Düğün meselesi....

Kayınvalideye bir daha asla güvenip bir konuda yorum yapmayın.
Yaptığı çok ayıp. Elti de kırılmakta haklı.. Ama ergen gibi laf sokmak da saçmalık.
Ben de düğün zamanı eltimin patavatsızlıklarını duydum ve kendisini tamamen sildim hayatımdan, severdim de. Ama ne laf sokarım ne de umursarım.
Bence görev icabı gidin düğüne. Kuaför mü yok sanki.
Tv kalsın, göstermelik bir altın takın yeter.

Çok kararsızım bu sefer adım iyice kıskanıyor kıskandığı için gelmediye çıkacak çok kafam karışık
Bence gidin ama mesafeli olun ne oynayın ne dans edin takisini eşin ya tek taksın yada beraber ortama göre bakarsın...bence gitmemek olmaz dediğiniz gibi haklıyken haksız olur adınız kıskanç olur bosverin gidin

Kız çok haklı yanlis anlamakta. Tabi gercekten yanlış anlaşılma ise. Masraflari kimin karsiladigi veya ne kadara dugun yaptiklari sizi hic ilgilendirmez. Kayinvalideye akil vermek ya da dolduruşa getirmek de size düşmez. Uzerinize vazife olmayan konular hakkinda konusmamayi ogretir bu durum size belki. İliskinizi asgaride tutup hatali oldugunuzu kabul ederek ona gore davransaniz iyi edersiniz bence

Tv yi verin altını falan boşverin. Kardeş kardeşi düğününe davet etmez. Ama yaptıkları hoş değil listeden adınızı silmeleri vs. El gibi gidip gelirsiniz

Merhaba yardımınıza ihtiyacım var.Yakında kaynımın düğünü olacak fakat elti adayıyla aramız bozuk.Aslında çok iyiydik kaynanam istediği düğün salonu çok pahalı diye dert yanıyordu bende durumumun olmadığını anlat ağırlığını koy dedim(kaynım tüm masrafları karşılamadı ailede yaptı bizde eşimle yaptık yardımcı olduk) bunu kaynıma ve eltime söylemiş yanlış anlaşılmaya müsait bir laf olduğundan eltime kendimi açıkladım samimiyetime inandığını söyledi sonra iletişim kurmadık zaten.Sürekli kıskanmakla ilgili whatsapp durumları atıyor.Üstüme alınmamaya çalışıyorum.kaynımla da konuşmuyoruz zaten eşimin kardeşleri arasında pek bir bağ yok önceden de aman aman iyi değildik hep bir soğukluk vardı en son beni arayıp ağzına ne gelirse saydı kendimi ifade etmeme fırsat vermedi daha sonra ne beni ne eşimi aramadı hiç iletişim olmadı.Eşim düğün hediyesi televizyon almıştı düğündede ben cumhuriyet takmayı düşünüyordum.düğüne bir hafta kaldı fakat hala bir iletişim olmadı.Kaynanam bu sefer arayıp düğüne ne zaman geliyorsunuz dedi ne düğünü ben düğün bilmiyorum düğün sahibi bizimle hiçbir şekilde iletişim kurmuyor dedi eşim daha sonra kardeşi aradı eşimi beni ve yeğenini sordu düğüne buyurun gelin dedi bir daha böyle şeyler yaşamayalım diye konuştular karşılıklı olarak.Benimle bir iletişim olmadı bilmiyorum düğüne gidip gitmemek konusunda kararsızım.Kuaföre adım yazılmıştı sildirmişler.Bunu öğrendikten sonra hiç gitmek istemiyorum.Karşılıklı konuşarak kendimi ifade ettim çocuğumun üstüne dahi yemin ettim art niyetimin olmadığını söyledim,kaynanamın laf taşımasını zaten saymıyorum benim yaptığım da hoş bir şey değil ama yemin ediyorum kötü niyetle söylemedim ikisini de seviyorum ,keşke yorumsuz kalsaydım.Şuan gidip gitmemek konusunda kararsız durumdayız başka bir şehirde görev yapıyoruz bu arada gitmesek insanlar kardeşi eltisii gelmemiş deyip ayıplıcaklar neden adımı sildirdiniz demek istemiyorum çünkü benimle bir iletişimleri de yok bilmiyorum bana yol gösterir misiniz 🙏
Çok uzun ama asla karışmamalıydınkz

Büyük eltiyi asla ilgilendirmez küçüğün düğün yeri

Ne alaka kardeşin düğününe gitmek için davet mi etmek gerekiyor. Ben de evlenirken eltilerimi arayıp düğünüme falan davet etmedim kendi benim ablaları da kimse davet etmedi zaten kardeşler de düğün sahibi sayılıyor özel davete gerek yok ki.
Kv ile dedikodu yapılmayacağını öğrenmiş oldun. Normalde konuşulur böyle şeyler ama laf taşınınca olmuyor işte sen de duysan kızardın.

