Dugunde takilan altinlarin kayinvalidemde durmasi

Ortak Kasa tutup koyup, öyle gittik balayına. Altınları yanımızda götüremezdik, kimseye de vermedik.

Yani eşinde annesiyle bir düşünüyor, asıl onlar paragöz. Bu yaptığı inanılmaz sinir bozucu!

O altınlar ikinizin de... Ve siz evlisiniz, bu Nasıl bir koca pessss!
Ah ah bir akrabamız saka yollu kizimiza iyi bak diyince "o da bana iyi baksin" diyen bir adam olunca boyle oluyormus demek ki. Sinyallerini vermis de ben ciddiye almamisim:KK43:

Hatayi en bastan yapmissiniz takilar sizin kendi maliniz,ne kv gilin ne sizin ailenizin. Gelinle damadindir.. Oyle acgozluluk yapacaklari belliymis zaten bence kendi ailenize birakmaliydiniz altinlari ya da arkadaslarin da dedigi gibi kasa...
Benim dugunum bu taki yuzunden mahvoldu. Kv elimden keseyi cekmeye caisti öldu resmen bize ver diye vermedim. Annemi soktum devreye,sonra da vayy efendim anasi altinlari kendi aliyo oldu. Halbuki dugun bitnce altnlark cantama koydum eve geldik. Balayina gderken saydim esim guvensn diye,aileme verdm. Geldigimiz gunun ertesi gunu de hepsini bozdurup kredi borcuna yatirdik. Elimde hic bisey kalmadi. Borcun da yarisini ancak karsiladi...

Esiniz sizi yildirmaya calisiyo. Bosverin nereye kadar gidicek o soguk halleri. Kabul edin istiyo onun istediklerini. Ettigi laflari falan.sineye cekmis olcaksiniz barisma cabasina girerseniz. Altin konusuna dusen kendisi ve ailesj siz degilsiniz ki..
Sayisini sorunca noluyomus. Yaralarj var ki gocunuyorlar.
Valla altinlarinizi aldilarsa daaaa hirsizlik bu. Kendileri bilir. Gunahlari onlara bosverin. Smdi onlar kendilerinde hak goruyo olablirler ama,objektif bakmadiklari icin de gene gunah yani. Hirszlik gormuyorlardir..
Aman bosverin. Beni de snir eder durur hala bu konular...

Tatlim cok haklisin. Az evvel annemo gardan yolculadik istanbula gidiyordu. Annemin yaninda gayet saygili ama ben anneme el salliyorum bir baktim adam gitmis. Bana hicbisi söylemeden adam basmis yurumus gitmis yaa deli olacagim. Dun gece de eve gec gelmis zaten. Evde ben yokmusum gibi davraniyor. Kahvalti hazirliorum edeceksen tabak koyayim dedim. Cevap buzz gibi hayirr. Kapıları carpmalar, hicbisi soylemeden basip gitmeler, evden cikip gece gec saatlerde eve donmeler. Ya goren de sanacak ki ben bu adama cok kötü birşey yaptim.

Tabiki çok kötü bir şey yaptın
Ailesinin ne mal olduğunu ortaya çıkardın daha ne olsun
Ben hala bu terbiyesizliğine karşılık arabayı babana verme konusunda ısrarcıyım

O altınlar düğünde gelin ve damata takılır ve onlara aittir.
Kv düşünceli biri olsaydı balayından döndükten sonra çocuklar altınlarınız alın, kasaya koyun derdi.
Hadi bunu demedi, altını isteyince alın yavrum demek yerine tepki göstermek nedir?
Eşiniz ile sizin huzurunuzu kaçırınca eline ne geçti acaba?
Böyle aileleri anlayamıyorum.

