek evide kendine gore dugunu organize eder. Tabiki fikirlerine onem vermeli beraber karar vermelisiniz ama yinede agirlik olarak erkek tarafi butcesine gore ayarlar.

Kısıtlı bir bütçe varsa o kadar parayı düğün vermek mantıksız bence de ayrıca o gibi yerlerde kişi sınırlaması da oluyor yani kişi sayısını sınırlı tutmak zorundasınız kişi sayısına göre fiyat artar ve kokteyl olacağına o zaman o kadar kişiye yemekli düğün yapmak daha akıllıca değil mi durumları iyi değil diyorsunuz mihrabat korusuna bakıyorsunuz. Herkes ister öyle yerlerde düğün yapmayı sonuçta ama imkanlar el vermiyorsa zorlamamalı diye düşünüyorum.

Herkese merhaba,

Mayısta nikahımız oldu. Şimdi ise eylül-ekim ayları için düğün mekanı araştırıyoruz İstanbul'da. Benim istediğim havuz başı veya deniz manzaralı bir mekanda kokteyl tarzı bir düğün yapmak. Nişanlım ve ailesi ise düğün dediğin yemekli olur diyorlar. Çeşitli düğün salonlarına bakıyorlar. 250-300 kişi civarı olacak kişi sayısı. Onların baktıkları yemekli salonlar benim düşündüğüm kokteyl mekanlarından daha uygun. Bu durumda nişanlım hem yemek yok hem de pahalıya gelecek hiç mantıklı değil diyor o tarz mekanlarda kokteyl düğünü yapmak.Fakat ben de nedense beyaz giydirilmiş klasik düğün salonlarından pek hazzetmiyorum. Başkalarının nişan ve düğünlerine katıldığımda az çok ilerde kendim için kafamda neyi isteyip neyi istemediğimi belirlemiştim. Kapalı düğün salonu bunların başında geliyor. Sosyal tesisler olabilir, restoran olabilir. İlla çok pahalı yerler olacak diye bir kaygım yok ama şık bir mekan olması isteğim. Sizce beklentilerim fazla mı? Düğünü erkek tarafı yapar deyip pek karışmamak mı doğrusu? Sorun şu ki durumları çok da iyi değil, belirli bir bütçe dahilinde yapılmak zorunda herşey. Ama bu da bir kez yaşayacağımız bir olay. Tarih konusunda eylül ekim aylarında havuz başı veya açık alan düğünlerinde yağmur riski de var elbet. Bazen de bunu düşünerek salon olsun kafamız rahat olsun diyorum ama durup durup netten Mihrabat Korusu, Yıldız Hisarüstü Tesisleri gibi çok şık düğün mekanlarına bakıp iç geçirirken buluyorum kendimi. Bir gelin düğün mekanı konusunda eşinin ailesiyle ters düşüyorsa kendi isteğinde ne kadar diretmeli? Fikirlerinizi bekliyorum.

Soylemek istedigin tek birsey var elaleme caka satmak veyahut elalemin karnini doyurmak, yada ayy kardesim arkdasim kuzenim su arkaasim bilmem kim soyle pahali soyle muhtesem soyle havali dugun yaptilar falan diye dugune milyarlarca lira dokmeyin.
Kokteylmis deniz manzarasiymis bunlar hep ozenti seyler valla maddi durumunuz varsa cikar yaparsiniz, yok parasini baskasi odeyecekse adamlar haki, senin mekane harcayacagin parayla adamlar iki tarafinda sulalesine yemek vermis olur.
Bu islerde cok uzatmamak lazim birakin nasil yapacaklarsa yapsinlar inanin omur boyu konusmalarindan iyidir.

Ha bana kalsa en ucuza nasil geliyorsa oyle yapin derim ama sizde tum gelinler gibi birsuru hayaller icindesiniz, dugun dedigin 1 gun o kadar parayi oraya gommezdim ben bana soyleyen biri olsaydi.

Düşünsenize sırf gelecek olan insanlara güzel görünsün hayalleriniz gerçek olsun dünya onca para dökülecek
Kaldı ki ailesi yemekli olanı söylemiş oda bir külfettir
Anlayışlı karşılayın bence bu tür şeyler için inanın değmiyor
Herşeyin başı saygı ve huzur. Evlilik yıldönümlerinizi böyle şık yerlerde kutlarsınız hem size özel olur hem hatırası ayrı olur

Bi tanidigimiz sahilde cok guzel bir mekanda dugun yapti aksam hem de agustos ayinda ayrica hava da cok guzeldi o gun.. dugunun yarisinda tam yemeklerin yarisi dagitilmisken bir yağmur yagmaya basladi saganak hem de..kimse ne yemek yiyebildi ne bisey yapildi, herkes mekanin ic kismina dolustu yanda diger dugunun davetlileride tabi..herkes dagildi dugun 1 saat surdu.. onca para çöp.. yani eylul ekimde hele cok buyuk cesaret acik havada dugun.

