Düğünüm için parfüm almalıyım

fiyonaprensesolan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2021
559
1.270
29
Kızlar selam, düğünde kullanmak için maksimum kalıcılıkta ve temiz ferah gelin gelin kokan parfüm arıyorum :)

Amaa orjinal parfümler 1500-2000 aşağısı değil.

Bana maksimum 800-1000 aralığında açık ya da orijinal ya da herhangi markanın kendi ürünü olan parfümlerden önerebilir misiniz?

Şurdan bu parfümü aldım ve gayet kalıcı dediğiniz parfümleri merak ediyorum :KK200:

Yaz düğünü mü kış düğünü mü?
Öğlen mi akşam mı?
Coco Chanel, Chanel No:5, Chanel Chance, Burbery Weekend olabilir. 50 ml sizin fiyat aralığındadır tahminimce.

Ben fiyat olarak bilemeyeceğim eğer söylediğiniz fiyattan pahalı olursa söylediklerim kusura bakmayın ama gelin olacaklara risksiz, sade parfümler yakışıyor bence. Chanel Chance, Dior Jadore gibi hem risksiz hem de karakteristik parfümler aradığınız parfüm olabilir:) şimdiden Allah mutlu etsin

Gelin deyince yaz kış fark etmez bana duru naif masumiyet kelimeleri cagrisiyor :) chloe signature, noa bide uygun fiyatlı avon rare pearls bakabilirsin

Kızlar selam, düğünde kullanmak için maksimum kalıcılıkta ve temiz ferah gelin gelin kokan parfüm arıyorum :)

Bana maksimum 800-1000 aralığında açık ya da orijinal ya da herhangi markanın kendi ürünü olan parfümlerden önerebilir misiniz?

Şurdan bu parfümü aldım ve gayet kalıcı dediğiniz parfümleri merak ediyorum :KK200:
İlk 3 ü kadın parfümü sonda ki ise erkek parfümü (erkek parfümleri arasında en çok bu kokuya hastayım ve evet kullanıyorum) hepsini de severek kullanıyorum

Eklentiler

• 5CA86A10-9838-4674-8359-A5F0A0F8CF7D.jpeg
    5CA86A10-9838-4674-8359-A5F0A0F8CF7D.jpeg
    124,3 KB · Görüntüleme: 115
  • B2AB4BE0-DF3F-4EB0-9B17-1BF3D3108D7C.jpeg
    B2AB4BE0-DF3F-4EB0-9B17-1BF3D3108D7C.jpeg
    217,3 KB · Görüntüleme: 174
  • 3CE4412E-6385-4CAC-A9D7-E821829A1C25.jpeg
    3CE4412E-6385-4CAC-A9D7-E821829A1C25.jpeg
    68,6 KB · Görüntüleme: 116
  • 2753A446-DB6B-4379-B8A1-42986D61ACEF.jpeg
    2753A446-DB6B-4379-B8A1-42986D61ACEF.jpeg
    125,2 KB · Görüntüleme: 129
Burberry parfümler çok alışılmış kokulara sahip ama hem istediğiniz fiyat aralığında hem de kalıcılığı oldukça yüksek. Benden bir önce yazan arkadaşın yolladığı ilk görseldeki Classic, aşırı tanınmış bir kokudur mesela ama Burberry parfümleri arasında bende en iyi duran o, sizde hangisinin nasıl duracağını bilemeyebilirsiniz. Kör alış yapmayacağım diyorsanız Rossmann'da piyasadan biraz daha uygun fiyata bulabilir hem de kokuların sizde nasıl duracağına bakabilirsiniz.

Arkadaşların verdiği örneklerden gidersek Jadore çok çiçeksi, kadınsı, kült bir kokudur ama bence düğün için çok uygun değil. Chanel Chance, risksiz bir kokudur ama ben hafif erkeksi buluyorum. Arkadaşlar zaten en bilinen güzel kokulardan önerilerde bulunmuşlar, onların içinden ille çok temiz kokayım derseniz Noa (biraz baharatlıdır ama çok temiz bir koku, kalıcılığı da fena değildir ama silajı düşüktür.)

Chloe kokularına mutlaka bakın, pudralı, temiz, romantik bir havaları var fakat sizde kalıcı olup olmayacaklarını kontrol etmeniz gerekebilir. Size yayılımı da yüksek bir koku lazım. Temiz ve silajı yüksek Burberry Brit Sheer var. Ysl Manifesto temiz ve kadınsı bir koku (Şekerli koku sevmezseniz hoşlanmayabilirsiniz, fakat klasik şekerli kokulara benzemiyor pek.) Manifesto, sizin bütçenizi aşıyor mesela. Fakat herhangi beğendiğiniz bir koku varsa ve bütçenizi aşıyorsa kendi bütçeniz kadar olanını dekant olarak da satın alabilirsiniz.