Tatlim cok haklisin. Az evvel annemo gardan yolculadik istanbula gidiyordu. Annemin yaninda gayet saygili ama ben anneme el salliyorum bir baktim adam gitmis. Bana hicbisi söylemeden adam basmis yurumus gitmis yaa deli olacagim. Dun gece de eve gec gelmis zaten. Evde ben yokmusum gibi davraniyor. Kahvalti hazirliorum edeceksen tabak koyayim dedim. Cevap buzz gibi hayirr. Kapıları carpmalar, hicbisi soylemeden basip gitmeler, evden cikip gece gec saatlerde eve donmeler. Ya goren de sanacak ki ben bu adama cok kötü birşey yaptim.
allah sabir versin bir sey sorcam dugunu esyalari esinizle berabermi yada aileler ortakmi yaptiniz

Sen Haklısın ama tavır yapan o. Bunu acilen tersine çevir. Kahvaltımı Yaparım hiç de sormam tabak ister misin diye. Kapıları çarpmak gerekiyorsa bunu sen yapmalıydın haklı olan sensin. Tersi durumda senin annen altınları vermeseydi iş nerelere giderdi bi düşün. Bu şekilde davranarak senin adım atmanı bekliyor. Sen bi adım atsan içindeki bütün Öfkeyi boşaltacak üstüne. Fırsat verme aman diyim..

Ah ah bir akrabamız saka yollu kizimiza iyi bak diyince "o da bana iyi baksin" diyen bir adam olunca boyle oluyormus demek ki. Sinyallerini vermis de ben ciddiye almamisim:KK43:

Keşke farketseydin... Ama geç değil, bu adamla ömür geçirmek istiyor musun, bunun kararını ver.
Çocuk olmadan bir karar vermelisin canım

Vala dugun gunu torenden sonra saydm salonda takılarımı teyzeme verdm cantaya koyup dugunden sonrada gttm bankya kendi ustume yatrdm iiki de ole yapmşm kızmayın ama erkek tarafına bu konuda asla guvenmem bi arkdsım 2 yıl oldu evleneli saftr da biraz esi bankya koydum kasaya para olarak geri alcaz demş istedm dedi oyalıyo dedi bnde bsey diyemedm kuyumcu mu para olrk geri versn bence esnle ailenle bu konuyu konş o senin sermayen senin hakkın ayırın o zaman benm aktınlrımı vern de yoks işin zor

Kv ve altin denince resmen tuylerim diken diken oluyor artik. Bakalim dun aksam teli kapatmadan esim resmen tamam altinlari getirecem napiosan yap diye gurledi. Treni kalkmak üzere 2 saate gelir eve. Getirip getirmedigine gore hareket edicem. Eger getirmediyse kendim kv ye telefon acacagim. Inanin hayretler içerisindeyim ben de. Bana dinen de tamamen helal olan bir ziynetin bana verilmemesi icin bu kadar diretilmesi.. Cunku ben dinen esime ne gerekirse esirgemeden yapiyorum. Maasimi bile sakınmıyorum.
Sakınacaksınız işte maaşınızı. Yoksa böyle sömürülürsünüz.

Sakınacaksınız işte maaşınızı. Yoksa böyle sömürülürsünüz.
Agzindan aileyiz biz artik kesemiz ortak olmali. Ayri gayri yok. Benim kartim senin senin kartin benim diye diye diye ben de ortak butceye tamam demistim. Fakat maalesef esimin aile olmak anlayisi sadece kese ortaklığından ibaretmis. Kendisi evde temizligi benden bekler, benim ornegin bir isim olmus olsun ve yapamamis olayim temizligi yuzunu astirir. Is icabi yazlari cok yogun olmuyorum. Malum universiteler tatile giriyor. Ben de izin alip evde çalışıyorum yazlari haftada 2 gun. O evde oldugum günler bana zehir oldu. Cunku evdeysem sayet is yapmaliyim evi temizleyip yemegini utusunu yapip 4 4luk ev kadini da olmaluyim. Eger eve gelip de beni o gun is yapmamis gorurse vay halime kavga sebebi direkt. Yemegini de hic eksik etmem halbuki. Iyi de ben doktora tezi mi yazayim, mesaiye mi gideyim evi mi temizleyeyim. Benim kadin olarak haklarim da var. Ustelik baskalari gibi erkegin gorevi evi gecindirmek benim maasim bana da yapmıyorken..