İçinde kalmasın canım ne yapmak istiyosan onu yap tabiiki eşininde rızasıyla , sonuçta bu ikinizin düğünü olucak..
Ben kayınvalidemi kırmadım düğün onun istediği şekilde oldu ama noldu ? Benim içmde uhde kaldı ...

benim k.pederim de eltime 750 kişilik yemekli h.başı düğün yapmış. bir de altınlarını almış. bana da aynı şeyi teklif etti. ben bir gece için o kadar masrafa gerek yok, ayrıca biz kendimiz kendi bütçemizle yapmak istiyoruz dedim. nikah artı 100 kişilik 1.derece yakınlara yemek vereceğiz. var bende bir tuhaflıko_Obilemedim şimdi.
madem sen farklı düşünüyorsun üzerini de sen kat, istediğin gibi olsun. hem düğünü onlar yapacak, hem öyle olmasın, böyle olsun. ne gereği var? bunlar sadece ara soğutacak davranışlar.:KK14:

Herkese merhaba,

Mayısta nikahımız oldu. Şimdi ise eylül-ekim ayları için düğün mekanı araştırıyoruz İstanbul'da. Benim istediğim havuz başı veya deniz manzaralı bir mekanda kokteyl tarzı bir düğün yapmak. Nişanlım ve ailesi ise düğün dediğin yemekli olur diyorlar. Çeşitli düğün salonlarına bakıyorlar. 250-300 kişi civarı olacak kişi sayısı. Onların baktıkları yemekli salonlar benim düşündüğüm kokteyl mekanlarından daha uygun. Bu durumda nişanlım hem yemek yok hem de pahalıya gelecek hiç mantıklı değil diyor o tarz mekanlarda kokteyl düğünü yapmak.Fakat ben de nedense beyaz giydirilmiş klasik düğün salonlarından pek hazzetmiyorum. Başkalarının nişan ve düğünlerine katıldığımda az çok ilerde kendim için kafamda neyi isteyip neyi istemediğimi belirlemiştim. Kapalı düğün salonu bunların başında geliyor. Sosyal tesisler olabilir, restoran olabilir. İlla çok pahalı yerler olacak diye bir kaygım yok ama şık bir mekan olması isteğim. Sizce beklentilerim fazla mı? Düğünü erkek tarafı yapar deyip pek karışmamak mı doğrusu? Sorun şu ki durumları çok da iyi değil, belirli bir bütçe dahilinde yapılmak zorunda herşey. Ama bu da bir kez yaşayacağımız bir olay. Tarih konusunda eylül ekim aylarında havuz başı veya açık alan düğünlerinde yağmur riski de var elbet. Bazen de bunu düşünerek salon olsun kafamız rahat olsun diyorum ama durup durup netten Mihrabat Korusu, Yıldız Hisarüstü Tesisleri gibi çok şık düğün mekanlarına bakıp iç geçirirken buluyorum kendimi. Bir gelin düğün mekanı konusunda eşinin ailesiyle ters düşüyorsa kendi isteğinde ne kadar diretmeli? Fikirlerinizi bekliyorum.
Nikahtan snr yapılacak düğün yemeğinde bana sormadılar bile
Bütçeleri kısıtlı ise bütçeleri dahilinde hareket edin

Düğün öncesi boyle gerginlikler esinizle olacak huzursuzulugun basi olur. Evet anliyorum haklisiniz bir kez olacak diyerek en begendiginizbolsun diye..
ancak mihrabat korusu gibi uc yerlere bakmak yerine belki uygun fiyatli sik sosyal tesisler vardir. Istanbul sartlarini bilmiyorum.
Bizim burada en havali tesiste yapsaniz dahi yemekli dugunu kisi basi 20 lira :KK70:

Belki hamiledir konu sahibi:dondurma:
Herkes konu aciyor , arkadaslar fikirler veriyor ama konuyu açanlar zahmet edip sonucu yazmiyor.ben buna cok kızıyorum:KK11:

Ahahha yok cnm henüz hamile degilim :)
Bu arada planlarimin hicbiri olmadi kizlar.kir dugunu kokteyl istiyorum demisim, kapali mekanda yemekli yaptik :) bekarliga veda partisi istiyorum kina yerine demisim.bayagi klasik kina gecesi yaptik yüksek yüksek tepeler seklinde :) hayırlısi buymus, tadimiz yerinde cok sukur.bunlar detaylar...

Bırak onlar ödeyecekse onlar karar versin.. Parasını ben verseydim heytt derdim ama eşimin ailesi karşıladı baştan sona ondan ses etmedim. :)

X