Düğün mekanı konusundaki anlaşmazlığımız

kız benim düğün salonumu 4 bin' e tuttuk bizde :KK70:
aman tanrım bu fiyatlar da nedir böyle :KK70:

haklısın tabii ki bu konu da imkanları iyiyse tadını çıkar sende :)
yalnız ben de içimden amma fakirmişiz arkadaş demeden geçemiyorum :KK70:
k.pedere selamlar,hörmetler:KK70:
.
Aynen ya ben de dedim ne kadar da fakiriz diye haha :KK70: ama biz kır düğünü her şey dahil hatta at ile giriş 600 kişilik 5000'e anlaştık o 41000 tl olanın içinde neler var çok merak ettim :KK70:

.
Aynen ya ben de dedim ne kadar da fakiriz diye haha :KK70: ama biz kır düğünü her şey dahil hatta at ile giriş 600 kişilik 5000'e anlaştık o 41000 tl olanın içinde neler var çok merak ettim :KK70:
kır düğünü her şey dahil at ile giriş 600 kişilik ve 5.000 tl ise sen hiç konuşma biz kuruyemiş vercez herkese :KK70:
sahi hangi şehirdesin kızım sen nerden buldun öyle salonu :KK70:

Valla evlenmeden önce bende güzel bi yerde düğünüm olsun istedim oldu da zaten çok masraf etmedik 7.000 tl civarı parayı peşin bir yıl önce verince denizi gören,çamlıcada,düğün mekanını tuttuk yemeksiz ve 100 kişilikti.Malesef İstanbulda fiyatlar uçuk.
Düğünüm çok güzel oldu ama şimdiki aklım olsa asla düğün yapmazdım.o parayla da yurtdışı tatilline çıkardım.Çırağan sarayında da yapsanız.
1-herkesi mutlu etmek imkansızdır.Laf söyleyecek olanlar yine söyler
2-elalem ne der diye düşünmeyin ve bence gerçekten çok para harcarsanız çok pişman olursunuz.
3-o heyecanla kendi düğününüzden hiç bi şey anlamıyorsunuz zaten.Ne çalan müzik ne masa süsü ne falan filan.

Tabi düğün yapmasaydım yapmamanın daha mantıklı olduğunu anlayamayacaktım ve bi ömür bizimkinin kafasını yiyecektim:)
Sen düğününü yap tabi ama çok açılma makul bi yer tut.Sonra en mutlu günlerini borç hesaplamakla geçirme.Biz eşimle ikimiz yaptık herşeyi böylece kimseye minnet etmemiş olduk.ohh misss

Dugune yapilan masrafa aciyorum ben. Zaten evi eşyasi iyice masraf masraf ustune geliyor. Bütçem belliyse kendimi hiiiic sıkıntıya sokmam.

bizde de eşim açık mekan istedi.
benim ailem normal bir yer düşünmüştü.
ekim ayının sonu hatta nerdeyse kasımdı hava soğuktu ama yağmur yağmadığı için şanslıydık.
yemekli düğüne gelince ben hiç sevmem, gereksiz masraf herkes yemeğini yesin gelsin.
biz bu şekilde 3 bin liraya tutmuştuk 8 sene önce :KK70:

benim de hiç kına yapasım yok aslında. zaten birkaç gün sonra düğüne gelecekler eğlenmeye :KK70: onun için de bir yer tutmak gerekecek vs vs. Onun yerine kız kıza bir bekarlığa veda partisi gibi bir şey yapmayı düşünüyorum gece kulübü gibi bir yerde yakın arkadaşlarla :KK70:

benim de hiç kına yapasım yok aslında. zaten birkaç gün sonra düğüne gelecekler eğlenmeye :KK70: onun için de bir yer tutmak gerekecek vs vs. Onun yerine kız kıza bir bekarlığa veda partisi gibi bir şey yapmayı düşünüyorum gece kulübü gibi bir yerde yakın arkadaşlarla :KK70:

Sitripçizci de çıkartcanız mı gız :KK69:

EE Canım sen "düğünü erkek tarafı yapar" deyip işin işinden çıkıyorsan kusura bakma parayı veren düdüğü çalar.

Her şey eşit olmalı. Düğünü , masrafları aileler , erkek tarafı değil evlenecek kişiler yapmalı. İki kişi zaten yuva kurabiliyorsa evliliğe hazır demektir.

Sen erkek tarafına bırakırsan erkeğinde ailesi ister yemekli yapar ister davullu zurnalı.

o paraya yazık günah git evini al önemli olan huzur istersen orda evlen istersen nikah yap eşinle aranızdaki sevgi saygı önemli ha para benim için çok öenli madem senin içinde buakdar önemliydi zengin istedikerlini yapacak birini bulacaktın...ayrıca eşinin senden uzaklaşmasına sebep olursun...

Aşağı yukarı bir bütçe var sanırım ortada. Ben olsam ona göre hareket ederdim. Biz eşimle karar verdik. Beraber ödüyoruz çünkü. Yemekli ve kapalk olursa ne kadar fotoğraf vs ne kadar eklenecek bakın. Hesaplayın erkekler daha mantikci oluyor duygudan ziyade.

ben basta yemekli istiyorum diyordum hayir demisti. Ama yemek diye bahsettigim kokteylmis arastirinca anladim.
Biz kokteyl diye başladık eşim arada 10 15 tl var yemekli olsun madem dedi ben sok! Icki kesinlikle hayir diyordu bana farketmez boyle istegim olmadi. (normalde icer) son hafta ickili olsun dedi ben yine şok :oha:
Beraber gezin derim o da görsün mutluluklar ama birbirinizi kirmayin ki oh ne guzel olmus yine mi yapsak diyin bizim gibi :nazar:

Belki hamiledir konu sahibi:dondurma:
Herkes konu aciyor , arkadaslar fikirler veriyor ama konuyu açanlar zahmet edip sonucu yazmiyor.ben buna cok kızıyorum:KK11:

X