Burberry parfümler çok alışılmış kokulara sahip ama hem istediğiniz fiyat aralığında hem de kalıcılığı oldukça yüksek. Benden bir önce yazan arkadaşın yolladığı ilk görseldeki Classic, aşırı tanınmış bir kokudur mesela ama Burberry parfümleri arasında bende en iyi duran o, sizde hangisinin nasıl duracağını bilemeyebilirsiniz. Kör alış yapmayacağım diyorsanız Rossmann'da piyasadan biraz daha uygun fiyata bulabilir hem de kokuların sizde nasıl duracağına bakabilirsiniz.

Arkadaşların verdiği örneklerden gidersek Jadore çok çiçeksi, kadınsı, kült bir kokudur ama bence düğün için çok uygun değil. Chanel Chance, risksiz bir kokudur ama ben hafif erkeksi buluyorum. Arkadaşlar zaten en bilinen güzel kokulardan önerilerde bulunmuşlar, onların içinden ille çok temiz kokayım derseniz Noa (biraz baharatlıdır ama çok temiz bir koku, kalıcılığı da fena değildir ama silajı düşüktür.)

Chloe kokularına mutlaka bakın, pudralı, temiz, romantik bir havaları var fakat sizde kalıcı olup olmayacaklarını kontrol etmeniz gerekebilir. Size yayılımı da yüksek bir koku lazım. Temiz ve silajı yüksek Burberry Brit Sheer var. Ysl Manifesto temiz ve kadınsı bir koku (Şekerli koku sevmezseniz hoşlanmayabilirsiniz, fakat klasik şekerli kokulara benzemiyor pek.) Manifesto, sizin bütçenizi aşıyor mesela. Fakat herhangi beğendiğiniz bir koku varsa ve bütçenizi aşıyorsa kendi bütçeniz kadar olanını dekant olarak da satın alabilirsiniz.
Burberry merak etim onu deneyeceğim muhakkak. Dekant olarak nereden alabilirim? Sephora, Boyner gibi yerden dekantlarına ulaşabilir miyim acaba?

Rossmana da uğrayayım öyleyse, teşekkür ederim :)

Merhaba fiyat olarak bilmiyorum ama begendigim ince,,ferah kokulari yaziyorum
Lanvin Modern princess, Azzaro Mademoiselle
Narciso Ambre

Burberry merak etim onu deneyeceğim muhakkak. Dekant olarak nereden alabilirim? Sephora, Boyner gibi yerden dekantlarına ulaşabilir miyim acaba?

Rossmana da uğrayayım öyleyse, teşekkür ederim :)
Instagram kullanmıyorum ve dekant parfüm alışverişi de hiç yapmadım, o açıdan sizi yanlış yönlendirmeyi hiç istemem. Fakat instagramda "dekantparfüm" sayfasından sipariş verenlerin neredeyse hepsi memnun, aralarında benim tanıdığım insanlar da var. Isterseniz 5 mllik minnoş bir şey isteyip deneyebilirsiniz tanıyıp heves ettiğiniz bir koku varsa.
Burberry cidden uzun yıllardır bilinir, kokunlarından sıkılan insan da çok. Ama şekerli, baharatlı, sabunsu ne ararsanız var ve o fiyat aralığında o kalitede koku bence piyasada yok. High end kokuların ortalama 1/3'ü fiyatına satılıp bu kadar kalıcı ve hoş kokuları olan başka markalar varsa ben de öğrenmek isterim ama sanırım yok.
Mutluluklar dilerim bu arada.

Ben dior jadore, chanel, burberry, comme une evidence.... tarzı herkesin sıktığı ve çok bilinen parfümler yerine daha özgün, sık bulunmayan parfümler denemenizi öneririm... Bu sayılan parfümler güzel ama herkesin sıktığı parfümler... Doldurma ya da muscent parfümden deneyebilirsiniz. Benim önereceklerim muscent parfümden olacak, orada da doldurma satılıyor ya da mad parfümden de deneyebilirsiniz.

Apom Pour Femme (Kurkdjian): Muscent'te denedim. Çiçeksi bir parfüm, içinde ylang ylang var. Bebek gibi bi koku, hem kremsi bir havası var hem çiçeksi hem de bebeksi, hem de sabunumsu. Gayet kalıcı ve hoşş bi parfüm.