Ya amaaaan gitmeyip bir de laf söz , laf taşıma, akraba dedikodusu, bilmemne yaşayacağına git , onlarla muhatap olma keyfine bak dön.
Olsun bitsin. Sonra sen sağ onlar selamet bayramdan bayrama görüşürsunuz. Ama gitmezsen bu muhabbet uzar da uzar.
Kuaför konusunda da kararsız kaldım. Bir yandan evet ayıp olmuş size. Ama öte yandan benim en güzel günümde neden sevmediğim bir insan gelsin ki kuaförüme? Ablamın düğün kına nişan kuaföründe en yakın arkadaşı ve ben vardım, gırgır şamata çok keyifli gecti, ablamın arkadaşının kuaföründe de ben vardım şehir dışından gittim diye, yine bayağı gülmüştük, geyik yapmıştık,kızın stresini almıştık. Böyle bir ortam var bir de yeni kavga ettigin eltinle kasilmak, hareketlerine - konuştuklarına dikkat etmek, belki bir şeyine gıcık olup yine gerilmek var. Ben olsam eminim yüzde yüz ben de sevmediğim kişinin kuaforunu iptal ederdim

Merhaba yardımınıza ihtiyacım var.Yakında kaynımın düğünü olacak fakat elti adayıyla aramız bozuk.Aslında çok iyiydik kaynanam istediği düğün salonu çok pahalı diye dert yanıyordu bende durumumun olmadığını anlat ağırlığını koy dedim(kaynım tüm masrafları karşılamadı ailede yaptı bizde eşimle yaptık yardımcı olduk) bunu kaynıma ve eltime söylemiş yanlış anlaşılmaya müsait bir laf olduğundan eltime kendimi açıkladım samimiyetime inandığını söyledi sonra iletişim kurmadık zaten.Sürekli kıskanmakla ilgili whatsapp durumları atıyor.Üstüme alınmamaya çalışıyorum.kaynımla da konuşmuyoruz zaten eşimin kardeşleri arasında pek bir bağ yok önceden de aman aman iyi değildik hep bir soğukluk vardı en son beni arayıp ağzına ne gelirse saydı kendimi ifade etmeme fırsat vermedi daha sonra ne beni ne eşimi aramadı hiç iletişim olmadı.Eşim düğün hediyesi televizyon almıştı düğündede ben cumhuriyet takmayı düşünüyordum.düğüne bir hafta kaldı fakat hala bir iletişim olmadı.Kaynanam bu sefer arayıp düğüne ne zaman geliyorsunuz dedi ne düğünü ben düğün bilmiyorum düğün sahibi bizimle hiçbir şekilde iletişim kurmuyor dedi eşim daha sonra kardeşi aradı eşimi beni ve yeğenini sordu düğüne buyurun gelin dedi bir daha böyle şeyler yaşamayalım diye konuştular karşılıklı olarak.Benimle bir iletişim olmadı bilmiyorum düğüne gidip gitmemek konusunda kararsızım.Kuaföre adım yazılmıştı sildirmişler.Bunu öğrendikten sonra hiç gitmek istemiyorum.Karşılıklı konuşarak kendimi ifade ettim çocuğumun üstüne dahi yemin ettim art niyetimin olmadığını söyledim,kaynanamın laf taşımasını zaten saymıyorum benim yaptığım da hoş bir şey değil ama yemin ediyorum kötü niyetle söylemedim ikisini de seviyorum ,keşke yorumsuz kalsaydım.Şuan gidip gitmemek konusunda kararsız durumdayız başka bir şehirde görev yapıyoruz bu arada gitmesek insanlar kardeşi eltisii gelmemiş deyip ayıplıcaklar neden adımı sildirdiniz demek istemiyorum çünkü benimle bir iletişimleri de yok bilmiyorum bana yol gösterir misiniz 🙏

Sizin yerinizde olsam kayinvalide dahil hicbiri ile merhabadan oteye gitmezdim. Arayip agzina geleni sayanin dugunune falan gitmezdim. Kayinvalideniz cok tehlikeli.

Son düzenleme:
Kocanın da kardeşiyle düzgün bir ilişkisi yokmuş. Ona sor o gitmek isterse uğrayıp takı takıp az oturup kalkın. Gitmek istemezse gitmeyin. Ve bence hem televizyon hem tam altın çok büyük bir hediye bu insanlar için. Televizyonu vermediyseniz o sizde kalsın takı töreninde de yarım takın

Düğüne gitmem. O yoluk kaynana ortalığı nasıl karıştırdıysa şimdi temizlesin yediği haltı bana ne der geçerim.

sizin kendinizi acıklamanız ,düşüncelerinizin kötü nıyetlı olmadıgını soyledıkten sonra bagırıp cagırıyor ve ıletısımı kesıyorsa
Düğüne yakın sadece davet edılıyorsanız
Bu sadece takıdan olmamak için diye algılardım
Tv fılan hayatta vermem
Benımle muhattap olmak ıstemeyen bır ınsan
Benım aldıgım rv yede bakmak ıstemez degilmi😅
Eşimle gider bir ceyrek yada yarım takar gelırdım

Düğüne kardeş davet edildiğini hiç görmedim ve eğer gitmezseniz bir ömür huzursuzluk ve görüşmeme kararı almışsınız demektir. Gelin zaten şu an erkek tarafını tanımıyor ve toplum da aman kızım kendini ezdirme deyip gaza getiriyor. Böyle olunca o kız her cümleyi yanlış anlar ki sizin söyledikleriniz de az değil. Bana fikir sorulsa nişanlısıyla konuşsun durumu anlatsın der geçerdim ağırlığınızı koyun çok talihsiz olmuş. Uzatmayın bence olayda parmağınız var çünkü iyice kıskançlık sıfatı üstünüze yapışır.

Baştan bir hatanız olmuş. Bundan sonra iyi niyet gösterin. Fazla bulaşmayın uzak durun görüşmeniz gerektiğinde görüşün ılımlı olun. Ve düğüne gidip altını takmalısınız

X