Canim beyaz esyalari babasi aldi. Buzdolabi cam. mak ve bul. Mak. Dugun salon kirasini da babasi verdi. Biz de full mobilyaları aldik, perdeler halilar fln dahil. Yatak odasi ve yatagi annemler aldi. Ceyizimi tencere tabak takimi catal bicak takimimi kendim maasimla almistim. Arabam vardi onu eve getirdim. esimin askerlik kredisini cektik. Yani biz dugnden once 35 bin tl kredi cektik onu oduyoruz.
Kv me ankaraya gittigimizde indirimden bulup aldigim supurge ve ütüyü de kendi kredi kartimla almam acayibine gitmis. Kiz tarafina bak hele bunlari da kendileri degil gelin kendi kartınla aliyor demisler:KK43:

Bizim de altınlar balayindayken kvlerde durdu ama biz düğünden sonra ertesi gün gittik altınları saydık. Eşim ne kadar ne var hepsini yazdı, fotoğrafladı sonra orda bıraktık :)
Balayından gelince ertesi gün gidip aldı. Ben hiçbir sey demedim.

Senin eşin ya farkında değil bazı şeylerin ya ailesinin ihtiyacı vardı onlar kullandılar ya da başka bir durum.
Altınların başına bir is gelme ihtimali yüksek gibi.

Edit. Altınlar alınmış hadi gözünüz aydın :)

Agzindan aileyiz biz artik kesemiz ortak olmali. Ayri gayri yok. Benim kartim senin senin kartin benim diye diye diye ben de ortak butceye tamam demistim. Fakat maalesef esimin aile olmak anlayisi sadece kese ortaklığından ibaretmis. Kendisi evde temizligi benden bekler, benim ornegin bir isim olmus olsun ve yapamamis olayim temizligi yuzunu astirir. Is icabi yazlari cok yogun olmuyorum. Malum universiteler tatile giriyor. Ben de izin alip evde çalışıyorum yazlari haftada 2 gun. O evde oldugum günler bana zehir oldu. Cunku evdeysem sayet is yapmaliyim evi temizleyip yemegini utusunu yapip 4 4luk ev kadini da olmaluyim. Eger eve gelip de beni o gun is yapmamis gorurse vay halime kavga sebebi direkt. Yemegini de hic eksik etmem halbuki. Iyi de ben doktora tezi mi yazayim, mesaiye mi gideyim evi mi temizleyeyim. Benim kadin olarak haklarim da var. Ustelik baskalari gibi erkegin gorevi evi gecindirmek benim maasim bana da yapmıyorken..

Oooo seninki koca değil bostan korkuluğu oluyor bu durumda.
Yazık valla.
Bu adam senin seviyende bile değil. Evlenirken hic mi gormedin ya hu.

Maaş kartlarını geri al. Sakin verme. İsterse kavga etsin ama maaşlarınız ayrılsın. Hem sen daha çok kazaniyormussun fazla kazandığın parayı kendine hesap ac biriktir. Bireysel emeklilige yatır. O paraya asla dokunamaz.

İsiniz zor. Evlilik sorumluluğu olmayan biriyle evlenmissiniz. Hayat müşterek lafını her durumda gözüne sok.

allah sabir versin bir sey sorcam dugunu esyalari esinizle berabermi yada aileler ortakmi yaptiniz

Canim buzdolabi cam. mak ve bul. Mak. Ve Dugun salon kirasini da babasi verdi. Biz de full mobilyaları aldik, perdeler halilar fln dahil. Yatak odasi ve yatagi annemler aldi. Ceyizimi tencere tabak takimi catal bicak takimimi kendim maasimla almistim. Arabam vardi onu eve getirdim. esimin askerlik kredisini cektik. Yani biz dugnden once 35 bin tl kredi cektik onu oduyoruz.
Kv me ankaraya gittigimizde indirimden bulup aldigim supurge ve ütüyü de kendi kredi kartimla almam acayibine gitmis. Kiz tarafina bak hele bunlari da kendileri degil gelin kendi kartınla aliyor demisler:KK43:

Doktora tezini yazıp bu adamı boşa.

X