Bvlgari Omnia Crystalline: Bu kokuyu kimseyle paylaşmak istemiyorum. Bu kokunun tanımı kesinlikle "su" olurdu. Adı gibi gerçekten kristal gibi bi koku. Tertemiz ama masum, saf, pudramsı. Odunsu, çiçeksi, freshh, pudramsı... Harika bi koku. Şişesi bile çok asil duruyor bence.

Ysl Cinema: Çokk hoş ve iddialı bi koku. Feminen, tatlı, vanilyalı, bademli, fresh ve beyaz çiçeklerin kokusu. Bence biraz kışlık bi parfüm ama bir yaz/sonbahar gecesi serin havada sıkıldığında gayet iddialı ve çekici olacak bi koku. Sıcak bi koku, altın gibi. Çok hoş.

Lancome Idole: Eğer içinde gül olan parfümlerş seviyorsanız yine iddalı, fazlasıyla kalıcı, yoğun ve tatlı bi koku, gül kokusu var. Genel beğeniye çok uygun. Ben gül kokusu pek sevmem ama bu parfüme bayılmıştım. Bir de daha tatlı versiyonu olarak, Lancome Idole Intense var. Onu daha çok sevdim. Öneririm.

Mon Guerlain Guerlain: Lavanta denince akla gelen ilk parfüm. Direkt aklıma güçlü, tuttuğunu koparan, soğuk ama tanıdığında çok samimi birisinin kullanacağı parfüm gibi. Asil bi koku, çekici ve biraz da ciddi. Vanilya, lavanta ve bergamot var içinde. Farklı ve iddalı bi koku.

La nuit tresor a la folie: Muhteşeeemm. Tatlı, iddialı, vanilyalı, amber hafif fresh ve girdiği ortamda direkt ben varım diyen koku. Tam bir şık kadın parfümü. Bence bir gelin parfümü olmaya uygun. Çok abartılmadıkça gayet yaz gecesi için uyar ve adından da söz ettirir.

Victoria Secret Noir Tease: Ahh... Misss kokulu parfümüm. Paylaşmayı hiç sevmiyorum bu kokuyu:)) Ama benim bu parfüme iltifat almadığım zaman olmadı. Bir parfüm böyle tatlı ve fresh ancak bu kadar olabilir. Kesinlikle sıkıldığı anda insanda deli gibi koklama isteği yaratıyor. Tatlı, vanilyalı, meyveli, çiçeksi, pudralı ve fresh, sucul kokuların hepsi bi arada. Herkesin istisnasız beğeneceği bi parfüm. İçinde elma, mandalina, yasemin, armut, vanilya, beyaz çiçeklerin olduğu bi harika... (Mad parfümden ve muscentten denedim. 2 si de güzel)

Önereceklerim bunlardır. Fakat bana iddialı bi şeyler öner dersen;

1.)Victoria Secret Noir Tease
2.) Lancome La nuit tresor a la folie
3.) Ysl Cinema ya da Apom Pour Femme.

Eğer uçuş uçuş bi şeyler arıyorsan;
Bvlgari Omnia Crystalline, Versace bright crystall derim...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Asla bahsettiğiniz bütçede parfüm kullanmadığım için yorumları okumaya geldim.

Eki Görüntüle 3121607
Tam bir prenses kokusu, bunun edp olanini alabilirsin
90 TL'ye almıştım bunun edp'sini doğum günümde. Hatta sanırım 2 al 1 öde vardı 90 TL'ye hem bunu hem quelques notes d'amour olanı almıştım. Şu anki fiyatları ağlattı :KK70:

Instagram kullanmıyorum ve dekant parfüm alışverişi de hiç yapmadım, o açıdan sizi yanlış yönlendirmeyi hiç istemem. Fakat instagramda "dekantparfüm" sayfasından sipariş verenlerin neredeyse hepsi memnun, aralarında benim tanıdığım insanlar da var. Isterseniz 5 mllik minnoş bir şey isteyip deneyebilirsiniz tanıyıp heves ettiğiniz bir koku varsa.
Burberry cidden uzun yıllardır bilinir, kokunlarından sıkılan insan da çok. Ama şekerli, baharatlı, sabunsu ne ararsanız var ve o fiyat aralığında o kalitede koku bence piyasada yok. High end kokuların ortalama 1/3'ü fiyatına satılıp bu kadar kalıcı ve hoş kokuları olan başka markalar varsa ben de öğrenmek isterim ama sanırım yok.
Mutluluklar dilerim bu arada.
Çok teşekkür ederim..
İnstagramdan bakacağım :KK200:

X